Hazar İsminin Anlamı, Analizi, Kökeni, Numerolojisi, Yorumları, Karakteri, Kişilik Özellikleri

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar, isimler hakkında aradığınız her şeyi bulabileceğiniz websitemize hoş geldiniz. Bu yazıda Hazar ismini masaya yatırıp tüm ayrıntılarıyla ele alıyoruz ve her açıdan inceliyoruz. Yazının devamında Hazar ismi ile ilgili anlamı, kökeni, analizi, en popüler isimler arasındaki sıralaması, cinsiyeti, Kuranda geçip geçmediği ve dini Anlamı gibi konularda detaylı bilgileri okuyacaksınız.

Özellik Değeri
İsim Hazar
Hazar İsminin Cinsiyeti Üniseks (Hem kız hem de erkek ismi)
Hazar İsminin Kökeni Arapça
Hazar İsmi Kuranda Geçiyor mu? Hayır Kuranda Geçmiyor
Hazar İsminin Türkçe Sözlük Anlamı
 1. Barış.
 2. VI-X. yüzyıllar arasında Hazar Denizi'nin ve Kafkasların kuzeyinde yaşamış bir Türk boyu veya bu boydan olan kimse.
 3. 1. sabit meskeni olanların oturdukları memleket. 2. barış ve güven.
 4. Barış ve güven
 5. Bir şeyi bir kimseye vermeyip men ve hacr etmek.

barış

 1. Savaşın bittiğinin bir antlaşmayla belirtilmesinden sonraki durum, sulh
 2. Böyle bir antlaşmadan sonra insanlık tarihindeki süreç.
 3. Uyum, karşılıklı anlayış ve hoşgörü ile oluşturulan ortam Örnek: Devlet işçi işveren ilişkilerinde çalışma barışının sağlanmasını kolaylaştırıcı ve koruyucu tedbirler alır. Anayasa
 4. Barışma işi
 5. Sulh (karş. uzlaşma). ~ yargıcı: sulh hâkimi. ~ yargılığı: sulh mahkemesi.
 6. Savaşsız, kavgasız, huzurlu, düzgün durum.
 7. Savaş ya da dargınlıktan sonraki uzlaşma, anlaşma.
 8. 1. savaşsızlık durumu. 2. savaştan sonra silah bırakma, uzlaşma sulh. 3. dirlik, düzenlik.

boy

 1. Ortak bir atadan türediklerine inanılan toplumsal ve ekonomik ilişkilerinde anaerkil, ataerkil anlayışı uygulayan geleneksel topluluk, kabile, klan Örnek: Türk boyları birbirlerini kardeş tanıyorlar. O. S. Orhon
Hazar isminin resimleri

İsmin Analizi:

Kendine her hususta güveni tamdır. Hata çok az yapar. Sağduyuludur. Hayatında tereddütlere çok yer verir. Mantıklı ve atılgandır. Çok iyi proje üretir. İnce eleyip sık dokur. Başarı seviyesi yüksektir.
Hazar İsminin Numeroloji Yorumu
Gizil gücünüz insancıllıktır. Ilımlılığı, bağışlamayı ve özveriyi öğrenmelisiniz. Bundan çıkar sağlamak isteyecek insanlara karşı hazırlıklı olun. İdealist, hoşgörülü, sevecen ve cömert birisiniz. İnsanlara yol göstermekten haz duyuyorsunuz. Bu potansiyelinizi kullanmadığınız takdirde, bencil ve duygusuz bir insan olma ihtimaliniz oldukça fazla! Bu durumdaki insanlarla olan iletişiminiz ve ilişkileriniz tehlikeye girmiş olacaktır.

İfadenizi, insan severlikle yani iyilikle ortaya koyacaksınız. Dünyayı sevin, onun sizin şefkatinize ve yardımınıza ihtiyacı var. Başladığınız bir işi sonuna kadar götürün. Bu ise, tüm dikkatinizi toplamanız gerektiğinin göstergesidir. İçinizde taşıdığınız sevgiyi insanlarla paylaşarak onlara örnek bir insan olma yolunu seçtiniz. Fakat bu yolu izlerken sevginin ve saygının dozunu ayarlayarak, size gelebilecek zararları da önlemeye çalışmalısınız. Enerjinizi sizin için önem taşıyan ve size yardımcı olabilecek çalışmalara harcamalısınız.

