• Doğan İsminin Kökeni:Türkçe
  • Doğan İsminin Cinsiyeti:Erkek İsmi
  • Doğan İsmi Kuranda Geçiyor Mu?:Evet Kuranda Var

Doğan İsminin Anlamı Nedir?


  1. Kartalgillerden, küçük kuş, fare vb. ile beslenen ve alıştırılarak kuş avında kullanılan yırtıcı bir kuş (Falcon).
  2. Kartallar (Falconiformes) takımının, Kartalgiller (Falconidae) familyasından, 42-52 cm kadar uzunlukta, sırtı kül rengi ve enine çizgili, bütün dünyada rastlanan bir tür.
  3. Kartalgillerden, alıştırılarak kuş avında kullanılan, yırtıcı bir kuş.
  4. Türkçe kökenli bir Erkek ismi olan Doğan; "Bir kuş cinsi" anlamına gelir.

İsmin Analizi:

Üstün güçleri olan, duygularını açığa vurmaktan kaçınan, hafif inatçılıkları olan, hafif gerginlikleri olan, algılaması yüksek, mantıklı, sağduyulu, yaratıcı bir kişilik enerjisi verir.

DOĞAN Adının Yaygınlığı

DOĞAN Türkiye’de en çok kullanılan 116. isim (… 114. nihat, 115. banu, 116. doğan, 117. tuncay, 118. ercan, …). Ülkemizde yaklaşık her 614 kişiden birinin adı DOĞAN ve ismin yaygınlık oranı binde 1.63.

DOĞAN adının yaygınlık oranının Türkiye’nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 28-09-2014 19:09 itibariyle yaklaşık 128,132 kişinin isminin DOĞAN olduğu ve DOĞAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1937 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

Doğan ismine benzeyen isimler

Bu bölümde listelenen isimler sitemize özel geliştirilmiş bir algoritmanın sonucu olup, cinsiyet ve karakter bakımından en uygun isimler hedeflenmiştir.
Çoğan, Doğa, Doğay, Toğan, Doğaç, Boğaç, Boran

Doğan ismine ait istatistiki bilgiler

Türkiye’de Doğan ismini taşıyan yaklaşık 126.908 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Doğan ismi en çok kullanılan 116. isim olup, yaklaşık olarak her 614 kişiden biri Doğan adını taşımaktadır.

Doğan isminin sitemizde görüntülenme sayısı 23.322. Doğan ismi için yaptığımız ankete katılan 93 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4. Ziyaretçilerimizden 222 kişi Doğan ismini öneriyor, 63kişi ise önermiyor. Ziyaretçilerimiz bu isim için 1 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Doğan ismi ile uyumlu İsimler

Bu bölümde listelenen isimler harf benzerlikleri dikkate alınarak her alt başlıkta en fazla 10 adet olacak şekilde rastgele getirilmiştir.

Doğan ismini içinde barındıran isimler

Doğanbike, Doğanalp, Doğanbey, Doğaner, Doğanten, Doğanay, Doğanhan, Doğangün, Doğannur

İlk üç harfi Doğan ismi ile uyumlu bazı isimler

Doğaner, Doğanalp, Doğuhan, Doğanhan, Doğanten, Doğannur, Doğaç, Doğuş, Doğay, Doğanay

Son üç harfi Doğan ismi ile uyumlu bazı isimler

Erdoğan, Uludoğan, Toğan, Alpağan, Çağan, Şendoğan, Nurdoğan, Candoğan, Tekdoğan, Gökdoğan

İlk ve son harfi Doğan ismi ile uyumlu bazı isimler

Denizmen, Dülfin, Delfin, Darcan, Dağhan, Dilhan, Dilhan, Dilberan, Demirhan, Diren

Doğan isminin analizi

Doğan isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

D harfi : Üstün güçlere sahipliği
O harfi : Gizliliği sevme
A harfi : Atılgan, enerjik
N harfi : Sağduyu

Doğan isminin numerolojisi

Doğan isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

D = 5
O = 18
Ğ = 9
A = 1
N = 17
Toplam = 50

Doğan ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Doğan ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Doğan olan önemli kişiler

Doğan Altınkaya

Doğan Altınkaya (Doğum Tarihi: 11 Şubat 1985, İzmir), Türk futbolcu. 1. Lig ekiplerinden Bolusporda forma giymektedir.

