• Helen İsminin Kökeni:Yunanca
  • Helen İsminin Cinsiyeti:Kız İsmi
  • Helen İsmi Kuranda Geçiyor Mu?:Hayır Kuranda Geçmiyor

Helen İsminin Anlamı Nedir?


  1. Grek.
  2. hēlēnē, hēlios (güneş) ile bağlantılı olabilir.

grek

  1. Eski Yunan.
  2. Eski Yunanlarla ilgili, eski Yunanlara özgü olan.
Helen ismi Fransizlar'da bir kız ismidir. Ruslar ise Helena'ya Yelena diyor. Helena Ay manasına gelmektedir. Silena-ay, Rusça Luna! Lena! Helena kız ismi Yunancadan geliyor. Başka bir anlamı da parlayan ve parlak demektir. Seçilmiş gibi diğer anlamları da vardır.

İsmin Analizi:

İyi plan yaparak çevresini etkiliyebilen özelliğe sahiptir. Mantığını yerine göre çok iyi kullanır. Atılgan ve enerjiktir. Tereddütlü ve karar vermede zorlanır. Üzüntü ve sevinci çok dolu yaşar. Duygusaldır.

 

Helen İsminin Numeroloji Yorumu
Gizil gücünüz akıl gücü ve gözlemle ilintilidir. Yalnız kaldığınızda, kendinizi dışlanmış hissetmemelisiniz. Gizil gücünüzü iç sesinizi bulmak için kullanın. Akılcı, mantıklı, ilginç bir insansınız. Sahip olduğunuz akıl gücünüzü insanlara yardımcı olmak için kullanmalısınız. Tinsellikten daha çok dünyevi işlerle uğraşmak sizin için daha yararlı olacaktır.

İfadenizi, önsezi ve ilhamla ortaya koyacaksınız. Altıncı hissinizi kullanarak tinsel bir kılavuz olabilirsiniz. Maddi ve manevi dünya arasında bir köprüsünüz. Mümkün olduğu kadar maddi dünyayla bağlantılı olun. Duygusallığınızın hayatınızı mahvetmesine izin vermeyin.

 

Helen ismine benzeyen isimler

Bu bölümde listelenen isimler sitemize özel geliştirilmiş bir algoritmanın sonucu olup, cinsiyet ve karakter bakımından en uygun isimler hedeflenmiştir.
Belen, Selen, Helin, Belin, Beren, Bezen, Bilen

Helen ismine ait istatistiki bilgiler

Helen isminin sitemizde görüntülenme sayısı 17.771. Helen ismi için yaptığımız ankete katılan 39 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 3,56. Ziyaretçilerimizden 109 kişi Helen ismini öneriyor, 41kişi ise önermiyor. Ziyaretçilerimiz bu isim için 1 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Helen ismi ile uyumlu İsimler

Bu bölümde listelenen isimler harf benzerlikleri dikkate alınarak her alt başlıkta en fazla 10 adet olacak şekilde rastgele getirilmiştir.

İlk üç harfi Helen ismi ile uyumlu bazı isimler

Helin

Son üç harfi Helen ismi ile uyumlu bazı isimler

Alen, Yelen, Elen, Selen, Yücelen, Aybelen, Şölen, Bilen, Belen, Beklen

İlk ve son harfi Helen ismi ile uyumlu bazı isimler

Hafizüddin, Hazen, Hoşten, Hayrettin, Haman, Hatun, Hidayeddin, Hızlan, Hürdoğan, Hüsamettin

Helen isminin analizi

Helen isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

H harfi : Sakin ve durağanlık
E harfi : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
L harfi : Sanatsal yeteneğe sahip olma
E harfi : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
N harfi : Sağduyu

Helen isminin numerolojisi

Helen isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

H = 10
E = 6
L = 15
E = 6
N = 17
Toplam = 54

Helen ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Helen ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Helen olan önemli kişiler

Helen Caldicott

Helen Mary Caldicott (Doğum Tarihi: 7 Ağustos 1938), Avustralyalı hekim ve yazar. Ayrıca nükleer enerjiye, zayıflatılmış uranyum mühimmatlarına, atom bombalarına, nükleer silahlanmaya, savaşa ve genel olarak askeri hareketlere karşıtlığa tahsis edilen çeşitli dernekler kurmuş bir nükleer karşıtı savunucusudur. Haftalık sunulan If You Love This Planet (Türkçe: Eğer bu gezegeni seviyorsanız) isimli radyo programına ev sahipliği yapmaktadır. 2009 yılında National Women’s History Project tarafından Women’s History Month onuruna layık gösterilmiştir.[1] Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Helen Clark

Helen Clark (Doğum Tarihi: 26 şubat 1950), eski Yeni Zelanda başbakanı.

Helen Fielding

Helen Fielding (Doğum Tarihi: 19 Şubat 1958) İngiliz roman ve senaryo yazarıdır. En bilinen işi, 30’larında Londra’da yalnız yaşayan ve yaşamına değer ve aşk katmak isteyen bir kadın olan Bridget Jones hayali karakterini yarattığı roman ve bu romanlardan uyarlaranan filmlerdir.

Helen Hunt

Helen Elizabeth Hunt, 1963 doğumlu Emmy, Altın Küre ve Akademi Ödülü sahibi Amerika’lı oyuncu.Yahudi asıllı bir aileden gelmektedir.

Helen Sjöholm

Marie Helen Sjöholm veya kısaca Helen Sjöholm (İsveççe söyleyişi: [heˈleːn ˈɧøːhɔlm]) (Doğum Tarihi: 10 Temmuz 1970), İsveçli şarkıcı, aktris ve müzikal tiyatro performansçısı.

Helen Slater

Helen Rachel Slater (Doğum Tarihi: 15 Aralık 1963, Massapequa, New York, ABD), Yahudi asıllı Amerikalı aktris ve şarkı yazarı. 1984 yılı yapımı Supergirl (film)’inde Supergirl ü canlandırdı ve Saturn Ödülüne aday gösterildi.

Helen McCrory

Helen Elizabeth McCrory, (Doğum Tarihi: 17 Ağustos 1968) İngiliz oyuncu. Genellikle TV dizileri ile tanınmış bir aktristir.

Helen Mirren

Dame Helen Mirren (26 Temmuz 1945) Oscar, BAFTA, Emmy, Altın Küre ve SAG ödülü sahibi İngiliz tiyatro, film ve televizyon oyuncusu.

Helen Hayes

Helen Hayes (10 Ekim 1900 – 17 Mart 1993) ABD’li oyuncu. 1917-1985 arasında yaklaşık 70 yıl oyunculuk kariyerini sürdürmmüştür. “First Lady of the American Theatre” olarak bilinir. Hayes ayrıca ABD’nin bir sivile vereceği en yüksek madalya olan Presidential Medal of Freedom, 1986 yılında Başkan Ronald Reagan’dan almıştır.[1] Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Helen Bannerman

Helen Bannerman (Doğum Tarihi:25 Şubat 1862(1862-02-25) – Ölüm Tarihi:13 Ekim 1946 (84 yaşında)) 1862 ila 1946 yılları arasında yaşamış ve pek çok çocuk kitabı kaleme almış bir İskoç yazardır. İki küçük kızını eğlendirmek için İngiliz himayesi altındaki Hindistan’da yazmaya başladı ve çocuk kitabı yazarı olarak çok ünlü oldu. En çok Küçük Kara Sambo isimli eseriyle tanınır. Lakin birkaç jenerasyon sonra, ırkçılık eğilimi değişince, kitaplarındaki iddialı ırkçı eğilim tartışmalara konu olmuştur.[1] Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Helen Walton

Helen Robson Kemper Walton (Doğum Tarihi: 3 Ekim 1919 in Claremore, Oklahoma – Ölüm Tarihi: 19 Nisan 2007, Arkansas) Wal-Mart’ın yönetim kurulu üyesi. Sam Walton’un eşi. Dünya’nın En Zenginleri listesinde 15,6 Milyar $’la en zengin 21.

Helen Keller

Helen Keller (Doğum Tarihi: 27 Haziran 1880 – Ölüm Tarihi: 1 Haziran 1968), ABD’li pedagog ve aktivist.

Helen isminin farklı yazılış biçimleri

Helen isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Helen isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.

HELEN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ HELEN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (elen) göre helen ile Uyumlu İsimler :

selen elenSon 3 harfine (len) göre helen ile Uyumlu İsimler :

gülen özlenSon 2 harfine (en) göre helen ile Uyumlu İsimler :

figen ceren eren özden ayten nurten gökçen evren ayşen birsen gülten gülşen güven gökmen sezen gülden esen gülserenruşen selcen müzeyyen özgen egemen gülsen alperen gökben gökşen bilgen nursen erden ersen seren deren seden fügennurşen ruken ülgen şen gülseven ilgen tijen ilksen özben özen çimen bigen seymen aygen aysen simden berkten erşengülderen gönen gözen oben teksen zeren asen erkmen diren evşen eymen göksen izgen nurben nurden nurseren ruhsenselten seven yasemen fulden ömürden

BAŞ HARFLERİ HELEN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (hele) göre HELEN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (hel) göre HELEN ile Uyumlu İsimler :

helinİlk 2 harfine (he) göre HELEN ile Uyumlu İsimler :

hediye heval hedef hepgül

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ HELEN İLE UYUMLU İSİMLER:

‘he’ ile başlayıp ‘en’ ile Biten İsimler :

‘h’ ile başlayıp ‘n’ ile Biten İsimler :

hakan hasan hüseyin harun handan hayrettin hicran haldun hüsamettin han helin hürkan hürcan hakkan hatun hiran

 

HELEN kelimesiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

HELEN sözcüğünü oluşturan harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 54:

H
E
L
E
N
TOPLAM
10
6
15
6
17
54

HELEN kelimesi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada … … Toplam 29ismin aritmetik toplamı 54 (Binde 11.73 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

acarhan arkan rauf emrah atay ateş berta halim çınar ebru elçin berat erdem fatih kahya necmi selah ilham atahan aşina benaycanev cavide cemay ildar lamih miraç nejan

 


Show CommentsClose Comments

Leave a comment