sweet-baby-desktop-wallpapers-5

Merhaba arkadaşlar, isimler hakkında aradığınız her şeyi bulabileceğiniz websitemize hoş geldiniz. Bu yazıda Cesim  ismini masaya yatırıp tüm ayrıntılarıyla ele alıyoruz ve her açıdan inceliyoruz. Yazının devamında Cesim  ismi ile ilgili anlamı, kökeni, analizi, en popüler isimler arasındaki sıralaması, cinsiyeti, Kuranda geçip geçmediği ve dini Anlamı gibi konularda detaylı bilgileri okuyacaksınız.

 Cesim İsminin Anlamı Nedir? Kelimesinin Türkçe Sözlükteki Karşılığı Nedir? Ne Anlama Gelmektedir? Manası Ne Demektir?

  1. Büyük, iri, kocaman
    Örnek: Arzı baştan başa cesim ormanlar kaplamış. M. Ş. Esendal
  2. Arapça kökenli bir ErkekErkek ismi olan Cesim; “İri, büyük” anlamına gelir.
  3. iri, büyük, kocaman, ulu, mühim
  4. İri vücudlu.

CESİM Adının Yaygınlığı

Aradığınız CESİM kelimesini isim veritabanımızda bulamadık. Bu arada sadece ilk adınızı aradınız ve isminizi de Türkçe harfleri doğru kullanarak yazdınız değil mi? Mesela AYŞE yerine AYSE ararsanız ismi bulamayız tabii ki! Bir de bazı arkadaşlar abartıp iki ismi aynı anda arıyor, olmaz, öyle yapmayın. Adınız Mehmet Emin’se Mehmet’i ayrı, Emin’i ayrı ayrı arayın, hepsini beraber aramayın.Ama adınızı doğru yazıp aramış olsanız bile ismi biz bulamadık demek isimsiz kaldınız, mahfoldunuz demek değil. Sadece bizim isimleri derlediğimiz yaklaşık 30.000 kişilik veritabanımız içinde 1 tane bile CESİM isminde kişi yok demek.

Cesim İsminin Numeroloji Yorumu


Gizil gücünüz tümüyle hizmet ve düzenle ilintilidir. Güvenilir biri olduğunuzu diğer insanlara ispatlayın. Düzenli, yardımsever, dürüst ve samimi bir insansınız. Önemli işler başarmak için buradasınız. Yoğun ve uzun saatler boyu çalışarak ve pratikliğinizi kullanarak bunu başarabilirsiniz.

İfadenizi, irade gücünüzle ortaya koyacaksınız. Bu üstünlük taslamak anlamına gelmez. Tanrısal iradenin olumlu bir uyumudur. Tinsel olaylara pratik bir şekilde yaklaşacaksınız. Kişisel maddi çıkarlarınızı önemsemeyin. 4 yapıcının sayısıdır ve size sadık kalacak herhangi bir örgütlenmenin kurulmasına yardımcı olacaksınız.
SON HARFLERİ CESİM İLE UYUMLU İSİMLER:
Son 4 harfine (esim) göre cesim ile Uyumlu İsimler :
besim nesim
Son 3 harfine (sim) göre cesim ile Uyumlu İsimler :
rasim
Son 2 harfine (im) göre cesim ile Uyumlu İsimler :
ibrahim selim yeşim evrim nedim devrim kerim sevim saim salim naim halim haşim abdülkerim alim samim abdürrahim hakim zaim birim ferahim nevim hayim medaim neslim iklim şehim erdim erim fehim serim
BAŞ HARFLERİ CESİM İLE UYUMLU İSİMLER:
İlk 4 harfine (cesi) göre CESİM ile Uyumlu İsimler :
İlk 3 harfine (ces) göre CESİM ile Uyumlu İsimler :
İlk 2 harfine (ce) göre CESİM ile Uyumlu İsimler :
cem cengiz cenk cemil cemal ceren celal ceyda ceyhun cemile cevat celalettin cemalettin cevdet celil ceylan cebrail cezmi cenap cevahir cevher cemre ceyla cenan cenker cemali cemaliye cemşit cenkay cevval celali celile cemay cengizhan cevriye ceyhan ceylin
HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ CESİM İLE UYUMLU İSİMLER:
‘ce’ ile başlayıp ‘im’ ile Biten İsimler :
‘c’ ile başlayıp ‘m’ ile Biten İsimler :
cem

Köken olarak  Cesim İsminin Kökeni Nedir? Hangi Dilden Geçmiştir? Türkçe mi? Kürtçe mi? Arapça mı? Farsça mı?
Bilindiği kadarıyla Cesim  isminin kökeni: Arapça
Cinsiyet olarak  Cesim isminin cinsiyeti nedir? Kız adı mı, erkek adı mı, yoksa her iki cinse koyulabilen üniseks bir isim mi?
Cesim adının cinsiyeti: Kız ismi

 Cesim İsmi Kaç Harften Oluşmaktadır?
Cesim adının harf sayısı:5

 Cesim İsmi Kuranda Geçiyormu? Nerde Geçer? Kuranda Geçen Kız/Erkek İsimleri Arasında Varmı? Hangi Ayette ve Surede Geçmektedir?

Yüce kitabımız Kuran-ı Kerim’de  Cesim İsmi YOKTUR,GEÇMEZ.

Gelin Cesim İsmini Hep Birlikte Analiz Edelim ve Sonuçların Nasıl Çıktığına Beraber Göz Atalım:

İsim analiz sonuçları hakkında bilgi: İsimler harflerden oluşur ve İSİM ANALİZİ TABLOSU’nda her harf için belirli bir karakteristik özellik yer alır. İsmin harflerine göre bu özellikleri alt alta sıralayarak ismin analizine topluca bir bakış atılabilir ve bir fikir sahibi olunabilir.

C harfi : Konuşma ve yazma yeteneği
E harfi : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
S harfi : Hayalperestlik
İ harfi : Kırılganlığı
M harfi : Ticarete yatkınlık

Kendi İsminizi, Sevgilinizin İsmi İle Birlikte Yazarak Aşk Testi Yapın ve İsim Uyumunu Kontrol Edin!
Acaba adınız sevdiğiniz insanın adı ile ne kadar uyumlu? Sevgilinizin adı sizinkiyle birbirine ne kadar yakışıyor? Bunu anlamak artık çok kolay! Sadece bir iki saniyenizi ayırarak aşağıdaki isim uyumu hesaplayıcısından yapabilirsiniz.
Hesaplayıcıda “Your Name” kısmına kendi adınızı, “His or Her Name” kısmına da sevgilinizin, kardeşinizin, kız arkadaşınızın veya bir dostunuzun ismini yazın. Ardından Test yazan butona tıklayın. Hepsi bu kadar kolay işte!


Show CommentsClose Comments

Leave a comment