• Erhan İsminin Kökeni:Türkçe
  • Erhan İsminin Cinsiyeti:Erkek İsmi
  • Erhan İsmi Kuranda Geçiyor Mu?:Evet Kuranda Var

Erhan İsminin Anlamı Nedir?


  1. Er-han. Yiğit hükümdar.
  2. iyi, adaletli hükümdar.
  3. Arapça kökenli bir Erkek ismi olan Erhan; "Merhametli" anlamına gelir

İsmin Analizi:

Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayan, hayattan sert dersler alan, atılgan, sağduyulu, yaratıcı bir kişilik enerjisi verir.

ERHAN Adının Yaygınlığı

ERHAN Türkiye’de en çok kullanılan 79. isim (… 77. erol, 78. serap, 79. erhan, 80. filiz, 81. emel, …). Ülkemizde yaklaşık her 440kişiden birinin adı ERHAN ve ismin yaygınlık oranı binde 2.28.

ERHAN adının yaygınlık oranının Türkiye’nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 29-09-2014 02:14 itibariyle yaklaşık 179,231 kişinin isminin ERHAN olduğu ve ERHAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama2710 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

Erhan İsminin Numeroloji Yorumu
Sizin gizil gücünüz öz güveninizle ilintilidir. Tüm olasılıklarda tekil konuşmayı öğrenmelisiniz. Çünkü siz kendi benliğinizi değiştirmek için buradasınız. Bu bencillik değil, becerilerinizi idareli kullanmaktır. Olaylara karşı sıra dışı bir yaklaşımınız var ve yaratıcı fikirlere sahipsiniz. İş hayatında amaçlarınıza ulaşmak için üstün zekanızı kullanın. Ukala olmayın. Siz hırslı, olumlu, kararlı ve kendine güvenen birisiniz ve lider olacaksınız.

İfadenizi, tam anlamıyla bireyselleştirme ve yaratıcı liderliğinizle ortaya koyacaksınız. Çalışanlarınıza karşı sabırlı olmalısınız. Onlar sonuçları önceden göremeyebilirler. Otoritenizi tinsel konularda yanlış kullanırsanız benliğinizi bulamayacaksınız.

Erhan ismine benzeyen isimler

Bu bölümde listelenen isimler sitemize özel geliştirilmiş bir algoritmanın sonucu olup, cinsiyet ve karakter bakımından en uygun isimler hedeflenmiştir.
Arhan, Elhan, Ercan, Erhun, Erkan, Erman, Ersan

Erhan ismine ait istatistiki bilgiler

Türkiye’de Erhan ismini taşıyan yaklaşık 177.516 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Erhan ismi en çok kullanılan 79. isim olup, yaklaşık olarak her 440 kişiden biri Erhan adını taşımaktadır.

Erhan isminin sitemizde görüntülenme sayısı 66.854. Erhan ismi için yaptığımız ankete katılan 243 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,23. Ziyaretçilerimizden 1.091 kişi Erhan ismini öneriyor,141 kişi ise önermiyor. Ziyaretçilerimiz bu isim için 13 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Erhan ismi ile uyumlu İsimler

Bu bölümde listelenen isimler harf benzerlikleri dikkate alınarak her alt başlıkta en fazla 10 adet olacak şekilde rastgele getirilmiştir.

İlk üç harfi Erhan ismi ile uyumlu bazı isimler

Erhun

Son üç harfi Erhan ismi ile uyumlu bazı isimler

Kerimhan, Buminhan, Burkhan, Alphan, Şimşekhan, Ezelhan, Uluhan, Adahan, Kutluğhan, Dağhan

İlk ve son harfi Erhan ismi ile uyumlu bazı isimler

Energin, Ergincan, Eraksan, Ekemen, Ersen, Ersezen, Elgin, Efşan, Ekin, Emran

Erhan isminin analizi

Erhan isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

E harfi : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
R harfi : Sert yapıya sahip olma
H harfi : Sakin ve durağanlık
A harfi : Atılgan, enerjik
N harfi : Sağduyu

Erhan isminin numerolojisi

Erhan isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

E = 6
R = 21
H = 10
A = 1
N = 17
Toplam = 55

Erhan ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Erhan ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Erhan olan önemli kişiler

Erhan Altın

Erhan Altın(Doğum Tarihi: 28 Ağustos 1956, Samsun) Türk eski millî futbolcu, teknik direktör. Fenerbahçe ve Göztepe SK ve Kocaelispor eski futbolcularındandır.

Erhan Cerrahoğlu

Erhan Cerrahoğlu (Yazar-Yapımcı – Yönetmen) 1969 yılında Ankara’da doğdu. İskenderun Demir Çelik Lisesi’nin ardından, M.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler bölümünü bitirdi ve aynı okulda “Halkla İlişkiler” masterı yaptı. 1993 yılında Demo Prodüksiyon’u kurdu ve çeşitli şirketler için tanıtım kampanyaları ve organizasyonlar hazırladı.

Erhan Deniz

Erhan Deniz (Doğum Tarihi: 27 Temmuz 1985, İstanbul), Pitbull lakaplı Boşnak asıllı Türk kickboksçu.

Erhan Abir

Erhan Abir (Doğum Tarihi: 26 Temmuz 1945), tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, seslendirme sanatçısı.

Erhan Albayrak

Erhan Albayrak, (5 Nisan 1977, Hamburg) Gaziantepspor, Konyaspor ve Fenerbahçe’de forma giymiş Türk millî futbolcu.

Erhan Bakır

Erhan Bakır (Doğum Tarihi: 10 Nisan 1982), Türk serbest güreşçi. Palandöken Belediyesi Spor Kulübü sporcusudur.

Erhan Erol

Dr. Erhan Erol (Doğum Tarihi: 21 Mayıs 1965, İstanbul), Gaziosmanpaşa Belediye Başkanıdır. 2004 yılından beri bu görevini sürdürmektedir.

Erhan Ertürk

Erhan Ertürk (Doğum Tarihi: 1970), Türk haber sunucusu, spiker.

Erhan Güleryüz

Samim Erhan Güleryüz (Doğum Tarihi: 13 Ocak 1966, Büyükçekmece), Türk şarkıcı.

Erhan Karayer

Erhan Karayer (Doğum Tarihi: 20 Temmuz 1991, Biga) defans/orta saha (Sağ Kanat) mevkiinde görev yapan Türk futbolcu. Futbola Çanakkale Dardanelspor alt yapısında başladı. Çeşitli kategorilerde 64 defa Türkiye Genç Millî Futbol Takımı forması giydi. 2009-2010 Sezonunun 2. devresinde Siirt JeT-Pa Spora kiralanmıştır. [kaynak belirtilmeli]

Erhan Kavak

Erhan Kavak (Doğum Tarihi: 16 Aralık 1987, Bern, İsviçre), Türk asıllı İsviçreli futbolcu. orta saha’nın solunda ve bazen forvet’de görev almakta. 1. Lig ekiplerinden Karşıyaka’da oynamaktadır.

Erhan Kırcı

Erhan Kırcı (Doğum Tarihi: 1987, Trabzon), Türk kaleci.

Erhan Konuk

Erhan Konuk, Türk yapımcı, radyo ve televizyon sunucusu.

Erhan Ufak

Kurtlar Vadisi’nde Güllü Erhan’ı canlandırmıştır. Necati/Raci/Zübeyr Şaşmaz kardeşlerin halasının torunudur.

Erhan Yetim

Erhan Yetim (Doğum Tarihi: 8 Mayıs 1987), Türk basketbolcu. Türkiye Basketbol Ligi takımlarından Olin Edirne’de oynamaktadır. Kısa forvet ve uzun forvet pozisyonlarında görev alabilmektedir.[1] Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Erhan Güven

Erhan Güven (Doğum Tarihi: 15 Mayıs 1982) Türk futbolcu. Aslen Malatyalı olan Erhan, Kırıkkale doğumludur.

Erhan Kartal

Erhan Kartal (Doğum Tarihi: 1 Mart 1993, Milas, Muğla) Türk futbolcu. Süper Lig ekiplerinden Kasımpaşa’da oynamaktadır.

Erhan Küçük

Erhan Küçük, (Doğum Tarihi: 26 Şubat 1981, İstanbul) Türk futbolcu. Şu anda 2. Lig takımlarından Eyüpspor’da oynamaktadır.

Erhan Namlı

Erhan Namlı, (Doğum Tarihi: 7 Ağustos 1974, Ankara) Türk futbolcu. Bayburtspor’da oynamaktadır. Mevkiyi orta saha’nın forvete yakın bölümüdür. Galatasaray’da arkadaşları “Bardak” diyerek hitap ediyordu.

Erhan Önal

Erhan Önal (Doğum Tarihi: 3 Eylül 1957; Münih) Türk eski millî futbolcu, futbol menejeri ve futbol yorumcusu. Önal, 15 Kasım 2011’de arkadaşları ile oynayacağı maç için ısınırken beyin kanaması geçirmiş, Haydarpaşa Hastanesi’nde yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınmıştır. Hayati durumu ciddiyetini korumaktadır. [1] Hayati tehlikeyi atlatmış, İzmir’de yaşamaktadır.Konuşma ve hareket zorluğu çekmektedir. Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Erhan Şentürk

Erhan Şentürk, (Doğum Tarihi: 4 Mayıs 1989, Eminönü, İstanbul) Karşıyaka takımında forvet mevkisinde oynan Türk futbolcu.

Erhan Yılmaz

Erhan Yılmaz (Doğum Tarihi: 21 Kasım 1986; Hınıs, Erzurum), Türk futbolcu. Son olarak Aralık 2011 tarihine kadar 1. Lig ekiplerinden Kartalspor’da oynamaktadır.

Soyadı Erhan olan önemli kişiler

Çağrı Erhan

Prof. Dr. Çağrı Erhan (Doğum Tarihi: 1972 İstanbul), Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim üyesi. Ankara Üniversitesi Avrupa Toplulukları Araştırma ve Uygulama Merkezi (ATAUM) Direktörü.

ERHAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

serhan ferhan berhan

SON HARFLERİ ERHAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (rhan) göre erhan ile Uyumlu İsimler :

orhan burhan gürhan nurhan korhan turhan demirhan acarhan emirhan bahadırhanSon 3 harfine (han) göre erhan ile Uyumlu İsimler :

gökhan ayhan ilhan neslihan cihan nihan reyhan oğuzhan aslıhan seyhan bilgehan beyhan perihan gülhan batuhan denizhan nagihanruhan nagehan özhan han metehan tolgahan günhan sühan saruhan tunahan istemihan atahan seyithan berkhan kutluhan çağhanemrehan kayhan okhan ümmühan aslihan buğrahan murathan ismailhan emrahan bayhan begümhan bilhan şerifhan dilhan feyhankayıhan kubilhan mutluhan noyhan nurcihan rüçhan refhan incihan yusufhan alihan cengizhan ceyhan doğhan duyguhan ercihanborahan esmahan eyüphan nefishan kerimhan kuthan nevhan nilhan odhan rehan saltukhan selihan tuğhan yetişhan yunushanSon 2 harfine (an) göre erhan ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan osman serkan can erkan ramazan volkan adnan sinan canan kenan

BAŞ HARFLERİ ERHAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (erha) göre ERHAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (erh) göre ERHAN ile Uyumlu İsimler :

erhunİlk 2 harfine (er) göre ERHAN ile Uyumlu İsimler :

erkan erdal erol ercan erdem ersin eren ertuğrul erdoğan ertan erdinç eray ersan ercüment ergin erkut erman ergün ergun ersoy erinçersel erden erem erkin ersen ertunç erbil ertuğ ertürk erşan eralp erdil erduran ertekin erkman erdeniz ercin erdağ erdi erkal erberkerbuğ erguvan ergül ersem ertunga erşen eran ersal erciyes erpulat ergüler erda erdim erkmen erbay ercihan erdan erdebil erdenererel erencan ergem ergünay erim erizan eriş ersun

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ERHAN İLE UYUMLU İSİMLER:

‘er’ ile başlayıp ‘an’ ile Biten İsimler :

erkan ercan erdoğan ertan ersan erman erşan erduran erkman erguvan eran ercihan erdan erencan erizan’e’ ile başlayıp ‘n’ ile Biten İsimler :

engin emin ersin esin eren elvan evren ergin ekin esen ergün elçin ergun egemen erden erkin ersen evin efsun erhun efekan emrehanertekin emirhan ercin emrahan elen elvin emrecan erşen eşkan erkmen efgan elsun ersun esmahan evşen eymen eyüphan eyşanezgin

 

ERHAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ERHAN adını oluşturan E, R, H, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 55:

E
R
H
A
N
TOPLAM
6
21
10
1
17
55

ERHAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada … 440. ender, 441. erden,442. erhan, 443. eser, 444. ezgi, … Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 55 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

nihal bekir buse deren dilara kenan emir ender erden eser ezgi ilhan funda lora sebat serda yelda irem şahap açelya azat benian berkiçimen erim hanım hayal leman oral sedar rehan sahra sidal

 


Show CommentsClose Comments

Leave a comment