• Gülşen İsminin Kökeni:Farsça
  • Gülşen İsminin Cinsiyeti:Kız İsmi
  • Gülşen İsmi Kuranda Geçiyor Mu?:Hayır Kuranda Geçmiyor

Gülşen İsminin Anlamı Nedir?


  1. Gül bahçesi.
  2. gülbahçesi, gülistan, gülizar
  3. Gül bahçesi. Güllük.

İsmin Analizi:

İnatçı bir kişiliğe sahip, sürekli engellenmesine karşın işlerini başarmaya çalışan, sanatsal yetenekleri olan, çok üretken olan, güçlü bir yapısı olan, üzüntü ve sevinci bir arada yaşayan, sağduyulu, yaratıcı bir kişilik enerjisi verir.

GÜLŞEN Adının Yaygınlığı

GÜLŞEN Türkiye’de en çok kullanılan 409. isim (… 407. feyza, 408. gülten, 409. gülşen, 410. günay, 411. gönül, …). Ülkemizde yaklaşık her1,841 kişiden birinin adı GÜLŞEN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.54.

GÜLŞEN adının yaygınlık oranının Türkiye’nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-09-2014 20:42 itibariyle yaklaşık 42,452 kişinin isminin GÜLŞEN olduğu ve GÜLŞEN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 642 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

Gülşen İsminin Numeroloji Yorumu
Sizin gizil gücünüz paylaşımcılıktır. Sempatinizi ve anlayışınızı geliştirmeyi öğrenmelisiniz. Paylaşım sadece iki kişi arasında olmaz, gurup içinde işbirliği yapmayı öğrenin. Nazik ve saygılı olun, siz titiz ve arkadaş canlısı bir kişisiniz. Evrensel barışı sağlamak için çalışacaksınız. Paylaşımcılık her zaman için sadece iki kişi arasında değildir, bu ortaklığı tüm evrene yayın.

İfadenizi, hayatınızı paylaşanlar arasında uyum yaratarak ortaya koyacaksınız. Her zaman geri planda kalmayı tercih ediyorsunuz. Tinsel çalışmalarınızı kollektif olarak yapacaksınız. Duygusal doğanız sizi yeteneklerinizi gizleyecek kadar mütevazi yapıyor. Hayata ilgisizlikle bakmaya çalışın, aksi takdirde aşırı duygusal tepkileriniz size zarar verebilir.

Gülşen ismine benzeyen isimler

Bu bölümde listelenen isimler sitemize özel geliştirilmiş bir algoritmanın sonucu olup, cinsiyet ve karakter bakımından en uygun isimler hedeflenmiştir.
Gülben, Gülden, Gülen, Gülsen, Gülten, Gülgen, Gökşen

Gülşen ismine ait istatistiki bilgiler

Türkiye’de Gülşen ismini taşıyan yaklaşık 42.043 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Gülşen ismi en çok kullanılan 409. isim olup, yaklaşık olarak her 1.841 kişiden biri Gülşen adını taşımaktadır.

Gülşen isminin sitemizde görüntülenme sayısı 12.489. Gülşen ismi için yaptığımız ankete katılan 64 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,23. Ziyaretçilerimizden 211 kişi Gülşen ismini öneriyor,39 kişi ise önermiyor. Ziyaretçilerimiz bu isim için 1 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Gülşen ismi ile uyumlu İsimler

Bu bölümde listelenen isimler harf benzerlikleri dikkate alınarak her alt başlıkta en fazla 10 adet olacak şekilde rastgele getirilmiştir.

İlk üç harfi Gülşen ismi ile uyumlu bazı isimler

Gülennur, Gülgün, Gülbahar, Gülüşan, Gülenay, Gülümsün, Gülderen, Gülfer, Güldem, Gülzar

Son üç harfi Gülşen ismi ile uyumlu bazı isimler

Pekşen, Ruşen, Evşen, Nurşen, Yılşen, Ayşen, İlşen, Bahtişen, Ruhşen, Özşen

İlk ve son harfi Gülşen ismi ile uyumlu bazı isimler

Gökhun, Gülbeden, German, Gılman, Gülistan, Gülümsün, Gülefşan, Gülüşan, Gülören, Gökhan

Gülşen isminin analizi

Gülşen isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

G harfi : İnatçı kişilik, gerginlik
Ü harfi : Başarısının sürekli engellenmesi
L harfi : Sanatsal yeteneğe sahip olma
Ş harfi : Çok üretken ve güçlü olma
E harfi : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
N harfi : Sağduyu

Gülşen isminin numerolojisi

Gülşen isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

G = 8
Ü = 26
L = 15
Ş = 23
E = 6
N = 17
Toplam = 95

Gülşen ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Gülşen ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Gülşen olan önemli kişiler

Gülşen Bubikoğlu

Gülşen Bubikoğlu (Doğum Tarihi: 5 Aralık 1954, İstanbul) Türk sinema oyuncusu.

Gülşen Karakadıoğlu

Eleştirmen, Dramaturg.

