İpek İsminin Anlamı, Analizi, Kökeni, Numerolojisi, Yorumları, Karakteri, Kişilik Özellikleri

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar, isimler hakkında aradığınız her şeyi bulabileceğiniz websitemize hoş geldiniz. Bu yazıda İpek ismini masaya yatırıp tüm ayrıntılarıyla ele alıyoruz ve her açıdan inceliyoruz. Yazının devamında İpek ismi ile ilgili anlamı, kökeni, analizi, en popüler isimler arasındaki sıralaması, cinsiyeti, Kuranda geçip geçmediği ve dini Anlamı gibi konularda detaylı bilgileri okuyacaksınız.

Özellik Değeri
İsim İpek
İpek İsminin Cinsiyeti Kız İsmi
İpek İsminin Kökeni Türkçe
İpek İsmi Kuranda Geçiyor mu? Hayır Kuranda Geçmiyor
İpek İsminin Türkçe Sözlük Anlamı
  1. İpek böceği kozaları çözülerek çıkarılan ve dokumacılıkta kullanılan çok ince, esnek ve parlak tel Örnek: Hamam takımları hep sırma ve ipek işlemeli imiş. S. Birsel
  2. Bu telden yapılmış.
  3. Türkçe kökenli bir Kız ismi olan İpek; "İpek tellerle dokunan kumaş" anlamına gelir.
  4. İpek böceği kozası çözülerek çıkarılan ince parlak tel
  5. İpek böcekleri tarafından salgılanan, glisin ve alanin amino asitleri bakımından zengin ve antiparalel beta yaprakları şeklinde düzenlenmiş birden fazla polipeptit zincirinden oluşan, molekül ağırlığı 350000 Dalton kadar olan, kozayı oluşturan fibroin ve serisin proteinlerini içeren ipliksi madde.
  6. ipekböceği denilen ve dut yaprağı ile beslenen kurdun ördüğü koza çözülerek elde edilen, kumaş dokumada kullanılan parlak ve ince tel
İpek isminin resimleri

İsmin Analizi:

Kırılgan, kendinden emin, üzüntü ve sevinci bir arada yaşayan, başarılı, unvan sahibi olabilme potansiyeli olan bir kişilik enerjisi verir.

İPEK Adının Yaygınlığı

İPEK Türkiye’de en çok kullanılan 235. isim (… 233. çağrı, 234. fulya, 235. ipek, 236. gonca, 237. müge, …). Ülkemizde yaklaşık her 982 kişiden birinin adı İPEK ve ismin yaygınlık oranı binde 1.02.

İPEK adının yaygınlık oranının Türkiye’nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 06-10-2014 20:39 itibariyle yaklaşık 80,208 kişinin isminin İPEK olduğu ve İPEK isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1212 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

İpek İsminin Numeroloji Yorumu
Gizil gücünüz değişkenlik ve uysallıkla ilintilidir. Yeni fikirler üretmede ve bunları hayata geçirmede başarılısınız. Sabırsız olmayın, kararsızlığınız nedeniyle yanlış anlaşılabilirsiniz. Lirik, sokulgan, ilerici birisiniz. Bazen kararsız davranışlarınız başkaları tarafından kolay anlaşılmayabilir. Hayatın içindeki iyi yanları bulup çıkarma düşkünlüğünüze dikkat edin.

İfadenizi, yaratıcı özgürlüğü sunarak ortaya koyacaksınız. İnsanlara tinsel olaylar hakkında bilgi verirken onları cesaretlendirip umut verin. Yaratıcı özgürlük ifadesi aynı zamanda, özgürlüğü doğru ve yerinde kullanmayı da ifade eder. Tinsel dünyanızda edindiğiniz bilgilere göre, diğer insanlarında tinsel yaşamını aydınlatmak için kendinize zaman verin.

