• Gülin İsminin Kökeni:Türkçe
  • Gülin İsminin Cinsiyeti:Kız İsmi
  • Gülin İsmi Kuranda Geçiyor Mu?:Hayır Kuranda Geçmiyor

Gülin İsminin Anlamı Nedir?


  1. güle ait olan, gülden gelen

gül

  1. Bu bitkinin katmerli, genellikle kokulu olan çiçeği.
  2. Gülgillerin örnek bitkisi (Rosa).
  3. Gülgiller (Rosaceae) familyasından, reseptakulumu olgunlukta etlenen ve fındıksı meyveleri saran, genellikle yapraklarını döken dikenli çalılar hâlinde olan, ülkemizde 24 tür ile temsil edilen bir cins.
  4. Katmerli, kokulu çiçekleri olan, pek çok türleri bulunan gülgillerin örnek bitkisi.
  5. 1. çiçek. 2. bilinen çiçek, gül çiçeği, gülağacı. 3. tasavvufta allah'ın birliğinin remzi. 4. başına ve sonuna ek ve isimler getirilerek yeni isimlerin türetilmesinde kullanılan bir isimdir. - (ayşegül, gülay, vb).
  6. Küçük ve dikenli bir ağaçta olup şeklinin ve kokusunun güzelliği ile meşhurdur. Şairlere göre bülbülün sevgilisidir. Pek çok cinsi vardır.

GÜLİN Adının Yaygınlığı

GÜLİN Türkiye’de en çok kullanılan 1050. isim (… 1048. fecri, 1049. fügen, 1050. gülin, 1051. gülizar, 1052. gün, …). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı GÜLİN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

GÜLİN adının yaygınlık oranının Türkiye’nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-09-2014 18:58 itibariyle yaklaşık 7,861 kişinin isminin GÜLİN olduğu ve GÜLİN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

Gülin İsminin Numeroloji Yorumu
Gizil gücünüz sorumlulukla ilintilidir. Evcil bir insan olmayı öğrenmelisiniz. İnsanları ağırlarken onlara rahat ve mutluluk sunuyorsunuz. Kendinizi başkalarının mutluluğuna adamayın. Herkese ve her şeye karşı olan sevginizde dengeli olmalısınız. Ailenize olan düşkünlük, köleliğe dönüşmek üzere, buna dikkat etmelisiniz. Siz sempatik, cömert, kibar, arkadaş canlısı ve hoş bir insansınız.

İfadenizi, sevgi, sorumluluk ve aile hayatı ile ortaya koyacaksınız. Bu devinimdeki insanlar evrensel kardeşlik ülküsünü benimserler ve sevginin yıkıcı bir his olmadığını ispat edeceklerdir. Aynı zamanda dünyada ezilen insanları fark edeceksiniz ve onları savunacaksınız. Bu da zaman zaman otoriteyle mücadele etmenize neden olacaktır.

Gülin ismine benzeyen isimler

Bu bölümde listelenen isimler sitemize özel geliştirilmiş bir algoritmanın sonucu olup, cinsiyet ve karakter bakımından en uygun isimler hedeflenmiştir.
Gülbin, Gülçin, Gülen, Güliz, Güzin, Tülin, Aslin

Gülin ismine ait istatistiki bilgiler

Türkiye’de Gülin ismini taşıyan yaklaşık 7.785 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Gülin ismi en çok kullanılan 1050. isim olup, yaklaşık olarak her 9.816 kişiden biri Gülin adını taşımaktadır.

Gülin isminin sitemizde görüntülenme sayısı 15.683. Gülin ismi için yaptığımız ankete katılan 38 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 3,82. Ziyaretçilerimizden 205 kişi Gülin ismini öneriyor, 39 kişi ise önermiyor.

Gülin ismi ile uyumlu İsimler

Bu bölümde listelenen isimler harf benzerlikleri dikkate alınarak her alt başlıkta en fazla 10 adet olacak şekilde rastgele getirilmiştir.

İlk üç harfi Gülin ismi ile uyumlu bazı isimler

Gülfidan, Gülperi, Gülfer, Gülser, Gülistan, Güldane, Gülsuna, Gülsen, Güllü, Gülazem

Son üç harfi Gülin ismi ile uyumlu bazı isimler

Felin, Aylin, Ceylin, Helin, Belin, Eflin, Tülin, Selin, Pelin, Gökselin

İlk ve son harfi Gülin ismi ile uyumlu bazı isimler

Gülderen, Gökşen, Gezegen, Gevan, Gülfidan, Gilman, Göksun, Gülsemin, Gürhan, Gülsün

Gülin isminin analizi

Gülin isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

G harfi : İnatçı kişilik, gerginlik
Ü harfi : Başarısının sürekli engellenmesi
L harfi : Sanatsal yeteneğe sahip olma
İ harfi : Kırılganlığı
N harfi : Sağduyu

Gülin isminin numerolojisi

Gülin isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

G = 8
Ü = 26
L = 15
İ = 12
N = 17
Toplam = 78

Gülin ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Gülin ismini taşıyan önemli şahsiyetler hakkında bilgiye ulaşamadık. Yardımcı olmak isterseniz, Ünlü Ekle sekmesinden bize yardımcı olabilirsiniz.

GÜLİN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ GÜLİN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ülin) göre gülin ile Uyumlu İsimler :

tülinSon 3 harfine (lin) göre gülin ile Uyumlu İsimler :

aylin selin pelin helin ceylin dalin yelinSon 2 harfine (in) göre gülin ile Uyumlu İsimler :

hüseyin metin engin yasemin emin ersin esin yasin çetin nesrin burçin şahin selahattin nurettin gülçin tahsin sezginhayrettin aytekin berrin muhsin tekin bahattin nevin belgin fahrettin ergin gültekin zerrin ekin necmettin seçkin şirinbilgin sadettin elçin güzin celalettin cemalettin muhittin nermin hüsamettin mümin sebahattin timuçin abidin alaattinbünyamin sabahattin gülbin pervin sermin tacettin şerafettin afşin ayşin bedrettin sezin yetkin erkin evin nurçinrengin saadettin şemsettin fatin selmin vahdettin ilkin şahabettin şermin alaaddin kutbettin nizamettin ayçinburhanettin derin ertekin gıyasettin narin ramin semin sevin öztekin alptekin ercin izzettin seyfettin türesin rüknettinalaeddin ayfettin

BAŞ HARFLERİ GÜLİN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (güli) göre GÜLİN ile Uyumlu İsimler :

güliz gülistan gülizarİlk 3 harfine (gül) göre GÜLİN ile Uyumlu İsimler :

gül gülay gülşah gülçin güler gülcan gülten gülşen gültekin gülden gülsüm gülseren gülhan gülen gülgün gülnurgülbin gülsen gülsün gülnihal güldal güleser gülfiliz gülnare gülser gülsev gülseven gülce gülseda gülde gülderengülendam gülfe gülfizar gülhanım gülsevin gültürk gülüçağ gülüm gülzade gülhal güllü gülbahar gülberk gülbeyazgülçiçek güldane gülender gülerdem gülfer gülfiye gülhayat gülhis gülhüda gülperi gülru gülsay gülsefa gülsünaygülter gülver gülümser gülözgür gülbanu gülünİlk 2 harfine () göre GÜLİN ile Uyumlu İsimler :

gürkan gürsel gürhan günay güven güneş güçlü günseli güray güzin gürol güney güner güngör güzide gürcangündüz güniz gün günhan günsel gürbüz gürel günnur güvenç gümrah gürsan günhal güralp gürler gürsal gürsoy

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GÜLİN İLE UYUMLU İSİMLER:

‘gü’ ile başlayıp ‘in’ ile Biten İsimler :

gülçin gültekin güzin gülbin gülsevin’g’ ile başlayıp ‘n’ ile Biten İsimler :

gökhan gökçen gürkan gülcan gürhan gülten gülşen güven gökmen gülden gülseren gülhan gülen gülgün gülsengürcan gökben gülsün gökşen gülistan gün günhan gülseven gıyasettin göksun gürsan gülderen gökcan gönengözen güjan göksen göktan göktigin gökşin gülün

 

GÜLİN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GÜLİN adını oluşturan G, Ü, L, İ, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 78:

G
Ü
L
İ
N
TOPLAM
8
26
15
12
17
78

GÜLİN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada … 1341. feryal, 1342. nevim, 1343. gülin, 1344. güner, 1345. tarkan, … Toplam 50 ismin aritmetik toplamı 78 (Binde 20.23 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

ersin gülay mehmet arkun yücel atılım aygül simden binnaz serin sonel ismail ergün ümit feryal nevim güner tarkanhürcan mazhar memduh mücadele nerime ilgün yener polat rasime rukan salise sertaç ülfet ilter ilyas şerare aslihanayşıl birsel güldane hamdiye ecevit miray mücteba nevhan seray serraf seven tanalp yağız yelin

 


Show CommentsClose Comments

Leave a comment