Doğan Akhanlı

Doğan Akhanlı (Doğum Tarihi: 1957, Şavşat, Artvin) 1992 yılında Almanya’ya göç etti. 1998 yılında Kayıp Denizler üçlüsünün ilk kitabı Denizi Beklerken, Belge Yayınları tarafından yayınlandı. Belge yayınları, Kayıp Denizler üçlüsünün diğer kitapları olan Gelincik Tarlası ve Kıyamet Günü Yargıçları’nı 1999 yılında yayınladı. Kıyamet Günü Yargıçları, Avusturya’da “Die Richter des jüngsten Gerichts” başlığıyla yayınlandı. Doğan Akhanlı’nın son romanı Madonna’nın Son Hayali, eleştirmen ve yazarlar tarafından 2005 yılının en iyi 10 kitabından biri olarak değerlendirildi. Köln’de eski Gestopo Emniyeti, şimdi Dokümantasyon Merkezi ve Müze olan EL-DE Haus adlı kuruluşta Türkçe rehberlik yapan Doğan Akhanlı Almanca’dan Türkçeye çeviriler yapıyor.

Doğan Atlay

Bu maddenin konusuna aşina iseniz maddeyi genişleterek onun kayda değer olduğunu ortaya koyun. Bu sorunu çözmenin en iyi yolu, konu hakkında, maddenin yazarı ve konusundan bağımsız taraflarca yayımlanmış kaynaklar vermektir. Eğer kayda değerliği kanıtlanamazsa, maddenin Vikipedi:Silme politikası gereği silinmeye uygunluğu, muhtemelen göz önüne alınacaktır.

Doğan Aydal

Doğan Aydal, (Doğum Tarihi: 1953, Malatya), Türk bürokrat.

Doğan Babacan

Doğan Babacan (Doğum Tarihi: 30 Kasım 1929), Türk futbolcu ve hakem. FIFA Dünya Kupası finallerinde maç yönetmiş ilk Türk hakemdir.[1][2]

Doğan Bavli

Doğan Bavli (Doğum Tarihi: 1941, İstanbul), Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, seslendirme sanatçısı.

Doğan Canku

Doğan Canku (Doğum Tarihi: 17 Temmuz 1947, Tavşanlı, Kütahya) Türk müzisyen

Doğan Cüceloğlu

Doğan Cüceloğlu, kırktan fazla bilimsel makalesi yayınlanan bir psikolog ve çeşitli topluluklara bilimsel psikoloji çerçevesinde gelişim seminerleri sunan bir iletişim psikolojisi uzmanıdır. Çok sayıdaki kişisel gelişim kitabı ile Türk insanının düşünce, duygu ve davranışlarını inceler.

Doğan Duru

Doğan Duru (Doğum Tarihi: 29 Eylül 1973, İzmit), Redd grubunun solisti, bas gitaristi, söz yazarı, besteci, tenor.

Doğan Güreş

Doğan Güreş, (Doğum Tarihi: 1926 Adana). Türk Silahlı Kuvvetleri’nin 21. Genelkurmay Başkanı’dır.

Doğan Hatipoğlu

Doğan Hatipoğlu (Doğum Tarihi: 1951, Abazlı, Bala, Ankara, Türkiye). Türk bürokrat.

Doğan Hızlan

Doğan Hızlan, (Doğum Tarihi: 1937 İstanbul) Türk yazar.

Doğan Karakuş

Doğan Karakuş, (Doğum Tarihi: 19 Mayıs 1993, Diyarbakır), forvet mevkinde görev yapan Türk futbolcu. Futbola Map Kavaklıspor’da başlayan Doğan Karakuş, 1 sezon Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor’da oynamış ve 2008’de Kocaelispor alt yapısına geçmiştir.

