• Gülnur İsminin Kökeni:Türkçe
 • Gülnur İsminin Cinsiyeti:Kız İsmi
 • Gülnur İsmi Kuranda Geçiyor Mu?:

Gülnur İsminin Anlamı Nedir?


 1. Gül-nur.
 2. etrafına ışık saçan, aydınlatan gül
 3. Çevresini aydınlatan gül
 4. Türkçe kökenli bir Kız ismi olan Gülnur; "Işık saçan güzellik" anlamına gelir.

gül

 1. Bu bitkinin katmerli, genellikle kokulu olan çiçeği.
 2. Gülgillerin örnek bitkisi (Rosa).
 3. Gülgiller (Rosaceae) familyasından, reseptakulumu olgunlukta etlenen ve fındıksı meyveleri saran, genellikle yapraklarını döken dikenli çalılar hâlinde olan, ülkemizde 24 tür ile temsil edilen bir cins.
 4. Katmerli, kokulu çiçekleri olan, pek çok türleri bulunan gülgillerin örnek bitkisi.
 5. 1. çiçek. 2. bilinen çiçek, gül çiçeği, gülağacı. 3. tasavvufta allah'ın birliğinin remzi. 4. başına ve sonuna ek ve isimler getirilerek yeni isimlerin türetilmesinde kullanılan bir isimdir. - (ayşegül, gülay, vb).
 6. Küçük ve dikenli bir ağaçta olup şeklinin ve kokusunun güzelliği ile meşhurdur. Şairlere göre bülbülün sevgilisidir. Pek çok cinsi vardır.

nur

 1. Aydınlık, ışık, parıltı, ziya.
 2. İlahi bir güç tarafından gönderildiğine inanılan parlaklık Örnek: Kuru kadın okurken önündeki mezarın bir yeşil nurla tutuştuğunu gördü. Ö. Seyfettin
 3. 1. aydınlık, parıltı, parlaklık, niran. 2. mekke’deki hıra dağı. ışığın bir şeye yansımasından meydana gelen parlaklık. zünnureyn: hz. peygamberin 2 kızıyla evlendiği için hz. osman’a verilen unvan, onur sahibi. kur’an-ı kerim’in 24. suresinin adı ve toplam 20 ayette geçmektedir.
 4. Aydınlık, ışık, parıltı.
 5. Tanrısal bir güç tarafından gönderildiğine inanılan parlaklık.
 6. Kur´anıkerim.
 7. Aydınlık. Parıltı. Parlaklık. Her çeşit zulmetin zıddı. Işık.

İsmin Analizi:

İnatçı bir kişiliğe sahip, sürekli engellenmesine karşın işlerini başarmaya çalışan, sanatsal yetenekleri olan, sağduyulu, yaratıcı, işlerini ağır yapan, neşeli, bolluk içinde yaşama enerjisi olan, karar vermede zorluklar yaşayan bir kişilik enerjisi verir.

GÜLNUR Adının Yaygınlığı

GÜLNUR Türkiye’de en çok kullanılan 705. isim (… 703. fatoş, 704. gülgün, 705. gülnur, 706. güner, 707. güngör, …). Ülkemizde yaklaşık her 4,207 kişiden birinin adı GÜLNUR ve ismin yaygınlık oranı binde 0.24.GÜLNUR adının yaygınlık oranının Türkiye’nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-09-2014 18:28 itibariyle yaklaşık 18,867 kişinin isminin GÜLNUR olduğu ve GÜLNUR isimli kişi sayısının her yıl ortalama 285 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

Gülnur İsminin Numeroloji Yorumu
Gizil gücünüz insancıllıktır. Ilımlılığı, bağışlamayı ve özveriyi öğrenmelisiniz. Bundan çıkar sağlamak isteyecek insanlara karşı hazırlıklı olun. İdealist, hoşgörülü, sevecen ve cömert birisiniz. İnsanlara yol göstermekten haz duyuyorsunuz. Bu potansiyelinizi kullanmadığınız takdirde, bencil ve duygusuz bir insan olma ihtimaliniz oldukça fazla! Bu durumdaki insanlarla olan iletişiminiz ve ilişkileriniz tehlikeye girmiş olacaktır.

İfadenizi, insan severlikle yani iyilikle ortaya koyacaksınız. Dünyayı sevin, onun sizin şefkatinize ve yardımınıza ihtiyacı var. Başladığınız bir işi sonuna kadar götürün. Bu ise, tüm dikkatinizi toplamanız gerektiğinin göstergesidir. İçinizde taşıdığınız sevgiyi insanlarla paylaşarak onlara örnek bir insan olma yolunu seçtiniz. Fakat bu yolu izlerken sevginin ve saygının dozunu ayarlayarak, size gelebilecek zararları da önlemeye çalışmalısınız. Enerjinizi sizin için önem taşıyan ve size yardımcı olabilecek çalışmalara harcamalısınız.

Gülnur ismine benzeyen isimler

Bu bölümde listelenen isimler sitemize özel geliştirilmiş bir algoritmanın sonucu olup, cinsiyet ve karakter bakımından en uygun isimler hedeflenmiştir.
Gülnar, Günnur, Dilnur, Dürnur, Göknur, Gülennur, Güler

Gülnur ismine ait istatistiki bilgiler

Türkiye’de Gülnur ismini taşıyan yaklaşık 18.685 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Gülnur ismi en çok kullanılan 705. isim olup, yaklaşık olarak her 4.207 kişiden biri Gülnur adını taşımaktadır.

