• İlkay İsminin Kökeni:Türkçe
  • İlkay İsminin Cinsiyeti:Üniseks (Hem kız hem de erkek ismi)
  • İlkay İsmi Kuranda Geçiyor Mu?:Evet Kuranda Var

İlkay İsminin Anlamı Nedir?


  1. Ay'ın evrelerinin ilk günkü durumu.
  2. yeni ay, ayın ilk hali

ay

  1. Yer yuvarlağının uydusu olan gök cismi, kamer.

evre

  1. Bir olayda birbiri ardınca görülen, bir işte birbiri ardınca beliren, gelişen değişik durumların her biri, aşama, safha, merhale, faz.
  2. Sabnamlı bir olayın yinelenimleri boyunca, içinde bulunduğu aşamaları niteleyen açısal nicelik.
  3. Sabnamlı bir olayın yinelenimleri boyunca, içinde bulunduğu aşamaları niteleyen açısal nicelik.
  4. Aynı yinelenimdeki dönemsel iki devinimin birbirine göre durumunu saptayan özellik. (İki devinim, aynı anda, dönemsel devinimin aynı noktasında bulunuyorlarsa aynıevrededirler (evrede). Ses dalgalarının, elektrik salınımlarınınevresinden de söz edilebilir).

İsmin Analizi:

Sakin, uysal, güvenilir, kırılgan, başarılı, unvan sahibi olma potansiyeli olan, karar vermekte zorlanan, üzüntü ve sevinci bir arada yaşayan, ketum, duygularını açıklamakta zorlanan bir kişilik enerjisi verir.

İLKAY Adının Yaygınlığı

İLKAY Türkiye’de en çok kullanılan 258. isim (… 256. seher, 257. özkan, 258. ilkay, 259. melih, 260. özden, …). Ülkemizde yaklaşık her 1,052 kişiden birinin adı İLKAY ve ismin yaygınlık oranı binde 0.95.

İLKAY adının yaygınlık oranının Türkiye’nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 06-10-2014 20:35 itibariyle yaklaşık 74,703 kişinin isminin İLKAY olduğu ve İLKAY isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1129 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

İlkay İsminin Numeroloji Yorumu
Gizil gücünüz tümüyle hizmet ve düzenle ilintilidir. Güvenilir biri olduğunuzu diğer insanlara ispatlayın. Düzenli, yardımsever, dürüst ve samimi bir insansınız. Önemli işler başarmak için buradasınız. Yoğun ve uzun saatler boyu çalışarak ve pratikliğinizi kullanarak bunu başarabilirsiniz.

İfadenizi, irade gücünüzle ortaya koyacaksınız. Bu üstünlük taslamak anlamına gelmez. Tanrısal iradenin olumlu bir uyumudur. Tinsel olaylara pratik bir şekilde yaklaşacaksınız. Kişisel maddi çıkarlarınızı önemsemeyin. 4 yapıcının sayısıdır ve size sadık kalacak herhangi bir örgütlenmenin kurulmasına yardımcı olacaksınız.

İLKAY KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

nilkay

SON HARFLERİ İLKAY İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (lkay) göre ilkay ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (kay) göre ilkay ile Uyumlu İsimler :

gökay berkay burkay akay okay türkay cenkay dolakaySon 2 harfine (ay) göre ilkay ile Uyumlu İsimler :

tuncay gülay turgay oktay koray tülay nuray olcay nilay kubilay günay alpay eray çağatay güray şenay sunay sevilay giray yıldıray özay atalay feray atay sonay tugay tunay miray tümay altay boray ışılay kutlay orbay baturay dilay esmeray beraysimay seray dinçay altınay arbay biray çetinay emay tanay füzay gökşenay sunday hüray mutluay muşturay sabutay samuray selay setenay sılay alpgiray talay bediray benay bilgütay bilsay cemay doğanay dolunay erbay ergünay gencay gülsaygülsünay göray kamuray kutay onay serbay semray tünay uzay oray önay

BAŞ HARFLERİ İLKAY İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (ilka) göre İLKAY ile Uyumlu İsimler :

ilkanİlk 3 harfine (ilk) göre İLKAY ile Uyumlu İsimler :

ilker ilknur ilke ilkin ilksen ilkşan ilkkan ilkgün ilkgülİlk 2 harfine (il) göre İLKAY ile Uyumlu İsimler :

ilhan ilyas ilhami ilter ilgen ilgün ilham ilnur ilteriş ilayda ildar ilşah

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ İLKAY İLE UYUMLU İSİMLER:

‘il’ ile başlayıp ‘ay’ ile Biten İsimler :

‘i’ ile başlayıp ‘y’ ile Biten İsimler :

İLKAY ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

İLKAY adını oluşturan İ, L, K, A, Y harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 70:

İ
L
K
A
Y
TOPLAM
12
15
14
1
28
70

İLKAY ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada … 1050. sercan, 1051. tunç, 1052. ilkay, 1053. ilkin, 1054. aslıcan, … Toplam 44 ismin aritmetik toplamı 70(Binde 17.8 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

giray vahip atalay pınar bektaş belkıs boray ceylan emrecan erberk erkin ersel ferit fuldan gülcan güldal gökay şebnem maruf sezai ziya nefise nişan pelin petek sadun serap sercan tunç ilkin aslıcan berker ercihan borahan kerami mikail nataliorbay rabiye saygı serdal tunca vatan


Show CommentsClose Comments

Leave a comment