• Gürcü İsminin Kökeni:Türkçe
  • Gürcü İsminin Cinsiyeti:Erkek İsmi
  • Gürcü İsmi Kuranda Geçiyor Mu?:Hayır Kuranda Geçmiyor

Gürcü İsminin Anlamı Nedir?


  1. Gürcistan halkından veya bu halkın soyundan olan kimse.
  2. gürcistan ahalisinden veya bu ahalinin soyundan olan. gürcistan ahalisine ait
  3. Güney Kafkasya'nın Gürcistan ahalisinden olan ve Gürcüce konuşan kimse. (Osmanlıca'da yazılışı: gürcü (gürcî))

İsmin Analizi:

İnatçı bir kişiliğe sahip olan, sürekli engellenmesine karşın işlerini başarmaya çalışan, sağduyulu, yaratıcı, üzüntü ve sevinci bir arada yaşayan, çok üretken, güçlü bir yapısı olan bir kişilik enerjisi verir.
Gürcü İsminin Numeroloji Yorumu
Gizil gücünüz tümüyle hizmet ve düzenle ilintilidir. Güvenilir biri olduğunuzu diğer insanlara ispatlayın. Düzenli, yardımsever, dürüst ve samimi bir insansınız. Önemli işler başarmak için buradasınız. Yoğun ve uzun saatler boyu çalışarak ve pratikliğinizi kullanarak bunu başarabilirsiniz.

İfadenizi, irade gücünüzle ortaya koyacaksınız. Bu üstünlük taslamak anlamına gelmez. Tanrısal iradenin olumlu bir uyumudur. Tinsel olaylara pratik bir şekilde yaklaşacaksınız. Kişisel maddi çıkarlarınızı önemsemeyin. 4 yapıcının sayısıdır ve size sadık kalacak herhangi bir örgütlenmenin kurulmasına yardımcı olacaksınız.

Gürcü ismine benzeyen isimler

Bu bölümde listelenen isimler sitemize özel geliştirilmiş bir algoritmanın sonucu olup, cinsiyet ve karakter bakımından en uygun isimler hedeflenmiştir.
Güçlü, Güral, Güray, Gürbüz, Gürbüz, Gürcan, Gürel

Gürcü ismine ait istatistiki bilgiler

Gürcü isminin sitemizde görüntülenme sayısı 16.870. Gürcü ismi için yaptığımız ankete katılan 63 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 3,17. Ziyaretçilerimizden 64 kişi Gürcü ismini öneriyor, 31kişi ise önermiyor. Ziyaretçilerimiz bu isim için 1 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Gürcü ismi ile uyumlu İsimler

Bu bölümde listelenen isimler harf benzerlikleri dikkate alınarak her alt başlıkta en fazla 10 adet olacak şekilde rastgele getirilmiştir.

İlk üç harfi Gürcü ismi ile uyumlu bazı isimler

Gürel, Gürcan, Gürdal, Güren, Gürbüz, Güral, Gürsel, Güray, Gürsu, Gürkan

İlk ve son harfi Gürcü ismi ile uyumlu bazı isimler

Güllü, Güntülü, Güçlü, Gökyüzü, Görgü

Gürcü isminin analizi

Gürcü isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

G harfi : İnatçı kişilik, gerginlik
Ü harfi : Başarısının sürekli engellenmesi
R harfi : Sert yapıya sahip olma
C harfi : Konuşma ve yazma yeteneği
Ü harfi : Başarısının sürekli engellenmesi

Gürcü isminin numerolojisi

Gürcü isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

G = 8
Ü = 26
R = 21
C = 3
Ü = 26
Toplam = 84

Gürcü ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Gürcü ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Gürcü olan önemli kişiler

Gürcü Hatun

Gürcü Hatun (Gürcüce: გურჯი-ხათუნი) (fl. 1237-1286?), Gürcü prenses ve Anadolu Selçuklu Devleti sultanı II. Gıyaseddin Keyhüsrev’in en sevdiği karısıdır. 1246 yılında Sultanın ölümünden sonra Anadolu’nun en güçlü kişisi Pervâne Muineddin ile evlendi. II. Alaeddin Keykubad’ın annesi ve Muhammed Celaleddin-i Rumi’nin hamisidir. Doğum adı Tamar olup evlendikten sonra Gürcü Hatun ismi ile anılmıştır.

