51a28c0a06bb1b40_620x310.jpg (620×310)

Resimdeki ünlü:Ceyhan Mumcu (Doğum Tarihi: 19 Ocak 1940 Kırşehir), ekonomist, hukukçu, siyasetçi. İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı olan Ceyhan Mumcu, Uğur Mumcu’nun ağabeyidir.

Merhaba arkadaşlar, isimler hakkında aradığınız her şeyi bulabileceğiniz websitemize hoş geldiniz. Bu yazıda Ceyhan  ismini masaya yatırıp tüm ayrıntılarıyla ele alıyoruz ve her açıdan inceliyoruz. Yazının devamında ismi ile ilgili anlamı, kökeni, analizi, en popüler isimler arasındaki sıralaması, cinsiyeti, Kuranda geçip geçmediği ve dini Anlamı gibi konularda detaylı bilgileri okuyacaksınız.

 Ceyhan İsminin Anlamı Nedir? Kelimesinin Türkçe Sözlükteki Karşılığı Nedir? Ne Anlama Gelmektedir? Manası Ne Demektir?

  1. güney anadolu’da toroslar’dan doğan ve akdeniz’e dökülen nehir
  2. Türkiye’nin Akdeniz bölgesinde, uzunluğu 576 km. olan bir nehir.
  3. Türkçe kökenli bir Kız-ErkekKız-Erkek ismi olan Ceyhan; “Akdeniz bölgesinde büyük bir nehir” anlamına gelir.

CEYHAN Adının Yaygınlığı

CEYHAN Türkiye’de en çok kullanılan 2036. isim (… 2034. gündoğdu, 2035. cevriye, 2036. ceyhan, 2037. ceylin, 2038. çiçek, …). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı CEYHAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.CEYHAN adının yaygınlık oranının Türkiye’nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 25-09-2014 19:50 itibariyle yaklaşık 2,357 kişinin isminin CEYHAN olduğu ve CEYHAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

Ceyhan İsminin Numeroloji Yorumu


Sizin gizil gücünüz paylaşımcılıktır. Sempatinizi ve anlayışınızı geliştirmeyi öğrenmelisiniz. Paylaşım sadece iki kişi arasında olmaz, gurup içinde işbirliği yapmayı öğrenin. Nazik ve saygılı olun, siz titiz ve arkadaş canlısı bir kişisiniz. Evrensel barışı sağlamak için çalışacaksınız. Paylaşımcılık her zaman için sadece iki kişi arasında değildir, bu ortaklığı tüm evrene yayın.

İfadenizi, hayatınızı paylaşanlar arasında uyum yaratarak ortaya koyacaksınız. Her zaman geri planda kalmayı tercih ediyorsunuz. Tinsel çalışmalarınızı kollektif olarak yapacaksınız. Duygusal doğanız sizi yeteneklerinizi gizleyecek kadar mütevazi yapıyor. Hayata ilgisizlikle bakmaya çalışın, aksi takdirde aşırı duygusal tepkileriniz size zarar verebilir.
SON HARFLERİ CEYHAN İLE UYUMLU İSİMLER:
Son 5 harfine (eyhan) göre ceyhan ile Uyumlu İsimler :
reyhan seyhan beyhan feyhan
Son 4 harfine (yhan) göre ceyhan ile Uyumlu İsimler :
ayhan kayhan bayhan noyhan
Son 3 harfine (han) göre ceyhan ile Uyumlu İsimler :
gökhan orhan erhan ilhan neslihan cihan nihan oğuzhan aslıhan burhan gürhan bilgehan serhan ferhan nurhan perihan korhan gülhan batuhan turhan denizhan nagihan ruhan nagehan özhan han metehan berhan tolgahan günhan sühan saruhan tunahan istemihan atahan demirhan seyithan acarhan berkhan kutluhan çağhan emrehan okhan ümmühan aslihan buğrahan emirhan murathan ismailhan emrahan bahadırhan begümhan bilhan şerifhan dilhan kayıhan kubilhan mutluhan nurcihan rüçhan refhan incihan yusufhan alihan cengizhan doğhan duyguhan ercihan borahan esmahan eyüphan nefishan kerimhan kuthan nevhan nilhan odhan rehan saltukhan selihan tuğhan yetişhan yunushan
Son 2 harfine (an) göre ceyhan ile Uyumlu İsimler :
hakan hasan osman serkan can erkan ramazan volkan adnan
BAŞ HARFLERİ CEYHAN İLE UYUMLU İSİMLER:
İlk 5 harfine (ceyha) göre CEYHAN ile Uyumlu İsimler :
İlk 4 harfine (ceyh) göre CEYHAN ile Uyumlu İsimler :
ceyhun
İlk 3 harfine (cey) göre CEYHAN ile Uyumlu İsimler :
ceyda ceylan ceyla ceylin
İlk 2 harfine (ce) göre CEYHAN ile Uyumlu İsimler :
cem cengiz cenk cemil cemal ceren celal cemile cevat celalettin cemalettin cevdet celil cebrail cezmi cenap cevahir cevher cemre cenan cenker cemali cemaliye cemşit cenkay cevval celali celile cemay cengizhan cevriye
HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ CEYHAN İLE UYUMLU İSİMLER:
‘ce’ ile başlayıp ‘an’ ile Biten İsimler :
ceylan cenan cengizhan
‘c’ ile başlayıp ‘n’ ile Biten İsimler :
can canan cihan ceren coşkun ceyhun candan celalettin cemalettin cavidan cansun cansın cantekin ceylin civan
 Ceyhan İsmi Türkiye’de En Çok Kullanılan Kaçıncı İsimdir?
Ceyhan adı ülkemizde kullanım sıklığı bakımından 2036. sırada yer almaktadır.
Ülkemizde İsminde Kaç Kişi Var?
Türkiye’de adı  Ceyhan olan toplam 2.335 kişi vardır.

