celil_sagir_jubilesinde_yildizlar_gecidi_h73861.jpg (925×400)

Resimdeki ünlü: Celil Sağır (Doğum Tarihi: 15 Nisan 1974, Samsun) Türk futbolcu. Samsunspor taraftarınca seçilen Samsunspor Tarihinin En İyi İlk 11’i’nde yer almıştır.

Merhaba arkadaşlar, isimler hakkında aradığınız her şeyi bulabileceğiniz websitemize hoş geldiniz. Bu yazıda  Celil ismini masaya yatırıp tüm ayrıntılarıyla ele alıyoruz ve her açıdan inceliyoruz. Yazının devamında Celil  ismi ile ilgili anlamı, kökeni, analizi, en popüler isimler arasındaki sıralaması, cinsiyeti, Kuranda geçip geçmediği ve dini Anlamı gibi konularda detaylı bilgileri okuyacaksınız.

 Celil İsminin Anlamı Nedir? Kelimesinin Türkçe Sözlükteki Karşılığı Nedir? Ne Anlama Gelmektedir? Manası Ne Demektir?

  1. Çok büyük, ulu.
  2. Arapça kökenli bir Erkek ismi olan Celil; “Pek büyük ulu” anlamına gelir.
  3. Tanrı’nın sıfatlarından biri.
  4. Ulu, büyük, yüce.
  5. 1. büyük, ulu. (bkz. celal). allah için sıfat olarak kullanılır. 2. osmanlı devletinde vezir ve müşir rütbelerinde bulunanlara hitapta bu sıfat kullanılırdı. 3. güzel sanatlarda bir yazı stili.
  6. Celalet ve celadet sahibi. Azim, mertebesi yüksek.

CELİL Adının Yaygınlığı

CELİL Türkiye’de en çok kullanılan 753. isim (… 751. bihter, 752. buse, 753. celil, 754. ceylan, 755. dudu, …). Ülkemizde yaklaşık her 4,908 kişiden birinin adı CELİL ve ismin yaygınlık oranı binde 0.2.

CELİL adının yaygınlık oranının Türkiye’nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 21-09-2014 12:40 itibariyle yaklaşık 15,717 kişinin isminin CELİL olduğu ve CELİL isimli kişi sayısının her yıl ortalama 238 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

Celil İsminin Numeroloji Yorumu


Gizil gücünüz değişkenlik ve uysallıkla ilintilidir. Yeni fikirler üretmede ve bunları hayata geçirmede başarılısınız. Sabırsız olmayın, kararsızlığınız nedeniyle yanlış anlaşılabilirsiniz. Lirik, sokulgan, ilerici birisiniz. Bazen kararsız davranışlarınız başkaları tarafından kolay anlaşılmayabilir. Hayatın içindeki iyi yanları bulup çıkarma düşkünlüğünüze dikkat edin.

İfadenizi, yaratıcı özgürlüğü sunarak ortaya koyacaksınız. İnsanlara tinsel olaylar hakkında bilgi verirken onları cesaretlendirip umut verin. Yaratıcı özgürlük ifadesi aynı zamanda, özgürlüğü doğru ve yerinde kullanmayı da ifade eder. Tinsel dünyanızda edindiğiniz bilgilere göre, diğer insanlarında tinsel yaşamını aydınlatmak için kendinize zaman verin.
CELİL KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:
celile
SON HARFLERİ CELİL İLE UYUMLU İSİMLER:
Son 4 harfine (elil) göre celil ile Uyumlu İsimler :
Son 3 harfine (lil) göre celil ile Uyumlu İsimler :
halil
Son 2 harfine (il) göre celil ile Uyumlu İsimler :
ismail kamil serpil cemil seçil sevil adil nail idil nil beril şamil mikail cebrail nebil erbil asil erdil israfil habil özbil nevil nezail akil efil erdebil göknil
BAŞ HARFLERİ CELİL İLE UYUMLU İSİMLER:
İlk 4 harfine (celi) göre CELİL ile Uyumlu İsimler :
celile
İlk 3 harfine (cel) göre CELİL ile Uyumlu İsimler :
celal celalettin celali
İlk 2 harfine (ce) göre CELİL ile Uyumlu İsimler :
cem cengiz cenk cemil cemal ceren ceyda ceyhun cemile cevat cemalettin cevdet ceylan cebrail cezmi cenap cevahir cevher cemre ceyla cenan cenker cemali cemaliye cemşit cenkay cevval cemay cengizhan cevriye ceyhan ceylin
HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ CELİL İLE UYUMLU İSİMLER:
‘ce’ ile başlayıp ‘il’ ile Biten İsimler :
cemil cebrail
‘c’ ile başlayıp ‘l’ ile Biten İsimler :
cemal celal cansel cevval
 Celil İsmi Türkiye’de En Çok Kullanılan Kaçıncı İsimdir?
Celil adı ülkemizde kullanım sıklığı bakımından 753. sırada yer almaktadır.
Ülkemizde Celil  İsminde Kaç Kişi Var?
Türkiye’de adı  Celil olan toplam 15.571 kişi vardır.

Köken olarak  Celil İsminin Kökeni Nedir? Hangi Dilden Geçmiştir? Türkçe mi? Kürtçe mi? Arapça mı? Farsça mı?
Bilindiği kadarıyla Celil  isminin kökeni:5
Cinsiyet olarak Celil  isminin cinsiyeti nedir? Kız adı mı, erkek adı mı, yoksa her iki cinse koyulabilen üniseks bir isim mi?
Celil adının cinsiyeti: Erkek ismi

 Celil İsmi Kaç Harften Oluşmaktadır?
Celil adının harf sayısı:5

 Celil İsmi Kuranda Geçiyormu? Nerde Geçer? Kuranda Geçen Kız/Erkek İsimleri Arasında Varmı? Hangi Ayette ve Surede Geçmektedir?

Yüce kitabımız Kuran-ı Kerim’de  Celil İsmi VARDIR, GEÇER.

Gelin  Celil İsmini Hep Birlikte Analiz Edelim ve Sonuçların Nasıl Çıktığına Beraber Göz Atalım:

İsim analiz sonuçları hakkında bilgi: İsimler harflerden oluşur ve İSİM ANALİZİ TABLOSU’nda her harf için belirli bir karakteristik özellik yer alır. İsmin harflerine göre bu özellikleri alt alta sıralayarak ismin analizine topluca bir bakış atılabilir ve bir fikir sahibi olunabilir.

C harfi : Konuşma ve yazma yeteneği
E harfi : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
L harfi : Sanatsal yeteneğe sahip olma
İ harfi : Kırılganlığı
L harfi : Sanatsal yeteneğe sahip olma

Kendi İsminizi, Sevgilinizin İsmi İle Birlikte Yazarak Aşk Testi Yapın ve İsim Uyumunu Kontrol Edin!
Acaba adınız sevdiğiniz insanın adı ile ne kadar uyumlu? Sevgilinizin adı sizinkiyle birbirine ne kadar yakışıyor? Bunu anlamak artık çok kolay! Sadece bir iki saniyenizi ayırarak aşağıdaki isim uyumu hesaplayıcısından yapabilirsiniz.
Hesaplayıcıda “Your Name” kısmına kendi adınızı, “His or Her Name” kısmına da sevgilinizin, kardeşinizin, kız arkadaşınızın veya bir dostunuzun ismini yazın. Ardından Test yazan butona tıklayın. Hepsi bu kadar kolay işte!


Show CommentsClose Comments

Leave a comment