• İmer İsminin Kökeni:Türkçe
  • İmer İsminin Cinsiyeti:Üniseks (Hem kız hem de erkek ismi)
  • İmer İsmi Kuranda Geçiyor Mu?:Hayır Kuranda Geçmiyor

İmer İsminin Anlamı Nedir?


  1. çok zengin, varlıklı
  2. (tür.) - çok zengin, varlıklı. -erkek ve kadın adı olarak kullanılır.

varlıklı

  1. Malı mülkü olan, zengin (kimse) Örnek: Sonra telefona giderek kibar ve varlıklı insanlara has bir şive ile köşkten otomobili istetti. H. Taner

İsmin Analizi:

Plan yapma, proje tasarlama konusunda çok ciddi çalışmaları olan. Hayalini çok dolu tutarak birçok doğruyu yakalayabilme özelliğine sahiptir. Algılaması oldukça yüksektir. Mantığını çok iyi kullanarak iyi kararlar alabilir. Sezgileri güçlüdür. Yalandan nefret eder ve hiç tahammülü yoktur. Biraz dominantımsıdır. Hassastır. Bazı konularda tereddütlüdür. Üzüntüyü dolu yaşar.
İmer İsminin Numeroloji Yorumu
Gizil gücünüz insancıllıktır. Ilımlılığı, bağışlamayı ve özveriyi öğrenmelisiniz. Bundan çıkar sağlamak isteyecek insanlara karşı hazırlıklı olun. İdealist, hoşgörülü, sevecen ve cömert birisiniz. İnsanlara yol göstermekten haz duyuyorsunuz. Bu potansiyelinizi kullanmadığınız takdirde, bencil ve duygusuz bir insan olma ihtimaliniz oldukça fazla! Bu durumdaki insanlarla olan iletişiminiz ve ilişkileriniz tehlikeye girmiş olacaktır.İfadenizi, insan severlikle yani iyilikle ortaya koyacaksınız. Dünyayı sevin, onun sizin şefkatinize ve yardımınıza ihtiyacı var. Başladığınız bir işi sonuna kadar götürün. Bu ise, tüm dikkatinizi toplamanız gerektiğinin göstergesidir. İçinizde taşıdığınız sevgiyi insanlarla paylaşarak onlara örnek bir insan olma yolunu seçtiniz. Fakat bu yolu izlerken sevginin ve saygının dozunu ayarlayarak, size gelebilecek zararları da önlemeye çalışmalısınız. Enerjinizi sizin için önem taşıyan ve size yardımcı olabilecek çalışmalara harcamalısınız.

İmer ismine benzeyen isimler

Bu bölümde listelenen isimler sitemize özel geliştirilmiş bir algoritmanın sonucu olup, cinsiyet ve karakter bakımından en uygun isimler hedeflenmiştir.
İber, İmar, İver, Ömer, Aber, Acer, Ager

İmer ismine ait istatistiki bilgiler

İmer isminin sitemizde görüntülenme sayısı 9.032. İmer ismi için yaptığımız ankete katılan 15 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4. Ziyaretçilerimizden 55 kişi İmer ismini öneriyor, 26 kişi ise önermiyor. Ziyaretçilerimiz bu isim için 3 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

İmer ismi ile uyumlu İsimler

Bu bölümde listelenen isimler harf benzerlikleri dikkate alınarak her alt başlıkta en fazla 10 adet olacak şekilde rastgele getirilmiştir.

İlk iki harfi İmer ismi ile uyumlu bazı isimler

İmar, İmren, İmge, İmadeddin, İmdad, İmre, İman, İmareddin, İmran, İmruz

Son üç harfi İmer ismi ile uyumlu bazı isimler

Erdemer, Öktemer, Akmer, Kürümer, Sağlamer, Ahmer, Devrimer, Muammer, Tamer, İslamer

İlk ve son harfi İmer ismi ile uyumlu bazı isimler

İsmirar, İber, İkranur, İzmir, İmar, İver, İskender, İlkyar, İnciser, İpar

İmer isminin analizi

İmer isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

İ harfi : Kırılganlığı
M harfi : Ticarete yatkınlık
E harfi : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
R harfi : Sert yapıya sahip olma

İmer isminin numerolojisi

İmer isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

İ = 12
M = 16
E = 6
R = 21
Toplam = 55

İmer ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda İmer ismini taşıyan önemli şahsiyetler hakkında bilgiye ulaşamadık. Yardımcı olmak isterseniz, Ünlü Ekle sekmesinden bize yardımcı olabilirsiniz.

İMER KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ İMER İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (mer) göre imer ile Uyumlu İsimler :

ömer tamer muammer tümer kamer sümerSon 2 harfine (er) göre imer ile Uyumlu İsimler :

alper zafer ilker önder taner ender muzaffer soner nilüfer seher ayfer eser güler hacer cafer caner tuncer enver kader sezer dinçermünevver özer yener türker iskender güner öner sarper bihter yeter ahter dilaver kevser ilter şener cevher tanzer sefer ülker müyessersencer abuzer bayer eşber cenker dilber ejder güleser gülser kunter merter nurer taciser yurdaer çiler mukadder sever artuner aşer efserekber göçer süer gürler göker lider mehser dönger müzekker naser nurper olguner peker peyker ziver özger şanver ergüler amber bavverbener berker candeğer değer diler erdener gazanfer güher gülender gülfer gülter gülver gülümser

BAŞ HARFLERİ İMER İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (ime) göre İMER ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (im) göre İMER ile Uyumlu İsimler :

imran imge imdat imam

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ İMER İLE UYUMLU İSİMLER:

‘i’ ile başlayıp ‘r’ ile Biten İsimler :

ilker ilknur iskender ilter ilnur ildar

 

İMER kelimesiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

İMER sözcüğünü oluşturan harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 55:

İ
M
E
R
TOPLAM
12
16
6
21
55

İMER kelimesi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada … … Toplam 35 ismin aritmetik toplamı 55 (Binde 14.16 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

nihal bekir buse deren dilara kenan emir ender erden erhan eser ezgi ilhan funda lora sebat serda yelda irem şahap açelya azat benianberki çimen erim hanım hayal leman oral sedar rehan sahra sidal

 


Show CommentsClose Comments

Leave a comment