Gülnur isminin sitemizde görüntülenme sayısı 18.775. Gülnur ismi için yaptığımız ankete katılan 79 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,2. Ziyaretçilerimizden 208 kişi Gülnur ismini öneriyor, 32kişi ise önermiyor. Ziyaretçilerimiz bu isim için 3 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Gülnur ismi ile uyumlu İsimler

Bu bölümde listelenen isimler harf benzerlikleri dikkate alınarak her alt başlıkta en fazla 10 adet olacak şekilde rastgele getirilmiştir.

İlk üç harfi Gülnur ismi ile uyumlu bazı isimler

Gülören, Gülbeyza, Gülüşan, Gülenay, Gülnihal, Gülsen, Gülnüş, Güleser, Gülfer, Gülbiz

Son üç harfi Gülnur ismi ile uyumlu bazı isimler

Neslinur, Meleknur, Bahtınur, Gülennur, Şebnur, Halenur, Bahanur, Ülkenur, Önnur, Şeminur

İlk ve son harfi Gülnur ismi ile uyumlu bazı isimler

Gafur, Güftar, Gülbeşeker, Gevher, Gazir, Göknur, Gülaynur, Gencer, Giryar, Günnur

Gülnur isminin analizi

Gülnur isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

G harfi : İnatçı kişilik, gerginlik
Ü harfi : Başarısının sürekli engellenmesi
L harfi : Sanatsal yeteneğe sahip olma
N harfi : Sağduyu
U harfi : Durgun, çok ağır hareket etme
R harfi : Sert yapıya sahip olma

Gülnur isminin numerolojisi

Gülnur isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

G = 8
Ü = 26
L = 15
N = 17
U = 25
R = 21
Toplam = 112

Gülnur ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Gülnur ismini taşıyan önemli şahsiyetler hakkında bilgiye ulaşamadık. Yardımcı olmak isterseniz, Ünlü Ekle sekmesinden bize yardımcı olabilirsiniz.

GÜLNUR KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ GÜLNUR İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (ülnur) göre gülnur ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (lnur) göre gülnur ile Uyumlu İsimler :

ilnur elnurSon 3 harfine (nur) göre gülnur ile Uyumlu İsimler :

onur nur ilknur aynur öznur ayşenur binnur şennur zinnur yurdanur göknur saynur atanur elifnur günnur panursennur aysenur fatmanur sernur alanur çağnur halenur havvanur şemnur sedanur birnur damlanur semanurserdenur sevginurSon 2 harfine (ur) göre gülnur ile Uyumlu İsimler :

uğur cumhur timur yağmur umur mansur batur billur gurur mahmur uygur altemur yunsur şekur abdülgafur mensursungur tayfur

BAŞ HARFLERİ GÜLNUR İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (gülnu) göre GÜLNUR ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (güln) göre GÜLNUR ile Uyumlu İsimler :

gülnihal gülnareİlk 3 harfine (gül) göre GÜLNUR ile Uyumlu İsimler :

gül gülay gülşah gülçin güler gülcan gülten gülşen gültekin gülden gülsüm gülseren gülhan gülen güliz gülgüngülbin gülsen gülsün gülistan gülin gülizar güldal güleser gülfiliz gülser gülsev gülseven gülce gülseda güldegülderen gülendam gülfe gülfizar gülhanım gülsevin gültürk gülüçağ gülüm gülzade gülhal güllü gülbahar gülberkgülbeyaz gülçiçek güldane gülender gülerdem gülfer gülfiye gülhayat gülhis gülhüda gülperi gülru gülsay gülsefagülsünay gülter gülver gülümser gülözgür gülbanu gülünİlk 2 harfine () göre GÜLNUR ile Uyumlu İsimler :

gürkan gürsel gürhan günay güven güneş güçlü günseli güray güzin gürol güney güner güngör güzide gürcangündüz güniz gün günhan günsel gürbüz gürel günnur güvenç gümrah gürsan günhal güralp gürler gürsal gürsoy

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GÜLNUR İLE UYUMLU İSİMLER:

‘gü’ ile başlayıp ‘ur’ ile Biten İsimler :

günnur’g’ ile başlayıp ‘r’ ile Biten İsimler :

güler güner güngör gülizar göknur gurur güleser gülser göçer gülfizar gürler güvenir göker gaffar gazanfer gühergülbahar gülender gülfer gülter gülver gülümser gülözgür günfer

GÜLNUR ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GÜLNUR adını oluşturan G, Ü, L, N, U, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 112:

G
Ü
L
N
U
R
TOPLAM
8
26
15
17
25
21
112

GÜLNUR ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada … 2236.firuzan, 2237. gülizar, 2238. gülnur, 2239. gürbüz, 2240. hüsrev, … Toplam 20ismin aritmetik toplamı 112 (Binde 8.09 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

ertürk mümtaz firuzan gülizar gürbüz hüsrev kutluğ türker muzaffer nurgül oytun erpulat saadettin tutku ümmühanbulutcan fatmanur sernur nüzhet


Show CommentsClose Comments

Leave a comment