Gülşen Kutlu

Gülşen Kutlu, Türk halk müziği sanatçısıdır. Ankara Şereflikoçhisar’da doğdu. 1981 yılında TRT’nin açmış olduğu sınavı kazandı. Bir yıl TRT bünyesinde ders aldı. Ekim 1982’de kadrolu ses sanatçısı sınavında birinci oldu. 1991 yılında evlendi, bir kız çocuğu vardır. TRT-INT’de Allı Turnam programını sundu.

Gülşen Orhan

Gülşen Orhan (Doğum Tarihi: 12 Aralık 1970, Bahçesaray, Van Türkiye)

Gülşen Sezek

Gülşen Sezek, 9 Nisan 1976’da İstanbul’da doğdu. Sinema ve dizi oyuncusudur.

Gülşen Tatu

Arife Gülşen Tatu, (Doğum Tarihi: İzmir). Flüt sanatçısı.

İkinci ismi Gülşen olan önemli kişiler

Hülya Gülşen Irmak

Hülya Gülşen Irmak, (Doğum Tarihi: 14 Eylül 1965, Ankara), tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu.

Soyadı Gülşen olan önemli kişiler

Olcay Gülşen

Olcay Gülşen ya da OJ Gulsen olarak bilinir (Doğum Tarihi: 20 Temmuz 1980 Waalwijk, Hollanda) Kürt asıllı[1][2][3] Hollandalı moda tasarımcısı ve SuperTrash moda markası sahibi. Hollandalı eski futbolcu Edgar Davids ile nişanlıdır. Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

GÜLŞEN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ GÜLŞEN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (ülşen) göre gülşen ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (lşen) göre gülşen ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (şen) göre gülşen ile Uyumlu İsimler :

ayşen ruşen gökşen nurşen şen erşen evşenSon 2 harfine (en) göre gülşen ile Uyumlu İsimler :

figen ceren eren özden ayten nurten gökçen evren birsen gülten güven gökmen sezen selen gülden esen gülseren selcen gülen müzeyyenözgen egemen gülsen alperen gökben özlen bilgen nursen erden ersen seren deren seden fügen ruken ülgen gülseven ilgen tijen ilksenözben özen çimen bigen seymen aygen aysen simden berkten elen gülderen gönen gözen oben teksen zeren asen erkmen diren eymengöksen izgen nurben nurden nurseren ruhsen selten seven yasemen fulden ömürden

BAŞ HARFLERİ GÜLŞEN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (gülşe) göre GÜLŞEN ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (gülş) göre GÜLŞEN ile Uyumlu İsimler :

gülşahİlk 3 harfine (gül) göre GÜLŞEN ile Uyumlu İsimler :

gül gülay gülçin güler gülcan gülten gültekin gülden gülsüm gülseren gülhan gülen güliz gülgün gülnur gülbin gülsen gülsün gülistangülnihal gülin gülizar güldal güleser gülfiliz gülnare gülser gülsev gülseven gülce gülseda gülde gülderen gülendam gülfe gülfizar gülhanımgülsevin gültürk gülüçağ gülüm gülzade gülhal güllü gülbahar gülberk gülbeyaz gülçiçek güldane gülender gülerdem gülfer gülfiye gülhayatgülhis gülhüda gülperi gülru gülsay gülsefa gülsünay gülter gülver gülümser gülözgür gülbanu gülünİlk 2 harfine () göre GÜLŞEN ile Uyumlu İsimler :

gürkan gürsel gürhan günay güven güneş güçlü günseli güray güzin gürol güney güner güngör güzide gürcan gündüz güniz gün günhangünsel gürbüz gürel günnur güvenç gümrah gürsan günhal güralp gürler gürsal gürsoy

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GÜLŞEN İLE UYUMLU İSİMLER:

‘gü’ ile başlayıp ‘en’ ile Biten İsimler :

gülten güven gülden gülseren gülen gülsen gülseven gülderen’g’ ile başlayıp ‘n’ ile Biten İsimler :

gökhan gülçin gökçen gürkan gülcan gürhan gökmen gültekin gülhan güzin gülgün gülbin gürcan gökben gülsün gökşen gülistan gülin güngünhan gıyasettin göksun gürsan gülsevin gökcan gönen gözen güjan göksen göktan göktigin gökşin gülün

 

GÜLŞEN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GÜLŞEN adını oluşturan G, Ü, L, Ş, E, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 95:

G
Ü
L
Ş
E
N
TOPLAM
8
26
15
23
6
17
95

GÜLŞEN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada … 1894. nilgün, 1895. zekiye,1896. gülşen, 1897. halenur, 1898. kamuran, … Toplam 33 ismin aritmetik toplamı 95 (Binde 13.35 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

tümay levent alaattin sermet ersoy nilgün zekiye halenur kamuran kudret mahmure muhammed nesrin nurkan orkun papatya peyker seyrantunahan tunay veysi ziver şanver şengül şermin gülru gürsan mefkure sevinde seymen yurdal şahinder

 


Show CommentsClose Comments

Leave a comment