• Halid İsminin Kökeni:Arapça
 • Halid İsminin Cinsiyeti:Erkek İsmi
 • Halid İsmi Kuranda Geçiyor Mu?:Hayır Kuranda Geçmiyor

Halid İsminin Anlamı Nedir?


 1. 1. sonsuz, daim, ebedi. 2. bir yıldan çok yaşayan. 3. türk dil kurallarına göre "d/t" olarak kullanılır. halid b. velid: ünlü sahabi. allah'ın kılıcı olarak anıldı.
 2. (Hulud. dan) Sonsuz, ebedi. Daimi.

daim

 1. Sürekli, sonsuz.
 2. Daima.
 3. Bk. haketme
 4. devamlı sürekli, her zaman
 5. Devam eden. (Daimi, daima, daimen şeklinde de söylenir.)

haketme

 1. Ödeme istemi.
 2. Kırılma, dökülme gibi olaylar nedeniyle yasaları ya da sözleşmeleri gereğince yapılması gereken ödeme.

İsmin Analizi:

Sakin, durağan, algılaması yüksek, mantıklı, sanatsal yetenekleri olan, hırslı, zorluklara direnen, işlerini ağır yapan, bolluk enerjisi olan, sağduyulu, yaratıcı bir kişilik enerjisi verir.

HALİD Adının Yaygınlığı

HALİD Türkiye’de en çok kullanılan 212. isim (… 210. ozan, 211. eren, 212. halit, 213. melek, 214. abdurrahman, …). Ülkemizde yaklaşık her 920 kişiden birinin adı HALİT ve ismin yaygınlık oranı binde 1.09.

HALİT adının yaygınlık oranının Türkiye’nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 01-10-2014 02:25 itibariyle yaklaşık 85,692 kişinin isminin HALİT olduğu ve HALİT isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1296 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

Halid İsminin Numeroloji Yorumu
Gizil gücünüz akıl gücü ve gözlemle ilintilidir. Yalnız kaldığınızda, kendinizi dışlanmış hissetmemelisiniz. Gizil gücünüzü iç sesinizi bulmak için kullanın. Akılcı, mantıklı, ilginç bir insansınız. Sahip olduğunuz akıl gücünüzü insanlara yardımcı olmak için kullanmalısınız. Tinsellikten daha çok dünyevi işlerle uğraşmak sizin için daha yararlı olacaktır.

İfadenizi, önsezi ve ilhamla ortaya koyacaksınız. Altıncı hissinizi kullanarak tinsel bir kılavuz olabilirsiniz. Maddi ve manevi dünya arasında bir köprüsünüz. Mümkün olduğu kadar maddi dünyayla bağlantılı olun. Duygusallığınızın hayatınızı mahvetmesine izin vermeyin.

Halid ismine benzeyen isimler

Bu bölümde listelenen isimler sitemize özel geliştirilmiş bir algoritmanın sonucu olup, cinsiyet ve karakter bakımından en uygun isimler hedeflenmiştir.
Hadid, Hafid, Halil, Halim, Halis, Halit, Hamid

Halid ismine ait istatistiki bilgiler

Halid isminin sitemizde görüntülenme sayısı 20.417. Halid ismi için yaptığımız ankete katılan 60 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,37. Ziyaretçilerimizden 114 kişi Halid ismini öneriyor, 8 kişi ise önermiyor. Ziyaretçilerimiz bu isim için 4 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Halid ismi ile uyumlu İsimler

Bu bölümde listelenen isimler harf benzerlikleri dikkate alınarak her alt başlıkta en fazla 10 adet olacak şekilde rastgele getirilmiştir.

Halid ismini içinde barındıran isimler

Halide, Haliddin

İlk üç harfi Halid ismi ile uyumlu bazı isimler

Halil, Hallac, Halide, Halis, Haldun, Haliddin, Halenur, Hale, Halef, Halise

Son üç harfi Halid ismi ile uyumlu bazı isimler

Velid

İlk ve son harfi Halid ismi ile uyumlu bazı isimler

Hud, Hadid, Hafid, Hamid, Hamid, Hurşid, Hind, Hammad

Halid isminin analizi

Halid isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

H harfi : Sakin ve durağanlık
A harfi : Atılgan, enerjik
L harfi : Sanatsal yeteneğe sahip olma
İ harfi : Kırılganlığı
D harfi : Üstün güçlere sahipliği

Halid isminin numerolojisi

Halid isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

H = 10
A = 1
L = 15
İ = 12
D = 5
Toplam = 43

Halid ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Halid ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Halid olan önemli kişiler

Halid Ali

Halid Ali (Arapça: خالد على‎) (Doğum Tarihi: 26 Şubat 1972), Mısırlı avukat ve aktivist. Hükümette reform yapılması, özel sektörde yozlaşmasının önlenmesi ve sosyal adalet ve işçi hakları gibi konuları savunması ile bilinir. Mısır Sosyal ve Ekonomik Haklar Merkezi (ECESR) eski başkanıdır. Hisham Mubarak Hukuk Merkezi (HMLC) kurucu ortağıdır. 2012 Mısır cumhurbaşkanlığı seçimlerine adaylığını koyan en genç kişidir. 2011 Mısır Devrimi’nde aktivist olarak yer almıştır ve yer almaya devam etmektedir.