İpek ismine benzeyen isimler

Bu bölümde listelenen isimler sitemize özel geliştirilmiş bir algoritmanın sonucu olup, cinsiyet ve karakter bakımından en uygun isimler hedeflenmiştir.
İber, İley, İmer, İpar, İrem, İren, İver

İpek ismine ait istatistiki bilgiler

Türkiye’de İpek ismini taşıyan yaklaşık 79.415 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde İpek ismi en çok kullanılan 235. isim olup, yaklaşık olarak her 982 kişiden biri İpek adını taşımaktadır.

İpek isminin sitemizde görüntülenme sayısı 18.447. İpek ismi için yaptığımız ankete katılan 89 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,43. Ziyaretçilerimizden 294 kişi İpek ismini öneriyor, 71 kişi ise önermiyor. Ziyaretçilerimiz bu isim için 1 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

İpek ismi ile uyumlu İsimler

Bu bölümde listelenen isimler harf benzerlikleri dikkate alınarak her alt başlıkta en fazla 10 adet olacak şekilde rastgele getirilmiştir.

İlk iki harfi İpek ismi ile uyumlu bazı isimler

İpar

Son üç harfi İpek ismi ile uyumlu bazı isimler

Özüpek, Eripek, Akipek, Canipek

İlk ve son harfi İpek ismi ile uyumlu bazı isimler

İrtek, İlsak, İbrinşak, İshak, İnşirak, İnak

İpek isminin analizi

İpek isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

İ harfi : Kırılganlığı
P harfi : Kendinden emin olma
E harfi : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
K harfi : Başarı, unvan sahibi olma

İpek isminin numerolojisi

İpek isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

İ = 12
P = 20
E = 6
K = 14
Toplam = 52

İpek ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda İpek ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi İpek olan önemli kişiler

İpek Bilgin

İpek Bilgin, Türk tiyatro oyuncusu, tiyatro oyun yönetmeni, oyuncu çalıştırıcısı ve çevirmendir. Esasen tiyatrocu olan İpek Bilgin, tiyatronun yanı sıra birçok sinema filmi ve televizyon dizisinde de oynamıştır. Ankara Devlet Tiyatrosu’nda görev yapmıştır. Geç başladığı televizyon dizilerindeki kariyeri, ülke çapında tanınmasını sağlamış ve hayranlık kazandırmıştır.[1][2] Tiyatrocu Çağ Çalışkur’un annesidir.[3]

İpek Karapınar

Funda İpek Karapınar, (Doğum Tarihi: 1 Ocak 1984, İstanbul), Türk oyuncu.

İpek Ongun

İpek Ongun, Türk yazar.

İpek Soroğlu

İpek Soroğlu (Doğum Tarihi: 12 Mart 1985-İstanbul) Milli voleybolcu. Voleybola on üç yaşında başladı. Galatasaray, V.B Güneş Sigorta ve Beşiktaş takımlarından mücadele etti. V.B Güneş Sigorta’da oynarken 2004 Top Teams Kupası şampiyonluğu yaşadı. 2009 yılında Fenerbahçe Acıbadem’e transfer oldu.

İpek Soylu

Son güncelleme: 12 Temmuz 2013

İpek Tanrıyar

İpek Tanrıyar, ( 25 Ekim 1980, İstanbul) Türk oyuncu ve manken.

İpek Tenolcay

İpek Tenolcay (Doğum Tarihi: 12 Temmuz 1970, İstanbul), manken, sinema ve dizi oyuncusu.

İpek Tuzcuoğlu

İpek Tuzcuoğlu, (Doğum Tarihi:11 Kasım 1971), İzmir doğumlu Türk sinema ve dizi oyuncusu. Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

İpek Yaylacıoğlu

İpek Yaylacıoğlu (Doğum Tarihi: 31 Temmuz 1984, İstanbul), Türk oyuncu, desinatör ve fotoğrafçı.

İpek Çalışlar

İpek Çalışlar (Doğum Tarihi: 1947, İstanbul), Türk gazeteci yazar.

İpek Çeken

İpek Çeken (Doğum Tarihi: 1966, Ankara), Türk oyuncu. Liseyi TED Ankara Koleji’nde bitirmiştir. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı mezunudur.

İpek Özkök

İpek Özkök, ( 19 Temmuz 1982, İstanbul) Türk oyuncu ve manken.

