13379128819708770970206195-244505_10150196706363168_178644378167_10583_726_b.jpg (640×480)

Resimdeki ünlü: Belkıs Özener –  (Doğum Tarihi: 1940) Türk şarkıcıdır.

Merhaba arkadaşlar, isimler hakkında aradığınız her şeyi bulabileceğiniz websitemize hoş geldiniz. Bu yazıda Belkıs   ismini masaya yatırıp tüm ayrıntılarıyla ele alıyoruz ve her açıdan inceliyoruz. Yazının devamında Belkıs   ismi ile ilgili anlamı, kökeni, analizi, en popüler isimler arasındaki sıralaması, cinsiyeti, Kuranda geçip geçmediği ve dini Anlamı gibi konularda detaylı bilgileri okuyacaksınız.

 Belkıs  İsminin Anlamı Nedir? Kelimesinin Türkçe Sözlükteki Karşılığı Nedir? Ne Anlama Gelmektedir? Manası Ne Demektir?

  1. Efsaneye göre, Hazreti Süleyman zamanındaki Seba Melikesinin adı.
  2. müslümanların seba melikesine verdikleri isim. – güneşe tapan bir kavmin kraliçesi iken hz. süleyman’a biat ederek kendisiyle evlenmiş ve müslüman olmuştur. kur’an’da ismi lafzen geçmemiştir. fakat hz. süleymanla arasında geçen olaylar neml suresinde anlatılır. kur’an’da bahsedilen kadının o olduğu rivayet edilir
  3. Süleyman (A.S.) zamanında, Yemen’de Sebe şehrinde hükümet süren Himyerilerden bir melikedir. Süleyman (A.S.) bunu Filistin’e çağırdı, geldi ve iman etti. (Bak: Taht-ı Belkıs)(Hz. Süleyman (A.S.) Taht-ı Belkısı yanına celb etmek için, vezirlerinden bir alim-i ilm-i celb dedi: “Gözünüzü açıp kapayıncaya kadar sizin yanınızda o tahtı hazır ederim” olan hadise-i harikaya delalet eden şu ayet $ ilaahir… İşaret ediyor ki: Uzak mesafelerden eşyayı aynen veya sureten ihzar etmek mümkündür. Hem vaki’dir ki; risaletiyle beraber saltanatla müşerref olan Hz. Süleyman (A.S.) hem masumiyetine, hem de adaletine medar olmak için pek geniş olan aktar-ı memleketine bizzat zahmetsiz muttali olmak ve raiyetinin ahvalini görmek ve dertlerini işitmek, bir mu’cize suretinde Cenab-ı Hak ihsan etmiştir. Demek Cenab-ı Hakk’a itimad edip Süleyman’ın (A.S.) lisan-ı ismetiyle istediği gibi, o da lisan-ı istidadiyle Cenab-ı Hak’tan istese ve kavanin-i adetine ve inayetine tevfik-i hareket etse; ona dünya bir şehir hükmüne geçebilir. Demek taht-ı Belkıs Yemen’de iken Şam’da aynıyla veyahud suretiyle hazır olmuştur, görülmüştür. Elbette taht etrafındaki adamların suretleriyle beraber sesleri de işitilmiştir. İşte uzak mesafede, celb-i surete ve savta haşmetli bir surette işaret ediyor. S.)

BELKIS Adının Yaygınlığı

BELKIS Türkiye’de en çok kullanılan 632. isim (… 630. ayşenur, 631. batuhan, 632. belkıs, 633. bengü, 634. binnur, …). Ülkemizde yaklaşık her3,681 kişiden birinin adı BELKIS ve ismin yaygınlık oranı binde 0.27.

BELKIS adının yaygınlık oranının Türkiye’nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 13-08-2014 18:52 itibariyle yaklaşık 21,184 kişinin isminin BELKIS olduğu ve BELKIS isimli kişi sayısının her yıl ortalama 321 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

Belkıs İsminin Numeroloji Yorumu


Gizil gücünüz tümüyle hizmet ve düzenle ilintilidir. Güvenilir biri olduğunuzu diğer insanlara ispatlayın. Düzenli, yardımsever, dürüst ve samimi bir insansınız. Önemli işler başarmak için buradasınız. Yoğun ve uzun saatler boyu çalışarak ve pratikliğinizi kullanarak bunu başarabilirsiniz.

İfadenizi, irade gücünüzle ortaya koyacaksınız. Bu üstünlük taslamak anlamına gelmez. Tanrısal iradenin olumlu bir uyumudur. Tinsel olaylara pratik bir şekilde yaklaşacaksınız. Kişisel maddi çıkarlarınızı önemsemeyin. 4 yapıcının sayısıdır ve size sadık kalacak herhangi bir örgütlenmenin kurulmasına yardımcı olacaksınız.
SON HARFLERİ BELKIS İLE UYUMLU İSİMLER:
Son 5 harfine (elkıs) göre belkıs ile Uyumlu İsimler :
Son 4 harfine (lkıs) göre belkıs ile Uyumlu İsimler :
Son 3 harfine (kıs) göre belkıs ile Uyumlu İsimler :
Son 2 harfine (ıs) göre belkıs ile Uyumlu İsimler :
BAŞ HARFLERİ BELKIS İLE UYUMLU İSİMLER:
İlk 5 harfine (belkı) göre BELKIS ile Uyumlu İsimler :
İlk 4 harfine (belk) göre BELKIS ile Uyumlu İsimler :
İlk 3 harfine (bel) göre BELKIS ile Uyumlu İsimler :
belgin belma beliğ belamir belçin belde
İlk 2 harfine (be) göre BELKIS ile Uyumlu İsimler :
bekir berna betül begüm berrin beyhan berk berkan bengü bengi beril berrak beyza benan berkant berat bedrettin behçet behiye bedri berhan bektaş berfu berkay besim beste beşir bedir behzat bertan bedriye behice bengül beyazıt behiç berkhan bedii bedia beray berceste begümhan behnan benal benek berçin berin berksoy berkten bernar berta bertuğ besime bessam beyatlı bediray begül behlül behram benay bener bengisu benian benson beria berker berki berkin bermal berivan betigül beytullah berke
 Belkıs  İsmi Türkiye’de En Çok Kullanılan Kaçıncı İsimdir?
Belkıs  adı ülkemizde kullanım sıklığı bakımından 632. sırada yer almaktadır.
Ülkemizde Belkıs   İsminde Kaç Kişi Var?
Türkiye’de adı  Belkıs  olan toplam 21.021 kişi vardır.

Köken olarak  Belkıs  İsminin Kökeni Nedir? Hangi Dilden Geçmiştir? Türkçe mi? Kürtçe mi? Arapça mı? Farsça mı?
Bilindiği kadarıyla  Belkıs  isminin kökeni: Arapça
Cinsiyet olarak Belkıs   isminin cinsiyeti nedir? Kız adı mı, erkek adı mı, yoksa her iki cinse koyulabilen üniseks bir isim mi?
Belkıs  adının cinsiyeti: Kız ismi

 Belkıs  İsmi Kaç Harften Oluşmaktadır?
Belkıs  adının harf sayısı:

 Belkıs  İsmi Kuranda Geçiyormu? Nerde Geçer? Kuranda Geçen Kız/Erkek İsimleri Arasında Varmı? Hangi Ayette ve Surede Geçmektedir?

Yüce kitabımız Kuran-ı Kerim’de  Belkıs  İsmi YOKTUR,GEÇMEZ.

Gelin Belkıs   İsmini Hep Birlikte Analiz Edelim ve Sonuçların Nasıl Çıktığına Beraber Göz Atalım:

İsim analiz sonuçları hakkında bilgi: İsimler harflerden oluşur ve İSİM ANALİZİ TABLOSU’nda her harf için belirli bir karakteristik özellik yer alır. İsmin harflerine göre bu özellikleri alt alta sıralayarak ismin analizine topluca bir bakış atılabilir ve bir fikir sahibi olunabilir.

B harfi : Ön sezilerinin kuvveti
E harfi : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
L harfi : Sanatsal yeteneğe sahip olma
K harfi : Başarı, unvan sahibi olma
I harfi : Hassasiyet
S harfi : Hayalperestlik

Kendi İsminizi, Sevgilinizin İsmi İle Birlikte Yazarak Aşk Testi Yapın ve İsim Uyumunu Kontrol Edin!
Acaba adınız sevdiğiniz insanın adı ile ne kadar uyumlu? Sevgilinizin adı sizinkiyle birbirine ne kadar yakışıyor? Bunu anlamak artık çok kolay! Sadece bir iki saniyenizi ayırarak aşağıdaki isim uyumu hesaplayıcısından yapabilirsiniz.
Hesaplayıcıda “Your Name” kısmına kendi adınızı, “His or Her Name” kısmına da sevgilinizin, kardeşinizin, kız arkadaşınızın veya bir dostunuzun ismini yazın. Ardından Test yazan butona tıklayın. Hepsi bu kadar kolay işte!


Show CommentsClose Comments

Leave a comment