2014-09-21_12-26-32

Merhaba arkadaşlar, isimler hakkında aradığınız her şeyi bulabileceğiniz websitemize hoş geldiniz. Bu yazıda  Canay ismini masaya yatırıp tüm ayrıntılarıyla ele alıyoruz ve her açıdan inceliyoruz. Yazının devamında  Canay ismi ile ilgili anlamı, kökeni, analizi, en popüler isimler arasındaki sıralaması, cinsiyeti, Kuranda geçip geçmediği ve dini Anlamı gibi konularda detaylı bilgileri okuyacaksınız.

 Canay İsminin Anlamı Nedir? Kelimesinin Türkçe Sözlükteki Karşılığı Nedir? Ne Anlama Gelmektedir? Manası Ne Demektir?

  1. ay gibi temiz, saf, parlak kimse
  2. Can-ay.
  3. Türkçe kökenli bir Kız-ErkekKız-Erkek ismi olan Canay; “Ay gibi temiz, saf” anlamına gelir.

CANAY Adının Yaygınlığı

Aradığınız CANAY kelimesini isim veritabanımızda bulamadık. Bu arada sadece ilk adınızı aradınız ve isminizi de Türkçe harfleri doğru kullanarak yazdınız değil mi? Mesela AYŞE yerine AYSE ararsanız ismi bulamayız tabii ki! Bir de bazı arkadaşlar abartıp iki ismi aynı anda arıyor, olmaz, öyle yapmayın. Adınız Mehmet Emin’se Mehmet’i ayrı, Emin’i ayrı ayrı arayın, hepsini beraber aramayın.Ama adınızı doğru yazıp aramış olsanız bile ismi biz bulamadık demek isimsiz kaldınız, mahfoldunuz demek değil. Sadece bizim isimleri derlediğimiz yaklaşık 30.000 kişilik veritabanımız içinde 1 tane bile CANAY isminde kişi yok demek.

Canay İsminin Numeroloji Yorumu


Gizil gücünüz disiplindir. Çok çalışmayı öğrenmelisiniz. Hoşgörüsüz ve aşırı titiz olmak ilişkilerinizi bozabilir. Olumsuzluğa kapılmayın ve başarıya ulaşmak için çaba gösterin. Önemli veya önemsiz işleri, parayla ilgili yatırımları öğrenebilirseniz, hayatınızı etkin bir biçimde yaşayabilirsiniz. İnsanları kolayca tanıyabiliyorsunuz, fakat maddiyatçılığınız ilişkilerinizi olumsuz yönde etkiliyor, bunu artık fark etmelisiniz.

İfadenizi, güç ve parayla ortaya koyuyorsunuz. Maddi dünya içinde kaybolmayın. Başkalarına maddi yönden destek olun, böylece huzura kavuşacaksınız. Bu yardımlar her şeyin maddi dünyayla ilgili olmadığını anlamamıza neden olacak. Diğer insanlar maddi gücünüzden dolayı sizin çok şanslı olduğunuzu düşünebilirler; fakat bu zenginliğin arkasındaki sorumlulukları tahmin edemezler.

Son 4 harfine (anay) göre canay ile Uyumlu İsimler :
tanay doğanay
Son 3 harfine (nay) göre canay ile Uyumlu İsimler :
günay şenay sunay sonay tunay altınay çetinay gökşenay setenay benay dolunay ergünay gülsünay onay tünay önay
Son 2 harfine (ay) göre canay ile Uyumlu İsimler :
tuncay gülay turgay oktay koray tülay nuray ilkay olcay nilay kubilay alpay eray çağatay güray sevilay giray yıldıray gökay özay atalay feray atay tugay berkay burkay miray tümay altay boray ışılay kutlay akay okay orbay baturay dilay esmeray türkay beray simay seray dinçay arbay biray cenkay emay füzay sunday hüray dolakay mutluay muşturay sabutay samuray selay sılay alpgiray talay bediray bilgütay bilsay cemay erbay gencay gülsay göray kamuray kutay nilkay serbay semray uzay oray
BAŞ HARFLERİ CANAY İLE UYUMLU İSİMLER:
İlk 4 harfine (cana) göre CANAY ile Uyumlu İsimler :
canan
İlk 3 harfine (can) göre CANAY ile Uyumlu İsimler :
can cansu caner candan canberk candaş cankut cansel canev candemir cantüre cansun candeğer cankat canselvinaz cansın cantekin cantürk canip
İlk 2 harfine (ca) göre CANAY ile Uyumlu İsimler :
cafer cahit cavit cahide cabir cabbar cavidan cazibe cavide
HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ CANAY İLE UYUMLU İSİMLER:
‘ca’ ile başlayıp ‘ay’ ile Biten İsimler :
‘c’ ile başlayıp ‘y’ ile Biten İsimler :
cenkay cemay

Köken olarak  Canay İsminin Kökeni Nedir? Hangi Dilden Geçmiştir? Türkçe mi? Kürtçe mi? Arapça mı? Farsça mı?
Bilindiği kadarıyla Canay  isminin kökeni: Türkçe
Cinsiyet olarak Canay  isminin cinsiyeti nedir? Kız adı mı, erkek adı mı, yoksa her iki cinse koyulabilen üniseks bir isim mi?
Canay adının cinsiyeti: Üniseks (hem kız hem de erkek) ismi

 Canay İsmi Kaç Harften Oluşmaktadır?
Canay adının harf sayısı:5

 Canay İsmi Kuranda Geçiyormu? Nerde Geçer? Kuranda Geçen Kız/Erkek İsimleri Arasında Varmı? Hangi Ayette ve Surede Geçmektedir?

Yüce kitabımız Kuran-ı Kerim’de  Canay İsmi YOKTUR,GEÇMEZ.

Gelin Canay  İsmini Hep Birlikte Analiz Edelim ve Sonuçların Nasıl Çıktığına Beraber Göz Atalım:

İsim analiz sonuçları hakkında bilgi: İsimler harflerden oluşur ve İSİM ANALİZİ TABLOSU’nda her harf için belirli bir karakteristik özellik yer alır. İsmin harflerine göre bu özellikleri alt alta sıralayarak ismin analizine topluca bir bakış atılabilir ve bir fikir sahibi olunabilir.

C harfi : Konuşma ve yazma yeteneği
A harfi : Atılgan, enerjik
N harfi : Sağduyu
A harfi : Atılgan, enerjik
Y harfi : Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşamak

Kendi İsminizi, Sevgilinizin İsmi İle Birlikte Yazarak Aşk Testi Yapın ve İsim Uyumunu Kontrol Edin!
Acaba adınız sevdiğiniz insanın adı ile ne kadar uyumlu? Sevgilinizin adı sizinkiyle birbirine ne kadar yakışıyor? Bunu anlamak artık çok kolay! Sadece bir iki saniyenizi ayırarak aşağıdaki isim uyumu hesaplayıcısından yapabilirsiniz.
Hesaplayıcıda “Your Name” kısmına kendi adınızı, “His or Her Name” kısmına da sevgilinizin, kardeşinizin, kız arkadaşınızın veya bir dostunuzun ismini yazın. Ardından Test yazan butona tıklayın. Hepsi bu kadar kolay işte!


Show CommentsClose Comments

Leave a comment