2014-08-30_19-39-44

Resimdeki ünlü:Ceren Erginsoy (Doğum Tarihi: 20 Kasım 1975, Ankara), tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu.

Merhaba arkadaşlar, isimler hakkında aradığınız her şeyi bulabileceğiniz websitemize hoş geldiniz. Bu yazıda Ceren  ismini masaya yatırıp tüm ayrıntılarıyla ele alıyoruz ve her açıdan inceliyoruz. Yazının devamında  Ceren ismi ile ilgili anlamı, kökeni, analizi, en popüler isimler arasındaki sıralaması, cinsiyeti, Kuranda geçip geçmediği ve dini Anlamı gibi konularda detaylı bilgileri okuyacaksınız.

 Ceren İsminin Anlamı Nedir? Kelimesinin Türkçe Sözlükteki Karşılığı Nedir? Ne Anlama Gelmektedir? Manası Ne Demektir?

  1. Ceylan
    Örnek: Dedim akça ceren çölde ne gezer . Karacaoğlan
  2. Ceylan.
  3. halk ağzında “ceylan” anlamına gelir
  4. Türkçe kökenli bir KızKız ismi olan Ceren; “Ceylan” anlamına gelir.

CEREN Adının Yaygınlığı

CEREN Türkiye’de en çok kullanılan 206. isim (… 204. vedat, 205. ekrem, 206. ceren, 207. kübra, 208. nihal, …). Ülkemizde yaklaşık her 920 kişiden birinin adı CEREN ve ismin yaygınlık oranı binde 1.09.CEREN adının yaygınlık oranının Türkiye’nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-08-2014 19:36 itibariyle yaklaşık 85,581 kişinin isminin CEREN olduğu ve CEREN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1296 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

Ceren İsminin Numeroloji Yorumu


Gizil gücünüz insancıllıktır. Ilımlılığı, bağışlamayı ve özveriyi öğrenmelisiniz. Bundan çıkar sağlamak isteyecek insanlara karşı hazırlıklı olun. İdealist, hoşgörülü, sevecen ve cömert birisiniz. İnsanlara yol göstermekten haz duyuyorsunuz. Bu potansiyelinizi kullanmadığınız takdirde, bencil ve duygusuz bir insan olma ihtimaliniz oldukça fazla! Bu durumdaki insanlarla olan iletişiminiz ve ilişkileriniz tehlikeye girmiş olacaktır.

İfadenizi, insan severlikle yani iyilikle ortaya koyacaksınız. Dünyayı sevin, onun sizin şefkatinize ve yardımınıza ihtiyacı var. Başladığınız bir işi sonuna kadar götürün. Bu ise, tüm dikkatinizi toplamanız gerektiğinin göstergesidir. İçinizde taşıdığınız sevgiyi insanlarla paylaşarak onlara örnek bir insan olma yolunu seçtiniz. Fakat bu yolu izlerken sevginin ve saygının dozunu ayarlayarak, size gelebilecek zararları da önlemeye çalışmalısınız. Enerjinizi sizin için önem taşıyan ve size yardımcı olabilecek çalışmalara harcamalısınız.
SON HARFLERİ CEREN İLE UYUMLU İSİMLER:
Son 4 harfine (eren) göre ceren ile Uyumlu İsimler :
eren gülseren alperen seren deren gülderen zeren nurseren
Son 3 harfine (ren) göre ceren ile Uyumlu İsimler :
evren diren
Son 2 harfine (en) göre ceren ile Uyumlu İsimler :
figen özden ayten nurten gökçen ayşen birsen gülten gülşen güven gökmen sezen selen gülden esen ruşen selcen gülen müzeyyen özgen egemen gülsen gökben özlen gökşen bilgen nursen erden ersen seden fügen nurşen ruken ülgen şen gülseven ilgen tijen ilksen özben özen çimen bigen seymen aygen aysen simden berkten elen erşen gönen gözen oben teksen asen erkmen evşen eymen göksen izgen nurben nurden ruhsen selten seven yasemen fulden ömürden
BAŞ HARFLERİ CEREN İLE UYUMLU İSİMLER:
İlk 4 harfine (cere) göre CEREN ile Uyumlu İsimler :
İlk 3 harfine (cer) göre CEREN ile Uyumlu İsimler :
İlk 2 harfine (ce) göre CEREN ile Uyumlu İsimler :
cem cengiz cenk cemil cemal celal ceyda ceyhun cemile cevat celalettin cemalettin cevdet celil ceylan cebrail cezmi cenap cevahir cevher cemre ceyla cenan cenker cemali cemaliye cemşit cenkay cevval celali celile cemay cengizhan cevriye ceyhan ceylin
HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ CEREN İLE UYUMLU İSİMLER:
‘ce’ ile başlayıp ‘en’ ile Biten İsimler :
‘c’ ile başlayıp ‘n’ ile Biten İsimler :
can canan cihan coşkun ceyhun candan celalettin cemalettin ceylan cenan cavidan cansun cansın cantekin cengizhan ceyhan ceylin civan

