• Gül İsminin Kökeni:Farsça
  • Gül İsminin Cinsiyeti:Kız İsmi
  • Gül İsmi Kuranda Geçiyor Mu?:Hayır Kuranda Geçmiyor

Gül İsminin Anlamı Nedir?


  1. Bu bitkinin katmerli, genellikle kokulu olan çiçeği.
  2. Gülgillerin örnek bitkisi (Rosa).
  3. Gülgiller (Rosaceae) familyasından, reseptakulumu olgunlukta etlenen ve fındıksı meyveleri saran, genellikle yapraklarını döken dikenli çalılar hâlinde olan, ülkemizde 24 tür ile temsil edilen bir cins.
  4. Katmerli, kokulu çiçekleri olan, pek çok türleri bulunan gülgillerin örnek bitkisi.
  5. 1. çiçek. 2. bilinen çiçek, gül çiçeği, gülağacı. 3. tasavvufta allah'ın birliğinin remzi. 4. başına ve sonuna ek ve isimler getirilerek yeni isimlerin türetilmesinde kullanılan bir isimdir. - (ayşegül, gülay, vb).
  6. Küçük ve dikenli bir ağaçta olup şeklinin ve kokusunun güzelliği ile meşhurdur. Şairlere göre bülbülün sevgilisidir. Pek çok cinsi vardır.

İsmin Analizi:

İnatçı bir kişiliği olan, karşılaştığı engeller karşısında sürekli mücadele eden, sanatsal yetenekleri olan bir kişilik enerjisi verir.

GÜL Adının Yaygınlığı

GÜL Türkiye’de en çok kullanılan 101. isim (… 99. suat, 100. adem, 101. gül, 102. gamze, 103. sinem, …). Ülkemizde yaklaşık her 545 kişiden birinin adı GÜL ve ismin yaygınlık oranı binde 1.83.

GÜL adının yaygınlık oranının Türkiye’nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-09-2014 17:50 itibariyle yaklaşık 143,866 kişinin isminin GÜL olduğu ve GÜL isimli kişi sayısının her yıl ortalama 2175 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

Gül İsminin Numeroloji Yorumu
Sizin gizil gücünüz öz güveninizle ilintilidir. Tüm olasılıklarda tekil konuşmayı öğrenmelisiniz. Çünkü siz kendi benliğinizi değiştirmek için buradasınız. Bu bencillik değil, becerilerinizi idareli kullanmaktır. Olaylara karşı sıra dışı bir yaklaşımınız var ve yaratıcı fikirlere sahipsiniz. İş hayatında amaçlarınıza ulaşmak için üstün zekanızı kullanın. Ukala olmayın. Siz hırslı, olumlu, kararlı ve kendine güvenen birisiniz ve lider olacaksınız.

İfadenizi, tam anlamıyla bireyselleştirme ve yaratıcı liderliğinizle ortaya koyacaksınız. Çalışanlarınıza karşı sabırlı olmalısınız. Onlar sonuçları önceden göremeyebilirler. Otoritenizi tinsel konularda yanlış kullanırsanız benliğinizi bulamayacaksınız.

1’in devinimi sizi sık sık ruhaniliğe itecektir. Tinselliğe giden birçok yol vardır. Sizin ifadeniz bu yolu başkaları için aydınlatmaktır.

Gül ismine benzeyen isimler

Bu bölümde listelenen isimler sitemize özel geliştirilmiş bir algoritmanın sonucu olup, cinsiyet ve karakter bakımından en uygun isimler hedeflenmiştir.
Gün, Gönül, Gülay, Gülce, Gülçe, Gülen, Güler

Gül ismine ait istatistiki bilgiler

Türkiye’de Gül ismini taşıyan yaklaşık 142.480 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Gül ismi en çok kullanılan 101. isim olup, yaklaşık olarak her 545 kişiden biri Gül adını taşımaktadır.

Gül isminin sitemizde görüntülenme sayısı 25.333. Gül ismi için yaptığımız ankete katılan 107 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 3,9. Ziyaretçilerimizden 224 kişi Gül ismini öneriyor, 53 kişi ise önermiyor. Ziyaretçilerimiz bu isim için 2 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Gül ismi ile uyumlu İsimler

Bu bölümde listelenen isimler harf benzerlikleri dikkate alınarak her alt başlıkta en fazla 10 adet olacak şekilde rastgele getirilmiştir.

Gül ismini içinde barındıran isimler

Gülendam, Gülbeyza, Gülfam, Gülfer, Gülbiz, Gülkız, Gülafet, Gülben, Gülnaz, Gülhayat

İlk üç harfi Gül ismi ile uyumlu bazı isimler

Gülsen, Gülseli, Gültekin, Gülgonca, Güldeste, Gülnar, Gülşen, Gülafet, Güler, Gülnur

Son iki harfi Gül ismi ile uyumlu bazı isimler

Erengül, Öngül, Birgül, Destegül, Songül, Bülbül, Özengül, Hüsnügül, Behlül, Zergül

İlk ve son harfi Gül ismi ile uyumlu bazı isimler

Gazal, Gazzal, Güral, Gülnihal, Gencal, Göknil, Gürsel, Gazel, Günal, Göksel

Gül isminin analizi

Gül isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

G harfi : İnatçı kişilik, gerginlik
Ü harfi : Başarısının sürekli engellenmesi
L harfi : Sanatsal yeteneğe sahip olma

Gül isminin numerolojisi

Gül isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

G = 8
Ü = 26
L = 15
Toplam = 49

Gül ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Gül ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Gül olan önemli kişiler

Gül Erda

Gül Erda (Doğum Tarihi: 1959), Türk Pop müzik sanatçısı, reklam, televizyon ve sinema oyuncusudur. Asıl adı Gülten Ün olan sanatçı 1980’li yıllarda TRT İzmir Televizyonu’nda sunuculuk da yapmıştır.

