• Eyşan İsminin Kökeni:Kürtçe
  • Eyşan İsminin Cinsiyeti:Kız İsmi
  • Eyşan İsmi Kuranda Geçiyor Mu?:Hayır Kuranda Geçmiyor

Eyşan İsminin Anlamı Nedir?


  1. şanlı güzel, güzelliği ile ünlü
  2. Türkçe kökenli bir Kız ismi olan Eyşan; "Şanlı güzel, güzelliği ile ünlü" anlamına gelir.

EYŞAN Adının Yaygınlığı

EYŞAN Türkiye’de en çok kullanılan 2102. isim (… 2100. eymen, 2101. eyüphan, 2102. eyşan, 2103. ezgin, 2104. diba, …). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı EYŞAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

EYŞAN adının yaygınlık oranının Türkiye’nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 29-09-2014 00:40 itibariyle yaklaşık 2,358 kişinin isminin EYŞAN olduğu ve EYŞAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

Eyşan İsminin Numeroloji Yorumu
Gizil gücünüz insancıllıktır. Ilımlılığı, bağışlamayı ve özveriyi öğrenmelisiniz. Bundan çıkar sağlamak isteyecek insanlara karşı hazırlıklı olun. İdealist, hoşgörülü, sevecen ve cömert birisiniz. İnsanlara yol göstermekten haz duyuyorsunuz. Bu potansiyelinizi kullanmadığınız takdirde, bencil ve duygusuz bir insan olma ihtimaliniz oldukça fazla! Bu durumdaki insanlarla olan iletişiminiz ve ilişkileriniz tehlikeye girmiş olacaktır.

İfadenizi, insan severlikle yani iyilikle ortaya koyacaksınız. Dünyayı sevin, onun sizin şefkatinize ve yardımınıza ihtiyacı var. Başladığınız bir işi sonuna kadar götürün. Bu ise, tüm dikkatinizi toplamanız gerektiğinin göstergesidir. İçinizde taşıdığınız sevgiyi insanlarla paylaşarak onlara örnek bir insan olma yolunu seçtiniz. Fakat bu yolu izlerken sevginin ve saygının dozunu ayarlayarak, size gelebilecek zararları da önlemeye çalışmalısınız. Enerjinizi sizin için önem taşıyan ve size yardımcı olabilecek çalışmalara harcamalısınız.

Eyşan ismine benzeyen isimler

Bu bölümde listelenen isimler sitemize özel geliştirilmiş bir algoritmanın sonucu olup, cinsiyet ve karakter bakımından en uygun isimler hedeflenmiştir.
Ayşan, Efşan, Aycan, Ayçan, Aydan, Aysan, Ayşen

Eyşan ismine ait istatistiki bilgiler

Türkiye’de Eyşan ismini taşıyan yaklaşık 2.335 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Eyşan ismi en çok kullanılan 2102. isim olup, yaklaşık olarak her 29.448 kişiden biri Eyşan adını taşımaktadır.

Eyşan isminin sitemizde görüntülenme sayısı 144.175. Eyşan ismi için yaptığımız ankete katılan 360 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 3,81. Ziyaretçilerimizden 1.450 kişi Eyşan ismini öneriyor,398 kişi ise önermiyor.

Eyşan ismi ile uyumlu İsimler

Bu bölümde listelenen isimler harf benzerlikleri dikkate alınarak her alt başlıkta en fazla 10 adet olacak şekilde rastgele getirilmiştir.

İlk üç harfi Eyşan ismi ile uyumlu bazı isimler

Eyşe

Son üç harfi Eyşan ismi ile uyumlu bazı isimler

Ayşan, Zernişan, Coşan, Rahşan, Zeyşan, Alışan, Gülefşan, Özşan, Bedahşan, Nişan

İlk ve son harfi Eyşan ismi ile uyumlu bazı isimler

Erksun, Ertan, Efekan, Ernoyan, Elvan, Efgen, Erden, Evşen, Ersan, Erçin

Eyşan isminin analizi

Eyşan isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

E harfi : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
Y harfi : Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşamak
Ş harfi : Çok üretken ve güçlü olma
A harfi : Atılgan, enerjik
N harfi : Sağduyu

Eyşan isminin numerolojisi

Eyşan isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

E = 6
Y = 28
Ş = 23
A = 1
N = 17
Toplam = 75

Eyşan ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Eyşan ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Eyşan olan önemli kişiler

Eyşan Özhim

Eyşan Özhim (Doğum Tarihi: 5 Ekim 1970, İstanbul) Türk model ve oyuncudur. 1990 yılında Türkiye 2. Güzeli seçildi. 1992 Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden mezun oldu.

Eyşan isminin farklı yazılış biçimleri

Eyşan isminin farklı alfabe ve notasyonlardaki yazılışlarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. Eyşan isminin farklı yazılışları ile ilgili hatalı ya da eksik bulduğunuz bölümleri bize Öneri / Şikayet Formu aracılığı ile iletebilirsiniz.

EYŞAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ EYŞAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (yşan) göre eyşan ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (şan) göre eyşan ile Uyumlu İsimler :

rahşan erşan alişan nişan ilkşan zişan okşan mirşanSon 2 harfine (an) göre eyşan ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan osman serkan gökhan can orhan erkan ayhan ramazan volkan adnan sinan erhan canan kenan ilhan neslihan süleyman ihsan doğan ercan cihan okan kaan irfan turan ozan abdurrahman handan nihan erdoğan özcan özkan ertanreyhan nurdan nazan nuran oğuzhan aslıhan burhan asuman nalan şükran elvan nurcan altan gürkan rıdvan teoman sultan seyhan şaban gülcan türkan aydan gürhan bilgehan vildan serhan ferhan ersan beyhan nurhan taylan alparslanarmağan baran sercan erman tarkan perihan alpaslan candan korhan selman tufan inan atakan berkan gülhan kahraman müjgan furkan hicran keziban sevcan aslan batuhan duran ümran

BAŞ HARFLERİ EYŞAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (eyşa) göre EYŞAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (eyş) göre EYŞAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ey) göre EYŞAN ile Uyumlu İsimler :

eylem eyüp eylül eyyüp eymen eyüphan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ EYŞAN İLE UYUMLU İSİMLER:

‘ey’ ile başlayıp ‘an’ ile Biten İsimler :

eyüphan’e’ ile başlayıp ‘n’ ile Biten İsimler :

erkan engin emin erhan ercan ersin esin eren erdoğan ertan elvan evren ersan ergin ekin erman esen ergün elçin ergun egemen erden erkin ersen evin efsun erhun erşan efekan emrehan erduran ertekin erkman emirhan ercin emrahan elenelvin emrecan erguvan erşen eşkan eran erkmen efgan elsun ercihan erdan erencan erizan ersun esmahan evşen eymen ezgin

 

EYŞAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

EYŞAN adını oluşturan E, Y, Ş, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 75:

E
Y
Ş
A
N
TOPLAM
6
28
23
1
17
75

EYŞAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada … 1238. şenay, 1239. bediray, 1240. eyşan, 1241. kerime, 1242. sencer, … Toplam 35 ismin aritmetik toplamı 75 (Binde 14.16 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

nuri metin aybars filiz ayşen bihter reşat cengiz dündar süer seçkin erkman gülhal nazmi nasuh sevgi nimet nüşabe ofelya şerife seyfi tugan tunga özer uzcan şadiye şenay bediray kerime sencer fulden özdem özenç şekip

 


Show CommentsClose Comments

Leave a comment