• Gizem İsminin Kökeni:Türkçe
 • Gizem İsminin Cinsiyeti:Kız İsmi
 • Gizem İsmi Kuranda Geçiyor Mu?:Hayır Kuranda Geçmiyor

Gizem İsminin Anlamı Nedir?


 1. Sır.
 2. Duyuları aşan; usumuzun doğal durumunda, varoluşu ve özü bize kapalı, saklı kalan şey.
 3. Açıklanamayan ya da çözülemeyen soru
 4. Doğaüstü inanç doğruları.
 5. Aklın erişemediği veya çözülemeyen şey, sır.
 6. sır karşılığı olarak kullanılan uydurma bir kelime

sır

 1. Bazı nesnelere parlaklık verme, dış etkilerden koruma, sızmalarını önlemk vb. amaçlarla sürülen, saydam veya donuk vernik.
 2. Aynaların arkasına ve kaplama metal eşyanın yüzüne sürülen ince tabaka.
 3. Varlığı veya bazı yönleri açığa vurulmak istenmeyen, gizli kalan, gizli tutulan şey Örnek: Söyleme sırrını dostuna, o da söyler dostuna. Atasözü
 4. Aklın erişemediği, açıklanmayan veya çözülemeyen şey, giz, gizem Örnek: Bu bahçede açılan her gonca / Sırlar açıyor yerden gökten. T. Oflazoğlu
 5. Bir işin, bir şeyin dikkat, yetenek, deneyim ve sezgi yardımıyla kavranabilen en zor, en ince yanı.
 6. Bir amaca ulaşmak için kullanılan, başvurulan özel ve gizli yöntem.
 7. Bk. gizem
 8. Bk. giz

us

 1. Akıl, zeka.
 2. Sessiz, yavaş, özenli.
 3. Yarar, çıkar.
 4. İnsanlara özgü, onların tümel ve zorunlu olan ilkelere hiç bir güç harcamadan uymalarını sağlayan bilme, düşünme ve önlem alma yetisi.

doğaüstü

 1. Doğa yasalarına uymayan, doğa yasalarıyla açıklanamayan, tabiatüstü.
 2. Doğanın üstünde olan.
 3. Doğa yasalarına bağlı olmayan.
 4. Doğa gerçekleriyle açıklanamayan.

İsmin Analizi:

İnatçı bir kişiliğe sahip, gerginlikleri olan, kırılgan, okumayı seven, akademik anlamda başarılı, sıkıntılardan kurtulmak için mücadele eden, ticarete yatkın bir kişilik enerjisi verir.

GİZEM Adının Yaygınlığı

GİZEM Türkiye’de en çok kullanılan 304. isim (… 302. fahri, 303. ferda, 304. gizem, 305. necdet, 306. songül, …). Ülkemizde yaklaşık her 1,227 kişiden birinin adı GİZEM ve ismin yaygınlık oranı binde 0.81.

GİZEM adının yaygınlık oranının Türkiye’nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-09-2014 16:50 itibariyle yaklaşık 63,678 kişinin isminin GİZEM olduğu ve GİZEM isimli kişi sayısının her yıl ortalama 963 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

Gizem İsminin Numeroloji Yorumu
Gizil gücünüz sorumlulukla ilintilidir. Evcil bir insan olmayı öğrenmelisiniz. İnsanları ağırlarken onlara rahat ve mutluluk sunuyorsunuz. Kendinizi başkalarının mutluluğuna adamayın. Herkese ve her şeye karşı olan sevginizde dengeli olmalısınız. Ailenize olan düşkünlük, köleliğe dönüşmek üzere, buna dikkat etmelisiniz. Siz sempatik, cömert, kibar, arkadaş canlısı ve hoş bir insansınız.

İfadenizi, sevgi, sorumluluk ve aile hayatı ile ortaya koyacaksınız. Bu devinimdeki insanlar evrensel kardeşlik ülküsünü benimserler ve sevginin yıkıcı bir his olmadığını ispat edeceklerdir. Aynı zamanda dünyada ezilen insanları fark edeceksiniz ve onları savunacaksınız. Bu da zaman zaman otoriteyle mücadele etmenize neden olacaktır.