Doğan Yarıcı

Doğan Yarıcı, Türk yazar. 1 Haziran 1967’de Beykoz’da doğdu. Selanikli Selime Vardar Hanım ve Kafkaslardan aşçıbaşı Hasan Yarıcı’nın oğludur. İlk ve ortaöğrenimini 1984’de İstanbul’da tamamladı.

Doğan Yurdakul

Doğan Yurdakul, (Doğum Tarihi: 1946, Bozdoğan, Aydın), Türk yazar.

Doğan Şafak

Doğan Şafak (Doğum Tarihi: 1 Ocak 1966, Çamardı, Niğde), Türk siyasetçi. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 24. dönem Cumhuriyet Halk Partisi Niğde milletvekilidir.[1] Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Doğan Erdoğan

Doğan Erdoğan (Doğum Tarihi: 22 Ağustos 1996, Samsun), kariyerini Samsunspor’da sürdürmekte olan Türk futbolcu.

Doğan Küçükduru

Doğan Küçükduru (Doğum Tarihi: 1 Ocak 1954, İstanbul), Türk eski millî futbolcu. Göztepe’de uzun yıllar forma giymiştir. Özellikle Göztepe’yle elde ettiği başarılardan dolayı kulübün efsane futbolcuları arasında gösterilmektedır. Göztepe’de İrfan Ertürk ve Sadullah Acele ile beraber oluşturduğu başarılı forvet üçlüsü yüzünden Göztepe taraftarının söylediği doğan, irfan, ortala bombala sado bombala tezahüratıyla tanındı. Mersin İdman Yurdu’nda oynadığı dönemden ve elde ettiği başarılardan dolayı bu kulüp ve taraftarları tarafindan kulübün önemli futbolcuları arasında gösterilmektedir.

Doğan Şahin

Doğan Şahin (Doğum Tarihi: 10 Mart 1984, Adapazarı, Sakarya) Türk futbolcu. 2. Lig ekiplerinden Bandırmaspor’da oynamaktadır.

Doğan Şakir Serttaş

Doğan Şakir Serttaş (doğum 1 Şubat 1996), Türk futbolcu. Süper Lig ekiplerinden Gençlerbirliği SK’nda forma giymektedir.

Doğan Avcıoğlu

Doğan Avcıoğlu (Doğum Tarihi: 1926, Bursa, Türkiye – Ölüm Tarihi: 4 Kasım 1983, İstanbul) Türk gazeteci, yazar, düşünür ve siyaset adamı.

Doğan Baran

Doğan Baran (Doğum Tarihi: 1929, Niğde – Ölüm Tarihi: 8 Nisan 2004, Ankara)

Doğan Nadi Abalıoğlu

Doğan Nadi Abalıoğlu, (Doğum Tarihi: 1913, İstanbul, Türkiye) – (ö. 1969, Londra, Birleşik Krallık), Türk gazeteci.

Doğan Seyfi Atlı

Doğan Seyfi Atlı (Doğum Tarihi: 10 Eylül 1980, Tekirdağ – Ölüm Tarihi: 17 Aralık 2001, Aydın) Türk futbolcu

Doğan Özzümrüt

Doğan Özzümrüt (1957, İzmir – 6 Haziran 1981, İstanbul), Türk devrimci militandır. 1957 yılında İzmir’de işçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Doğan, devrimci mücadeleye lise öğrenimi yıllarında katıldı. İstanbul’da Vefa Lisesinde okurken İstanbul Devrimci Ortaöğrenim Derneği çatısı altında Marksist Leninist Silahlı Propaganda Birlikleri sempatizanı olarak mücadeleye katıldı. Bu dönem devrimci gençliğin işgal, miting, yürüyüş ve yurtlarda süren eylemler gibi faaliyetlerinde yer aldı. MLSPB’nin aktif sempatizan birimlerinde yer alarak mücadele yürüten Doğan, 1977 yılında Dicle Üniversitesinin diş hekimliği bölümünde okuması nedeniyle 1977 yılında çalışmalarına Diyarbakır’da devam etti. Bir ara tutuklanıp işkenceye maruz kaldıysa da sonra serbest bırakıldı. 1978 yılında İstanbul’a dönerek örgüt adına çalışmalara kaldığı yerden devam etti. İsrail başkonsolosluğuna düzenlenecek eylem öncesi kaldıkları evin Şemsi Özkan tarafından polise bildirilmesi sonucu güvenlik güçleriyle girdiği çatışmada arkadaşı Ercan Yurtbilir ile birlikte öldürüldü. Polisin teslim ol çağrısına karşılık ölmeden önce söylediği son sözler ya özgür vatan ya ölüm idi.

