Ilgaz İsminin Anlamı, Analizi, Kökeni, Numerolojisi, Yorumları, Karakteri, Kişilik Özellikleri

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar, isimler hakkında aradığınız her şeyi bulabileceğiniz websitemize hoş geldiniz. Bu yazıda Ilgaz ismini masaya yatırıp tüm ayrıntılarıyla ele alıyoruz ve her açıdan inceliyoruz. Yazının devamında Ilgaz ismi ile ilgili anlamı, kökeni, analizi, en popüler isimler arasındaki sıralaması, cinsiyeti, Kuranda geçip geçmediği ve dini Anlamı gibi konularda detaylı bilgileri okuyacaksınız.

Özellik Değeri
İsim Ilgaz
Ilgaz İsminin Cinsiyeti Üniseks (Hem kız hem de erkek ismi)
Ilgaz İsminin Kökeni Türkçe
Ilgaz İsmi Kuranda Geçiyor mu? Evet Kuranda Var
Ilgaz İsminin Türkçe Sözlük Anlamı
  1. Atın dört nala koşması.
  2. Hücum, akın.
  3. Çankırı ilinin ilçe merkezi.
  4. Batı Karadeniz bölgesinin en yüksek dağ kütlesi.

dörtnala

  1. At, dörtnal koşarak Örnek: Aydınlıktan huylanan atlar şaha kalkarak deli gibi dörtnala ileri atılıyorlardı. Ö. Seyfettin

dörtnal

  1. Atın en hızlı koşma biçimi.
  2. Bir işi çok çabuk yapma, acele etme.
Ilgaz isminin resimleri

İsmin Analizi:

Başarılı, unvan sahibi olabilme potansiyeli olan, algılaması yüksek, mantıklı, atılgan, sağduyulu, yaratıcı bir kişilik enerjisi verir.

ILGAZ Adının Yaygınlığı

ILGAZ Türkiye’de en çok kullanılan 1677. isim (… 1675. hürol, 1676. hüsrev, 1677. ılgaz, 1678. asya, 1679. onurcan, …). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı ILGAZ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

ILGAZ adının yaygınlık oranının Türkiye’nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 04-10-2014 04:31 itibariyle yaklaşık 2,358 kişinin isminin ILGAZ olduğu ve ILGAZ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

Ilgaz İsminin Numeroloji Yorumu
Sizin gizil gücünüz öz güveninizle ilintilidir. Tüm olasılıklarda tekil konuşmayı öğrenmelisiniz. Çünkü siz kendi benliğinizi değiştirmek için buradasınız. Bu bencillik değil, becerilerinizi idareli kullanmaktır. Olaylara karşı sıra dışı bir yaklaşımınız var ve yaratıcı fikirlere sahipsiniz. İş hayatında amaçlarınıza ulaşmak için üstün zekanızı kullanın. Ukala olmayın. Siz hırslı, olumlu, kararlı ve kendine güvenen birisiniz ve lider olacaksınız.

İfadenizi, tam anlamıyla bireyselleştirme ve yaratıcı liderliğinizle ortaya koyacaksınız. Çalışanlarınıza karşı sabırlı olmalısınız. Onlar sonuçları önceden göremeyebilirler. Otoritenizi tinsel konularda yanlış kullanırsanız benliğinizi bulamayacaksınız.

1’in devinimi sizi sık sık ruhaniliğe itecektir. Tinselliğe giden birçok yol vardır. Sizin ifadeniz bu yolu başkaları için aydınlatmaktır.

Ilgaz ismine benzeyen isimler

Bu bölümde listelenen isimler sitemize özel geliştirilmiş bir algoritmanın sonucu olup, cinsiyet ve karakter bakımından en uygun isimler hedeflenmiştir.
Ilgar, Algan, Elfaz, Ildız, Ilgazer, Ilgı, Ilgım

Ilgaz ismine ait istatistiki bilgiler

Türkiye’de Ilgaz ismini taşıyan yaklaşık 2.335 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Ilgaz ismi en çok kullanılan 1677. isim olup, yaklaşık olarak her 29.448 kişiden biri Ilgaz adını taşımaktadır.

Ilgaz isminin sitemizde görüntülenme sayısı 18.012. Ilgaz ismi için yaptığımız ankete katılan 28 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 3,89. Ziyaretçilerimizden 147 kişi Ilgaz ismini öneriyor, 32 kişi ise önermiyor.

Ilgaz ismi ile uyumlu İsimler

Bu bölümde listelenen isimler harf benzerlikleri dikkate alınarak her alt başlıkta en fazla 10 adet olacak şekilde rastgele getirilmiştir.