İpek Şenoğlu

Son güncelleme: 1 Mart 2011

İkinci ismi İpek olan önemli kişiler

Gülen İpek Abalı

Gülen İpek Abalı, (Doğum Tarihi: 8 Nisan 1980 Mannheim, Almanya) Türk tiyatrocu, dramaturg ve yazardır.

Soyadı İpek olan önemli kişiler

Ali İpek

Ali İpek (Doğum Tarihi: 1955), Kasım 2005 – Haziran 2010 süreci ile Denizlispor Kulübü’nün başkanı, eski futbolcu, iş adamı.

Haluk İpek

Haluk İpek (Doğum Tarihi: 2 Şubat 1963, Suluova, Amasya, Türkiye), Türk siyasetçi.

Hamdi Akın İpek

<!– NewPP limit report Parsed by mw1189 CPU time usage: 0.008 seconds Real time usage: 0.013 seconds Preprocessor visited node count: 0/1000000 Preprocessor generated node count: 2/1500000 Post‐expand include size: 0/2048000 bytes Template argument size: 0/2048000 bytes Highest expansion depth: 0/40 Expensive parser function count: 0/500 –>

Hasan İpek

Hasan İpek (Doğum Tarihi: 1959, Karabük), Türk bürokrat.

Ozan İpek

Ozan İpek (Doğum Tarihi: 10 Ekim 1986, Ankara), Mersin İdman Yurdu’nda forma giyen Türk millî futbolcu. Futbola Batman Petrolspor’da başlamıştır. Batman Petrolspor’da 12 gol attı. Bucaspor’a kiralandığında 10 gol ve 10 asist kaydetti. Şubat 2009’da Bursaspor’a transfer oldu. Burada kariyerinin en başarılı dönemini geçirip, Süper Lig şampiyonluğu yaşamıştır. 2012-13 sezonu devre arasında Mersin İdman Yurdu’na transfer olmuştur.

Mahir İpek

Mahir İpek, (Doğum Tarihi: 1972, Afşin, Kahramanmaraş) Türk tiyatro oyuncusudur. Bilkent Üniversitesi tiyatro bölümünden mezun oldu.

İPEK KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ İPEK İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (pek) göre ipek ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ek) göre ipek ile Uyumlu İsimler :

dilek melek emek petek benek bilek şimşek çiçek gülçiçek zeybek

BAŞ HARFLERİ İPEK İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (ipe) göre İPEK ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ip) göre İPEK ile Uyumlu İsimler :

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ İPEK İLE UYUMLU İSİMLER:

‘i’ ile başlayıp ‘k’ ile Biten İsimler :

ishak

 

İPEK ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

İPEK adını oluşturan İ, P, E, K harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 52:

İ
P
E
K
TOPLAM
12
20
6
14
52

İPEK ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada … 363. ediz, 364. karadağ, 365. ipek, 366. asya, 367. mete, … Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 52 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

kemal naime sina adalet cemil algın aydan dilek azem babür barın behçet burç önal genco çiğdem ediz karadağ asya mete nebil neşe celali tuba azra baycan bener cemre ekip sani nejla nuh batu

 

Sponsorlu Bağlantılar

Bu sayfada yer alan ayrıntılı bilgiler arasında acaba İpek ismi yüce kitabımız Kuran-ı Kerim'de var mı?, acaba İpek isminin karakter yorumu nedir?, acaba İpek isminin Türkiye'deki kullanım istatistikleri nedir, kaçıncı sırada yer almaktadır ve kaç kişinin adıdır?, acaba İpek isminin harf ve kişilik analizi nedir?, acaba İpek isimli ünlüler kimlerdir?, acaba İpek ismine benzeyen alternatif isimler nelerdir? gibi diğer sitelerde ancak tek tük bulabileceğiniz bilgilerin hepsini bulacak ve tamamına birden göz atabileceksiniz.

Hangi İsme Bakmıştınız? İsmi Yazıp Enter Tuşuna Basın!

İlkay

Sonraki Sayfa »

İskender

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir