• Furkan İsminin Kökeni:Arapça
  • Furkan İsminin Cinsiyeti:Erkek İsmi
  • Furkan İsmi Kuranda Geçiyor Mu?:Evet Kuranda Var

Furkan İsminin Anlamı Nedir?


  1. İyi ile kötü, doğru ile yanlış arasındaki farkı gösteren her şey.
  2. Kur’anı Kerim.
  3. hakkı, batıldan, doğruyu yanlıştan ayırma, tefrik. kur’an-ı kerim’de bakara suresinde geçmektedir.
  4. Hak ile batılı birbirinden ayıran. İyi ile kötüyü, doğru ile yanlışı farkedip ayıran.

İsmin Analizi:

Sakin, uysal, güvenilir, neşeli, işlerini ağır yapan, bolluk içinde yaşama enerjisi olan, karar vermekte zorlanan, başarılı, unvan sahibi olma enerjisi olan, algılaması yüksek, mantıklı, sağduyulu, yaratıcı bir kişilik enerjisi verir.

FURKAN Adının Yaygınlığı

FURKAN Türkiye’de en çok kullanılan 588. isim (… 586. özer, 587. şenay, 588. furkan, 589. büşra, 590. resul, …). Ülkemizde yaklaşık her 2,945 kişiden birinin adı FURKAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.34.

FURKAN adının yaygınlık oranının Türkiye’nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-09-2014 01:05 itibariyle yaklaşık 26,728 kişinin isminin FURKAN olduğu ve FURKAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 404 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

Furkan İsminin Numeroloji Yorumu
Gizil gücünüz disiplindir. Çok çalışmayı öğrenmelisiniz. Hoşgörüsüz ve aşırı titiz olmak ilişkilerinizi bozabilir. Olumsuzluğa kapılmayın ve başarıya ulaşmak için çaba gösterin. Önemli veya önemsiz işleri, parayla ilgili yatırımları öğrenebilirseniz, hayatınızı etkin bir biçimde yaşayabilirsiniz. İnsanları kolayca tanıyabiliyorsunuz, fakat maddiyatçılığınız ilişkilerinizi olumsuz yönde etkiliyor, bunu artık fark etmelisiniz.

İfadenizi, güç ve parayla ortaya koyuyorsunuz. Maddi dünya içinde kaybolmayın. Başkalarına maddi yönden destek olun, böylece huzura kavuşacaksınız. Bu yardımlar her şeyin maddi dünyayla ilgili olmadığını anlamamıza neden olacak. Diğer insanlar maddi gücünüzden dolayı sizin çok şanslı olduğunuzu düşünebilirler; fakat bu zenginliğin arkasındaki sorumlulukları tahmin edemezler.

Furkan ismine benzeyen isimler

Bu bölümde listelenen isimler sitemize özel geliştirilmiş bir algoritmanın sonucu olup, cinsiyet ve karakter bakımından en uygun isimler hedeflenmiştir.
Burkan, Burkan, Nurkan, Arkan, Barkan, Berkan, Birkan

Furkan ismine ait istatistiki bilgiler

Türkiye’de Furkan ismini taşıyan yaklaşık 26.471 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Furkan ismi en çok kullanılan 588. isim olup, yaklaşık olarak her 2.945 kişiden biri Furkan adını taşımaktadır.

Furkan isminin sitemizde görüntülenme sayısı 183.080. Furkan ismi için yaptığımız ankete katılan 5.877kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 3,85. Ziyaretçilerimizden 2.721 kişi Furkan ismini öneriyor, 325 kişi ise önermiyor. Ziyaretçilerimiz bu isim için 20 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Furkan ismi ile uyumlu İsimler

Bu bölümde listelenen isimler harf benzerlikleri dikkate alınarak her alt başlıkta en fazla 10 adet olacak şekilde rastgele getirilmiştir.

