• Güzin İsminin Kökeni:Farsça
 • Güzin İsminin Cinsiyeti:Kız İsmi
 • Güzin İsmi Kuranda Geçiyor Mu?:Hayır Kuranda Geçmiyor

Güzin İsminin Anlamı Nedir?


 1. Seçilmiş, seçkin, beğenilmiş.
 2. Seçici, beğenici
 3. seçen, seçilmiş, seçkin, beğenilmiş. - hz. muhammed (s.a.s)'in dostu (halifesi) hz. ebu bekir, ömer, osman ve ali (r.anhum)

seçilmiş

 1. Seçerek ayrılmış.
 2. Aynı cinsten olan nesneler arasından iyi ve seçkin olanlar çıktıktan sonra geride kalanlar.
 3. Seçimle işbaşına gelen.
 4. Bk. seçili

seçkin

 1. Benzerleri arasında niteliklerinin yüksekliğiyle göze çarpan, üstün, mümtaz, güzide, mutena, elit Örnek: Aralarında yurt çapında ün yapmış bilim adamları vardı, mühendisler vardı, kadın erkek seçkin aydınlar vardı. H. Taner
 2. Bir toplumda gücü ve saygınlığı olan kişi veya grup.
 3. Bir toplumun büyük kesimini oluşturan halk kütlesi dışında kalan küçük bir aydın kesiminden oluşan kütle. bk.seçkin kültürü, halk.
 4. Benzerleri arasında niteliklerinin yüksekliğiyle göze çarpan, üstün, seçilen.
 5. seçilmiş, ayrılmış benzerlerinden üstün olduğu için ayrılmış, mümtaz, güzide

beğenilen

 1. Takdire şayan, beğenilecek , çok güzel admirably beğenilecek surette.
 2. Beğenilen, hayran eden, takdire değer, hayranlık uyandıran

İsmin Analizi:

İnatçı bir kişiliğe sahip, sürekli engellerle karşılaşan fakat buna rağmen işlerini başarmHaya çalışan, okumayı seven, akademik anlamda başarılı, kırılgan, sağduyulu, yaratıcı bir kişilik enerjisi verir.

GÜZİN Adının Yaygınlığı

GÜZİN Türkiye’de en çok kullanılan 571. isim (… 569. ferruh, 570. gülhan, 571. güzin, 572. tanju, 573. hale, …). Ülkemizde yaklaşık her 2,945kişiden birinin adı GÜZİN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.34.

GÜZİN adının yaygınlık oranının Türkiye’nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-09-2014 19:36 itibariyle yaklaşık 26,729 kişinin isminin GÜZİN olduğu ve GÜZİN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 404 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

Güzin İsminin Numeroloji Yorumu
Sizin gizil gücünüz paylaşımcılıktır. Sempatinizi ve anlayışınızı geliştirmeyi öğrenmelisiniz. Paylaşım sadece iki kişi arasında olmaz, gurup içinde işbirliği yapmayı öğrenin. Nazik ve saygılı olun, siz titiz ve arkadaş canlısı bir kişisiniz. Evrensel barışı sağlamak için çalışacaksınız. Paylaşımcılık her zaman için sadece iki kişi arasında değildir, bu ortaklığı tüm evrene yayın.

İfadenizi, hayatınızı paylaşanlar arasında uyum yaratarak ortaya koyacaksınız. Her zaman geri planda kalmayı tercih ediyorsunuz. Tinsel çalışmalarınızı kollektif olarak yapacaksınız. Duygusal doğanız sizi yeteneklerinizi gizleyecek kadar mütevazi yapıyor. Hayata ilgisizlikle bakmaya çalışın, aksi takdirde aşırı duygusal tepkileriniz size zarar verebilir.

Güzin ismine benzeyen isimler

Bu bölümde listelenen isimler sitemize özel geliştirilmiş bir algoritmanın sonucu olup, cinsiyet ve karakter bakımından en uygun isimler hedeflenmiştir.
Gülin, Güzir, Gözen, Gülbin, Gülçin, Gülen, Güliz

Güzin ismine ait istatistiki bilgiler

Türkiye’de Güzin ismini taşıyan yaklaşık 26.471 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Güzin ismi en çok kullanılan 571. isim olup, yaklaşık olarak her 2.945 kişiden biri Güzin adını taşımaktadır.

Güzin isminin sitemizde görüntülenme sayısı 13.914. Güzin ismi için yaptığımız ankete katılan 39 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,46. Ziyaretçilerimizden 128 kişi Güzin ismini öneriyor, 12kişi ise önermiyor.

Güzin ismi ile uyumlu İsimler

Bu bölümde listelenen isimler harf benzerlikleri dikkate alınarak her alt başlıkta en fazla 10 adet olacak şekilde rastgele getirilmiştir.

