• Ferhat İsminin Kökeni:Arapça
  • Ferhat İsminin Cinsiyeti:Erkek İsmi
  • Ferhat İsmi Kuranda Geçiyor Mu?:Evet Kuranda Var

Ferhat İsminin Anlamı Nedir?


  1. Güçlüğü yenip bir yeri ele geçiren.
  2. Ferhat ile Şirin efsanesindeki erkek kahramanın adı.
  3. Ar. Sevinç, neşe.
  4. sevinç, neşe. (bkz. ferhad).
  5. Rahatlık. Sevinç. Meserret. Sürur.
  6. Rahatlık
  7. Arapça kökenli bir Erkek ismi olan Ferhat; "Galip ve istilacı" anlamına gelir.

İsmin Analizi:

Sakin, uysal, güvenilir, üzüntü ve sevinci bir arada yaşayan, karar vermekte zorlanan, hayattan sert dersler alan, algılaması yüksek, mantıklı, ketum, duygularını açıklamakta zorlanan bir kişilik enerjisi verir.

FERHAT Adının Yaygınlığı

FERHAT Türkiye’de en çok kullanılan 166. isim (… 164. yunus, 165. oktay, 166. ferhat, 167. akif, 168. hikmet, …). Ülkemizde yaklaşık her 796 kişiden birinin adı FERHAT ve ismin yaygınlık oranı binde 1.26.FERHAT adının yaygınlık oranının Türkiye’nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-09-2014 03:31 itibariyle yaklaşık 99,053 kişinin isminin FERHAT olduğu ve FERHAT isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1498 kişi arttığı tahmini yapılabilir.
Ferhat İsminin Numeroloji Yorumu
Gizil gücünüz tümüyle hizmet ve düzenle ilintilidir. Güvenilir biri olduğunuzu diğer insanlara ispatlayın. Düzenli, yardımsever, dürüst ve samimi bir insansınız. Önemli işler başarmak için buradasınız. Yoğun ve uzun saatler boyu çalışarak ve pratikliğinizi kullanarak bunu başarabilirsiniz.İfadenizi, irade gücünüzle ortaya koyacaksınız. Bu üstünlük taslamak anlamına gelmez. Tanrısal iradenin olumlu bir uyumudur. Tinsel olaylara pratik bir şekilde yaklaşacaksınız. Kişisel maddi çıkarlarınızı önemsemeyin. 4 yapıcının sayısıdır ve size sadık kalacak herhangi bir örgütlenmenin kurulmasına yardımcı olacaksınız.

Ferhat ismine benzeyen isimler

Bu bölümde listelenen isimler sitemize özel geliştirilmiş bir algoritmanın sonucu olup, cinsiyet ve karakter bakımından en uygun isimler hedeflenmiştir.
Ferhad, Ferhan, Serhat, Berat, Berhan, Ferağ, Ferahet

Ferhat ismine ait istatistiki bilgiler

Türkiye’de Ferhat ismini taşıyan yaklaşık 98.101 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Ferhat ismi en çok kullanılan 166. isim olup, yaklaşık olarak her 796 kişiden biri Ferhat adını taşımaktadır.

Ferhat isminin sitemizde görüntülenme sayısı 20.673. Ferhat ismi için yaptığımız ankete katılan 94 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,54. Ziyaretçilerimizden 396 kişi Ferhat ismini öneriyor,67 kişi ise önermiyor. Ziyaretçilerimiz bu isim için 2 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Ferhat ismi ile uyumlu İsimler

Bu bölümde listelenen isimler harf benzerlikleri dikkate alınarak her alt başlıkta en fazla 10 adet olacak şekilde rastgele getirilmiştir.

İlk üç harfi Ferhat ismi ile uyumlu bazı isimler

Ferruh, Ferma, Ferağ, Ferzan, Feramuş, Ferahnak, Feryal, Ferahfeza, Ferda, Ferec

Son üç harfi Ferhat ismi ile uyumlu bazı isimler

Vahat, Serhat, Nihat, Mübahat, Secahat, Şahat, Sabahat, Sanahat, Lemehat, Mubahat