İlk üç harfi Furkan ismi ile uyumlu bazı isimler

Furat

Son üç harfi Furkan ismi ile uyumlu bazı isimler

Pakan, Tarkan, Batıkan, Acarkan, Nurkan, Doğukan, Durukan, Uluçkan, Onatkan, Taşkan

İlk ve son harfi Furkan ismi ile uyumlu bazı isimler

Faran, Ferhan, Ferman, Füsun, Ferzan, Faden, Fulsen, Füruzan, Fezzan, Feridun

Furkan isminin analizi

Furkan isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

F harfi : Uysal, güvenilirlik
U harfi : Durgun, çok ağır hareket etme
R harfi : Sert yapıya sahip olma
K harfi : Başarı, unvan sahibi olma
A harfi : Atılgan, enerjik
N harfi : Sağduyu

Furkan isminin numerolojisi

Furkan isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

F = 7
U = 25
R = 21
K = 14
A = 1
N = 17
Toplam = 85

Furkan ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Furkan ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Furkan olan önemli kişiler

Furkan Aydın

Furkan Aydın, (Doğum Tarihi: 22 Şubat 1991, Adapazarı), Forvet mevkiinde görev yapan Türk futbolcu. Denizlispor’da futbol oynamaktadır.

Furkan Alakmak

Furkan Alakmak (Doğum Tarihi: 28 Eylül 1991 Oss), Türk asıllı Hollanda doğumlu futbolcu. Eredivisie’de mücadele eden RKC Waalwijk takımında forvet mevkiinde oynamaktadır.

Furkan Aldemir

Furkan Aldemir (Doğum Tarihi: 9 Ağustos 1991), Türk basketbolcu. Türkiye Basketbol Ligi takımlarından Galatasaray’da oynadı.2012 NBA Draftında Los Angeles Clippers tarafından draft edilmiştir.Ancak takasla Houston Rockets’a gönderilmiştir. Uzun forvet ve pivot pozisyonlarında görev alabilmektedir.[2] Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Furkan Andıç

Furkan Andıç, 1990 doğumlu oyuncu.Birsüre Bilgi Üniversitesi’nde Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünde okuyan genç oyuncu, daha sonra 2011-2012 eğitim senesi 1. Döneminde Yeditepe Üniversitesi Görsel İletişim ve Tasarım bölümüne yatay geçiş yaptı. 2011 yılında başlayan Umutsuz Ev Kadınları dizindeki Levent rolüyle oyunculuk kariyerine devam etmektedir. 1.90 boyunda ve 85 kilo olan oyuncunun gözleri ela renktedir; ayrıca basketbol, resim ve sinema hobileri arasındadır.[1] Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Furkan Baştan

Furkan İlker Baştan (Doğum Tarihi: 14 Eylül 1982, Samsun, Türkiye) Türk futbolcu.

Furkan Kızılay

Furkan Kızılay, (Doğum Tarihi: 30 Kasım 1990, İstanbul), Türk dizi film oyuncusu ve şarkıcı. Çocuklar Duymasın adlı TV dizisindeki Emre (Havuç) karakteri ile ünlenmiştir. Sinema filmleri ve TV dizilerinin yanı sıra reklamlarda da rol almaktadır. Ayrıca 2009 yılında “Aşksın Sen” adlı albümü çıkarmıştır. 2010’da çekimlerine yeniden başlanan Çocuklar Duymasın dizisinde Emre (Havuç) karakterini yeniden canlandırmaya başlamıştır.

Furkan Soyalp

Furkan Soyalp (Doğum Tarihi: 12 Haziran 1995) Bursaspor’da orta sahada forma giyen Türk futbolcu. Süper Lig’de ilk kez formayı 19 Mayıs 2013 tarihinde Gençlerbirliği’ne karşı forma giydi.

Furkan Yaman

Furkan Yaman (Doğum Tarihi: 8 Ocak 1996, İstanbul) Santrafor mevkinde forma giyen Türk futbolcu.

Furkan Özçal

Furkan Özçal (Doğum Tarihi: 3 Eylül 1990, Münih) Türk futbolcu. Karabükspor’da forma giymektedir.

Furkan Şeker

Furkan Şeker (Doğum Tarihi: 17 Mart 1992, Göksun, Kahramanmaraş) Sağ bek, stoper, Ön Libero mevkinde forma giyen Türk futbolcu. Ankaraspor’da oynamaktadır.

Furkan Işıkdemir

Furkan Işıkdemir (Doğum Tarihi: 11 Temmuz 1993, Giresun) Türk futbolcu. 1. Lig ekiplerinden Giresunspor’da oynamaktadır.

Furkan Köse

Furkan Köse (Doğum Tarihi: 28 Mayıs 1993, Samsun), kariyerini Samsunspor’da sürdürmekte olan Türk futbolcu.

