• Gülçin İsminin Kökeni:Türkçe
 • Gülçin İsminin Cinsiyeti:Kız İsmi
 • Gülçin İsmi Kuranda Geçiyor Mu?:Hayır Kuranda Geçmiyor

Gülçin İsminin Anlamı Nedir?


 1. Gül toplayan, gül devşiren.
 2. Türkçe kökenli bir Kız ismi olan Gülçin; "Gül toplayan" anlamına gelir.

gül

 1. Bu bitkinin katmerli, genellikle kokulu olan çiçeği.
 2. Gülgillerin örnek bitkisi (Rosa).
 3. Gülgiller (Rosaceae) familyasından, reseptakulumu olgunlukta etlenen ve fındıksı meyveleri saran, genellikle yapraklarını döken dikenli çalılar hâlinde olan, ülkemizde 24 tür ile temsil edilen bir cins.
 4. Katmerli, kokulu çiçekleri olan, pek çok türleri bulunan gülgillerin örnek bitkisi.
 5. 1. çiçek. 2. bilinen çiçek, gül çiçeği, gülağacı. 3. tasavvufta allah'ın birliğinin remzi. 4. başına ve sonuna ek ve isimler getirilerek yeni isimlerin türetilmesinde kullanılan bir isimdir. - (ayşegül, gülay, vb).
 6. Küçük ve dikenli bir ağaçta olup şeklinin ve kokusunun güzelliği ile meşhurdur. Şairlere göre bülbülün sevgilisidir. Pek çok cinsi vardır.

devşirme

 1. Asker yetiştirilmek üzere Yeniçeri Ocağına alınacak çocukları seçip toplama işi.
 2. Yeniçeri Ocağına bu yolla alınan çocuk.
 3. Toplanmış, bir araya getirilmiş Örnek: Biz, bürokratlardan devşirme bir kalabalıkla bir inkılap hareketinin yürütülemeyeceğini, iddia ediyorduk. Y. K. Karaosmanoğlu
 4. Devşirmek işi.
 5. Özellikle eşleksel iklimlerde bugün de görülen, doğanın verdiklerini toplamaya dayalı ilkel bir ekonomi etkinliği ve yaşam biçimi, bkz. devşirici.

İsmin Analizi:

İnatçı bir kişiliğe sahip, işlerini başarmaya çalışan, engeller karşısında çok mücadele eden, sanatsal yetenekleri olan, yaşamında zevk ve sefaya önem veren, kırılgan, sağduyulu, yaratıcı bir kişilik enerjisi verir.

GÜLÇİN Adının Yaygınlığı

GÜLÇİN Türkiye’de en çok kullanılan 312. isim (… 310. bahadır, 311. olcay, 312. gülçin, 313. muharrem, 314. nilay, …). Ülkemizde yaklaşık her 1,280 kişiden birinin adı GÜLÇİN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.78.

GÜLÇİN adının yaygınlık oranının Türkiye’nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-09-2014 17:32 itibariyle yaklaşık 61,320 kişinin isminin GÜLÇİN olduğu ve GÜLÇİN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 927 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

Gülçin İsminin Numeroloji Yorumu
Gizil gücünüz sorumlulukla ilintilidir. Evcil bir insan olmayı öğrenmelisiniz. İnsanları ağırlarken onlara rahat ve mutluluk sunuyorsunuz. Kendinizi başkalarının mutluluğuna adamayın. Herkese ve her şeye karşı olan sevginizde dengeli olmalısınız. Ailenize olan düşkünlük, köleliğe dönüşmek üzere, buna dikkat etmelisiniz. Siz sempatik, cömert, kibar, arkadaş canlısı ve hoş bir insansınız.

İfadenizi, sevgi, sorumluluk ve aile hayatı ile ortaya koyacaksınız. Bu devinimdeki insanlar evrensel kardeşlik ülküsünü benimserler ve sevginin yıkıcı bir his olmadığını ispat edeceklerdir. Aynı zamanda dünyada ezilen insanları fark edeceksiniz ve onları savunacaksınız. Bu da zaman zaman otoriteyle mücadele etmenize neden olacaktır.

Gülçin ismine benzeyen isimler

Bu bölümde listelenen isimler sitemize özel geliştirilmiş bir algoritmanın sonucu olup, cinsiyet ve karakter bakımından en uygun isimler hedeflenmiştir.
Gülbin, Gülin, Alçin, Dülfin, Elçin, Gülben, Gülbiz

Gülçin ismine ait istatistiki bilgiler

Türkiye’de Gülçin ismini taşıyan yaklaşık 60.729 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Gülçin ismi en çok kullanılan 312. isim olup, yaklaşık olarak her 1.280 kişiden biri Gülçin adını taşımaktadır.

Gülçin isminin sitemizde görüntülenme sayısı 32.030. Gülçin ismi için yaptığımız ankete katılan 126 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,36. Ziyaretçilerimizden 380 kişi Gülçin ismini öneriyor,57 kişi ise önermiyor. Ziyaretçilerimiz bu isim için 10 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Gülçin ismi ile uyumlu İsimler

Bu bölümde listelenen isimler harf benzerlikleri dikkate alınarak her alt başlıkta en fazla 10 adet olacak şekilde rastgele getirilmiştir.

