3291_Cumhur_Oranci331.jpg (500×500)

Resimdeki ünlü: Cumhur Orancı, Çevirmen, yazar 1960 yılında İstanbul’da doğdu. 1980 öncesinde yurt dışına çıktı. Bir süre Aydınlık gazetesi için Avrupa muhabirliği yaptı.

Merhaba arkadaşlar, isimler hakkında aradığınız her şeyi bulabileceğiniz websitemize hoş geldiniz. Bu yazıda Cumhur   ismini masaya yatırıp tüm ayrıntılarıyla ele alıyoruz ve her açıdan inceliyoruz. Yazının devamında Cumhur   ismi ile ilgili anlamı, kökeni, analizi, en popüler isimler arasındaki sıralaması, cinsiyeti, Kuranda geçip geçmediği ve dini Anlamı gibi konularda detaylı bilgileri okuyacaksınız.

 Cumhur  İsminin Anlamı Nedir? Kelimesinin Türkçe Sözlükteki Karşılığı Nedir? Ne Anlama Gelmektedir? Manası Ne Demektir?

  1. Halk.
  2. Türkçe kökenli bir ErkekErkek ismi olan Cumhur; “Belli bir sınıf insan, topluluk, halk” anlamına gelir.
  3. Topluluk
    Örnek: Kubben altında bu cumhura bakarken şimdi. Y. K. Beyatlı
  4. Topluluk, kalabalık, halk.
  5. 1. halk, ahali. 2. kalabalık, başıboş kalabalık. 3. takım, heyet. – tekke musikisinde koro tarafından okunan ilahi.
  6. Halk topluluğu. Hey’et, takım. Aynı kararı veya hükmü kabul edenler.

CUMHUR Adının Yaygınlığı

CUMHUR Türkiye’de en çok kullanılan 321. isim (… 319. ayfer, 320. nurten, 321. cumhur, 322. devrim, 323. nalan, …). Ülkemizde yaklaşık her 1,339 kişiden birinin adı CUMHUR ve ismin yaygınlık oranı binde 0.75.

CUMHUR adının yaygınlık oranının Türkiye’nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 24-09-2014 14:27 itibariyle yaklaşık58,946 kişinin isminin CUMHUR olduğu ve CUMHUR isimli kişi sayısının her yıl ortalama 891 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

Cumhur İsminin Numeroloji Yorumu


Sizin gizil gücünüz iletişimle ilintilidir. Mutluluğunuz ve diğer insanları da huzuru için iletişim kurmayı öğrenmelisiniz. Hayatla oyun oynamayın; başıboşluk eninde sonunda başarısızlığa yol açacaktır. Neşeli, mutlu, etkileyici, nazik ve sevecen birisiniz. Tanıştığınız herkesi etkileme dürtüsü duyarsınız. Bu dürtü insanlara yaşadıkları dünyanın ne kadar zevkli olduğunu gösterme yeteneğinin simgesidir.

Zaman içinde düşündüklerinizi eyleme dönüştürmelisiniz; fakat bunları gerçekleştirirken belli bir düzende uygulamalısınız.

İfadenizi, asıl kendinizi ifade ederek ortaya koyacaksınız. Fikirlerinizi ve hislerinizi ifade etmek için her yolu deneyebilirsiniz. Bu, konuşma ve yazmada kelimeleri kullanarak yapılabilir. Bilgilerinizi insanlara aktarın. 3’ler hayata kaygısız bir hava getirir. Doğanızda öğreniyor olduğunuz şeyler önemlidir ve insanlara aktarılmalıdır.