İkinci ismi Doğan olan önemli kişiler

Arzuhan Doğan Yalçındağ

Arzuhan Doğan Yalçındağ (Doğum Tarihi: 1964), TÜSİAD’ın seçilmiş ilk kadın başkanıdır.[1] Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Avni Doğan (siyasetçi, 1951)

Avni Doğan (Doğum Tarihi: 1951, Elbistan, Kahramanmaraş, Türkiye), Türk siyasetçi.

Nedim Doğan (futbolcu)

Nedim Doğan (Doğum Tarihi: 1 Ocak 1943, İstanbul), Türk eski millî futbolcu, teknik direktör. Fenerbahçe’nın eski futbolcularindandır. 8 Ağustos 1973’te Beşiktaş ile oynanan ve Fenerbahçe’nin 3-0 kazandığı jübile maçıyla aktif sporculuk yaşantısını noktalamıştır.

Gürbüz Doğan Ekşioğlu

Gürbüz Doğan Ekşioğlu (eserlerinde kullandığı imzası Gürbüz) uluslararası üne sahip Türk karikatür ve grafik sanatçısı.

Hanzade Doğan Boyner

Hanzade Doğan Boyner, Aydın Doğan’ın kızı, Doğan Holding yönetim kurulu üyesi ve Doğan Yayın Holding’a bağlı Doğan Online’nın yönetim kurulu başkanı.

Deniz Doğan Mehmet

Deniz Doğan Mehmet (Doğum Tarihi: 19 Eylül 1992, Londra, İngiltere), İngiltere’de yetişmiş Türk futbolcu. Süper Lig ekiplerinden Kayserispor’da forma giymektedir.

Mustafa Doğan (futbolcu)

Mustafa Doğan (Doğum Tarihi: 1 Ocak 1976), Alman ve Türk vatandaşı futbol oyuncusu.

Tufan Doğan Avşargil

Tufan Doğan Avşargil, (Doğum Tarihi: 1925, Pınarbaşı, Kayseri), Türk siyasetçi

Turgut Doğan Şahin

Turgut Doğan Şahin (Doğum Tarihi: 2 Şubat 1988; Tarsus, Mersin), Süper Lig takımlarından Gaziantepspor’da forma giyen Türk futbolcu.

Vuslat Doğan Sabancı

Vuslat Doğan Sabancı (1971, İstanbul), Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık Anonim Şirketi yönetim kurulu başkanı. Uluslararası Basın Enstitüsü’nde (IPI) 8 yıl Yönetim Kurulu üyeliği yapan Doğan Sabancı Enstitüsünün ömür boyu onursal üyesi ünvanına sahiptir. Endeavor Yönetim Kurulu ve TÜSİAD üyesidir.

Hüseyin Doğan Özgöçmen

Orgeneral Hüseyin Doğan Özgöçmen, (Doğum Tarihi: 25 Mart 1916, Drama, Osmanlı Devleti (günümüzde Yunanistan)) – (ö. 16 Ağustos 2001, İstanbul Türkiye), Türk asker.

Nedim Doğan (oyuncu)

Nedim Doğan, (Doğum Tarihi: 2 Eylül 1945 – 25 Ocak 2010) Ölüm Tarihi: Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, senarist.

Nihat Doğan (Sivas doğumlu)

Nihat Doğan (Doğum Tarihi: 1928, Divriği, Sivas) – (ö. 17 Temmuz 2003), Türk siyasetçi.

