• Gülcan İsminin Kökeni:Türkçe
 • Gülcan İsminin Cinsiyeti:Kız İsmi
 • Gülcan İsmi Kuranda Geçiyor Mu?:Hayır Kuranda Geçmiyor

Gülcan İsminin Anlamı Nedir?


 1. Gül-can.
 2. gül gibi güzel, canlı

gül

 1. Bu bitkinin katmerli, genellikle kokulu olan çiçeği.
 2. Gülgillerin örnek bitkisi (Rosa).
 3. Gülgiller (Rosaceae) familyasından, reseptakulumu olgunlukta etlenen ve fındıksı meyveleri saran, genellikle yapraklarını döken dikenli çalılar hâlinde olan, ülkemizde 24 tür ile temsil edilen bir cins.
 4. Katmerli, kokulu çiçekleri olan, pek çok türleri bulunan gülgillerin örnek bitkisi.
 5. 1. çiçek. 2. bilinen çiçek, gül çiçeği, gülağacı. 3. tasavvufta allah'ın birliğinin remzi. 4. başına ve sonuna ek ve isimler getirilerek yeni isimlerin türetilmesinde kullanılan bir isimdir. - (ayşegül, gülay, vb).
 6. Küçük ve dikenli bir ağaçta olup şeklinin ve kokusunun güzelliği ile meşhurdur. Şairlere göre bülbülün sevgilisidir. Pek çok cinsi vardır.

can

 1. İnsan ve hayvanlarda yaşamayı sağlayan ve ölümle vücuttan ayrılan madde dışı varlık Örnek: Can çıkmayınca huy çıkmaz. Atasözü
 2. Yaşama, hayat Örnek: Bir kedi yavrusunu kurtarmak için ipe sarılıp kuyuya iner, canımı tehlikeye koyardım. R. N. Güntekin
 3. Güç, dirilik Örnek: Her şeyde bu mevsime mahsus bir can, bir dirilik kendini gösteriyordu. M. Ş. Esendal
 4. Kişi, birey Örnek: Benimle beraber dört canız . F. R. Atay
 5. İnsanın kendi varlığı, özü Örnek: Ne denir, canımız ne mertebe insan olsa mayamız, maddemiz hayvan... R. N. Güntekin
 6. Gönül Örnek: Çirkin bana kurban, ben de güzele / Can sever güzeli, maldan ziyade. Karacaoğlan
 7. Bektaşilik ve Mevlevilikte tarikat kardeşi.
 8. Çok içten, sevimli, sevilen, şirin Örnek: Alphonse Daudet ilk gençliğimin can yazarlarından biri idi. T. Buğra
 9. Ruh.
 10. Güç, dirilik.
 11. İnsanın kendi varlığı, özü.

İsmin Analizi:

İnatçı bir kişiliğe sahip, gerginlikleri olan, işlerini başarmaya çalışan fakat sürekli engellerle karşılaşan, sanatsal yetenekleri olan, güzel sanatlara karşı yatkın, duygusal kişiliğini bu sayede ortaya koyabilen, algılaması yüksek, mantıklı, sağduyulu, yaratıcı bir kişilik enerjisi verir.

GÜLCAN Adının Yaygınlığı

GÜLCAN Türkiye’de en çok kullanılan 375. isim (… 373. hayrettin, 374. eyüp, 375. gülcan, 376. hacı, 377. kadriye, …). Ülkemizde yaklaşık her 1,636 kişiden birinin adı GÜLCAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.61.GÜLCAN adının yaygınlık oranının Türkiye’nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-09-2014 17:10 itibariyle yaklaşık 47,955 kişinin isminin GÜLCAN olduğu ve GÜLCAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 725 kişi arttığı tahmini yapılabilir.
Gülcan İsminin Numeroloji Yorumu
Sizin gizil gücünüz öz güveninizle ilintilidir. Tüm olasılıklarda tekil konuşmayı öğrenmelisiniz. Çünkü siz kendi benliğinizi değiştirmek için buradasınız. Bu bencillik değil, becerilerinizi idareli kullanmaktır. Olaylara karşı sıra dışı bir yaklaşımınız var ve yaratıcı fikirlere sahipsiniz. İş hayatında amaçlarınıza ulaşmak için üstün zekanızı kullanın. Ukala olmayın. Siz hırslı, olumlu, kararlı ve kendine güvenen birisiniz ve lider olacaksınız.İfadenizi, tam anlamıyla bireyselleştirme ve yaratıcı liderliğinizle ortaya koyacaksınız. Çalışanlarınıza karşı sabırlı olmalısınız. Onlar sonuçları önceden göremeyebilirler. Otoritenizi tinsel konularda yanlış kullanırsanız benliğinizi bulamayacaksınız.

