• Gülce İsminin Kökeni:Türkçe
 • Gülce İsminin Cinsiyeti:Kız İsmi
 • Gülce İsmi Kuranda Geçiyor Mu?:Hayır Kuranda Geçmiyor

Gülce İsminin Anlamı Nedir?


 1. Gül gibi, güle benzeyen.
 2. Türkçe kökenli bir Kız ismi olan Gülce; "Gül gibi" anlamına gelir.

gül

 1. Bu bitkinin katmerli, genellikle kokulu olan çiçeği.
 2. Gülgillerin örnek bitkisi (Rosa).
 3. Gülgiller (Rosaceae) familyasından, reseptakulumu olgunlukta etlenen ve fındıksı meyveleri saran, genellikle yapraklarını döken dikenli çalılar hâlinde olan, ülkemizde 24 tür ile temsil edilen bir cins.
 4. Katmerli, kokulu çiçekleri olan, pek çok türleri bulunan gülgillerin örnek bitkisi.
 5. 1. çiçek. 2. bilinen çiçek, gül çiçeği, gülağacı. 3. tasavvufta allah'ın birliğinin remzi. 4. başına ve sonuna ek ve isimler getirilerek yeni isimlerin türetilmesinde kullanılan bir isimdir. - (ayşegül, gülay, vb).
 6. Küçük ve dikenli bir ağaçta olup şeklinin ve kokusunun güzelliği ile meşhurdur. Şairlere göre bülbülün sevgilisidir. Pek çok cinsi vardır.

gül gibi

 1. Çok iyi, çok güzel.

GÜLCE Adının Yaygınlığı

GÜLCE Türkiye’de en çok kullanılan 1425. isim (… 1423. gani, 1424. gediz, 1425. gülce, 1426. gülseda, 1427. gümrah, …). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı GÜLCE ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.GÜLCE adının yaygınlık oranının Türkiye’nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-09-2014 17:04 itibariyle yaklaşık 5,503 kişinin isminin GÜLCE olduğu ve GÜLCE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

Gülce İsminin Numeroloji Yorumu
Gizil gücünüz insancıllıktır. Ilımlılığı, bağışlamayı ve özveriyi öğrenmelisiniz. Bundan çıkar sağlamak isteyecek insanlara karşı hazırlıklı olun. İdealist, hoşgörülü, sevecen ve cömert birisiniz. İnsanlara yol göstermekten haz duyuyorsunuz. Bu potansiyelinizi kullanmadığınız takdirde, bencil ve duygusuz bir insan olma ihtimaliniz oldukça fazla! Bu durumdaki insanlarla olan iletişiminiz ve ilişkileriniz tehlikeye girmiş olacaktır.

İfadenizi, insan severlikle yani iyilikle ortaya koyacaksınız. Dünyayı sevin, onun sizin şefkatinize ve yardımınıza ihtiyacı var. Başladığınız bir işi sonuna kadar götürün. Bu ise, tüm dikkatinizi toplamanız gerektiğinin göstergesidir. İçinizde taşıdığınız sevgiyi insanlarla paylaşarak onlara örnek bir insan olma yolunu seçtiniz. Fakat bu yolu izlerken sevginin ve saygının dozunu ayarlayarak, size gelebilecek zararları da önlemeye çalışmalısınız. Enerjinizi sizin için önem taşıyan ve size yardımcı olabilecek çalışmalara harcamalısınız.

Gülce ismine benzeyen isimler

Bu bölümde listelenen isimler sitemize özel geliştirilmiş bir algoritmanın sonucu olup, cinsiyet ve karakter bakımından en uygun isimler hedeflenmiştir.
Gülçe, Gülse, Günce, Güfte, Gül, Gülay, Gülben

Gülce ismine ait istatistiki bilgiler

Türkiye’de Gülce ismini taşıyan yaklaşık 5.450 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Gülce ismi en çok kullanılan 1425. isim olup, yaklaşık olarak her 14.724 kişiden biri Gülce adını taşımaktadır.