İlk üç harfi Güzin ismi ile uyumlu bazı isimler

Güzir, Güzey, Güzide

Son üç harfi Güzin ismi ile uyumlu bazı isimler

Bergüzin, Sezin, Hazin

İlk ve son harfi Güzin ismi ile uyumlu bazı isimler

Gülin, Gökekin, Gürcan, Gülüşan, Gülgün, Göktuğhan, Gökben, Gülcihan, Gülderen, Gökcan

Güzin isminin analizi

Güzin isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

G harfi : İnatçı kişilik, gerginlik
Ü harfi : Başarısının sürekli engellenmesi
Z harfi : Bilimsel bakış açısı, okumayı seven bir kişilik
İ harfi : Kırılganlığı
N harfi : Sağduyu

Güzin isminin numerolojisi

Güzin isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

G = 8
Ü = 26
Z = 29
İ = 12
N = 17
Toplam = 92

Güzin ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Güzin ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Güzin olan önemli kişiler

Güzin Doğan

Güzin Doğan, ( d. 1 Ocak 1968 İstanbul ) Türk sinema oyuncusu.

Güzin Çorağan

Güzin Çorağan (Doğum Tarihi: 1943), Oyuncu.

Güzin Özyağcılar

Güzin Özyağcılar, Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu. 7 Aralık 1945 tarihinde Bursa’da dünyaya geldi. Şehir Tiyatroları sanatçısı olan Güzin Özyağcılar, çeşitli sinema ve dizi filmlerde de rol aldı. Erdal Özyağcılar ile evli olan ve Zeynep Özyağcılar’ın annesi olan sanatçı, Bizimkiler dizisinde “tak tak Sedat” lakaplı Salih Kalyon’un eşi “Serpil” rolünü oynamakla izleyici kitlesince tanınmıştır.

Güzin Sayar

Güzin Sayar, (1921 İstanbul -16 Temmuz 2006), Güzin Abla isimli köşesi ile ünlü olmuş köşe yazarı.

GÜZİN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ GÜZİN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (üzin) göre güzin ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (zin) göre güzin ile Uyumlu İsimler :

sezin suzinSon 2 harfine (in) göre güzin ile Uyumlu İsimler :

hüseyin metin engin yasemin emin ersin aylin esin yasin çetin selin pelin nesrin burçin şahin selahattin nurettin tülin gülçin tahsin sezginhayrettin aytekin berrin muhsin tekin bahattin nevin belgin fahrettin ergin gültekin zerrin ekin necmettin seçkin şirin bilgin sadettin elçincelalettin cemalettin muhittin nermin hüsamettin mümin sebahattin timuçin abidin alaattin bünyamin sabahattin gülbin pervin sermin tacettinşerafettin afşin ayşin bedrettin yetkin erkin evin nurçin rengin saadettin şemsettin fatin gülin selmin vahdettin ilkin şahabettin şerminalaaddin kutbettin nizamettin ayçin burhanettin derin ertekin gıyasettin helin narin ramin semin sevin öztekin alptekin ercin izzettin seyfettintüresin rüknettin alaeddin ayfettin berçin berin

BAŞ HARFLERİ GÜZİN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (güzi) göre GÜZİN ile Uyumlu İsimler :

güzideİlk 3 harfine (güz) göre GÜZİN ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine () göre GÜZİN ile Uyumlu İsimler :

gül gülay gülşah gülçin güler gürkan gürsel gülcan gürhan gülten gülşen günay güven güneş gültekin gülden gülsüm gülseren güçlü günseligüray gülhan gülen gürol güney güliz gülgün gülnur güner güngör gülbin gülsen gürcan gündüz gülsün gülistan gülnihal güniz gülin gülizargün günhan günsel gürbüz gürel güldal güleser gülfiliz gülnare gülser gülsev gülseven günnur güvenç gülce gülseda gümrah gürsan güldegülderen gülendam gülfe gülfizar gülhanım gülsevin gültürk gülüçağ gülüm gülzade günhal güralp gürler gürsal gürsoy gürsu güvenir gülhalgünal gürani güllü gürtuğ gündoğdu güher güjan gülbahar gülberk gülbeyaz gülçiçek güldane gülender gülerdem gülfer gülfiye gülhayatgülhis gülhüda gülperi gülru gülsay

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GÜZİN İLE UYUMLU İSİMLER:

‘gü’ ile başlayıp ‘in’ ile Biten İsimler :

gülçin gültekin gülbin gülin gülsevin’g’ ile başlayıp ‘n’ ile Biten İsimler :

gökhan gökçen gürkan gülcan gürhan gülten gülşen güven gökmen gülden gülseren gülhan gülen gülgün gülsen gürcan gökben gülsüngökşen gülistan gün günhan gülseven gıyasettin göksun gürsan gülderen gökcan gönen gözen güjan göksen göktan göktigin gökşin gülün

 

GÜZİN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GÜZİN adını oluşturan G, Ü, Z, İ, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 92:

G
Ü
Z
İ
N
TOPLAM
8
26
29
12
17
92

GÜZİN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada … 1816. güniz, 1817. volkan,1818. güzin, 1819. kifayet, 1820. türel, … Toplam 32 ismin aritmetik toplamı 92 (Binde 12.94 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

nuray ruşen aykut alpaslan aynur çetinay güniz volkan kifayet türel mahmut mergül mücahit sabriye seyit yakut yarkın zühre şehriban nezhetarzum demirkan bengisu ferahnaz gülberk ilkgün nefishan kutay mihrican münir gülün

 


Show CommentsClose Comments

Leave a comment