Gizem ismine benzeyen isimler

Bu bölümde listelenen isimler sitemize özel geliştirilmiş bir algoritmanın sonucu olup, cinsiyet ve karakter bakımından en uygun isimler hedeflenmiştir.
Çisem, Didem, Dilem, Göğem, Gözen, Gözlem, İzem

Gizem ismine ait istatistiki bilgiler

Türkiye’de Gizem ismini taşıyan yaklaşık 63.064 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Gizem ismi en çok kullanılan 304. isim olup, yaklaşık olarak her 1.227 kişiden biri Gizem adını taşımaktadır.

Gizem isminin sitemizde görüntülenme sayısı 54.474. Gizem ismi için yaptığımız ankete katılan 671 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,58. Ziyaretçilerimizden 1.091 kişi Gizem ismini öneriyor,313 kişi ise önermiyor. Ziyaretçilerimiz bu isim için 28 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Gizem ismi ile uyumlu İsimler

Bu bölümde listelenen isimler harf benzerlikleri dikkate alınarak her alt başlıkta en fazla 10 adet olacak şekilde rastgele getirilmiştir.

İlk üç harfi Gizem ismi ile uyumlu bazı isimler

Gizay

Son üç harfi Gizem ismi ile uyumlu bazı isimler

İzem, Zemzem, Harzem, Gülazem, Elzem

İlk ve son harfi Gizem ismi ile uyumlu bazı isimler

Gözlem, Gökçem, Gülazem, Gülfam, Gülendam, Gulam, Gülhanım, Görkem, Ganim, Gülsevim

Gizem isminin analizi

Gizem isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

G harfi : İnatçı kişilik, gerginlik
İ harfi : Kırılganlığı
Z harfi : Bilimsel bakış açısı, okumayı seven bir kişilik
E harfi : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
M harfi : Ticarete yatkınlık

Gizem isminin numerolojisi

Gizem isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

G = 8
İ = 12
Z = 29
E = 6
M = 16
Toplam = 71

Gizem ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Gizem ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Gizem olan önemli kişiler

Gizem Girişmen

Gizem Girişmen (Doğum Tarihi: 24 Kasım 1981,[1] Ankara, Türkiye), Türk engelli okçu.

Gizem Akman

Gizem Akman, (Doğum Tarihi: 1986, Kocaeli) doğumlu modern dansçı ve dizi oyuncusudur. Lisede tiyatrocu olmak istiyordu fakat bale üzerine yoğunlaşmıştır. İlerde, dansa olan tutkusunu terketmemişti. İzmit Şehir Tiyatrosunda Modern Dans çalışmalarına devam etti ve başarı göstererek, koreografisini Eray Gitgel’in yaptığı “Aşka Dair” adlı modern dans gösterisinde yer almıştır. Hala tiyatrocu olmak istemesine rağmen Aşka Dair ekibinin ısrarları dolayısıyla dansa yöneliyordu ve Mimar Sinan Üniversitesi Modern Dans bölümünü kazanmıştır. Televizyon reklamları ve dizilerde oynamıştır. Gizem Akman, Kanal D ve Star TV’de yayınlanan Geniş Aile dizisinde Pırıl rolüyle kariyerine de devam etmiştir.

Gizem Giraygil

Gizem Giraygil (Doğum Tarihi: 08 Mayıs 1986-Ankara) Karşıyakalı voleybolcu. Voleybola Vakıfbank Ankara altyapısında başladı. Toki’da profesyonel kadroya girdi. Toki, İller Bankası, Fenerbahçe, Ereğli, Ankaragücü ve Beşiktaş formalarını giydi.