Soyadı Doğan olan önemli kişiler

Arif Doğan

Arif Doğan, (Doğum Tarihi: 1945, Kırıkhan, Hatay) Türk asker, emekli albay. JİTEM’in kurucusu olduğu iddia edilmektedir.

Aydın Doğan

Aydın Doğan (Doğum Tarihi: 1936, Kelkit, Gümüşhane, Türkiye), Doğan Holding Onursal Başkanı. Türkiye’nin önemli medya patronlarından biridir.

Aydın Nezih Doğan

Aydın Nezih Doğan (Doğum Tarihi: 16 Mayıs 1962 Bala, Ankara Türkiye), Türk bürokrat.

Aykon Doğan

Aykon Doğan (Doğum Tarihi: 1936, Isparta, Türkiye), Türk siyasetçi.

Aynur Doğan

Aynur Doğan (Doğum Tarihi: 1975, Çemişgezek, Tunceli), Kürt kökenli Türk halk müziği sanatçısı ve söz yazarı.

Can Doğan

Can Doğan, (Doğum Tarihi: 1964 – İstanbul), Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, yönetmen, çevirmen, yapımcı, eğitmen.

Celal Doğan

Celal Doğan (Doğum Tarihi: 1 Ağustos 1943, Nizip, Gaziantep), avukat, siyasetçi, spor adamı. Gaziantep eski belediye başkanı. 16. dönem milletvekili.

Deniz Doğan

Deniz Doğan (Doğum Tarihi: 20 Ekim 1979, Lübeck, Almanya) Alman-Türk futbolcu.

Nihat Doğan

Nihat Doğan (Doğum Tarihi: 5 Mayıs 1977; İstanbul),[1] Kürt[2] kökenli Türk halk müziği şarkıcısı. 1994’te yayımlanan Kırdın Kalbimi ile profesyonel müzik kariyerine başladı. 2011’deki Survivor Ünlüler-Gönüllüler ile popülerliğini artırdı. Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Ender Doğan

Ender Doğan, Klasik Türk müziği sanatçısı ve neyzendir. 1970 yılında Malatya’da doğdu. Babası imam olduğu için dini müziğe yakınlık duydu. 1983 yılından beri İstanbul’da bulunmaktadır. Evli, üç kız çocuk babasıdır.

Esin Doğan

Esin Doğan (29 Kasım 1978, İzmir), Türk tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu.

Güzin Doğan

Güzin Doğan, ( d. 1 Ocak 1968 İstanbul ) Türk sinema oyuncusu.

Hayri Doğan

Hayri Doğan (Doğum Tarihi: 1950, Basırlı, Alanya, Antalya), Türk siyasetçi.

Hüzeyfe Doğan

Hüzeyfe Doğan (Doğum Tarihi: 1 Ocak 1981, Karakoçan, Elazığ) Türk asıllı Alman futbolcu. Temmuz 2011 tarihinden beri 1. Lig ekiplerinden Denizlispor’da oynamaktadır. Alman vatandaşlığı yanında Türk vatandaşlığına sahip olduğu için Denizlispor’da yerli statüsünde oynayacaktir.

Muhammed Ali Doğan

Muhammed Ali Doğan (Doğum Tarihi: 10 Ağustos 1995), Türk futbolcu. Elazığspor’da forma giymektedir. 28.08.2013 tarihinden itibaren Elazığspor ile 4 yıllık sözleşme imzalamıştır.

Mustafa Şevki Doğan

Mustafa Şevki Doğan, (Doğum Tarihi: 1964 – Söke, Aydın) Yönetmen ve Yapımcı.

Seçkin Doğan

Seçkin Doğan (Doğum Tarihi: 27 Mart 1994, İstanbul), Türk futbolcu. Şu anda Galatasaray A2’de forma giymektedir.

Sözüm Doğan

Sözüm Doğan, (Doğum Tarihi:1983, Ankara) endüstriyel tasarımcıdır.

