• Güler İsminin Kökeni:Türkçe
  • Güler İsminin Cinsiyeti:Kız İsmi
  • Güler İsmi Kuranda Geçiyor Mu?:Hayır Kuranda Geçmiyor

Güler İsminin Anlamı Nedir?


  1. Gülen, gülümseyen.
  2. gülen, sevinçli, handan

gülen

  1. Gülümseyen, güler yüzlü.
  2. güleç yüzlü

handan

  1. Şen, neşeli.
  2. Gülen, gülücü, güleç, sevinçli.
  3. 1. gülen, gülücü. 2. güler yüzlü, sevimli.
  4. Gülen, gülücü, mesrur.

İsmin Analizi:

İnatçı bir kişiliğe sahip, sürekli engellenmesine karşın işlerini başarmaya çalışan, sanatsal yetenekleri olan, üzüntü ve sevinci bir arada yaşayan, karar vermekte zorlanan bir kişilik enerjisi verir.

GÜLER Adının Yaygınlığı

GÜLER Türkiye’de en çok kullanılan 348. isim (… 346. ceyhun, 347. evren, 348. güler, 349. gürkan, 350. havva, …). Ülkemizde yaklaşık her 1,472 kişiden birinin adı GÜLER ve ismin yaygınlık oranı binde 0.68.

GÜLER adının yaygınlık oranının Türkiye’nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-09-2014 18:50 itibariyle yaklaşık 53,458 kişinin isminin GÜLER olduğu ve GÜLER isimli kişi sayısının her yıl ortalama 808 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

Güler İsminin Numeroloji Yorumu
Gizil gücünüz sorumlulukla ilintilidir. Evcil bir insan olmayı öğrenmelisiniz. İnsanları ağırlarken onlara rahat ve mutluluk sunuyorsunuz. Kendinizi başkalarının mutluluğuna adamayın. Herkese ve her şeye karşı olan sevginizde dengeli olmalısınız. Ailenize olan düşkünlük, köleliğe dönüşmek üzere, buna dikkat etmelisiniz. Siz sempatik, cömert, kibar, arkadaş canlısı ve hoş bir insansınız.

İfadenizi, sevgi, sorumluluk ve aile hayatı ile ortaya koyacaksınız. Bu devinimdeki insanlar evrensel kardeşlik ülküsünü benimserler ve sevginin yıkıcı bir his olmadığını ispat edeceklerdir. Aynı zamanda dünyada ezilen insanları fark edeceksiniz ve onları savunacaksınız. Bu da zaman zaman otoriteyle mücadele etmenize neden olacaktır.

Güler ismine benzeyen isimler

Bu bölümde listelenen isimler sitemize özel geliştirilmiş bir algoritmanın sonucu olup, cinsiyet ve karakter bakımından en uygun isimler hedeflenmiştir.
Güher, Gülen, Gülfer, Gülser, Çiler, Diler, Gül

Güler ismine ait istatistiki bilgiler

Türkiye’de Güler ismini taşıyan yaklaşık 52.943 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Güler ismi en çok kullanılan 348. isim olup, yaklaşık olarak her 1.472 kişiden biri Güler adını taşımaktadır.

Güler isminin sitemizde görüntülenme sayısı 15.692. Güler ismi için yaptığımız ankete katılan 45 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,13. Ziyaretçilerimizden 172 kişi Güler ismini öneriyor, 26 kişi ise önermiyor.

Güler ismi ile uyumlu İsimler

Bu bölümde listelenen isimler harf benzerlikleri dikkate alınarak her alt başlıkta en fazla 10 adet olacak şekilde rastgele getirilmiştir.

İlk üç harfi Güler ismi ile uyumlu bazı isimler

Gülsel, Gülay, Gülbanu, Gültekin, Gülberk, Gülten, Güldem, Gülfem, Gülfer, Gülabi

Son üç harfi Güler ismi ile uyumlu bazı isimler

Diler, Çiler, Özler, Özgüler, Baler, Yeler

İlk ve son harfi Güler ismi ile uyumlu bazı isimler

Gülnur, Gazanfer, Gevher, Gülennur, Güleser, Güher, Gülümser, Gülser, Gülfer, Günnur

Güler isminin analizi

Güler isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

G harfi : İnatçı kişilik, gerginlik
Ü harfi : Başarısının sürekli engellenmesi
L harfi : Sanatsal yeteneğe sahip olma
E harfi : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
R harfi : Sert yapıya sahip olma

Güler isminin numerolojisi

Güler isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

G = 8
Ü = 26
L = 15
E = 6
R = 21
Toplam = 76

Güler ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Güler ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Güler olan önemli kişiler

Güler Duman

Güler Duman (Doğum Tarihi: 30 Haziran 1967, İstanbul) Halk Müziği sanatçısıdır.