Halid Aziz

Halid Aziz, (Arapça: خالد عزيز), (Doğum Tarihi: 14 Temmuz 1981), Suudi Arabistanlı milli futbolcu. Orta sahada oynayan futbolcu, 2000 yılından beri Al Hilal takımında oynamaktadır.

Halid Bešlić

Halid Brka Bešlić (Doğum Tarihi: 20 Kasım 1953; Sokolac), Bosna-Hersek’in ünlü halk sanatçısı, aynı ölçüde eski Yugoslav cumhuriyetlerinde de tanınır.

Halid bin Abdülaziz

Halid bin Abdülaziz (Arapça: خالد بن عبد العزيز) (Doğum Tarihi: 1913 – Ölüm Tarihi: 13 Haziran 1982), Suudi Arabistan Kralı.

Halid bin Velid

Halid Bin Velid (Arapça: خالد بن الوليد, d. 592 – Ölüm Tarihi: 642) Seyfullah (Allah’ın kılıcı) olarak da bilinen Arap komutan. Hudeybiye Antlaşması sonrasında Müslümanlığı seçene kadar Kureyşlilerin saflarında, sonrasında İslam devletinin emrinde savaşmıştır. Kureyşlilerin Uhud Savaşında yenilmemelerinde kilit rol oynamış, emrindeki süvarilere yaptırdığı manevra ile Müslümanların yenilmesini sağlamıştır. Müslüman olduktan sonra Bizans ve Sasanilere karşı zaferler kazanmıştır. Bunların en dikkat çekeni Yermük nehri kıyısında Bizans ordusunu bozguna uğrattığı savaştır. Katıldığı yüzü aşkın savaşta yenilgiye uğramamıştır. Halid bin Velid savaş kaybetmemiş nadir komutanlardandır.[kaynak belirtilmeli]

Halid Ziya Uşaklıgil

Halid Ziya Uşaklıgil (1866 – 27 Mart 1945), Servet-i Fünun ve Cumhuriyet dönemi Türk yazarı. Bazı edebi yazılarını Hazine-i Evrak dergisinde Mehmet Halit Ziyaeddin adıyla yayımlamıştır. Servet-i Fünun edebiyatının en büyük nesir ustası kabul edilir. İlk büyük Türk romanı olarak kabul görmüş Aşk-ı Memnu’nun yazarıdır.

İkinci ismi Halid olan önemli kişiler

Emin Halid Onat

Mehmet Emin Onat, (1910 – 17 Temmuz 1961) Türk mimar, eski İTÜ rektörü[1], Mimarlar Odası 1 numaralı üyesi ve DP eski İstanbul Milletvekili (1954-1957)[2]. Türkiye’de mimarlık alanında özel bir yeri olan Emin Onat sürekli aşama göstermiş, İTÜ Mimarlık Fakültesi’nin örgütlenmesinde çalışmış, ulusal ve uluslararası boyutta ün yapmıştır.

Soyadı Halid olan önemli kişiler

Leyla Halid

Leyla Halid (ليلى خالد laylà ẖālid; 9 Nisan 1944) Filistin Halk Kurtuluş Örgütü’nün bir üyesi. Şu anda Filistin Ulusal Yönetimi’nin bir üyesidir. 1982 yılında evlendiği ikinci kocası doktor Fayez Raşid Hilal ve Bader ve Başar adındaki iki oğluyla birlikte Ürdün’ün başkenti Amman’da ikamet etmektedir. [1]

Yahya bin Halid

Yahya bin Halid, tam adı Ebu Ali Yahya bin Halid el-Bermeki (733/737-29 Kasım 805, Rakka), Abbasi veziri. İlk Abbasi halifelerine ünlü vezirler ve kâtipler yetiştiren İran asıllı Bermekîler ailesindendir.

HALİD KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

halide

SON HARFLERİ HALİD İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (alid) göre halid ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (lid) göre halid ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (id) göre halid ile Uyumlu İsimler :

said farşid zahid mucid seyyid

BAŞ HARFLERİ HALİD İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (hali) göre HALİD ile Uyumlu İsimler :

halil halit halis halime halim halide haliseİlk 3 harfine (hal) göre HALİD ile Uyumlu İsimler :

haluk hale haldun halenur halefİlk 2 harfine (ha) göre HALİD ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan hatice hande harun hakkı handan hamdi haydar hamit havva hacer hayrettin hacı hayri hayati hamza hanifehayriye habib hamide haşmet habibe hafize hanifi haşim hami han hayrullah hazal hamiyet habip hadi hamdullah hasibe hatemhayrünnisa hakim hasret habibullah habil hakikat hamidiye hare havvanur hayim hayrünisa hayyam hakdiler hakkan hakihamdiye hanım harbi hatime hatun hayal hanefi hasip hayat

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ HALİD İLE UYUMLU İSİMLER:

‘ha’ ile başlayıp ‘id’ ile Biten İsimler :

‘h’ ile başlayıp ‘d’ ile Biten İsimler :

 

HALİD kelimesiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

HALİD sözcüğünü oluşturan harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 43:

H
A
L
İ
D
TOPLAM
10
1
15
12
5
43

HALİD kelimesi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada … … Toplam 18ismin aritmetik toplamı 43 (Binde 7.28 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

hakan berk akın benan atıf bilge feza çağdaş ceyda cihan edip elem emel gaye melda oben recai

 


Show CommentsClose Comments

Leave a comment