Yusuf Kenan Doğan

Yusuf Kenan Doğan, 9 Ocak 1944’te Malatya’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1966 yılında mezun oldu. Malatya’da hakim adayı olarak mesleğe başlayan Doğan, sırasıyla Derik, Akdağmadeni Hakimliği, Yüksek Hakimler Kurulu Müfettiş Hakimliği, Adalet Müfettişliği ve Başmüfettişliği, Adalet Bakanlığı Müsteşarlığı (1992-1996), Basın İlan Kurulu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkanlığı ile Adalet Bakanlığı Yüksek Müşavirliği (1996) görevlerinde bulundu. 27 Mayıs 1996’da Yargıtay üyeliğine seçildi, Yargıtay 2. Ceza Dairesi Üyesi olarak görevini sürdürmekte iken 2006’da Yargıtay Büyük Genel Kurulu’nca 3. Ceza Dairesi Başkanlığı’na seçildi. Doğan, evli ve 2 çocuk babasıdır. Ayrıca 2002 genel seçimleri’nde YTP Malatya milletvekili adayı olmuş seçilemeyince Yargıtay’a dönmüştür. 2007 genel seçimleri’nde Yargıtay’dan emekli olup CHP Malatya 2.sıra adayı olmuş ancak milletvekili seçilememiştir. 2008-2010 yılları arasında CHP Parti Meclisi üyeliği görevini yürütmüştür.

Zeynel Doğan

Zeynel Doğan, Kürt yönetmen ve oyuncu. Daha çok Babamın Sesi çalışmasıyla tanınmaktadır.

Ziya Doğan

Ziyaeddin Doğan (Bilinen adı Ziya Doğan) (Doğum Tarihi: 1 Aralık 1961, Gümüşhane), Türk teknik direktör ve orta saha mevkinde forma giymiş Türk eski futbolcu, teknik direktör. Son olarak Aralık 2011 tarihine kadar Süper Lig ekiplerinden Ankaragücü’nü çalıştırmıştır.

Çetin Doğan

Çetin Doğan (Doğum Tarihi: 15 Mayıs 1940; Maçka, Trabzon), Çerkez asıllı Türk[1][2] asker, emekli orgeneral. Mart 2003 yılında 1. Ordu Komutanı iken Balyoz Darbe planını hazırladığı iddia edilmiştir. Bu planla ilgili açılan davada tutuklu olarak 1 numaralı sanık olarak yargılanmış ve hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmiştir. Ancak darbeye eksik teşebbüs sebebiyle verilen ceza ağırlaştırılmış müebbetten 20 yıla düşürüldü. Cezanın onanması durumunda Doğan’ın rütbeleri TSK’ya iade edilecektir. [3] Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Özgür Doğan

Özgür Doğan, (Doğum Tarihi: 1978, Varto, Muş) Kürt kökenli yönetmen. Daha çok İki Dil Bir Bavul ile Babamın Sesi çalışmalarıyla tanınmaktadır.

İshak Doğan

İshak Doğan (Doğum Tarihi: 9 Ağustos 1990 Hagen), Türk asıllı gurbetçi futbolcu.

İsmet Doğan

İsmet Doğan (Doğum Tarihi: 1957, Adıyaman, Türkiye) çağdaş sanatçı. Yaşamını ve çalışmalarını İstanbul’da sürdürmektedir.

İzzettin Doğan

Prof.Dr.İzzettin Doğan, Cem Vakfı genel başkanı, Alevi Vakıflari Federasyonu onursal başkanı, Cem Radyo , Cem TV ve Habercem kurucusu, profesör, uluslararası hukuk uzmanı.

Mazlum Doğan

Mazlum Doğan (1955; Karakoçan, Elazığ – 21 Mart 1982; Diyarbakır), PKK’nın kurucuları arasında yer alan merkez komite üyesidir.

Zeki Doğan

Orgeneral Zeki Doğan, (Doğum Tarihi: 1895, İstanbul) – (ö. 17 Mart 1961), Türk asker.

Esat Doğan

Esat Doğan, (Doğum Tarihi: 1897, Akçadağ, Malatya) – (ö. 3 Ocak 1967), Türk siyasetçi.

