• Gülden İsminin Kökeni:Türkçe
 • Gülden İsminin Cinsiyeti:Kız İsmi
 • Gülden İsmi Kuranda Geçiyor Mu?:Hayır Kuranda Geçmiyor

Gülden İsminin Anlamı Nedir?


 1. Gül soluklu, nefesi gül kokan.
 2. gül gibi, güle ait, gülden yapılmış

gül

 1. Bu bitkinin katmerli, genellikle kokulu olan çiçeği.
 2. Gülgillerin örnek bitkisi (Rosa).
 3. Gülgiller (Rosaceae) familyasından, reseptakulumu olgunlukta etlenen ve fındıksı meyveleri saran, genellikle yapraklarını döken dikenli çalılar hâlinde olan, ülkemizde 24 tür ile temsil edilen bir cins.
 4. Katmerli, kokulu çiçekleri olan, pek çok türleri bulunan gülgillerin örnek bitkisi.
 5. 1. çiçek. 2. bilinen çiçek, gül çiçeği, gülağacı. 3. tasavvufta allah'ın birliğinin remzi. 4. başına ve sonuna ek ve isimler getirilerek yeni isimlerin türetilmesinde kullanılan bir isimdir. - (ayşegül, gülay, vb).
 6. Küçük ve dikenli bir ağaçta olup şeklinin ve kokusunun güzelliği ile meşhurdur. Şairlere göre bülbülün sevgilisidir. Pek çok cinsi vardır.

soluk

 1. Akciğerlere çekilen, akciğerlerden atılan hava veya ciğerlere hava alıp verme, nefes Örnek: Kalp gitgide hafiflemekteydi ve soluklarda hafif bir hışıltı başlamıştı. R. N. Güntekin
 2. Dikkat çekici, çarpıcı yanları olan kimse veya şey.
 3. Tarz.
 4. Donuk bir beyazlığı olan, rengi atmış olan, solmuş, uçuk Örnek: Dudağının soluk rengini bile fark ettirecek kadar rengi bir tuhaf kırmızıydı. S. F. Abasıyanık
 5. Parlaklığını, gücünü yitirmiş (ışık) Örnek: Bahçeye, kafeslerden elenen soluk bir ışık vurmuş. Y. Z. Ortaç
 6. Rengi atmış olan.

İsmin Analizi:

İnatçı bir kişiliğe sahip, işlerini başarmaya çalışan, engeller karşısında çok mücadele eden, sanatsal yetenekleri olan, hırslı, zorluklara direnen, üzüntü ve sevinci bir arada yaşayan, sağduyulu, yaratıcı bir kişilik enerjisi verir.

GÜLDEN Adının Yaygınlığı

GÜLDEN Türkiye’de en çok kullanılan 480. isim (… 478. ekin, 479. emir, 480. gülden, 481. gülsüm, 482. hamza, …). Ülkemizde yaklaşık her 2,265 kişiden birinin adı GÜLDEN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.44.GÜLDEN adının yaygınlık oranının Türkiye’nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-09-2014 18:15 itibariyle yaklaşık 34,590 kişinin isminin GÜLDEN olduğu ve GÜLDEN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 523 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

Gülden İsminin Numeroloji Yorumu
Gizil gücünüz sorumlulukla ilintilidir. Evcil bir insan olmayı öğrenmelisiniz. İnsanları ağırlarken onlara rahat ve mutluluk sunuyorsunuz. Kendinizi başkalarının mutluluğuna adamayın. Herkese ve her şeye karşı olan sevginizde dengeli olmalısınız. Ailenize olan düşkünlük, köleliğe dönüşmek üzere, buna dikkat etmelisiniz. Siz sempatik, cömert, kibar, arkadaş canlısı ve hoş bir insansınız.

İfadenizi, sevgi, sorumluluk ve aile hayatı ile ortaya koyacaksınız. Bu devinimdeki insanlar evrensel kardeşlik ülküsünü benimserler ve sevginin yıkıcı bir his olmadığını ispat edeceklerdir. Aynı zamanda dünyada ezilen insanları fark edeceksiniz ve onları savunacaksınız. Bu da zaman zaman otoriteyle mücadele etmenize neden olacaktır.

Gülden ismine benzeyen isimler

Bu bölümde listelenen isimler sitemize özel geliştirilmiş bir algoritmanın sonucu olup, cinsiyet ve karakter bakımından en uygun isimler hedeflenmiştir.
Gülben, Güldem, Gülen, Gülsen, Gülşen, Gülten, Gülgen

Gülden ismine ait istatistiki bilgiler

Türkiye’de Gülden ismini taşıyan yaklaşık 34.257 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Gülden ismi en çok kullanılan 480. isim olup, yaklaşık olarak her 2.265 kişiden biri Gülden adını taşımaktadır.

Gülden isminin sitemizde görüntülenme sayısı 20.076. Gülden ismi için yaptığımız ankete katılan 64kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,11. Ziyaretçilerimizden 214 kişi Gülden ismini öneriyor, 21 kişi ise önermiyor. Ziyaretçilerimiz bu isim için 4 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Gülden ismi ile uyumlu İsimler

Bu bölümde listelenen isimler harf benzerlikleri dikkate alınarak her alt başlıkta en fazla 10 adet olacak şekilde rastgele getirilmiştir.