Hazar ismine benzeyen isimler

Bu bölümde listelenen isimler sitemize özel geliştirilmiş bir algoritmanın sonucu olup, cinsiyet ve karakter bakımından en uygun isimler hedeflenmiştir.
Hazal, Hazan, Hazer, Hezar, Bahar, Başar, Bayar

Hazar ismine ait istatistiki bilgiler

Hazar isminin sitemizde görüntülenme sayısı 19.216. Hazar ismi için yaptığımız ankete katılan 86 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,08. Ziyaretçilerimizden 186 kişi Hazar ismini öneriyor, 25kişi ise önermiyor.

Hazar ismi ile uyumlu İsimler

Bu bölümde listelenen isimler harf benzerlikleri dikkate alınarak her alt başlıkta en fazla 10 adet olacak şekilde rastgele getirilmiştir.

İlk üç harfi Hazar ismi ile uyumlu bazı isimler

Hazen, Hazim, Hazal, Hazel, Hazime, Hazlan, Haziz, Hazan, Hazer, Hazrec

Son üç harfi Hazar ismi ile uyumlu bazı isimler

Mahizar, Gülizar, Cezzar, Gülzar, Zülfizar, Çemenzar, Sayezar, Nevzar, Hezar, Bergüzar

İlk ve son harfi Hazar ismi ile uyumlu bazı isimler

Hiranur, Hakgüzar, Hür, Habinar, Halaskar, Halenur, Hüryaş Ar, Hezar, Hepyener, Huzur

Hazar isminin analizi

Hazar isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

H harfi : Sakin ve durağanlık
A harfi : Atılgan, enerjik
Z harfi : Bilimsel bakış açısı, okumayı seven bir kişilik
A harfi : Atılgan, enerjik
R harfi : Sert yapıya sahip olma

Hazar isminin numerolojisi

Hazar isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

H = 10
A = 1
Z = 29
A = 1
R = 21
Toplam = 62

Hazar ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Hazar ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Hazar olan önemli kişiler

Hazar Ergüçlü

Hazar Ergüçlü, (Doğum Tarihi: 1 Ocak 1992, KKTC), Kıbrıs Türkü dizi ve sinema oyuncusu.[1]

İkinci ismi Hazar olan önemli kişiler

Mir Hazar Khan Khoso

Mir Hazar Khan Khoso (Doğum Tarihi: 1929), 24 Mart 2013 tarihinde atanan Pakistan’ın 23. (Vekaleten) eski Başbakanıdır. Bir hukukçu olarak Khoso, önce Federal Şeriat Mahkemesi Adalet Başkanı olarak görev yapmış ve şu anda önümüzdeki 2013 yılının Mayıs ayında planlanan genel seçimlere kadar geçici Başbakan olarak görev yapmaktadır. Khoso emekli bir yargıçtır.

Nedim Hazar (Bora)

Nedim Hazar, (Doğum Tarihi: 1960, Ankara), yönetmen, senarist, müzik eleştirmeni, yapımcı, müzisyen, solist.

Soyadı Hazar olan önemli kişiler

M. Nedim Hazar

M. Nedim Hazar, (Doğum Tarihi: 1966 Şanlıurfa) gazeteci, yazar, sinema eleştirmeni.

Mirza Hazar

Mirza Kerim oğlu Mikayilov (Azerice: Mirzə Kərim oğlu Mikayılov), Mirza Hazar (Azerice: Mirzə Xəzər) olarak bilinen (29 Kasım 1947, Göyçay, Azerbaycan Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti , SSCB), Azeri yazar, siyasi analist, spiker, radyocu, yayıncı ve İncil’in Azericeye çevirmeni. Ayrıca Mirza Michaeli olarak da bilinir.[1] Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Numan Hazar

