• Funda İsminin Kökeni:Türkçe
  • Funda İsminin Cinsiyeti:Kız İsmi
  • Funda İsmi Kuranda Geçiyor Mu?:

Funda İsminin Anlamı Nedir?


  1. Süpürge otu.
  2. Kurak yerlerde yetişen çalı türünden bir ağaççık.
  3. Çalı görünüşünde ve çok çeşidi olan bir bitki, süpürge otu
  4. kırcık yerlerde yetişen ve birçok çeşidi olan çalı
  5. Yunanca kökenli bir Kız ismi olan Funda; "Bir bitki" anlamına gelir.

süpürge otu

  1. Fundagillerden, çiçekleri pembe, küçük bir çana benzeyen, işlenmemiş topraklar üzerinde yetişen, kökünden ağızlık, dallarından kaba süpürge yapılan, çalı görünüşünde bir bitki, süpürge çalısı, funda, erika (Erica).

İsmin Analizi:

Sakin, uysal, güvenilir, durgun, işlerini ağır yapan, bolluk içinde yaşama enerjisi olan, sağduyulu, yaratıcı, hırslı, zorluklara direnen, algılaması yüksek, mantıklı bir kişilik enerjisi verir.

FUNDA Adının Yaygınlığı

FUNDA Türkiye’de en çok kullanılan 104. isim (… 102. gamze, 103. sinem, 104. funda, 105. ilhan, 106. neslihan, …). Ülkemizde yaklaşık her 566 kişiden birinin adı FUNDA ve ismin yaygınlık oranı binde 1.77.

FUNDA adının yaygınlık oranının Türkiye’nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-09-2014 01:25 itibariyle yaklaşık 139,145 kişinin isminin FUNDA olduğu ve FUNDA isimli kişi sayısının her yıl ortalama 2104 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

Funda İsminin Numeroloji Yorumu
Sizin gizil gücünüz öz güveninizle ilintilidir. Tüm olasılıklarda tekil konuşmayı öğrenmelisiniz. Çünkü siz kendi benliğinizi değiştirmek için buradasınız. Bu bencillik değil, becerilerinizi idareli kullanmaktır. Olaylara karşı sıra dışı bir yaklaşımınız var ve yaratıcı fikirlere sahipsiniz. İş hayatında amaçlarınıza ulaşmak için üstün zekanızı kullanın. Ukala olmayın. Siz hırslı, olumlu, kararlı ve kendine güvenen birisiniz ve lider olacaksınız.

İfadenizi, tam anlamıyla bireyselleştirme ve yaratıcı liderliğinizle ortaya koyacaksınız. Çalışanlarınıza karşı sabırlı olmalısınız. Onlar sonuçları önceden göremeyebilirler. Otoritenizi tinsel konularda yanlış kullanırsanız benliğinizi bulamayacaksınız.

1’in devinimi sizi sık sık ruhaniliğe itecektir. Tinselliğe giden birçok yol vardır. Sizin ifadeniz bu yolu başkaları için aydınlatmaktır.

FUNDA KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ FUNDA İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (unda) göre funda ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (nda) göre funda ile Uyumlu İsimler :

andaSon 2 harfine (da) göre funda ile Uyumlu İsimler :

seda eda selda ferda ceyda arda şeyda sevda yelda nida melda verda seyda nilda yurda serda süveyda gülseda aysuda erda gülhüda ilayda

BAŞ HARFLERİ FUNDA İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (fund) göre FUNDA ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (fun) göre FUNDA ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (fu) göre FUNDA ile Uyumlu İsimler :

fuat fulya furkan fuldan fulden

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ FUNDA İLE UYUMLU İSİMLER:

‘fu’ ile başlayıp ‘da’ ile Biten İsimler :

‘f’ ile başlayıp ‘a’ ile Biten İsimler :

fatma fulya ferda feyza feza feriha fazila ferya

FUNDA ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

FUNDA adını oluşturan F, U, N, D, A harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 55:

F
U
N
D
A
TOPLAM
7
25
17
5
1
55

FUNDA ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada … 444. ezgi, 445. ilhan, 446. funda, 447. lora, 448. sebat, … Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 55 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

nihal bekir buse deren dilara kenan emir ender erden erhan eser ezgi ilhan lora sebat serda yelda irem şahap açelya azat benian berki çimen erim hanım hayal leman oral sedar rehan sahra sidal


Show CommentsClose Comments

Leave a comment