İlk ve son harfi Ferhat ismi ile uyumlu bazı isimler

Fesahat, Fazilet, Fuat, Ferahet, Fetanet, Ferit, Fitnat, Fikret, Fırat, Fahamet

Ferhat isminin analizi

Ferhat isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

F harfi : Uysal, güvenilirlik
E harfi : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
R harfi : Sert yapıya sahip olma
H harfi : Sakin ve durağanlık
A harfi : Atılgan, enerjik
T harfi : Duygularını zor ifade edebilme

Ferhat isminin numerolojisi

Ferhat isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

F = 7
E = 6
R = 21
H = 10
A = 1
T = 24
Toplam = 69

Ferhat ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Ferhat ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Ferhat olan önemli kişiler

Ferhat Çulcuoğlu

Ferhat Çulcuoğlu (Doğum Tarihi: 9 Ağustos 1987, Birecik, Şanlıurfa), Türk futbolcusu. 1. Lig ekiplerinden Bucaspor’da oynamaktadir.

Ferhat Arıcan

Ferhat Arıcan (Doğum Tarihi: 28 Temmuz 1993, İzmir), Türk jimnastikçi.

Ferhat Bıkmaz

Ferhat Bıkmaz, (Doğum Tarihi: 6 Haziran 1988 Hannover) defans (Sol Bek) ve orta saha (Ön Libero) mevkiinde görev yapan Türk futbolcu.

Ferhat Görgülü

Ferhat Görgülü (Doğum Tarihi: 28 Ekim 1991, Veendam), Gençlerbirliği’nde forma giyen Türk futbolcu.

Ferhat Göçer

Ferhat Göçer (Doğum Tarihi: 11 Mayıs 1970; Birecik, Şanlıurfa), Türk şarkıcı. Aynı zamanda doktorluk mesleğini de sürdürmektedir.[1] Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Ferhat Kaplan

Ferhat Kaplan (Doğum Tarihi: 17 Kasım 1989, Menemen, İzmir), Türk futbolcu. Süper Lig ekiplerinden Gençlerbirliği’nde oynamaktadır.

Ferhat Livaneli

Livaneli, Ferhat. Müzisyen. (Amasya, 1954). Ailesinin kökeni Artvin’in Yusufeli ilçesine bağlı Heveg-i Livane (Bıçakçılar) köyüne dayanır. Babası Mustafa Sabri Livaneli’dir. Öğrenimini İsveç’te sürdürdü. Birkagarden Yüksek Müzik Okulunu bitirdi. Klasik gitar, koro şefliği, kontrpuan armoni ve aranjörlük konularında eğitim aldı. Başta Zülfü Livaneli olmak üzere, Mikis Teodorakis, Maria Farandouri ve birçok sanatçının albümüne aranjör ve yönetmen olarak katılan sanatçı, İstanbul Devlet Modern Folk Müzik Topluluğunda Genel Sanat Yönetmeni olarak görev yapmakta.

Ferhat Pehlivan

Ferhat Pehlivan (20 ağustos 1988, Akçaabat , Trabzon) Türk boksör Fenerbahçe Boks Şubesi üyesidir.

Ferhat Sarıkaya

Ferhat Sarıkaya, (Doğum Tarihi: 1969, Pekmezci, Akpınar, Kırşehir), Türk hukukçu ve Cumhuriyet Savcısı.

Ferhat Yılmaz

Ferhat Yılmaz (Doğum Tarihi: 18 Aralık 1973, Samsun), Türk sinema, tiyatro ve dizi oyuncusu.

Ferhat Çapa

Ferhat Çapa (Doğum Tarihi: 31 Mart 1991, Antwerp, Belçika) Erciyesspor’lu futbolcu. Babası Fuat Çapa, Erciyesspor’da antrenörlük yapmaktadır.

Ferhat Çökmüş

Ferhat Çökmüş, (Doğum Tarihi:14 Şubat 1985 Bern , İsviçre). 1. Lig ekiplerinden Adana Demirspor’da oynayan İsviçre doğumlu Türk futbolcu. 2006 yılında Trabzonspor takımında oynamıştır .

Ferhat Özçep

Ferhat Özçep, (Doğum Tarihi: 1968 Zonguldak) Türk jeofizikçi ve bilim tarihçisi.

Ferhat Ünlü

Ferhat Ünlü, (Doğum Tarihi: 5 Ekim 1975, Adana), Türk gazeteci ve yazar.

Ferhat Kiraz

Ferhat Kiraz (Doğum Tarihi: 2 Ocak 1989, Bozkır, Konya), sol açık posizyonunda görev alan Türk futbolcusu. Şu anda Süper Lig ekiplerinden Bursaspor’da futbol oynamaktadır.