İlk üç harfi Gülden ismi ile uyumlu bazı isimler

Gülsuna, Gülfidan, Gülbanu, Gülhan, Gülsena, Gülser, Gülgün, Gülenbey, Gülsu, Gülcan

Son üç harfi Gülden ismi ile uyumlu bazı isimler

Ergüden, Fulden, Aşden, Erden, Düden, Faden, Seden, Özden, Laden, Aden

İlk ve son harfi Gülden ismi ile uyumlu bazı isimler

Gürcan, Gürhan, Gökmen, Gülbin, Gufran, Gülümsün, Gülfidan, Gökcan, Güldehan, Gılman

Gülden isminin analizi

Gülden isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

G harfi : İnatçı kişilik, gerginlik
Ü harfi : Başarısının sürekli engellenmesi
L harfi : Sanatsal yeteneğe sahip olma
D harfi : Üstün güçlere sahipliği
E harfi : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
N harfi : Sağduyu

Gülden isminin numerolojisi

Gülden isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

G = 8
Ü = 26
L = 15
D = 5
E = 6
N = 17
Toplam = 77

Gülden ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Gülden ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Gülden olan önemli kişiler

Gülden Güney

Gülden Güney (Doğum Tarihi: 1977, Berlin, Almanya), Türk dizi oyuncusu.

Gülden Karaböcek

Gülden Karaböcek (Doğum Tarihi: 4 Kasım 1953, Ankara), Türk arabesk şarkıcısı.

Gülden Kayalar

Son güncelleme: 24 Ekim 2013

Gülden Köksal

Bu maddenin konusuna aşina iseniz maddeyi genişleterek onun kayda değer olduğunu ortaya koyun. Bu sorunu çözmenin en iyi yolu, konu hakkında, maddenin yazarı ve konusundan bağımsız taraflarca yayımlanmış kaynaklar vermektir. Eğer kayda değerliği kanıtlanamazsa, maddenin Vikipedi:Silme politikası gereği silinmeye uygunluğu, muhtemelen göz önüne alınacaktır.

Gülden Turalı

Gülden Turalı, türk keman sanatçısıdır.

Soyadı Gülden olan önemli kişiler

Bilal Gülden

Bilal Gülden (Doğum Tarihi: 1 Mayıs 1993 Mannheim), Türk futbolcu.

GÜLDEN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ GÜLDEN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (ülden) göre gülden ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (lden) göre gülden ile Uyumlu İsimler :

fuldenSon 3 harfine (den) göre gülden ile Uyumlu İsimler :

özden erden seden simden nurden ömürdenSon 2 harfine (en) göre gülden ile Uyumlu İsimler :

figen ceren eren ayten nurten gökçen evren ayşen birsen gülten gülşen güven gökmen sezen selen esen gülserenruşen selcen gülen müzeyyen özgen egemen gülsen alperen gökben özlen gökşen bilgen nursen ersen seren derenfügen nurşen ruken ülgen şen gülseven ilgen tijen ilksen özben özen çimen bigen seymen aygen aysen berkten elenerşen gülderen gönen gözen oben teksen zeren asen erkmen diren evşen eymen göksen izgen nurben nurserenruhsen selten seven yasemen

BAŞ HARFLERİ GÜLDEN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (gülde) göre GÜLDEN ile Uyumlu İsimler :

gülde gülderenİlk 4 harfine (güld) göre GÜLDEN ile Uyumlu İsimler :

güldal güldaneİlk 3 harfine (gül) göre GÜLDEN ile Uyumlu İsimler :

gül gülay gülşah gülçin güler gülcan gülten gülşen gültekin gülsüm gülseren gülhan gülen güliz gülgün gülnurgülbin gülsen gülsün gülistan gülnihal gülin gülizar güleser gülfiliz gülnare gülser gülsev gülseven gülce gülsedagülendam gülfe gülfizar gülhanım gülsevin gültürk gülüçağ gülüm gülzade gülhal güllü gülbahar gülberk gülbeyazgülçiçek gülender gülerdem gülfer gülfiye gülhayat gülhis gülhüda gülperi gülru gülsay gülsefa gülsünay gültergülver gülümser gülözgür gülbanu gülünİlk 2 harfine () göre GÜLDEN ile Uyumlu İsimler :

gürkan gürsel gürhan günay güven güneş güçlü günseli güray güzin gürol güney güner güngör güzide gürcangündüz güniz gün günhan günsel gürbüz gürel günnur güvenç gümrah gürsan günhal güralp gürler gürsal gürsoy

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GÜLDEN İLE UYUMLU İSİMLER:

‘gü’ ile başlayıp ‘en’ ile Biten İsimler :

gülten gülşen güven gülseren gülen gülsen gülseven gülderen’g’ ile başlayıp ‘n’ ile Biten İsimler :

gökhan gülçin gökçen gürkan gülcan gürhan gökmen gültekin gülhan güzin gülgün gülbin gürcan gökben gülsüngökşen gülistan gülin gün günhan gıyasettin göksun gürsan gülsevin gökcan gönen gözen güjan göksen göktangöktigin gökşin gülün

 

GÜLDEN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GÜLDEN adını oluşturan G, Ü, L, D, E, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 77:

G
Ü
L
D
E
N
TOPLAM
8
26
15
5
6
17
77

GÜLDEN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada … 1295.ergun, 1296. evren, 1297. gülden, 1298. gülhan, 1299. günhal, … Toplam 46 ismin aritmetik toplamı 77 (Binde 18.61 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

serhan arslan aslıhan azize baybars bilbaşar birtan çağnur enver cihanşah elvin vildan emrehan erdoğan ergunevren gülhan günhal gökalp jülide özay özbil mehtap melise mübeccel nevil selman sılay tiraje abdulbaki attilaatılgan aybüke devran efsun göray hatun kiraz nadircan selime semir serim sezgi zerel öniz

 


Show CommentsClose Comments

Leave a comment