1’in devinimi sizi sık sık ruhaniliğe itecektir. Tinselliğe giden birçok yol vardır. Sizin ifadeniz bu yolu başkaları için aydınlatmaktır.

Gülcan ismine benzeyen isimler

Bu bölümde listelenen isimler sitemize özel geliştirilmiş bir algoritmanın sonucu olup, cinsiyet ve karakter bakımından en uygun isimler hedeflenmiştir.
Alcan, Gülay, Gülbanu, Gülben, Gülbin, Gülce, Gülcihan

Gülcan ismine ait istatistiki bilgiler

Türkiye’de Gülcan ismini taşıyan yaklaşık 47.493 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Gülcan ismi en çok kullanılan 375. isim olup, yaklaşık olarak her 1.636 kişiden biri Gülcan adını taşımaktadır.

Gülcan isminin sitemizde görüntülenme sayısı 43.277. Gülcan ismi için yaptığımız ankete katılan 258kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,2. Ziyaretçilerimizden 808 kişi Gülcan ismini öneriyor, 118 kişi ise önermiyor. Ziyaretçilerimiz bu isim için 5 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Gülcan ismi ile uyumlu İsimler

Bu bölümde listelenen isimler harf benzerlikleri dikkate alınarak her alt başlıkta en fazla 10 adet olacak şekilde rastgele getirilmiştir.

İlk üç harfi Gülcan ismi ile uyumlu bazı isimler

Gülrana, Gülcihan, Gülendam, Gülgonca, Gülüşan, Gülbeden, Gülsena, Gülnihal, Gülsure, Gülçağ

Son üç harfi Gülcan ismi ile uyumlu bazı isimler

Dirican, Korcan, Arıcan, Ilıcan, Özcan, Özgürcan, Bircan, Efecan – Afacan, Ruhcan, Çevikcan

İlk ve son harfi Gülcan ismi ile uyumlu bazı isimler

Gülten, Gözen, Gülseren, Göktuğhan, Gülcihan, Gülefşan, Göksun, Gülören, Girgin, Gülben

Gülcan isminin analizi

Gülcan isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

G harfi : İnatçı kişilik, gerginlik
Ü harfi : Başarısının sürekli engellenmesi
L harfi : Sanatsal yeteneğe sahip olma
C harfi : Konuşma ve yazma yeteneği
A harfi : Atılgan, enerjik
N harfi : Sağduyu

Gülcan isminin numerolojisi

Gülcan isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

G = 8
Ü = 26
L = 15
C = 3
A = 1
N = 17
Toplam = 70

Gülcan ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Gülcan ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Gülcan olan önemli kişiler

Gülcan Arslan

Gülcan Arslan (Doğum Tarihi: 1 Mayıs 1986, Sakarya), Türk oyuncu.

Gülcan Karahancı

Gülcan Kamps (Doğum Tarihi: 20 Eylül 1982, Lübeck, Almanya), Viva TV’de VJ’likle başlayan kariyerine, Mustafa Sandal’a, “Aya Benzer” şarkısında düet yaparak sürdürüp daha sonra dizilerde rol alarak oyunculuk da yapan Türk kadını.