İlk üç harfi Gülçin ismi ile uyumlu bazı isimler

Gülser, Gülperi, Gülsevim, Gülben, Gülendam, Gülruhsar, Güler, Gülten, Gülgonca, Gülistan

Son üç harfi Gülçin ismi ile uyumlu bazı isimler

Alçin, Elçin, Erçin, Timuçin, Burçin, Pürçin, Nurçin, Çinuçin, Serçin, Berçin

İlk ve son harfi Gülçin ismi ile uyumlu bazı isimler

Göksün, Gülören, Gökcan, Gülsün, Gürgan, Gülcihan, Günhan, Gezegen, Gözen, Gülen

Gülçin isminin analizi

Gülçin isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

G harfi : İnatçı kişilik, gerginlik
Ü harfi : Başarısının sürekli engellenmesi
L harfi : Sanatsal yeteneğe sahip olma
Ç harfi : Zevk sefa düşkünlüğü
İ harfi : Kırılganlığı
N harfi : Sağduyu

Gülçin isminin numerolojisi

Gülçin isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

G = 8
Ü = 26
L = 15
Ç = 4
İ = 12
N = 17
Toplam = 82

Gülçin ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Gülçin ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Gülçin olan önemli kişiler

Gülçin Ergül

Gülçin Ergül (Doğum Tarihi: 30 Ekim 1985; İstanbul, Türkiye) Türk şarkıcı.

Gülçin Santırcıoğlu

Gülçin Santırcıoğlu (Doğum Tarihi: 1977, İzmir, Türkiye), dizi ve sinema oyuncusu.

GÜLÇİN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ GÜLÇİN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (ülçin) göre gülçin ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (lçin) göre gülçin ile Uyumlu İsimler :

elçin belçinSon 3 harfine (çin) göre gülçin ile Uyumlu İsimler :

burçin timuçin nurçin ayçin berçin perçinSon 2 harfine (in) göre gülçin ile Uyumlu İsimler :

hüseyin metin engin yasemin emin ersin aylin esin yasin çetin selin pelin nesrin şahin selahattin nurettin tülin tahsin sezgin hayrettin aytekin berrin muhsin tekin bahattin nevin belgin fahrettin ergin gültekin zerrin ekin necmettin seçkin şirinbilgin sadettin güzin celalettin cemalettin muhittin nermin hüsamettin mümin sebahattin abidin alaattin bünyamin sabahattin gülbin pervin sermin tacettin şerafettin afşin ayşin bedrettin sezin yetkin erkin evin rengin saadettin şemsettin fatingülin selmin vahdettin ilkin şahabettin şermin alaaddin kutbettin nizamettin burhanettin derin ertekin gıyasettin helin narin ramin semin sevin öztekin alptekin ercin izzettin seyfettin türesin rüknettin alaeddin ayfettin

BAŞ HARFLERİ GÜLÇİN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (gülçi) göre GÜLÇİN ile Uyumlu İsimler :

gülçiçekİlk 4 harfine (gülç) göre GÜLÇİN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (gül) göre GÜLÇİN ile Uyumlu İsimler :

gül gülay gülşah güler gülcan gülten gülşen gültekin gülden gülsüm gülseren gülhan gülen güliz gülgün gülnur gülbin gülsen gülsün gülistan gülnihal gülin gülizar güldal güleser gülfiliz gülnare gülser gülsev gülseven gülce gülseda güldegülderen gülendam gülfe gülfizar gülhanım gülsevin gültürk gülüçağ gülüm gülzade gülhal güllü gülbahar gülberk gülbeyaz güldane gülender gülerdem gülfer gülfiye gülhayat gülhis gülhüda gülperi gülru gülsay gülsefa gülsünay gülter gülvergülümser gülözgür gülbanu gülünİlk 2 harfine () göre GÜLÇİN ile Uyumlu İsimler :

gürkan gürsel gürhan günay güven güneş güçlü günseli güray güzin gürol güney güner güngör güzide gürcan gündüz güniz gün günhan günsel gürbüz gürel günnur güvenç gümrah gürsan günhal güralp gürler gürsal gürsoy

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GÜLÇİN İLE UYUMLU İSİMLER:

‘gü’ ile başlayıp ‘in’ ile Biten İsimler :

gültekin güzin gülbin gülin gülsevin’g’ ile başlayıp ‘n’ ile Biten İsimler :

gökhan gökçen gürkan gülcan gürhan gülten gülşen güven gökmen gülden gülseren gülhan gülen gülgün gülsen gürcan gökben gülsün gökşen gülistan gün günhan gülseven gıyasettin göksun gürsan gülderen gökcan gönen gözen güjangöksen göktan göktigin gökşin gülün

 

GÜLÇİN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GÜLÇİN adını oluşturan G, Ü, L, Ç, İ, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 82:

G
Ü
L
Ç
İ
N
TOPLAM
8
26
15
4
12
17
82

GÜLÇİN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada … 1488. davut, 1489. evrim, 1490. gülçin, 1491. kayıhan, 1492. dolakay, … Toplam 36 ismin aritmetik toplamı 82 (Binde 14.56 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

hikmet koray teoman asuman bayzar sıtkı davut evrim kayıhan dolakay rıdvan ömrü pakize sevil selvi varol vermi ülker ömür özgü şevki aysuda benson birsu erdener feyzi gümrah hızır mücella nevrah okyar sever sonat ilkşan zişan

 


Show CommentsClose Comments

Leave a comment