• İlber İsminin Kökeni:Türkçe
 • İlber İsminin Cinsiyeti:Üniseks (Hem kız hem de erkek ismi)
 • İlber İsmi Kuranda Geçiyor Mu?:Hayır Kuranda Geçmiyor

İlber İsminin Anlamı Nedir?


ilber

 1. uygur ve karluklarda hükümdara bağlı yüksek devlet memuru, idareci anlamında "ilteber" veya "elteber" unvanları kullanılmıştır. diğer yandan türkçe’de "ilver" anlamında "ilber" sözü kullanılmaktadır.

ilteber

 1. eski türklerde vali, kumandan anlamlarında unvan
 2. (tür.) er. - eski türklerde vali, kumandan anlamlarında unvan.
 3. (göktürkler'de) genel vali, kumandan.

uygur

 1. Orta Asya'da büyük bir devlet ve uygarlık kurmuş, yazılı anıtlarla sanat eserleri bırakmış olan bir Türk kolu ve bu koldan olan kimse.
 2. Doğu Türkistan'da yaşayan Türk soylu halk ve bu halktan olan kimse.
 3. 1. orta asya'da büyük devlet ve uygarlık kurmuş, yazılı anıtlarla sanat yapıtları bırakmış olan bir türk ulusu. 2. uygar, medeni.
 4. Orta Asya'da büyük bir devlet ve uygarlık kurmuş, yazılı anıtlarla sanat yapıtları bırakmış olan bir Türk ulusu.
 5. Uygar, medeni.

İsmin Analizi:

Geçmişte yaşadığı üzüntü ve sıkıntıları unutamayan, tekrar tekrar yaşayan, algılaması yüksek, mantıklı karar veren, bazı konularda inatçı ve ısrarcı davranan, hassas, duygusal bir yapıya sahip olan, akademik anlamda okumayı seven, akademik anlamda başarılı olmaya sebep olan bir kişilik enerjisine sahiptir.

İLBER Adının Yaygınlığı

Aradığınız İLBER kelimesini isim veritabanımızda bulamadık. Bu arada sadece ilk adınızı aradınız ve isminizi de Türkçe harfleri doğru kullanarak yazdınız değil mi? Mesela AYŞE yerine AYSE ararsanız ismi bulamayız tabii ki! Bir de bazı arkadaşlar abartıp iki ismi aynı anda arıyor, olmaz, öyle yapmayın. Adınız Mehmet Emin’se Mehmet’i ayrı, Emin’i ayrı ayrı arayın, hepsini beraber aramayın.

Ama adınızı doğru yazıp aramış olsanız bile ismi biz bulamadık demek isimsiz kaldınız, mahfoldunuz demek değil. Sadece bizim isimleri derlediğimiz yaklaşık 30.000 kişilik veritabanımız içinde 1 tane bile İLBER isminde kişi yok demek.

İlber İsminin Numeroloji Yorumu
Gizil gücünüz değişkenlik ve uysallıkla ilintilidir. Yeni fikirler üretmede ve bunları hayata geçirmede başarılısınız. Sabırsız olmayın, kararsızlığınız nedeniyle yanlış anlaşılabilirsiniz. Lirik, sokulgan, ilerici birisiniz. Bazen kararsız davranışlarınız başkaları tarafından kolay anlaşılmayabilir. Hayatın içindeki iyi yanları bulup çıkarma düşkünlüğünüze dikkat edin.İfadenizi, yaratıcı özgürlüğü sunarak ortaya koyacaksınız. İnsanlara tinsel olaylar hakkında bilgi verirken onları cesaretlendirip umut verin. Yaratıcı özgürlük ifadesi aynı zamanda, özgürlüğü doğru ve yerinde kullanmayı da ifade eder. Tinsel dünyanızda edindiğiniz bilgilere göre, diğer insanlarında tinsel yaşamını aydınlatmak için kendinize zaman verin.

