• Gülsen İsminin Kökeni:Türkçe
 • Gülsen İsminin Cinsiyeti:Kız İsmi
 • Gülsen İsmi Kuranda Geçiyor Mu?:Hayır Kuranda Geçmiyor

Gülsen İsminin Anlamı Nedir?


 1. Gül-sen.
 2. gül gibi güzel
 3. Türkçe kökenli bir Kız ismi olan Gülsen; "Gül gibisin" anlamına gelir.

gül

 1. Bu bitkinin katmerli, genellikle kokulu olan çiçeği.
 2. Gülgillerin örnek bitkisi (Rosa).
 3. Gülgiller (Rosaceae) familyasından, reseptakulumu olgunlukta etlenen ve fındıksı meyveleri saran, genellikle yapraklarını döken dikenli çalılar hâlinde olan, ülkemizde 24 tür ile temsil edilen bir cins.
 4. Katmerli, kokulu çiçekleri olan, pek çok türleri bulunan gülgillerin örnek bitkisi.
 5. 1. çiçek. 2. bilinen çiçek, gül çiçeği, gülağacı. 3. tasavvufta allah'ın birliğinin remzi. 4. başına ve sonuna ek ve isimler getirilerek yeni isimlerin türetilmesinde kullanılan bir isimdir. - (ayşegül, gülay, vb).
 6. Küçük ve dikenli bir ağaçta olup şeklinin ve kokusunun güzelliği ile meşhurdur. Şairlere göre bülbülün sevgilisidir. Pek çok cinsi vardır.

İsmin Analizi:

Azimli ve mücadelecidir, gizemlidir. Çok iyi kariyer yapmak için çok mücadele eder. Ketumdur ,duygularını belli etmek istemez. Bereket ve bolluk konusunda çok rahat değildir. Hayatının bir çok karesinde tereddütler yaşar. İsim olarak ağır bir isim gurubundadır.Zamanı iyi değerlendirmeye çalışır.

GÜLSEN Adının Yaygınlığı

GÜLSEN Türkiye’de en çok kullanılan 764. isim (… 762. firdevs, 763. gülbin, 764. gülsen, 765. gürcan, 766. göktürk, …). Ülkemizde yaklaşık her 4,908 kişiden birinin adı GÜLSEN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.2.

GÜLSEN adının yaygınlık oranının Türkiye’nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-09-2014 19:30 itibariyle yaklaşık 15,723 kişinin isminin GÜLSEN olduğu ve GÜLSEN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 238 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

Gülsen İsminin Numeroloji Yorumu
Sizin gizil gücünüz iletişimle ilintilidir. Mutluluğunuz ve diğer insanları da huzuru için iletişim kurmayı öğrenmelisiniz. Hayatla oyun oynamayın; başıboşluk eninde sonunda başarısızlığa yol açacaktır. Neşeli, mutlu, etkileyici, nazik ve sevecen birisiniz. Tanıştığınız herkesi etkileme dürtüsü duyarsınız. Bu dürtü insanlara yaşadıkları dünyanın ne kadar zevkli olduğunu gösterme yeteneğinin simgesidir.

Zaman içinde düşündüklerinizi eyleme dönüştürmelisiniz; fakat bunları gerçekleştirirken belli bir düzende uygulamalısınız.

İfadenizi, asıl kendinizi ifade ederek ortaya koyacaksınız. Fikirlerinizi ve hislerinizi ifade etmek için her yolu deneyebilirsiniz. Bu, konuşma ve yazmada kelimeleri kullanarak yapılabilir. Bilgilerinizi insanlara aktarın. 3’ler hayata kaygısız bir hava getirir. Doğanızda öğreniyor olduğunuz şeyler önemlidir ve insanlara aktarılmalıdır.

Yaşama ve dünyaya yardımcı olan önemli gerçekleri keşfedip bunları insanlarla paylaşmamanın size ne gibi zararı olabilir?

Gülsen ismine benzeyen isimler

Bu bölümde listelenen isimler sitemize özel geliştirilmiş bir algoritmanın sonucu olup, cinsiyet ve karakter bakımından en uygun isimler hedeflenmiştir.
Gülben, Gülden, Gülen, Gülsün, Gülşen, Gülten, Gülser

Gülsen ismine ait istatistiki bilgiler

Türkiye’de Gülsen ismini taşıyan yaklaşık 15.571 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Gülsen ismi en çok kullanılan 764. isim olup, yaklaşık olarak her 4.908 kişiden biri Gülsen adını taşımaktadır.

Gülsen isminin sitemizde görüntülenme sayısı 14.112. Gülsen ismi için yaptığımız ankete katılan 44 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,05. Ziyaretçilerimizden 145 kişi Gülsen ismini öneriyor,21 kişi ise önermiyor. Ziyaretçilerimiz bu isim için 1 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Gülsen ismi ile uyumlu İsimler

Bu bölümde listelenen isimler harf benzerlikleri dikkate alınarak her alt başlıkta en fazla 10 adet olacak şekilde rastgele getirilmiştir.