Köken olarak  Ceyhan İsminin Kökeni Nedir? Hangi Dilden Geçmiştir? Türkçe mi? Kürtçe mi? Arapça mı? Farsça mı?
Bilindiği kadarıyla Ceyhan  isminin kökeni: Türkçe
Cinsiyet olarak  Ceyhan isminin cinsiyeti nedir? Kız adı mı, erkek adı mı, yoksa her iki cinse koyulabilen üniseks bir isim mi?
Ceyhan adının cinsiyeti: Erkek ismi

 Ceyhan İsmi Kaç Harften Oluşmaktadır?
Ceyhan adının harf sayısı:6

 Ceyhan İsmi Kuranda Geçiyormu? Nerde Geçer? Kuranda Geçen Kız/Erkek İsimleri Arasında Varmı? Hangi Ayette ve Surede Geçmektedir?

Yüce kitabımız Kuran-ı Kerim’de  Ceyhan İsmi VARDIR GEÇİYOR.

Gelin Ceyhan  İsmini Hep Birlikte Analiz Edelim ve Sonuçların Nasıl Çıktığına Beraber Göz Atalım:

İsim analiz sonuçları hakkında bilgi: İsimler harflerden oluşur ve İSİM ANALİZİ TABLOSU’nda her harf için belirli bir karakteristik özellik yer alır. İsmin harflerine göre bu özellikleri alt alta sıralayarak ismin analizine topluca bir bakış atılabilir ve bir fikir sahibi olunabilir.

C harfi : Konuşma ve yazma yeteneği
E harfi : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
Y harfi : Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşamak
H harfi : Sakin ve durağanlık
A harfi : Atılgan, enerjik
N harfi : Sağduyu

Kendi İsminizi, Sevgilinizin İsmi İle Birlikte Yazarak Aşk Testi Yapın ve İsim Uyumunu Kontrol Edin!
Acaba adınız sevdiğiniz insanın adı ile ne kadar uyumlu? Sevgilinizin adı sizinkiyle birbirine ne kadar yakışıyor? Bunu anlamak artık çok kolay! Sadece bir iki saniyenizi ayırarak aşağıdaki isim uyumu hesaplayıcısından yapabilirsiniz.
Hesaplayıcıda “Your Name” kısmına kendi adınızı, “His or Her Name” kısmına da sevgilinizin, kardeşinizin, kız arkadaşınızın veya bir dostunuzun ismini yazın. Ardından Test yazan butona tıklayın. Hepsi bu kadar kolay işte!


Show CommentsClose Comments

Leave a comment