Gülcan Mıngır

Gülcan Mıngır (Doğum Tarihi: 21 Mayıs 1989, Döğer/Afyon), Türk kadın orta mesafe koşucusu atlettir. Ağırlıklı olarak 3000 m hendekli koşu koşmaktadır. Fenerbahçe Spor Kulübü atletizm takımının sporcusu olan Gülcan Mıngır’ın antrenörlüğünü İhsan Alptekin yapmaktadır.[1]

GÜLCAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ GÜLCAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (ülcan) göre gülcan ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (lcan) göre gülcan ile Uyumlu İsimler :

selcan dilcan kemalcanSon 3 harfine (can) göre gülcan ile Uyumlu İsimler :

can ercan özcan nurcan sercan sevcan alican gürcan aycan tercan korcan tezcan şencan baycan bircan emrecan gökcan onurcan hürcan pekcan zevcan ömercan uzcan aslıcan bağcan bulutcan durcan erencan kerimcan mehmetcan mertcanmuratcan mihrican nadircan kutcan sezercan taycan tuğcan yavuzcan zeycan ömürcan özgecanSon 2 harfine (an) göre gülcan ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan osman serkan gökhan orhan erkan ayhan ramazan volkan adnan sinan erhan canan kenan ilhan neslihan süleyman ihsan doğan cihan okan kaan irfan turan ozan abdurrahman handan nihan erdoğan özkan ertan reyhan nurdannazan nuran oğuzhan aslıhan burhan asuman nalan şükran elvan altan gürkan rıdvan teoman sultan seyhan şaban türkan aydan gürhan bilgehan vildan

BAŞ HARFLERİ GÜLCAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (gülca) göre GÜLCAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (gülc) göre GÜLCAN ile Uyumlu İsimler :

gülceİlk 3 harfine (gül) göre GÜLCAN ile Uyumlu İsimler :

gül gülay gülşah gülçin güler gülten gülşen gültekin gülden gülsüm gülseren gülhan gülen güliz gülgün gülnur gülbin gülsen gülsün gülistan gülnihal gülin gülizar güldal güleser gülfiliz gülnare gülser gülsev gülseven gülseda gülde gülderengülendam gülfe gülfizar gülhanım gülsevin gültürk gülüçağ gülüm gülzade gülhal güllü gülbahar gülberk gülbeyaz gülçiçek güldane gülender gülerdem gülfer gülfiye gülhayat gülhis gülhüda gülperi gülru gülsay gülsefa gülsünay gülter gülvergülümser gülözgür gülbanu gülünİlk 2 harfine () göre GÜLCAN ile Uyumlu İsimler :

gürkan gürsel gürhan günay güven güneş güçlü günseli güray güzin gürol güney güner güngör güzide gürcan gündüz güniz gün günhan günsel gürbüz gürel günnur güvenç gümrah gürsan günhal güralp gürler gürsal gürsoy

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GÜLCAN İLE UYUMLU İSİMLER:

‘gü’ ile başlayıp ‘an’ ile Biten İsimler :

gürkan gürhan gülhan gürcan gülistan günhan gürsan güjan’g’ ile başlayıp ‘n’ ile Biten İsimler :

gökhan gülçin gökçen gülten gülşen güven gökmen gültekin gülden gülseren güzin gülen gülgün gülbin gülsen gökben gülsün gökşen gülin gün gülseven gıyasettin göksun gülderen gülsevin gökcan gönen gözen göksen göktan göktigingökşin gülün

 

GÜLCAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GÜLCAN adını oluşturan G, Ü, L, C, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 70:

G
Ü
L
C
A
N
TOPLAM
8
26
15
3
1
17
70

GÜLCAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada … 1035. ferit, 1036. fuldan, 1037. gülcan, 1038. güldal, 1039. gökay, … Toplam 44 ismin aritmetik toplamı70 (Binde 17.8 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

giray vahip atalay pınar bektaş belkıs boray ceylan emrecan erberk erkin ersel ferit fuldan güldal gökay şebnem maruf sezai ziya nefise nişan pelin petek sadun serap sercan tunç ilkay ilkin aslıcan berker ercihan borahan kerami mikail nataliorbay rabiye saygı serdal tunca vatan

 


Show CommentsClose Comments

Leave a comment