Gürcü Ağa Yusuf Paşa

Ağa Yusuf Paşa (Doğum Tarihi: ? – Ölüm Tarihi: 1713, Rodos) III. Ahmet saltanatında, 20 Kasım 1711 – 12 Kasım 1712 tarihleri arasında onbir ay yirmi iki gün sadrazamlık yapmış Osmanlı devlet adamı.[1] Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Gürcü Hadım Mehmed Paşa

Gürcü Hadım Mehmet Paşa (ö. Temmuz 1626) I. Mustafa’nin ikinci kez tahtan indirilmesinden hemen önce 21 Eylül 1622 – 5 Şubat 1623 tarihleri arasında dört ay on gün sadrazamlık yapmış bir Osmanlı devlet adamıdır.

Gürcü Mehmed Paşa

Gürcü Mehmed Paşa, (ö. 1665 Budin) Avcı Mehmet saltanatında 27 Eylül 1651 – 20 Haziran 1652 tarihleri arasında sekiz ay yirmi üç gün sadrazamlık yapmış Osmanlı devlet adamı.

Gürcü İsmail Paşa

Gürcü İsmail Paşa I. Mahmut saltanatında, 12 Temmuz 1735 – 9 Ocak 1736 tarihleri arasında beş ay yirmi sekiz gün sadrazamlık yapmış Osmanlı devlet adamıdır.

GÜRCÜ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ GÜRCÜ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ürcü) göre gürcü ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (rcü) göre gürcü ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine () göre gürcü ile Uyumlu İsimler :

öncü

BAŞ HARFLERİ GÜRCÜ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (gürc) göre GÜRCÜ ile Uyumlu İsimler :

gürcanİlk 3 harfine (gür) göre GÜRCÜ ile Uyumlu İsimler :

gürkan gürsel gürhan güray gürol gürbüz gürel gürsan güralp gürler gürsal gürsoy gürsu gürani gürtuğİlk 2 harfine () göre GÜRCÜ ile Uyumlu İsimler :

gül gülay gülşah gülçin güler gülcan gülten gülşen günay güven güneş gültekin gülden gülsüm gülseren güçlügünseli gülhan güzin gülen güney güliz gülgün gülnur güner güngör güzide gülbin gülsen gündüz gülsün gülistangülnihal güniz gülin gülizar gün günhan günsel güldal güleser gülfiliz gülnare gülser gülsev gülseven günnurgüvenç gülce gülseda gümrah gülde gülderen gülendam gülfe gülfizar gülhanım gülsevin gültürk gülüçağ gülümgülzade günhal güvenir gülhal günal güllü gündoğdu güher güjan gülbahar gülberk gülbeyaz gülçiçek güldanegülender gülerdem gülfer gülfiye gülhayat gülhis gülhüda gülperi gülru

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GÜRCÜ İLE UYUMLU İSİMLER:

‘gü’ ile başlayıp ‘cü’ ile Biten İsimler :

‘g’ ile başlayıp ‘ü’ ile Biten İsimler :

güçlü güllü

 

GÜRCÜ kelimesiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GÜRCÜ sözcüğünü oluşturan harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 84:

G
Ü
R
C
Ü
TOPLAM
8
26
21
3
26
84

GÜRCÜ kelimesi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada … … Toplam 36 ismin aritmetik toplamı 84 (Binde 14.56 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

abuzer remzi göksel birgül cankut cemşit cihangir fikret güven görkem lütfi sezer hayyam himmet serhat seyhangüray nurcan panur sevin soner sulhi ümmü bavver elnur gülbahar günol gökberk hakdiler hasret yasir kutcansemavi seliz zeycan

 


Show CommentsClose Comments

Leave a comment