Yaşama ve dünyaya yardımcı olan önemli gerçekleri keşfedip bunları insanlarla paylaşmamanın size ne gibi zararı olabilir?
Son 2 harfine (ur) göre cumhur ile Uyumlu İsimler :
onur uğur nur ilknur aynur öznur timur yağmur ayşenur binnur gülnur umur şennur zinnur mansur yurdanur göknur saynur atanur batur billur elifnur gurur günnur panur sennur aysenur fatmanur sernur alanur çağnur halenur havvanur mahmur uygur şemnur sedanur altemur ilnur yunsur şekur abdülgafur birnur damlanur elnur mensur semanur serdenur sevginur sungur tayfur
BAŞ HARFLERİ CUMHUR İLE UYUMLU İSİMLER:
İlk 5 harfine (cumhu) göre CUMHUR ile Uyumlu İsimler :
İlk 4 harfine (cumh) göre CUMHUR ile Uyumlu İsimler :
İlk 3 harfine (cum) göre CUMHUR ile Uyumlu İsimler :
cuma cumali
İlk 2 harfine (cu) göre CUMHUR ile Uyumlu İsimler :
HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ CUMHUR İLE UYUMLU İSİMLER:
‘cu’ ile başlayıp ‘ur’ ile Biten İsimler :
‘c’ ile başlayıp ‘r’ ile Biten İsimler :
cihangir cafer caner cevahir cabir cevher cabbar cenker candemir candeğer
 Cumhur  İsmi Türkiye’de En Çok Kullanılan Kaçıncı İsimdir?
Cumhur  adı ülkemizde kullanım sıklığı bakımından 321. sırada yer almaktadır.
Ülkemizde Cumhur   İsminde Kaç Kişi Var?
Türkiye’de adı  Cumhur  olan toplam 58.393 kişi vardır.

Köken olarak  Cumhur  İsminin Kökeni Nedir? Hangi Dilden Geçmiştir? Türkçe mi? Kürtçe mi? Arapça mı? Farsça mı?
Bilindiği kadarıyla Cumhur   isminin kökeni: Arapça
Cinsiyet olarak Cumhur   isminin cinsiyeti nedir? Kız adı mı, erkek adı mı, yoksa her iki cinse koyulabilen üniseks bir isim mi?
Cumhur  adının cinsiyeti: Erkek ismi

 Cumhur  İsmi Kaç Harften Oluşmaktadır?
Cumhur  adının harf sayısı:6

 Cumhur  İsmi Kuranda Geçiyormu? Nerde Geçer? Kuranda Geçen Kız/Erkek İsimleri Arasında Varmı? Hangi Ayette ve Surede Geçmektedir?

Yüce kitabımız Kuran-ı Kerim’de  Cumhur  İsmi VARDIR, GEÇER.

Gelin  Cumhur  İsmini Hep Birlikte Analiz Edelim ve Sonuçların Nasıl Çıktığına Beraber Göz Atalım:

İsim analiz sonuçları hakkında bilgi: İsimler harflerden oluşur ve İSİM ANALİZİ TABLOSU’nda her harf için belirli bir karakteristik özellik yer alır. İsmin harflerine göre bu özellikleri alt alta sıralayarak ismin analizine topluca bir bakış atılabilir ve bir fikir sahibi olunabilir.

C harfi : Konuşma ve yazma yeteneği
U harfi : Durgun, çok ağır hareket etme
M harfi : Ticarete yatkınlık
H harfi : Sakin ve durağanlık
U harfi : Durgun, çok ağır hareket etme
R harfi : Sert yapıya sahip olma

Kendi İsminizi, Sevgilinizin İsmi İle Birlikte Yazarak Aşk Testi Yapın ve İsim Uyumunu Kontrol Edin!
Acaba adınız sevdiğiniz insanın adı ile ne kadar uyumlu? Sevgilinizin adı sizinkiyle birbirine ne kadar yakışıyor? Bunu anlamak artık çok kolay! Sadece bir iki saniyenizi ayırarak aşağıdaki isim uyumu hesaplayıcısından yapabilirsiniz.
Hesaplayıcıda “Your Name” kısmına kendi adınızı, “His or Her Name” kısmına da sevgilinizin, kardeşinizin, kız arkadaşınızın veya bir dostunuzun ismini yazın. Ardından Test yazan butona tıklayın. Hepsi bu kadar kolay işte!


Show CommentsClose Comments

Leave a comment