İlber ismine benzeyen isimler

Bu bölümde listelenen isimler sitemize özel geliştirilmiş bir algoritmanın sonucu olup, cinsiyet ve karakter bakımından en uygun isimler hedeflenmiştir.
İber, İlbey, İlker, İlter, Aber, Alper, Anber

İlber ismine ait istatistiki bilgiler

İlber isminin sitemizde görüntülenme sayısı 20.344. İlber ismi için yaptığımız ankete katılan 45 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 3,67. Ziyaretçilerimizden 82 kişi İlber ismini öneriyor, 29 kişi ise önermiyor.

İlber ismi ile uyumlu İsimler

Bu bölümde listelenen isimler harf benzerlikleri dikkate alınarak her alt başlıkta en fazla 10 adet olacak şekilde rastgele getirilmiştir.

İlk üç harfi İlber ismi ile uyumlu bazı isimler

İlbey, İlbaşı, İlbilge, İlbeyi

Son üç harfi İlber ismi ile uyumlu bazı isimler

İber, Teber, Eber, Ekber, Melikanber, Aber, İlteber, Rehber, Sanevber, Hizber

İlk ve son harfi İlber ismi ile uyumlu bazı isimler

İfhar, İskender, İpar, İğdemir, İzmir, İlteber, İmar, İftihar, İnciser, İzdezdar

İlber isminin analizi

İlber isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

İ harfi : Kırılganlığı
L harfi : Sanatsal yeteneğe sahip olma
B harfi : Ön sezilerinin kuvveti
E harfi : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
R harfi : Sert yapıya sahip olma

İlber isminin numerolojisi

İlber isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

İ = 12
L = 15
B = 2
E = 6
R = 21
Toplam = 56

İlber ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda İlber ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi İlber olan önemli kişiler

İlber Ortaylı

İlber Ortaylı (Doğum Tarihi: 21 Mayıs 1947[1], Bregenz), Türk tarih profesörü.[2] Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

İLBER KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

dilber nilberk

SON HARFLERİ İLBER İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (lber) göre ilber ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (ber) göre ilber ile Uyumlu İsimler :

eşber ekber amber muteberSon 2 harfine (er) göre ilber ile Uyumlu İsimler :

ömer alper zafer ilker önder taner tamer ender muzaffer soner nilüfer seher ayfer muammer eser güler hacer cafer caner tuncer enver kader sezer dinçer münevver özer yener türker iskender güner öner sarper bihter tümer kamer yeter ahterdilaver kevser sümer ilter şener cevher tanzer sefer ülker müyesser sencer abuzer bayer cenker ejder güleser gülser kunter merter nurer taciser yurdaer çiler mukadder sever artuner aşer efser göçer süer gürler göker lider mehser döngermüzekker naser nurper olguner peker peyker ziver özger şanver ergüler bavver bener berker candeğer değer diler erdener gazanfer güher gülender gülfer gülter gülver gülümser

BAŞ HARFLERİ İLBER İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (ilbe) göre İLBER ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (ilb) göre İLBER ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (il) göre İLBER ile Uyumlu İsimler :

ilker ilhan ilknur ilkay ilyas ilhami ilke ilter ilkin ilgen ilksen ilkşan ilgün ilham ilkan ilkkan ilnur ilteriş ilayda ildar ilkgün ilşah ilkgül

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ İLBER İLE UYUMLU İSİMLER:

‘il’ ile başlayıp ‘er’ ile Biten İsimler :

ilker ilter’i’ ile başlayıp ‘r’ ile Biten İsimler :

ilknur iskender ilnur ildar

 

İLBER kelimesiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

İLBER sözcüğünü oluşturan harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 56:

İ
L
B
E
R
TOPLAM
12
15
2
6
21
56

İLBER kelimesi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada … … Toplam 27 ismin aritmetik toplamı 56 (Binde 10.92 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

nadir arman aslan hatice barçın beril birdal eray erbil ezel seden ikbali galip müge nedim macit medaim nadile recep alihan bahrem behram belçin bircan hazal mahya

 


Show CommentsClose Comments

Leave a comment