Gizem Güven

Gizem Güven (Doğum Tarihi: 31 Aralık 1993[1]; İstanbul), Türk dizi oyuncusu. Özel Koza Koleji’nden mezun olan Güven, şu anda Özel Beykent Sosyal Bilimler Lisesi’nde okumaktadır. Oyunculuk eğitimi almadığı hâlde 2003 yılındaki Sihirli Annem dizisiyle tanınmaya başlayan Güven, dublaj ve katalog çekimlerinde de yer almaktadır.

Gizem Karaca

Gizem Karaca (Doğum Tarihi:7 Eylül 1992, İstanbul) Türk manken ve oyuncu.

Gizem Karadayı

Gizem Güreşen Karadayı (Doğum Tarihi: 14 Ocak 1987, Ankara) Türk voleybolcu. Voleybola Ankara’da başladı. Vakıfbank Güneş Sigorta alt yapısından yetişmiştir. Türk Telekom, Marmaris Belediyesi ve Galatasaray takımlarında oynamıştır. 2009-2010 sezonunda Vakıfbank Güneş Sigorta takımına transfer oldu. Mevkisi Libero olan Gizem Güreşen birçok kez Genç ve A Milli formayı giymiştir. Gazi Üniversitesi 4.sınıf öğrencisidir.

Gizem Kayahan

Gizem Kayahan, (Doğum Tarihi: 16 Nisan 1993, Osmangazi, Bursa) Türk yazar. Halen Yeditepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde eğitimini sürdürmektedir.

Gizem Memiç

Gizem Memiç (Türkçe sesletim: [ɟi’zẽm me’mitʃ]; d. 16 Mayıs 1990; Gaziantep, Türkiye) Türk model ve güzellik kraliçesi unvanı sahibi temsilci kişiliği. 1 Nisan 2010 tarihinde Türkiye Güzellik Kraliçesi Yarışması olan Miss Turkey 2010 birincisi seçilmiştir.[2] Tacını bir önceki yılın kraliçesi Miss Turkey 2009 Ebru Şam’dan alan ve Türkiye’yi hem Miss World Dünya Güzellik Yarışması’nda hem de Miss Universe Kâinat Güzellik Yarışması’nda temsil eden Memiç, Bilkent Üniversitesi’nde İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı eğitimi almaktadır.[1][3] Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Gizem Soysaldı

Gizem Soysaldı (Doğum Tarihi: 04 Şubat 1984), Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusudur.

GİZEM KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ GİZEM İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (izem) göre gizem ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (zem) göre gizem ile Uyumlu İsimler :

azemSon 2 harfine (em) göre gizem ile Uyumlu İsimler :

özlem cem çiğdem meltem adem sinem erdem didem ekrem şebnem kerem eylem senem irem muharrem meryem görkem ethem sanem erem muhterem mükerrem elem rüstem ayşem hatem hürrem muhteşem ecem bükem diğdem emremersem mukaddem neşem istem bahrem çilem çisem ergem gizlem gülerdem kadem şehlem önem özdem

BAŞ HARFLERİ GİZEM İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (gize) göre GİZEM ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (giz) göre GİZEM ile Uyumlu İsimler :

gizlemİlk 2 harfine (gi) göre GİZEM ile Uyumlu İsimler :

giray

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GİZEM İLE UYUMLU İSİMLER:

‘gi’ ile başlayıp ’em’ ile Biten İsimler :

gizlem’g’ ile başlayıp ‘m’ ile Biten İsimler :

görkem gülsüm gülendam gülhanım gülüm gülerdem

 

GİZEM ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GİZEM adını oluşturan G, İ, Z, E, M harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 71:

G
İ
Z
E
M
TOPLAM
8
12
29
6
16
71

GİZEM ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada … 1078. eylem, 1079. feyza, 1080. gizem, 1081. seval, 1082. kayhan, … Toplam 34 ismin aritmetik toplamı71 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

tarık şakir aziz berkhan bilgehan buket cevdet ufuk selim tanay ersem eylem feyza seval kayhan kazım yankı nafiye nejdet orkan vecdet serra yalım özen bertan cansın erencan güher melis merva buhari muhibe rüşa

 


Show CommentsClose Comments

Leave a comment