 Ceren İsmi Türkiye’de En Çok Kullanılan Kaçıncı İsimdir?
Ceren adı ülkemizde kullanım sıklığı bakımından 206. sırada yer almaktadır.
Ülkemizde  Ceren İsminde Kaç Kişi Var?
Türkiye’de adı Ceren  olan toplam 84.865  kişi vardır.

Köken olarak  Ceren İsminin Kökeni Nedir? Hangi Dilden Geçmiştir? Türkçe mi? Kürtçe mi? Arapça mı? Farsça mı?
Bilindiği kadarıyla Ceren  isminin kökeni:
Cinsiyet olarak  Ceren isminin cinsiyeti nedir? Kız adı mı, erkek adı mı, yoksa her iki cinse koyulabilen üniseks bir isim mi?
Ceren adının cinsiyeti: ismi

 Ceren İsmi Kaç Harften Oluşmaktadır?
Ceren adının harf sayısı:

 Ceren İsmi Kuranda Geçiyormu? Nerde Geçer? Kuranda Geçen Kız/Erkek İsimleri Arasında Varmı? Hangi Ayette ve Surede Geçmektedir?

Yüce kitabımız Kuran-ı Kerim’de Ceren  İsmi YOKTUR,GEÇMEZ.

Gelin  Ceren İsmini Hep Birlikte Analiz Edelim ve Sonuçların Nasıl Çıktığına Beraber Göz Atalım:

İsim analiz sonuçları hakkında bilgi: İsimler harflerden oluşur ve İSİM ANALİZİ TABLOSU’nda her harf için belirli bir karakteristik özellik yer alır. İsmin harflerine göre bu özellikleri alt alta sıralayarak ismin analizine topluca bir bakış atılabilir ve bir fikir sahibi olunabilir.

C harfi : Konuşma ve yazma yeteneği
E harfi : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
R harfi : Sert yapıya sahip olma
E harfi : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
N harfi : Sağduyu

Kendi İsminizi, Sevgilinizin İsmi İle Birlikte Yazarak Aşk Testi Yapın ve İsim Uyumunu Kontrol Edin!
Acaba adınız sevdiğiniz insanın adı ile ne kadar uyumlu? Sevgilinizin adı sizinkiyle birbirine ne kadar yakışıyor? Bunu anlamak artık çok kolay! Sadece bir iki saniyenizi ayırarak aşağıdaki isim uyumu hesaplayıcısından yapabilirsiniz.
Hesaplayıcıda “Your Name” kısmına kendi adınızı, “His or Her Name” kısmına da sevgilinizin, kardeşinizin, kız arkadaşınızın veya bir dostunuzun ismini yazın. Ardından Test yazan butona tıklayın. Hepsi bu kadar kolay işte!


Show CommentsClose Comments

Leave a comment