Gülsen ismini içinde barındıran isimler

Gülsena

İlk üç harfi Gülsen ismi ile uyumlu bazı isimler

Gülsün, Gülferi, Gülrana, Gülnar, Gülderen, Gülgen, Gülüş, Gülfidan, Gülser, Gülsel

Son üç harfi Gülsen ismi ile uyumlu bazı isimler

Nursen, Aksen, Hasen, Pesen, İlksen, Süsen, Yelesen, Ersen, Bilsen, Desen

İlk ve son harfi Gülsen ismi ile uyumlu bazı isimler

Gülten, Gürgan, Gülümsün, Gökselin, Gülbin, Gülden, Gülşen, Gülsemin, Gülistan, Gökcan

Gülsen isminin analizi

Gülsen isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

G harfi : İnatçı kişilik, gerginlik
Ü harfi : Başarısının sürekli engellenmesi
L harfi : Sanatsal yeteneğe sahip olma
S harfi : Hayalperestlik
E harfi : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
N harfi : Sağduyu

Gülsen isminin numerolojisi

Gülsen isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

G = 8
Ü = 26
L = 15
S = 22
E = 6
N = 17
Toplam = 94

Gülsen ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Gülsen ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Gülsen olan önemli kişiler

Gülsen Tuncer

Gülsen Tuncer (Doğum Tarihi: 1945, Adana), Aşk-ı Memnu televizyon dizisi ‘Ahsen Hanım’ karakteriyle daha geniş kitlelerce tanınmış başarılı Türk tiyatrocu ve sinema oyuncusudur.[1] İlk profesyonel gösterisini 1968 yılında Haldun Taner klasiği, başrolde Gülriz Sururi’nin oynadığı “Zilli Zarife” ile yapmıştır. Sanat hayatında kırk yılı aşkın süredir aktiftir. Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Soyadı Gülsen olan önemli kişiler

Zekiye Gülsen

Zekiye Gülsen, (Doğum Tarihi: 1918, Lapseki, Çanakkale) – (ö. 20 Temmuz 2013, Lapseki, Çanakkale[1]), Türk siyasetçi.

GÜLSEN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ GÜLSEN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (ülsen) göre gülsen ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (lsen) göre gülsen ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (sen) göre gülsen ile Uyumlu İsimler :

birsen esen nursen ersen ilksen aysen teksen asen göksen ruhsenSon 2 harfine (en) göre gülsen ile Uyumlu İsimler :

figen ceren eren özden ayten nurten gökçen evren ayşen gülten gülşen güven gökmen sezen selen gülden gülseren ruşen selcen gülenmüzeyyen özgen egemen alperen gökben özlen gökşen bilgen erden seren deren seden fügen nurşen ruken ülgen şen gülseven ilgen tijenözben özen çimen bigen seymen aygen simden berkten elen erşen gülderen gönen gözen oben zeren erkmen diren evşen eymen izgennurben nurden nurseren selten seven yasemen fulden ömürden

BAŞ HARFLERİ GÜLSEN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (gülse) göre GÜLSEN ile Uyumlu İsimler :

gülseren gülser gülsev gülseven gülseda gülsevin gülsefaİlk 4 harfine (güls) göre GÜLSEN ile Uyumlu İsimler :

gülsüm gülsün gülsay gülsünayİlk 3 harfine (gül) göre GÜLSEN ile Uyumlu İsimler :

gül gülay gülşah gülçin güler gülcan gülten gülşen gültekin gülden gülhan gülen güliz gülgün gülnur gülbin gülistan gülnihal gülin gülizargüldal güleser gülfiliz gülnare gülce gülde gülderen gülendam gülfe gülfizar gülhanım gültürk gülüçağ gülüm gülzade gülhal güllü gülbahargülberk gülbeyaz gülçiçek güldane gülender gülerdem gülfer gülfiye gülhayat gülhis gülhüda gülperi gülru gülter gülver gülümser gülözgürgülbanu gülünİlk 2 harfine () göre GÜLSEN ile Uyumlu İsimler :

gürkan gürsel gürhan günay güven güneş güçlü günseli güray güzin gürol güney güner güngör güzide gürcan gündüz güniz gün günhangünsel gürbüz gürel günnur güvenç gümrah gürsan günhal güralp gürler gürsal gürsoy

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GÜLSEN İLE UYUMLU İSİMLER:

‘gü’ ile başlayıp ‘en’ ile Biten İsimler :

gülten gülşen güven gülden gülseren gülen gülseven gülderen’g’ ile başlayıp ‘n’ ile Biten İsimler :

gökhan gülçin gökçen gürkan gülcan gürhan gökmen gültekin gülhan güzin gülgün gülbin gürcan gökben gülsün

 

GÜLSEN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GÜLSEN adını oluşturan G, Ü, L, S, E, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 94:

G
Ü
L
S
E
N
TOPLAM
8
26
15
22
6
17
94

GÜLSEN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada … 1872. gülendam, 1873.gülnare, 1874. gülsen, 1875. günsel, 1876. tolgahan, … Toplam 24 ismin aritmetik toplamı 94 (Binde 9.71 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

aytül binnur derviş tülin fazilet feruze firuz gülendam gülnare günsel tolgahan şimşek merter mukaddes sadullah sermin sertap sezgin suzantülay cantekin gülbanu semray

 


Show CommentsClose Comments

Leave a comment