Gül Gölge Saygı

Gül Gölge Saygı (Doğum Tarihi: Gül Gölge; 28 Eylül 1981, İzmir), Türk TV sunucusu, manken ve oyuncu.

Gül Gülgün

Gül Gülgün (gerçek adı Güner Gülhuy Gülgün [1]) (Doğum Tarihi: 22 Mayıs 1933, İstanbul), Türk sinema dizi ve tiyatro oyuncusu.

Soyadı Gül olan önemli kişiler

Fatih Gül

Fatih Gül (Doğum Tarihi: 3 Şubat 1988, Küçükçekmece, İstanbul), Türk futbolcu. 1. Lig ekiplerinden Boluspor’da oynamaktadır.

Turgut Gül

Turgut Gül (Doğum Tarihi: 2 Ocak 1991, Yüreğir, Adana), Türk futbolcu.

Hayrünnisa Gül

Hayrünnisa Özyurt (Gül) (18 Ağustos 1965[1]; Beşiktaş, İstanbul), Türkiye’nin 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eşidir. Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Samet Gül

Samet Gül,(Doğum Tarihi:10 Mart 1988,Seyhan, Adana) Dardanelspor’lu Türk orta saha oyuncusu.

Mehmet Gül

Mehmet Gül, (Doğum Tarihi: 29 Mart 1955, Yozgat, Türkiye – Ölüm Tarihi: 13 Mart 2008, Kiev, Ukrayna), Türk hukukçu, siyasetçi, iş adamı ve TBMM 21. Dönem İstanbul Milletvekilidir. [1]

GÜL KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

ayşegül gülay gülşah songül gülçin güler gülcan gülten gülşen özgül gültekin gülden gülsüm birgül gülseren nurgül gülhan gülen güliz şengül aygül gülgün gülnur esengül gülbin gülsen gülsün gülistan gülnihal bengül gülin gülizar fatmagülgüldal güleser gülfiliz gülnare gülser gülsev gülseven nilgül sevgül gülce gülseda yurdagül arzugül dudugül edagül ergül gülde gülderen gülendam gülfe gülfizar gülhanım gülsevin gültürk gülüçağ gülüm gülzade gülhal mergül nesligül ergülerbegül güllü betigül hurigül gülbahar gülberk gülbeyaz gülçiçek güldane gülender gülerdem gülfer gülfiye gülhayat gülhis gülhüda gülperi gülru gülsay gülsefa gülsünay gülter gülver gülümser gülözgür hepgül gülbanu gülün sergül tangülyazgülü yaşagül ilkgül ümmügül yoncagül

SON HARFLERİ GÜL İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 2 harfine (ül) göre gül ile Uyumlu İsimler :

betül gönül aytül eylül ödül övül behlül

BAŞ HARFLERİ GÜL İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 2 harfine () göre GÜL ile Uyumlu İsimler :

gülay gülşah gülçin güler gürkan gürsel gülcan gürhan gülten gülşen günay güven güneş gültekin gülden gülsüm gülseren güçlü günseli güray gülhan güzin gülen gürol güney güliz gülgün gülnur güner güngör güzide gülbin gülsen gürcangündüz gülsün gülistan gülnihal güniz gülin gülizar gün günhan günsel gürbüz gürel güldal güleser gülfiliz gülnare gülser gülsev gülseven günnur güvenç gülce gülseda gümrah gürsan gülde gülderen gülendam gülfe gülfizar gülhanımgülsevin gültürk gülüçağ gülüm gülzade günhal güralp gürler gürsal gürsoy gürsu güvenir gülhal günal gürani güllü gürtuğ gündoğdu güher güjan gülbahar gülberk gülbeyaz gülçiçek güldane gülender gülerdem gülfer gülfiye gülhayat gülhisgülhüda gülperi gülru gülsay

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GÜL İLE UYUMLU İSİMLER:

‘g’ ile başlayıp ‘l’ ile Biten İsimler :

gürsel gönül göksel gürol gülnihal günsel gürel güldal göksal günhal gürsal gülhal günal günol göknil

 

GÜL ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GÜL adını oluşturan G, Ü, L harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 49:

G
Ü
L
TOPLAM
8
26
15
49

GÜL ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada … 260. alican, 261. aslı, 262. gül, 263. halide, 264. akman, … Toplam 25 ismin aritmetik toplamı 49 (Binde 10.11 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

emre alev alican aslı halide akman ekber ekin erem fatma fecri bilek medih mehdi selda sıla sacide abidin aşkı gokce berke ferdağ medar saki

 


Show CommentsClose Comments

Leave a comment