Ceyla Gölcüklü

Resimdeki ünlü: Sosyetenin en ünlü kadınlarından olan Ceyla Gölcüklü’nün 38 yıllık kısa ve fırtınalı hayatı sona erdi. Eski manken olan Ceyla Gölcüklü İran’lı zengin iş adamının bir dönem eşi olarak gündeme gelmişti.

Merhaba arkadaşlar, isimler hakkında aradığınız her şeyi bulabileceğiniz websitemize hoş geldiniz. Bu yazıda Ceyla  ismini masaya yatırıp tüm ayrıntılarıyla ele alıyoruz ve her açıdan inceliyoruz. Yazının devamında Ceyla  ismi ile ilgili anlamı, kökeni, analizi, en popüler isimler arasındaki sıralaması, cinsiyeti, Kuranda geçip geçmediği ve dini Anlamı gibi konularda detaylı bilgileri okuyacaksınız.

 Ceyla İsminin Anlamı Nedir? Kelimesinin Türkçe Sözlükteki Karşılığı Nedir? Ne Anlama Gelmektedir? Manası Ne Demektir?

  1. insanlığa atfedilmiş, bağışlanmış.
  2. Arapça kökenli bir KızKız ismi olan Ceyla; “Toplumcu.” anlamına gelir.

CEYLA Adının Yaygınlığı

CEYLA Türkiye’de en çok kullanılan 1209. isim (… 1207. bayer, 1208. behiç, 1209. ceyla, 1210. berkhan, 1211. kutluhan, …). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı CEYLA ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.CEYLA adının yaygınlık oranının Türkiye’nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 01-09-2014 17:35 itibariyle yaklaşık 5,496 kişinin isminin CEYLA olduğu ve CEYLA isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

Ceyla İsminin Numeroloji Yorumu


Sizin gizil gücünüz öz güveninizle ilintilidir. Tüm olasılıklarda tekil konuşmayı öğrenmelisiniz. Çünkü siz kendi benliğinizi değiştirmek için buradasınız. Bu bencillik değil, becerilerinizi idareli kullanmaktır. Olaylara karşı sıra dışı bir yaklaşımınız var ve yaratıcı fikirlere sahipsiniz. İş hayatında amaçlarınıza ulaşmak için üstün zekanızı kullanın. Ukala olmayın. Siz hırslı, olumlu, kararlı ve kendine güvenen birisiniz ve lider olacaksınız.

İfadenizi, tam anlamıyla bireyselleştirme ve yaratıcı liderliğinizle ortaya koyacaksınız. Çalışanlarınıza karşı sabırlı olmalısınız. Onlar sonuçları önceden göremeyebilirler. Otoritenizi tinsel konularda yanlış kullanırsanız benliğinizi bulamayacaksınız.

1’in devinimi sizi sık sık ruhaniliğe itecektir. Tinselliğe giden birçok yol vardır. Sizin ifadeniz bu yolu başkaları için aydınlatmaktır.
CEYLA KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:
ceylan
SON HARFLERİ CEYLA İLE UYUMLU İSİMLER:
Son 4 harfine (eyla) göre ceyla ile Uyumlu İsimler :
leyla süheyla seyla
Son 3 harfine (yla) göre ceyla ile Uyumlu İsimler :
ayla
Son 2 harfine (la) göre ceyla ile Uyumlu İsimler :
atilla necla çağla damla ela sıla sebla mualla incila aybala simla almıla fazila attila bala dila mücella nejla sebila
BAŞ HARFLERİ CEYLA İLE UYUMLU İSİMLER:
İlk 4 harfine (ceyl) göre CEYLA ile Uyumlu İsimler :
ceylan ceylin
İlk 3 harfine (cey) göre CEYLA ile Uyumlu İsimler :
ceyda ceyhun ceyhan
İlk 2 harfine (ce) göre CEYLA ile Uyumlu İsimler :
cem cengiz cenk cemil cemal ceren celal cemile cevat celalettin cemalettin cevdet celil cebrail cezmi cenap cevahir cevher cemre cenan cenker cemali cemaliye cemşit cenkay cevval celali celile cemay cengizhan cevriye
HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ CEYLA İLE UYUMLU İSİMLER:
‘ce’ ile başlayıp ‘la’ ile Biten İsimler :
‘c’ ile başlayıp ‘a’ ile Biten İsimler :
ceyda cuma
 Ceyla İsmi Türkiye’de En Çok Kullanılan Kaçıncı İsimdir?
Ceyla adı ülkemizde kullanım sıklığı bakımından 1209.  sırada yer almaktadır.
Ülkemizde  Ceyla İsminde Kaç Kişi Var?
Türkiye’de adı  Ceyla olan toplam  5.450 kişi vardır.

Köken olarak  Ceyla İsminin Kökeni Nedir? Hangi Dilden Geçmiştir? Türkçe mi? Kürtçe mi? Arapça mı? Farsça mı?
Bilindiği kadarıyla Ceyla  isminin kökeni: Farsça
Cinsiyet olarak  Ceyla isminin cinsiyeti nedir? Kız adı mı, erkek adı mı, yoksa her iki cinse koyulabilen üniseks bir isim mi?
Ceyla adının cinsiyeti: Kız ismi
 Ceyla İsmi Kaç Harften Oluşmaktadır?
Ceyla adının harf sayısı: 5

 Ceyla İsmi Kuranda Geçiyormu? Nerde Geçer? Kuranda Geçen Kız/Erkek İsimleri Arasında Varmı? Hangi Ayette ve Surede Geçmektedir?

Yüce kitabımız Kuran-ı Kerim’de  Ceyla İsmi YOKTUR,GEÇMEZ.

Gelin Ceyla  İsmini Hep Birlikte Analiz Edelim ve Sonuçların Nasıl Çıktığına Beraber Göz Atalım:

İsim analiz sonuçları hakkında bilgi: İsimler harflerden oluşur ve İSİM ANALİZİ TABLOSU’nda her harf için belirli bir karakteristik özellik yer alır. İsmin harflerine göre bu özellikleri alt alta sıralayarak ismin analizine topluca bir bakış atılabilir ve bir fikir sahibi olunabilir.

C harfi : Konuşma ve yazma yeteneği
E harfi : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
Y harfi : Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşamak
L harfi : Sanatsal yeteneğe sahip olma
A harfi : Atılgan, enerjik

Kendi İsminizi, Sevgilinizin İsmi İle Birlikte Yazarak Aşk Testi Yapın ve İsim Uyumunu Kontrol Edin!
Acaba adınız sevdiğiniz insanın adı ile ne kadar uyumlu? Sevgilinizin adı sizinkiyle birbirine ne kadar yakışıyor? Bunu anlamak artık çok kolay! Sadece bir iki saniyenizi ayırarak aşağıdaki isim uyumu hesaplayıcısından yapabilirsiniz.
Hesaplayıcıda “Your Name” kısmına kendi adınızı, “His or Her Name” kısmına da sevgilinizin, kardeşinizin, kız arkadaşınızın veya bir dostunuzun ismini yazın. Ardından Test yazan butona tıklayın. Hepsi bu kadar kolay işte!


Show CommentsClose Comments

Leave a comment