e3xxq.jpg (650×650)

Merhaba arkadaşlar, isimler hakkında aradığınız her şeyi bulabileceğiniz websitemize hoş geldiniz. Bu  Cangül yazıda ismini masaya yatırıp tüm ayrıntılarıyla ele alıyoruz ve her açıdan inceliyoruz. Yazının  Cangül devamında ismi ile ilgili anlamı, kökeni, analizi, en popüler isimler arasındaki sıralaması, cinsiyeti, Kuranda geçip geçmediği ve dini Anlamı gibi konularda detaylı bilgileri okuyacaksınız.

 Cangül İsminin Anlamı Nedir? Kelimesinin Türkçe Sözlükteki Karşılığı Nedir? Ne Anlama Gelmektedir? Manası Ne Demektir?

  1. Can-gül.
  2. 1. gül gibi canlı. 2. güzel, temiz kimse.
  3. Türkçe kökenli bir KızKız ismi olan Cangül; “Cana yakın ve gül gibi güzel.” anlamına gelir.

CANGÜL Adının Yaygınlığı

Aradığınız CANGÜL kelimesini isim veritabanımızda bulamadık. Bu arada sadece ilk adınızı aradınız ve isminizi de Türkçe harfleri doğru kullanarak yazdınız değil mi? Mesela AYŞE yerine AYSE ararsanız ismi bulamayız tabii ki! Bir de bazı arkadaşlar abartıp iki ismi aynı anda arıyor, olmaz, öyle yapmayın. Adınız Mehmet Emin’se Mehmet’i ayrı, Emin’i ayrı ayrı arayın, hepsini beraber aramayın.

Ama adınızı doğru yazıp aramış olsanız bile ismi biz bulamadık demek isimsiz kaldınız, mahfoldunuz demek değil. Sadece bizim isimleri derlediğimiz yaklaşık 30.000 kişilik veritabanımız içinde 1 tane bile CANGÜL isminde kişi yok demek.

Cangül İsminin Numeroloji Yorumu


Sizin gizil gücünüz öz güveninizle ilintilidir. Tüm olasılıklarda tekil konuşmayı öğrenmelisiniz. Çünkü siz kendi benliğinizi değiştirmek için buradasınız. Bu bencillik değil, becerilerinizi idareli kullanmaktır. Olaylara karşı sıra dışı bir yaklaşımınız var ve yaratıcı fikirlere sahipsiniz. İş hayatında amaçlarınıza ulaşmak için üstün zekanızı kullanın. Ukala olmayın. Siz hırslı, olumlu, kararlı ve kendine güvenen birisiniz ve lider olacaksınız.

İfadenizi, tam anlamıyla bireyselleştirme ve yaratıcı liderliğinizle ortaya koyacaksınız. Çalışanlarınıza karşı sabırlı olmalısınız. Onlar sonuçları önceden göremeyebilirler. Otoritenizi tinsel konularda yanlış kullanırsanız benliğinizi bulamayacaksınız.

1’in devinimi sizi sık sık ruhaniliğe itecektir. Tinselliğe giden birçok yol vardır. Sizin ifadeniz bu yolu başkaları için aydınlatmaktır.
SON HARFLERİ CANGÜL İLE UYUMLU İSİMLER:
Son 5 harfine (angül) göre cangül ile Uyumlu İsimler :
tangül
Son 4 harfine (ngül) göre cangül ile Uyumlu İsimler :
songül şengül esengül bengül
Son 3 harfine (gül) göre cangül ile Uyumlu İsimler :
ayşegül gül özgül birgül nurgül aygül fatmagül nilgül sevgül yurdagül arzugül dudugül edagül ergül mergül nesligül begül betigül hurigül hepgül sergül yaşagül ilkgül ümmügül yoncagül
Son 2 harfine (ül) göre cangül ile Uyumlu İsimler :
betül gönül aytül eylül ödül övül behlül
BAŞ HARFLERİ CANGÜL İLE UYUMLU İSİMLER:
İlk 5 harfine (cangü) göre CANGÜL ile Uyumlu İsimler :
İlk 4 harfine (cang) göre CANGÜL ile Uyumlu İsimler :
İlk 3 harfine (can) göre CANGÜL ile Uyumlu İsimler :
can canan cansu caner candan canberk candaş cankut cansel canev candemir cantüre cansun candeğer cankat canselvinaz cansın cantekin cantürk canip
İlk 2 harfine (ca) göre CANGÜL ile Uyumlu İsimler :
cafer cahit cavit cahide cabir cabbar cavidan cazibe cavide
HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ CANGÜL İLE UYUMLU İSİMLER:
‘ca’ ile başlayıp ‘ül’ ile Biten İsimler :
‘c’ ile başlayıp ‘l’ ile Biten İsimler :
cemil cemal celal celil cebrail cansel cevval
Köken olarak Cangül  İsminin Kökeni Nedir? Hangi Dilden Geçmiştir? Türkçe mi? Kürtçe mi? Arapça mı? Farsça mı?
Bilindiği kadarıyla  Cangül isminin kökeni: Türkçe
Cinsiyet olarak Cangül  isminin cinsiyeti nedir? Kız adı mı, erkek adı mı, yoksa her iki cinse koyulabilen üniseks bir isim mi?
Cangül adının cinsiyeti:Kız  ismi

 Cangül İsmi Kaç Harften Oluşmaktadır?
Cangül adının harf sayısı:6

 Cangül İsmi Kuranda Geçiyormu? Nerde Geçer? Kuranda Geçen Kız/Erkek İsimleri Arasında Varmı? Hangi Ayette ve Surede Geçmektedir?

Yüce kitabımız Kuran-ı Kerim’de  Cangül İsmi YOKTUR,GEÇMEZ.

Gelin Cangül  İsmini Hep Birlikte Analiz Edelim ve Sonuçların Nasıl Çıktığına Beraber Göz Atalım:

İsim analiz sonuçları hakkında bilgi: İsimler harflerden oluşur ve İSİM ANALİZİ TABLOSU’nda her harf için belirli bir karakteristik özellik yer alır. İsmin harflerine göre bu özellikleri alt alta sıralayarak ismin analizine topluca bir bakış atılabilir ve bir fikir sahibi olunabilir.

C harfi : Konuşma ve yazma yeteneği
A harfi : Atılgan, enerjik
N harfi : Sağduyu
G harfi : İnatçı kişilik, gerginlik
Ü harfi : Başarısının sürekli engellenmesi
L harfi : Sanatsal yeteneğe sahip olma

Kendi İsminizi, Sevgilinizin İsmi İle Birlikte Yazarak Aşk Testi Yapın ve İsim Uyumunu Kontrol Edin!
Acaba adınız sevdiğiniz insanın adı ile ne kadar uyumlu? Sevgilinizin adı sizinkiyle birbirine ne kadar yakışıyor? Bunu anlamak artık çok kolay! Sadece bir iki saniyenizi ayırarak aşağıdaki isim uyumu hesaplayıcısından yapabilirsiniz.
Hesaplayıcıda “Your Name” kısmına kendi adınızı, “His or Her Name” kısmına da sevgilinizin, kardeşinizin, kız arkadaşınızın veya bir dostunuzun ismini yazın. Ardından Test yazan butona tıklayın. Hepsi bu kadar kolay işte!


Show CommentsClose Comments

Leave a comment