Ilgaz ismini içinde barındıran isimler

Ilgazer

İlk üç harfi Ilgaz ismi ile uyumlu bazı isimler

Ilgın, Ilgar, Ilgazer, Ilgım, Ilgı

Son iki harfi Ilgaz ismi ile uyumlu bazı isimler

Ecenaz, Gençyaz, Bakinaz, Verdinaz, Gülbeyaz, Servinaz, Şehnaz, Ayvaz, Sirfiraz, Şahnaz

İlk ve son harfi Ilgaz ismi ile uyumlu bazı isimler

Iraz, Irız, Ildız

Ilgaz isminin analizi

Ilgaz isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

I harfi : Hassasiyet
L harfi : Sanatsal yeteneğe sahip olma
G harfi : İnatçı kişilik, gerginlik
A harfi : Atılgan, enerjik
Z harfi : Bilimsel bakış açısı, okumayı seven bir kişilik

Ilgaz isminin numerolojisi

Ilgaz isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

I = 11
L = 15
G = 8
A = 1
Z = 29
Toplam = 64

Ilgaz ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Ilgaz ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

Soyadı Ilgaz olan önemli kişiler

Aydın Ilgaz

Aydın Ilgaz (Doğum Tarihi: 2 Mart 1940, İstanbul), Türk edebiyatının önemli yazarlarından Rıfat Ilgaz’ın oğludur. Babasıyla birlikte kurdukları Çınar Yayınları’nı devam ettirmektedir. 2004 yılında Rıfat Ilgaz’ın Hababam Sınıfı ve Sınıf kitaplarıyla ilgili anılarını Sınıf’ın Efsanesi başlıklı kitabında toplamıştır. Düzenli olarak Rıfat Ilgaz etkinlikleriyle edebiyatın Koca Çınarını tanıtmaktadır.

Faruk Ilgaz

Faruk Ilgaz (Doğum Tarihi: 1922) Türk spor adamı.

Refik Ilgaz

Refik Ilgaz, (Doğum Tarihi: 1890, Karapürçek, Taşköprü, Kastamonu) – (ö. 15 Şubat 1962), Türk siyasetçi.

Rıfat Ilgaz

Mehmet Rıfat Ilgaz (7 Mayıs 1911;[1] Cide, Kastamonu – 7 Temmuz 1993, İstanbul), Türk şiir, roman ve öykü yazarı. Özellikle Hababam Sınıfı romanıyla tanındı. Hem yazılarında hem de kişisel hayatında toplumcu bir çizgi devam ettirdi. Türkiye’nin en çalkantılı siyasi dönemlerinde devam ettiği dergiciliği, aynı dönemdeki birçok yazar gibi, onun da adliye koridorlarında ve hapishanede zaman geçirmesine neden oldu. Oldukça üretken olan yazın hayatına şiirden mizah öykülerine, romandan çocuk kitaplarına birçok farklı alanda eser sığdırdı. Bir zamanlar toplatılan Karartma Geceleri eseri 2004 yılında 100 Temel Eser listesine girdi. Yazarın eserleri günümüzde, oğlu Aydın Ilgaz ile birlikte kurduğu, Çınar Yayınları’ndan çıkmaktadır. Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

ILGAZ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ILGAZ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (lgaz) göre ılgaz ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (gaz) göre ılgaz ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (az) göre ılgaz ile Uyumlu İsimler :

yılmaz mümtaz şehnaz naz feyyaz solmaz kiraz binnaz korkmaz selvinaz aynaz canselvinaz elifnaz ferahnaz gülbeyaz meleknaz poyraz

BAŞ HARFLERİ ILGAZ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (ılga) göre ILGAZ ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (ılg) göre ILGAZ ile Uyumlu İsimler :

ılgın ılgıtİlk 2 harfine (ıl) göre ILGAZ ile Uyumlu İsimler :

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ILGAZ İLE UYUMLU İSİMLER:

‘ıl’ ile başlayıp ‘az’ ile Biten İsimler :

‘ı’ ile başlayıp ‘z’ ile Biten İsimler :

 

ILGAZ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ILGAZ adını oluşturan I, L, G, A, Z harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 64:

I
L
G
A
Z
TOPLAM
11
15
8
1
29
64

ILGAZ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada … 793. rıfat, 794. ulaş, 795. ılgaz, 796. kamile, 797. kasım, … Toplam 43 ismin aritmetik toplamı 64 (Binde 17.39 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

zafer nahit nihat kübra azime behiye besime beyhan beşir biray bükem cansel hicran ergin esti fügen fırat rıfat ulaş kamile kasım lut musa nuhi runa sabire sarp selcan simge sıdıka yasef izbel arkın birdane canberk ikram özal nayıf hayat onayrebiş refet

 

Sponsorlu Bağlantılar

Bu sayfada yer alan ayrıntılı bilgiler arasında acaba Ilgaz ismi yüce kitabımız Kuran-ı Kerim'de var mı?, acaba Ilgaz isminin karakter yorumu nedir?, acaba Ilgaz isminin Türkiye'deki kullanım istatistikleri nedir, kaçıncı sırada yer almaktadır ve kaç kişinin adıdır?, acaba Ilgaz isminin harf ve kişilik analizi nedir?, acaba Ilgaz isimli ünlüler kimlerdir?, acaba Ilgaz ismine benzeyen alternatif isimler nelerdir? gibi diğer sitelerde ancak tek tük bulabileceğiniz bilgilerin hepsini bulacak ve tamamına birden göz atabileceksiniz.

Hangi İsme Bakmıştınız? İsmi Yazıp Enter Tuşuna Basın!

Iraz

Sonraki Sayfa »

Işık

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir