• Hande İsminin Kökeni:Farsça
 • Hande İsminin Cinsiyeti:Kız İsmi
 • Hande İsmi Kuranda Geçiyor Mu?:Hayır Kuranda Geçmiyor

Hande İsminin Anlamı Nedir?


 1. Gülme, gülüş.
 2. 1. açılış, açılma. 2. gülme, gülüş.
 3. Daima gülen, gülücük

gülüş

 1. Gülme işi veya biçimi Örnek: Kalleşliğin bin bir çeşidi apaçık görünüyordu bu gülüşte. N. Ataç
 2. Gülmek eylemi.
 3. gülme ifadesi

açılış

 1. Açılma işi veya biçimi.
 2. Yeni bir yapının, yerin veya kuruluşun çalışmaya başlaması, küşat.
 3. Bk. ön yükleme

İsmin Analizi:

Hayattan sert dersler alan, algılaması yüksek, mantıklı, sağduyulu, yaratıcı, hırslı, zorluklara direnen, üzüntü ve sevinci bir arada yaşayan bir kişilik enerjisi verir.

HANDE Adının Yaygınlığı

HANDE Türkiye’de en çok kullanılan 179. isim (… 177. çetin, 178. selin, 179. hande, 180. semih, 181. nevzat, …). Ülkemizde yaklaşık her 818 kişiden birinin adı HANDE ve ismin yaygınlık oranı binde 1.22.

HANDE adının yaygınlık oranının Türkiye’nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 01-10-2014 01:12 itibariyle yaklaşık 95,912 kişinin isminin HANDE olduğu ve HANDE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1450 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

Hande İsminin Numeroloji Yorumu
Gizil gücünüz değişkenlik ve uysallıkla ilintilidir. Yeni fikirler üretmede ve bunları hayata geçirmede başarılısınız. Sabırsız olmayın, kararsızlığınız nedeniyle yanlış anlaşılabilirsiniz. Lirik, sokulgan, ilerici birisiniz. Bazen kararsız davranışlarınız başkaları tarafından kolay anlaşılmayabilir. Hayatın içindeki iyi yanları bulup çıkarma düşkünlüğünüze dikkat edin.

İfadenizi, yaratıcı özgürlüğü sunarak ortaya koyacaksınız. İnsanlara tinsel olaylar hakkında bilgi verirken onları cesaretlendirip umut verin. Yaratıcı özgürlük ifadesi aynı zamanda, özgürlüğü doğru ve yerinde kullanmayı da ifade eder. Tinsel dünyanızda edindiğiniz bilgilere göre, diğer insanlarında tinsel yaşamını aydınlatmak için kendinize zaman verin.

Hande ismine benzeyen isimler

Bu bölümde listelenen isimler sitemize özel geliştirilmiş bir algoritmanın sonucu olup, cinsiyet ve karakter bakımından en uygun isimler hedeflenmiştir.
Hunde, Hanne, Bade, Bende, Hacce, Hafide, Hale

Hande ismine ait istatistiki bilgiler

Türkiye’de Hande ismini taşıyan yaklaşık 94.986 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Hande ismi en çok kullanılan 179. isim olup, yaklaşık olarak her 818 kişiden biri Hande adını taşımaktadır.

Hande isminin sitemizde görüntülenme sayısı 44.825. Hande ismi için yaptığımız ankete katılan 204kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,35. Ziyaretçilerimizden 651 kişi Hande ismini öneriyor, 113 kişi ise önermiyor. Ziyaretçilerimiz bu isim için 7 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Hande ismi ile uyumlu İsimler

Bu bölümde listelenen isimler harf benzerlikleri dikkate alınarak her alt başlıkta en fazla 10 adet olacak şekilde rastgele getirilmiştir.

Hande ismini içinde barındıran isimler

Handegül

İlk üç harfi Hande ismi ile uyumlu bazı isimler

Hanif, Hanım, Hannas, Hanbeli, Hannan, Hansoy, Handegül, Hanzade, Hanedan, Hansa

Son üç harfi Hande ismi ile uyumlu bazı isimler

Zinde, Yabende, Hunde, Şermende, Rahşende, Lerzende, Şahende, Bende, Bahşende, Firazende

İlk ve son harfi Hande ismi ile uyumlu bazı isimler

Hibe, Hakime, Hammade, Hatife, Hanzale, Hamide, Hakime, Hediye, Hilye, Hezare

Hande isminin analizi

Hande isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

H harfi : Sakin ve durağanlık
A harfi : Atılgan, enerjik
N harfi : Sağduyu
D harfi : Üstün güçlere sahipliği
E harfi : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele

Hande isminin numerolojisi

Hande isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

H = 10
A = 1
N = 17
D = 5
E = 6
Toplam = 39

Hande ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Hande ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Hande olan önemli kişiler

Hande Altaylı

Hande Altaylı (1971, Edremit), yazar.[1] Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Hande Ataizi

Hande Ataizi (Doğum Tarihi: 2 Eylül 1973, Bursa), oyuncu ve sunucu.

Hande Doğandemir

Hande Doğandemir (Doğum Tarihi: 22 Kasım 1985, Ankara), Türk oyuncu. Türk oyuncu. TRT’de yayınlanan Şubat dizisinde “Elem” karakterini canlandırdıktan sonra dikkat çekmiş ve Kanal D’de yayınlanan Güneşi Beklerken dizisinde baş rolde yer almıştır. Sende gitme en uzun soluklu işidir.Bunun haricinde Keskin Bıçak, Bir Bulut Olsam ve Kahramanlar gibi dizilerde oynamıştır. 2011’de Hatırlar mısınız? adlı programda trt okulda iki yil sunuculuk yapmıştır. 2013 yılında Leyla ile Mecnun dizisinde tek bölümlük “Şans” karakterini canlandırmıştır. Şu anda Güneşi Beklerken adlı TV dizisinde Zeynep karakterini canlandırmaktadır. Böyle Bitmesin dizisinde alisilmisin disinda Vanlı depremzede Ceylan’ı konuk oyuncu olarak oynamistir. Yüzü feci yanan bir karakter olmuştur.

Hande Katipoğlu

Hande Katipoğlu 13 Mart 1982 tarihinde doğdu. Dizilerde canlandırdığı güzel, aptal sarışın rolüyle seyircilerin beğenisini kazandı. Özellikle Yahşi Cazibe’deki Simge karakteriyle yıldızı parlayan güzel oyuncu, oyunculuk kariyeri yanı sıra sigorta acentesi sahibi. Hande Katipoğlu Süleyman Demirel Üniversitesi’nde sosyoloji eğitimi almıştır. 2004 senesinde Bambaşka Biri adlı programda sunuculuk yapan güzel oyuncu 2010 senesinde Yahşi Cazibe dizisindeki canlandırdığı karakterle bütün Türkiye’de tanındı. Daha sonra senaristliğini Gani Müjdenin yaptığı Pis Yedili dizisinde Nevriye Kaçak rolüyle ekranlara geçmiştir ve son olarak gene senaristliğini Gani Müjdenin üstlendiği Harem dizisinde Mürebbiye Bihter rolüyle karşımıza çıkmıştır.

Hande Kazanova

Hande Kazanova (Doğum Tarihi: 25 Eylül 1973 – İzmir) Türk tiyatro sinema ve dizi oyuncusu ve sunucu.

Hande Korkut

Hande Korkut (Doğum Tarihi: 28 Ekim 1990, Diyarbakır) Türk voleybolcu.

Hande Sarıoğlu

Hande Sarıoğlu (Doğum Tarihi: 1988, Akçakoca, Düzce) Türk manken ve sunucu.

Hande Suher

Hande Suher (Doğum Tarihi: 1929, İstanbul) mimar, şehir plancısı, öğretim görevlisi ve yazar. İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nin dekanlık yapmış ilk kadın öğretim görevlisidir. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk kadın şehir plancılarındandır.

Hande Yener

Makbule Hande Özyener (Doğum Tarihi: 12 Ocak 1973), bilinen sahne adıyla Hande Yener, Türk şarkıcı, söz yazarı ve prodüktör. İstanbul’un Kadıköy ilçesinin Bahariye semtinde doğup büyüdü, çalıştığı mağazaya gelen Hülya Avşar aracılığıyla Sezen Aksu’yla tanıştı ve iki yıl Sezen Aksu’nun vokalistliğini yaptı. Bu sırada şan dersleri aldı ve farklı müzisyenlerle tanıştı.

Hande Özyürek

Hande Özyürek, (Doğum Tarihi: 1976 – İstanbul) Türk keman sanatçısı.

Hande Subaşı

Hande Subaşı (Doğum Tarihi: 21 Şubat 1984), Türk oyuncu ve manken. 2005 Miss Turkey birincisidir. Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

HANDE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ HANDE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ande) göre hande ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (nde) göre hande ile Uyumlu İsimler :

sevindeSon 2 harfine (de) göre hande ile Uyumlu İsimler :

gözde feride halide zübeyde güzide hamide asude jülide müjde cahide nahide zahide nadide sevde azade gülde gülzade ahudehüdeyde raşide vahide sacide bade belde cavide kaside maide mesude müfide naide nüvide orkide reşide rüveyde saide özde

BAŞ HARFLERİ HANDE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (hand) göre HANDE ile Uyumlu İsimler :

handanİlk 3 harfine (han) göre HANDE ile Uyumlu İsimler :

hanife hanifi han hanım hanefiİlk 2 harfine (ha) göre HANDE ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan halil hatice haluk harun hakkı halit hamdi haydar hamit havva hacer hayrettin hacı halis hayri hayati hamzahayriye hale halime halim habib haldun halide hamide haşmet habibe hafize haşim hami hayrullah hazal halise hamiyet habiphadi hamdullah hasibe hatem hayrünnisa hakim hasret habibullah habil hakikat halenur hamidiye hare havvanur hayimhayrünisa hayyam hakdiler hakkan haki halef hamdiye harbi hatime hatun hayal hasip hayat

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ HANDE İLE UYUMLU İSİMLER:

‘ha’ ile başlayıp ‘de’ ile Biten İsimler :

halide hamide’h’ ile başlayıp ‘e’ ile Biten İsimler :

hatice hanife hayriye hale halime habibe hafize huriye hüsniye hediye halise hasibe hamidiye hare hüdeyde hamdiye hatimehuzeyfe

 

HANDE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

HANDE adını oluşturan H, A, N, D, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 39:

H
A
N
D
E
TOPLAM
10
1
17
5
6
39

HANDE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada … 89. behice, 90. cabir,91. hande, 92. hami, 93. efgan, … Toplam 9 ismin aritmetik toplamı 39 (Binde 3.64 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

canan adile adlan behice cabir hami efgan halef

 


Show CommentsClose Comments

Leave a comment