Fidan Doğan

Fidan Doğan (17 Ocak 1982; Elbistan[kaynak belirtilmeli], Kahramanmaraş – 9 Ocak 2013, Paris), Türkiye, ABD ve Avrupa Birliği ülkeleri dahil birçok ülke tarafından terör örgütü olarak tanımlanan PKK’nın üyesi. Örgütteki kod adı Rojbin ‘dir.[2] Kürdistan Ulusal Kongresi (KNK) Paris Temsilcisi’dir.[3][4]

Furkan Doğan

Furkan Doğan (20 Ekim 1991,[1] New York – 31 Mayıs 2010; Uluslararası sular, Akdeniz), Türk yardım gönüllüsü. İsrail güçleri tarafından düzenlenen Gazze filosu saldırısında hayatını kaybeden en genç isimdir. İsrail’in yardım filosuna düzenlediği dokuz kişinin ölümüyle sonuçlanan baskının sembol ismi hâline gelmiştir.[2] Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Hasan Doğan

Hasan Doğan, (Doğum Tarihi: 15 Mart 1956, Abana, Kastamonu – Ölüm Tarihi: 5 Temmuz 2008, Bodrum, Muğla), Türk iş adamı ve spor yöneticisi.

Kemal Doğan

Kemal Doğan, (Doğum Tarihi: 1879, Üsküp) – (ö. 1951, İstanbul) Türk asker ve siyasetçi.

Mahmut Şevket Doğan

Mahmut Şevket Doğan, (Doğum Tarihi: 1929) – (ö. 22 Kasım 2010), Türk siyasetçi

Orhan Doğan

Orhan Doğan, (Doğum Tarihi: 25 Temmuz 1955 – Ölüm Tarihi: 27 Haziran 2007) eski avukat ve milletvekilidir. Kürt hareketi önderlerindendir.[1] Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

DOĞAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

erdoğan aydoğan doğanay

SON HARFLERİ DOĞAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (oğan) göre doğan ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (ğan) göre doğan ile Uyumlu İsimler :

armağan kağanSon 2 harfine (an) göre doğan ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan osman serkan gökhan can orhan erkan ayhan ramazan volkan adnan sinan erhancanan kenan ilhan neslihan süleyman ihsan ercan cihan okan kaan irfan turan ozanabdurrahman handan nihan özcan özkan ertan reyhan nurdan nazan nuran oğuzhan aslıhanburhan asuman nalan şükran elvan nurcan altan gürkan rıdvan teoman sultan seyhan şabangülcan türkan aydan gürhan bilgehan vildan serhan ferhan ersan beyhan nurhan taylan alparslanbaran sercan erman tarkan perihan alpaslan candan korhan selman tufan inan atakan berkangülhan kahraman müjgan furkan hicran keziban sevcan aslan batuhan duran ümran numanrezzan suzan turhan alican çağlayan denizhan selcan benan

BAŞ HARFLERİ DOĞAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (doğa) göre DOĞAN ile Uyumlu İsimler :

doğanayİlk 3 harfine (doğ) göre DOĞAN ile Uyumlu İsimler :

doğu doğukan doğhanİlk 2 harfine (do) göre DOĞAN ile Uyumlu İsimler :

doruk dolakay dolunay

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ DOĞAN İLE UYUMLU İSİMLER:

‘do’ ile başlayıp ‘an’ ile Biten İsimler :

doğukan doğhan’d’ ile başlayıp ‘n’ ile Biten İsimler :

dursun duran denizhan deren demirkan devran dilan demirhan derin dilcan dilhan düzgün dalindevin dilivan diren durcan duyguhan dilbirin dövran

 

DOĞAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

DOĞAN adını oluşturan D, O, Ğ, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 50:

D
O
Ğ
A
N
TOPLAM
5
18
9
1
17
50

DOĞAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada … 288. hakkı, 289. cihat, 290. doğan, 291. nilda, 292. eren, … Toplam28 ismin aritmetik toplamı 50 (Binde 11.33 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

okan asım aycan cahit candaş hakkı cihat nilda eren esme esra figen gazi hamide kibar mediharami alime asil balkan dalin dilan pembe erdan sera vedi nidal

 


Show CommentsClose Comments

Leave a comment