Gülce isminin sitemizde görüntülenme sayısı 43.304. Gülce ismi için yaptığımız ankete katılan 152 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,18. Ziyaretçilerimizden 478 kişi Gülce ismini öneriyor, 77kişi ise önermiyor. Ziyaretçilerimiz bu isim için 12 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Gülce ismi ile uyumlu İsimler

Bu bölümde listelenen isimler harf benzerlikleri dikkate alınarak her alt başlıkta en fazla 10 adet olacak şekilde rastgele getirilmiştir.

İlk üç harfi Gülce ismi ile uyumlu bazı isimler

Gülçe, Gülnihal, Gülperi, Gülferi, Güllü, Gültane, Güleser, Gülkız, Gülnur, Gülhan

Son üç harfi Gülce ismi ile uyumlu bazı isimler

Belce

İlk ve son harfi Gülce ismi ile uyumlu bazı isimler

Güldeste, Gülçe, Gülpembe, Ganiye, Garibe, Gazale, Gülname, Gupse, Güldane, Gaye

Gülce isminin analizi

Gülce isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

G harfi : İnatçı kişilik, gerginlik
Ü harfi : Başarısının sürekli engellenmesi
L harfi : Sanatsal yeteneğe sahip olma
C harfi : Konuşma ve yazma yeteneği
E harfi : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele

Gülce isminin numerolojisi

Gülce isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

G = 8
Ü = 26
L = 15
C = 3
E = 6
Toplam = 58

Gülce ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Gülce ismini taşıyan önemli şahsiyetler hakkında bilgiye ulaşamadık. Yardımcı olmak isterseniz, Ünlü Ekle sekmesinden bize yardımcı olabilirsiniz.

GÜLCE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ GÜLCE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ülce) göre gülce ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (lce) göre gülce ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ce) göre gülce ile Uyumlu İsimler :

hatice ece behice gokce ince

BAŞ HARFLERİ GÜLCE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (gülc) göre GÜLCE ile Uyumlu İsimler :

gülcanİlk 3 harfine (gül) göre GÜLCE ile Uyumlu İsimler :

gül gülay gülşah gülçin güler gülten gülşen gültekin gülden gülsüm gülseren gülhan gülen güliz gülgün gülnur gülbin gülsen gülsün gülistan gülnihal gülin gülizar güldal güleser gülfiliz gülnare gülser gülsev gülseven gülseda gülde gülderengülendam gülfe gülfizar gülhanım gülsevin gültürk gülüçağ gülüm gülzade gülhal güllü gülbahar gülberk gülbeyaz gülçiçek güldane gülender gülerdem gülfer gülfiye gülhayat gülhis gülhüda gülperi gülru gülsay gülsefa gülsünay gülter gülvergülümser gülözgür gülbanu gülünİlk 2 harfine () göre GÜLCE ile Uyumlu İsimler :

gürkan gürsel gürhan günay güven güneş güçlü günseli güray güzin gürol güney güner güngör güzide gürcan gündüz güniz gün günhan günsel gürbüz gürel günnur güvenç gümrah gürsan günhal güralp gürler gürsal gürsoy

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GÜLCE İLE UYUMLU İSİMLER:

‘gü’ ile başlayıp ‘ce’ ile Biten İsimler :

‘g’ ile başlayıp ‘e’ ile Biten İsimler :

gamze gözde gökçe gaye güzide gokce gülnare ganime gülde gülfe gülzade güldane gülfiye göze

 

GÜLCE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GÜLCE adını oluşturan G, Ü, L, C, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 58:

G
Ü
L
C
E
TOPLAM
8
26
15
3
6
58

GÜLCE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada … 565. beray, 566. erbay, 567. gülce, 568. malik, 569. sebila, … Toplam 39 ismin aritmetik toplamı 58(Binde 15.78 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

irfan kamil necip alkın altan atakan aytaç ayşe seza azmi barış basri bayer begüm berin besim buğra burçe imdat eşber cemile eksal sabri göçer sedat ilgen hıdır kamer tuğ satı alpar çiler beray erbay malik sebila zaim önem

 


Show CommentsClose Comments

Leave a comment