Ferhat Odabaşı

Ferhat Odabaşı, (Doğum Tarihi: 15 Temmuz 1983, Divriği, Sivas) Türk futbolcu. 1. Lig ekiplerinden Orduspor’de futbol oynamaktadır. Oynadığı takımlarda memleketi Sivas’in plaka kodu olan 58 numaralı formayı giymektedir.

Ferhat Öztorun

Ferhat Öztorun, (Doğum Tarihi: 8 Mayıs 1987, Şişli, İstanbul) Orduspor’da forma giyen profesyonel türk millî futbolcu.[1] Oyuncu savunma’nın solunda oynamaktadır.[2] Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Ferhat Tunç

Ferhat Tunç Yoslun (Doğum Tarihi: 1964, Tunceli), Kürt Zaza [1] asıllı Türk şarkıcı.[2] Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

İkinci ismi Ferhat olan önemli kişiler

Reşad Ferhat Sadıkov

Reşad Ferhat Sadıkov (Azerice: Rəşad Fərhad Sadıqov) (Doğum Tarihi: 16 Haziran 1982, Bakü) Azeri futbolcu. Defans mevkiinde görev yapmaktadır. Bir dönem Kayserispor ve Kocaelispor forması giymiştir. Ayrıca Azerbaycan Milli Futbol Takımı’nın kaptanıdır. 2004 ve 2005 yıllarında Azerbaycan’da yılın futbolcusu seçilmiştir. 2010-2011 sezonu başında Eskişehirspor ile 2 yıllık sözleşme imzalamıştır. Sezon bitiminde takımdan gönderilerek FK Karabağ ile sözleşme imzalamıştır.

FERHAT KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ FERHAT İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (erhat) göre ferhat ile Uyumlu İsimler :

serhatSon 4 harfine (rhat) göre ferhat ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (hat) göre ferhat ile Uyumlu İsimler :

nihat cihat mithat melahat sebahat nebahat nezahat sabahat semahat ruhat rohat semihat zuhatSon 2 harfine (at) göre ferhat ile Uyumlu İsimler :

murat sedat suat fuat nevzat fırat vedat nejat kürşat rıfat esat cevat reşat talat berat polat dilşat behzat müjdat necat imdat onat tevrat feragat ferzat fitnat hakikat ruhsat ruhşat erpulat sebat azat cankat firat gülhayat hayat nurhayat sonat hürşatvuslat şehrazat şirzat

BAŞ HARFLERİ FERHAT İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (ferha) göre FERHAT ile Uyumlu İsimler :

ferhanİlk 4 harfine (ferh) göre FERHAT ile Uyumlu İsimler :

ferhunİlk 3 harfine (fer) göre FERHAT ile Uyumlu İsimler :

ferda feridun ferit ferruh feride ferdi feray ferzan ferah feryal feriha feragat ferahim ferrah feruze ferzat ferahnaz ferdağ ferudun feryaİlk 2 harfine (fe) göre FERHAT ile Uyumlu İsimler :

fevzi fehmi feyza fethi feyzullah feza fevziye feyyaz fethullah fecri fettah feyzi feyhan feyruz feyzan fehim fehmile fehmiye fehime fethiye fetih

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ FERHAT İLE UYUMLU İSİMLER:

‘fe’ ile başlayıp ‘at’ ile Biten İsimler :

feragat ferzat’f’ ile başlayıp ‘t’ ile Biten İsimler :

fuat fikret fırat ferit fazilet fitnat firat

 

FERHAT ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

FERHAT adını oluşturan F, E, R, H, A, T harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 69:

F
E
R
H
A
T
TOPLAM
7
6
21
10
1
24
69

FERHAT ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada … 981. altay, 982. ertan, 983. ferhat, 984. gökhan, 985. alişan, … Toplam 43 ismin aritmetik toplamı 69(Binde 17.39 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

sinan altay ertan gökhan alişan bayram aysan deniz bessam cenkay duran farşid feyhan kerim kezban koral sezi taner melike nadiye nazar rejin roza özcan samet seçgin suar uluç vasfi volga iklim şerif şule talay asiye dengir emür hatime ılgıtsafire selcen itidal

 


Show CommentsClose Comments

Leave a comment