Güler Kömürcü

Güler Kömürcü, ( d.14 Ocak 1965, Ankara, Türkiye ) Köşe yazarı, gazeteci ve araştırmacı kitap yazarı.

Güler Sabancı

Güler Sabancı Türkiye’nin lider ve en itibarlı gruplarından olan Sabancı Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Üyesi’dir. Kariyerine Lassa’da başlayan  Sabancı, grubun farklı şirketlerinden çeşitli görevler üstlenmiştir. Güler Sabancı, Sabancı Üniversitesi’nin Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı, Sakıp Sabancı Müzesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye’nin öncü vakıflarından Hacı Ömer Sabancı Vakfı’nın da Mütevelli Heyeti Başkanıdır.

Güler Ökten

Güler Ökten (Doğum Tarihi: 1941), Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu. TV seyircilerince, özellikle, Bizimkiler dizisindeki Kızıl lakaplı doktor Türkan rolüyle tanınır.

İkinci ismi Güler olan önemli kişiler

Mehmet Güler (Balıkesir doğumlu)

Mehmet Güler (Doğum Tarihi: 1924, Müstecap, Balya Balıkesir), Türk siyasetçi.

Mehmet Güler (Bursa doğumlu)

Mehmet Güler (Doğum Tarihi:9 Aralık 1962, Bursa), Türk oyuncu.

Soyadı Güler olan önemli kişiler

Ali Güler

Bu maddenin konusuna aşina iseniz maddeyi genişleterek onun kayda değer olduğunu ortaya koyun. Bu sorunu çözmenin en iyi yolu, konu hakkında, maddenin yazarı ve konusundan bağımsız taraflarca yayımlanmış kaynaklar vermektir. Eğer kayda değerliği kanıtlanamazsa, maddenin Vikipedi:Silme politikası gereği silinmeye uygunluğu, muhtemelen göz önüne alınacaktır.

Ara Güler

Ara Güler (Doğum Tarihi: 16 Ağustos 1928, Beyoğlu, İstanbul), Ermeni asıllı Türk fotoğrafçı, fotoğraf muhabiri ve yazar.

Aydemir Güler

Aydemir Güler (Doğum Tarihi: 1961, İstanbul, Türkiye), Türkiye Komünist Partisi eski genel başkanı.

Birgül Ayman Güler

Birgül Ayman Güler (Doğum Tarihi: 1 Haziran 1961, Bergama, İzmir), Boşnak[1][2][3] asıllı Türk akademisyen, yazar ve siyasetçi.

Ecem Güler

Emel Ecem Güler (Doğum Tarihi: 16 Ocak 1992 Soma) bir Türk Bayan Basketbol oyuncusu.2010 Basketbol Sezonu itibariyle Fenerbahçe Spor Kulübü oyuncusudur.

Cevat Güler

Cevat Güler (Doğum Tarihi: 1 Ocak 1959 Perşembe ,Ordu) Orduspor teknik direktörü. İlk ve orta öğretimini Ordu’da tamamladı. 1981 yılında Anadoluhisarı Gençlik ve Spor Akademisi’nden mezun oldu. Okul yıllarında jimnastik ve atletizmle ilgilendi.2007-2008 Sezonunun bitmesine altı hafta kala istifa eden Karl Heinz Feldkamp’ın yerine geçici olarak altı haftalığına Galatasaray’ın başına geçmiş 6/6 yaparak Galatasaray’ı şampiyon yapmış ve tarihe geçmiştir.

Ulaş Güler

Ulaş Güler (Doğum Tarihi: 8 Nisan 1980, Aydın), Türk futbolcu. 1. Lig ekiplerinden Tavşanlı Linyitspor’da oynamaktadır.

Hilmi Güler

Mehmet Hilmi Güler (Doğum Tarihi: 15 Temmuz 1949, Ordu, Türkiye), Türk siyasetçi, metalurji mühendisi ve malzeme mühendisliği doktoru.

Kâmil Güler

Kâmil Güler (Doğum Tarihi: 12 Ekim 1972, Adana), İstanbul Kraliyet Tiyatrosunun Kurucularındandır. Tiyatro yeni kurulduğunda oyuncu kadrosunda yer alırken daha sonra yönetmeler, yazarlar ve oyuncular sadece kendi performasları ile ilgilenebilsin diye Kraliyet Tiyatrosu’nun ceoluğunu yapmıştır bir süre ve ardından İstanbul Kraliyet Tiyatrosu’dan ayrılmıştır.