Numan Hazar 1945’te Tarsus’ta doğdu. 1966 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Dışişleri Bakanlığı’nda çalışmaya başladı. Nijerya büyükelçiliği (1995-1998), Dışişleri Bakanlığı müşavirliği (1998-2000), İkili Siyasi İşler genel müdürlüğü (2000-2001), Avrupa Konseyi daimi temsilciliği (2001-2004) ve UNESCO daimi temsilciliği (2004-2006) gibi önemli görevlerde bulundu. Dışişleri Bakanlığı Müşavirliği, Milli Savunma Bakanlığı Dış Politika danışmanlığı (2007-2009) görevlerini, 1998 yılında kısa bir süre ve 2009-2010 yıllarında da Dışişleri Bakanlığı Teftiş Kurulu üyeliği görevini yürüttü 2010 yılında emekli oldu.

IV. Leo Hazar

IV. Leo Hazar (Hazarlı Leon olarak da bilinir) (eski Yunanca: Λέων Δ΄, Latince Leōn IV) 775 ile 780 yılları arasında hüküm süren Doğu Roma / Bizans imparatorudur.

HAZAR KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ HAZAR İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (azar) göre hazar ile Uyumlu İsimler :

nazarSon 3 harfine (zar) göre hazar ile Uyumlu İsimler :

gülizar bayzar gülfizar lalezarSon 2 harfine (ar) göre hazar ile Uyumlu İsimler :

pınar serdar yaşar bahar çağlar haydar nigar dündar tayyar uygar mazhar zülfikar acar başar çınar cabbar toygar yadigar afşarayavar bernar bilbaşar kibar suar sunar şehriyar muhtar alpar rüzgar bahtiyar didar ensar gaffar diyar gülbahar sancar ildarmedar okyar sedar ruhsar senar sidar

BAŞ HARFLERİ HAZAR İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (haza) göre HAZAR ile Uyumlu İsimler :

hazalİlk 3 harfine (haz) göre HAZAR ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ha) göre HAZAR ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan halil hatice haluk hande harun hakkı halit handan hamdi haydar hamit havva hacer hayrettin hacı halis hayrihayati hamza hanife hayriye hale halime halim habib haldun halide hamide haşmet habibe hafize hanifi haşim hami hanhayrullah halise hamiyet habip hadi hamdullah hasibe hatem hayrünnisa hakim hasret habibullah habil hakikat halenurhamidiye hare havvanur hayim hayrünisa hayyam hakdiler hakkan haki halef hamdiye hanım harbi hatime hatun hayal hanefihasip hayat

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ HAZAR İLE UYUMLU İSİMLER:

‘ha’ ile başlayıp ‘ar’ ile Biten İsimler :

haydar’h’ ile başlayıp ‘r’ ile Biten İsimler :

hacer hıdır halenur havvanur hür hakdiler hızır

 

HAZAR kelimesiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

HAZAR sözcüğünü oluşturan harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 62:

H
A
Z
A
R
TOPLAM
10
1
29
1
21
62

HAZAR kelimesi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada … … Toplam 42ismin aritmetik toplamı 62 (Binde 16.99 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

rıza ihsan ahter aydın alaeddin şefik aliye ayçin aylan berçin özge ışın ferhan efser eliya ethem evin gülfe gökcan halit haşimbarlas medine nadire nedime sacit sanem sefer ömer refhan zekai botan başbuğ eriş filare göze ilayda ılgın garip nesma seyda

 

Sponsorlu Bağlantılar

Bu sayfada yer alan ayrıntılı bilgiler arasında acaba Hazar ismi yüce kitabımız Kuran-ı Kerim'de var mı?, acaba Hazar isminin karakter yorumu nedir?, acaba Hazar isminin Türkiye'deki kullanım istatistikleri nedir, kaçıncı sırada yer almaktadır ve kaç kişinin adıdır?, acaba Hazar isminin harf ve kişilik analizi nedir?, acaba Hazar isimli ünlüler kimlerdir?, acaba Hazar ismine benzeyen alternatif isimler nelerdir? gibi diğer sitelerde ancak tek tük bulabileceğiniz bilgilerin hepsini bulacak ve tamamına birden göz atabileceksiniz.

Hangi İsme Bakmıştınız? İsmi Yazıp Enter Tuşuna Basın!

Habib

Sonraki Sayfa »

Heja

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir