• Enes İsminin Kökeni:Arapça
  • Enes İsminin Cinsiyeti:Erkek İsmi
  • Enes İsmi Kuranda Geçiyor Mu?:Evet Kuranda Var

Enes İsminin Anlamı Nedir?


  1. Soylu Arap atı, küheylan.
  2. 1. insan. 2. enes b. malik: (basra 709). rasûlullah (s.a.s)'den çok hadis nakleden sahabelerdendir. hicretten sonra annesi onu, 10 yaşındayken rasûlullah (s.a.s)'ın hizmetine vermiştir. rasûlullah (s.a.s)'ın vefatına kadar yanında kalmıştır. 97-107 yaşına kadar yaşadığı rivayet edilmektedir.
  3. Üns manasına kullanılır ve vahşetin zıddıdır.

ENES Adının Yaygınlığı

ENES Türkiye’de en çok kullanılan 882. isim (… 880. han, 881. arife, 882. enes, 883. metehan, 884. üzeyir, …). Ülkemizde yaklaşık her 5,890 kişiden birinin adı ENES ve ismin yaygınlık oranı binde 0.17.ENES adının yaygınlık oranının Türkiye’nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 28-09-2014 22:19 itibariyle yaklaşık 13,363 kişinin isminin ENES olduğu ve ENES isimli kişi sayısının her yıl ortalama 202 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

Enes İsminin Numeroloji Yorumu
Gizil gücünüz akıl gücü ve gözlemle ilintilidir. Yalnız kaldığınızda, kendinizi dışlanmış hissetmemelisiniz. Gizil gücünüzü iç sesinizi bulmak için kullanın. Akılcı, mantıklı, ilginç bir insansınız. Sahip olduğunuz akıl gücünüzü insanlara yardımcı olmak için kullanmalısınız. Tinsellikten daha çok dünyevi işlerle uğraşmak sizin için daha yararlı olacaktır.

İfadenizi, önsezi ve ilhamla ortaya koyacaksınız. Altıncı hissinizi kullanarak tinsel bir kılavuz olabilirsiniz. Maddi ve manevi dünya arasında bir köprüsünüz. Mümkün olduğu kadar maddi dünyayla bağlantılı olun. Duygusallığınızın hayatınızı mahvetmesine izin vermeyin.

Enes ismine benzeyen isimler

Bu bölümde listelenen isimler sitemize özel geliştirilmiş bir algoritmanın sonucu olup, cinsiyet ve karakter bakımından en uygun isimler hedeflenmiştir.
Ener, Enis, Ahnes, Ebed, Eber, Ecer, Efe

Enes ismine ait istatistiki bilgiler

Türkiye’de Enes ismini taşıyan yaklaşık 13.235 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Enes ismi en çok kullanılan 882. isim olup, yaklaşık olarak her 5.890 kişiden biri Enes adını taşımaktadır.

Enes isminin sitemizde görüntülenme sayısı 308.768. Enes ismi için yaptığımız ankete katılan 16.455kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 3,77. Ziyaretçilerimizden 5.380 kişi Enes ismini öneriyor, 587 kişi ise önermiyor. Ziyaretçilerimiz bu isim için 50 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Enes ismi ile uyumlu İsimler

Bu bölümde listelenen isimler harf benzerlikleri dikkate alınarak her alt başlıkta en fazla 10 adet olacak şekilde rastgele getirilmiştir.

İlk üç harfi Enes ismi ile uyumlu bazı isimler

Energin, Ener

Son üç harfi Enes ismi ile uyumlu bazı isimler

Ahnes, Körnes

İlk ve son harfi Enes ismi ile uyumlu bazı isimler

Efras, Enis, Eris, Elmas, Edris, Enfes, Elis

Enes isminin analizi

Enes isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

E harfi : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
N harfi : Sağduyu
E harfi : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
S harfi : Hayalperestlik

Enes isminin numerolojisi

Enes isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

E = 6
N = 17
E = 6
S = 22
Toplam = 51

Enes ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Enes ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Enes olan önemli kişiler

Enes Atış

Enes Atış (Doğum Tarihi: 1986, İstanbul) Türk sinema ve dizi oyuncusu. Maltepe Üniversitesi oyunculuk bölümünden mezun olan oyuncu 2006 yılında Ümit Milli dizisiyle oyunculuk hayatına başlamıştır. Şu ana kadar toplamda beş yapımda rol almış olup Öyle Bir Geçer Zaman ki isimli TV dizisinde Mithat karakterini canlandırmıştır

Enes Erkan

Enes Erkan (Doğum Tarihi: 10 Mayıs 1987, Sakarya), Türk karateci.

Enes Fatih İmre

Bu maddenin konusuna aşina iseniz maddeyi genişleterek onun kayda değer olduğunu ortaya koyun. Bu sorunu çözmenin en iyi yolu, konu hakkında, maddenin yazarı ve konusundan bağımsız taraflarca yayımlanmış kaynaklar vermektir. Eğer kayda değerliği kanıtlanamazsa, maddenin Vikipedi:Silme politikası gereği silinmeye uygunluğu, muhtemelen göz önüne alınacaktır.

Enes Kanter

Enes Kanter (Doğum Tarihi: 20 Mayıs 1992, Zürih), pivot ve uzun forvet pozisyonlarında oynayabilen Türk basketbolcu. Basketbol hayatına Samanyolu Koleji’nde başlayıp Fenerbahçe Ülker’de yetişen Kanter, takımı ile profesyonel sözleşme imzalamayıp, eğitimini Kentucky Üniversitesi’nde devam edip, basketbolu Kentucky Wildcats takımında bir süre oynadıktan sonra profesyonel oyuncu statüsünde değerlendirilmiş ve NCAA de oynama hakkı elinden alınmıştır. Haziran 2011’de Utah Jazz tarafından 3. sırada draft edilmiştir.

Enes Kubat

Enes Kubat (doğum 1 Mart 1994), Türk futbolcu. Ankaragücü’nde forma giymektedir.

Enes Ünal

Enes Ünal (Doğum Tarihi: 10 Mayıs 1997, Bursa) Santrafor mevkinde forma giyen Türk futbolcu.

Enes Köktaş

Enes Köktaş (Doğum Tarihi: 5 Eylül 1995, Samsun), kariyerini Samsunspor’da sürdürmekte olan Türk futbolcu. Enes, eski Samsunspor Başkanı Fuat Köktaş’ın oğludur.

Enes Sağlık

Enes Sağlık (Doğum Tarihi: 8 Temmuz 1991 Verviers, Belçika), Türk asıllı Belçikalı futbolcu. Belçika Birinci Ligi ekiplerinden Charleroi’de oynamaktadır.

Enes bin Mâlik

Enes bin Malik (Arapça: أنس بن مالك), Sahabi. (612-709) Uzun künyesi ile Ebu Hamza Enes bin Malik bin Nadr el-Ensari.

ENES KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ENES İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (nes) göre enes ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (es) göre enes ile Uyumlu İsimler :

mukaddes menderes erciyes

BAŞ HARFLERİ ENES İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (ene) göre ENES ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (en) göre ENES ile Uyumlu İsimler :

engin ender enis enver enise enbiya ensar

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ENES İLE UYUMLU İSİMLER:

‘e’ ile başlayıp ‘s’ ile Biten İsimler :

enis elmas erciyes

 

ENES ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ENES adını oluşturan E, N, E, S harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 51:

E
N
E
S
TOPLAM
6
17
6
22
51

ENES ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada … 339. dalina, 340.dijle, 341. enes, 342. fehim, 343. nahide, … Toplam 36 ismin aritmetik toplamı 51(Binde 14.56 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

vedia emin fehmi hasan sami atıl handan aşer gökçe bahadır saim çağlar çelik celil efekan ejder emay nalan esen fahirfahri ferdi gün mine necat talha arin çayan dalina dijle fehim nahide naile odhan inanç


Show CommentsClose Comments

Leave a comment