Mahfuz Güler

Hüsamettin Korkutata (Doğum Tarihi: 1953, Ulukaya, Muş), Türk siyasetçi.

Muammer Güler

Muammer Güler (Doğum Tarihi: 21 Mart 1949, Mardin), Türk eski bürokrat ve siyasetçi, eski İstanbul valisi ve eski Türkiye İçişleri Bakanı’dır.

Muratcan Güler

Son güncelleme: 22 Kasım 2013

Sedat Güler

Sedat Güler (Doğum Tarihi: 1966), Türk atıcı

Sibel Güler

Sibel Güler (Doğum Tarihi: 28 Eylül 1984, Bulgaristan), Türk tekvandocu. 1.72 m boyunda, 63 kg’dir. TSE Spor Kulübü’nde sporcudur.[1]

Sinan Güler

Son güncelleme: 11 Ekim 2013

İlhan Faruk Güler

İlhan Faruk Güler (Doğum Tarihi: 15 Ocak 1989, Ünye, Ordu), Türk futbolcu. 2. Lig ekiplerinden Dardanelspor’da oynamaktadır.

Şevki Güler

Şevki Güler, (Doğum Tarihi: 1924, Emirdağ, Afyonkarahisar) – (ö. 29 Temmuz 2006), Türksiyasetçi.

GÜLER KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

ergüler gülerdem

SON HARFLERİ GÜLER İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (üler) göre güler ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (ler) göre güler ile Uyumlu İsimler :

çiler gürler diler hakdiler üçlerSon 2 harfine (er) göre güler ile Uyumlu İsimler :

ömer alper zafer ilker önder taner tamer ender muzaffer soner nilüfer seher ayfer muammer eser hacer cafer canertuncer enver kader sezer dinçer münevver özer yener türker iskender güner öner sarper bihter tümer kamer yeterahter dilaver kevser sümer ilter şener cevher tanzer sefer ülker müyesser sencer abuzer bayer eşber cenker dilberejder güleser gülser kunter merter nurer taciser yurdaer mukadder sever artuner aşer efser ekber göçer süer gökerlider mehser dönger müzekker naser nurper olguner peker peyker ziver özger şanver amber bavver bener berkercandeğer değer erdener gazanfer güher gülender gülfer gülter gülver gülümser

BAŞ HARFLERİ GÜLER İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (güle) göre GÜLER ile Uyumlu İsimler :

gülen güleser gülendam gülender gülerdemİlk 3 harfine (gül) göre GÜLER ile Uyumlu İsimler :

gül gülay gülşah gülçin gülcan gülten gülşen gültekin gülden gülsüm gülseren gülhan güliz gülgün gülnur gülbingülsen gülsün gülistan gülnihal gülin gülizar güldal gülfiliz gülnare gülser gülsev gülseven gülce gülseda güldegülderen gülfe gülfizar gülhanım gülsevin gültürk gülüçağ gülüm gülzade gülhal güllü gülbahar gülberk gülbeyazgülçiçek güldane gülfer gülfiye gülhayat gülhis gülhüda gülperi gülru gülsay gülsefa gülsünay gülter gülvergülümser gülözgür gülbanu gülünİlk 2 harfine () göre GÜLER ile Uyumlu İsimler :

gürkan gürsel gürhan günay güven güneş güçlü günseli güray güzin gürol güney güner güngör güzide gürcangündüz güniz gün günhan günsel gürbüz gürel günnur güvenç gümrah gürsan günhal güralp gürler gürsal gürsoy

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GÜLER İLE UYUMLU İSİMLER:

‘gü’ ile başlayıp ‘er’ ile Biten İsimler :

güner güleser gülser gürler güher gülender gülfer gülter gülver gülümser günfer’g’ ile başlayıp ‘r’ ile Biten İsimler :

gülnur güngör gülizar göknur gurur günnur göçer gülfizar güvenir göker gaffar gazanfer gülbahar gülözgür

 

GÜLER ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GÜLER adını oluşturan G, Ü, L, E, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 76:

G
Ü
L
E
R
TOPLAM
8
26
15
6
21
76

GÜLER ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada … 1257. ergül, 1258. fulya, 1259. güler, 1260. ökkeş, 1261. gürcan, … Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 76 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

yalçın arzu serdar özden burcu aysu ayten burhan çağlayan duru ergül fulya ökkeş gürcan gürel hakikat sühanhayati merve dönger numan rüya safiye sevcan özhan aynaz hicret hüsna kartal neşet şehlem orkide yadigar

 


Show CommentsClose Comments

Leave a comment