Furkan Palalı

Furkan Palalı (Doğum Tarihi: 27 Ekim 1986, Konya), Türk oyuncu ve manken. 2011 yılında Best Model of Turkey[1] ve ardından da Best Model of the World[2] seçilmesiyle adını duyurmuştur. Fakat 2010’dan beri yer aldığı birçok ulusal ve uluslararası defilede ve yine 2010 yılında Tuncay Özinel tiyatrosunda başlayan oyunculuk kariyeriyle[3], tiyatro oyuncusu olarak Best Model of Turkey seçilen ilk manken olmuştur. Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Furkan Yalçınkaya

Furkan Yalçınkaya (doğ. 12 Ağustos 1986) İstanbul’da doğmuştur. Boyu 1,98 cm, kilosu 90 kg,smaç yüksekliği 3,50 cm, blok yüksekliği 3,30 cm. Fenerbahçe Voleybol Erkek Takımında smaçör ve Pasör Çaprazı mevkinde oynuyor. Forma numarası 17’tir. Daha önce fenerbahçe alt yapısında yetişip Arçelik ve Manavgat voleybol takımlarında oynamış, Fenerbahçe’ye 2007 yılında gelmiştir. 16 kere milli olmuştur. http://www.fenerbahce.org/pic_lib/furkanyalcinkaya.jpg

Furkan Doğan

Furkan Doğan (20 Ekim 1991,[1] New York – 31 Mayıs 2010; Uluslararası sular, Akdeniz), Türk yardım gönüllüsü. İsrail güçleri tarafından düzenlenen Gazze filosu saldırısında hayatını kaybeden en genç isimdir. İsrail’in yardım filosuna düzenlediği dokuz kişinin ölümüyle sonuçlanan baskının sembol ismi hâline gelmiştir.[2] Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

FURKAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ FURKAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (urkan) göre furkan ile Uyumlu İsimler :

nurkanSon 4 harfine (rkan) göre furkan ile Uyumlu İsimler :

serkan erkan gürkan türkan tarkan berkan birkan demirkan arkan hürkan orkanSon 3 harfine (kan) göre furkan ile Uyumlu İsimler :

hakan volkan okan özkan atakan alkan balkan utkan doğukan efekan akkan eşkan peykan rukan soykan ilkan ilkkan akan çağkan hakkan arıkan buğrakanSon 2 harfine (an) göre furkan ile Uyumlu İsimler :

hasan osman gökhan can orhan ayhan ramazan adnan sinan erhan canan kenan ilhan neslihan süleyman ihsan doğan ercan cihan kaan irfan turan ozan abdurrahman handan nihan erdoğan özcan ertan reyhan nurdan nazan nuran oğuzhanaslıhan burhan asuman nalan şükran elvan nurcan altan rıdvan teoman sultan seyhan şaban gülcan aydan gürhan bilgehan vildan serhan ferhan ersan beyhan nurhan taylan alparslan armağan baran sercan erman perihan alpaslan candan

BAŞ HARFLERİ FURKAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (furka) göre FURKAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (furk) göre FURKAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (fur) göre FURKAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (fu) göre FURKAN ile Uyumlu İsimler :

funda fuat fulya fuldan fulden

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ FURKAN İLE UYUMLU İSİMLER:

‘fu’ ile başlayıp ‘an’ ile Biten İsimler :

fuldan’f’ ile başlayıp ‘n’ ile Biten İsimler :

figen füsun feridun ferhan fahrettin ferzan firuzan fatin fügen fisun fidan ferhun feyhan feyzan ferudun füruzan fulden

 

FURKAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

FURKAN adını oluşturan F, U, R, K, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 85:

F
U
R
K
A
N
TOPLAM
7
25
21
14
1
17
85

FURKAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada … 1605. yiğit, 1606. adeviye, 1607. furkan, 1608. gürani, 1609. elsun, … Toplam 39 ismin aritmetik toplamı 85 (Binde 15.78 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

oktay şirin özlem berkant ertuğ fahriye yeşim fitnat güney gönül müfit köksal nesimi miyase müjdat orçun ramize cansun yaprak tansel uçkun yeter yiğit adeviye gürani elsun fehmiye gülsefa günfer göknil hepgül kalender nezir samiye turabizeybek keskin şevin

 


Show CommentsClose Comments

Leave a comment