Hacer İsminin Anlamı, Analizi, Kökeni, Numerolojisi, Yorumları, Karakteri, Kişilik Özellikleri

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar, isimler hakkında aradığınız her şeyi bulabileceğiniz websitemize hoş geldiniz. Bu yazıda Hacer ismini masaya yatırıp tüm ayrıntılarıyla ele alıyoruz ve her açıdan inceliyoruz. Yazının devamında Hacer ismi ile ilgili anlamı, kökeni, analizi, en popüler isimler arasındaki sıralaması, cinsiyeti, Kuranda geçip geçmediği ve dini Anlamı gibi konularda detaylı bilgileri okuyacaksınız.

Özellik Değeri
İsim Hacer
Hacer İsminin Cinsiyeti Kız İsmi
Hacer İsminin Kökeni Arapça
Hacer İsmi Kuranda Geçiyor mu? Hayır Kuranda Geçmiyor
Hacer İsminin Türkçe Sözlük Anlamı
  1. Taş, kaya.
  2. İsmail Peygamber'in annesinin adı.
  3. 1. taş, kaya. -hacer-i esved: kabe'nin duvarında bulunan meşhur kara taş. 2. hz. ismail'in annesi ve hz. ibrahim'in cariyesinin adı.
Hacer isminin resimleri

İsmin Analizi:

Hayat ona her zaman çok dersler ve de sert dersler verir. Sürekli ayakta durabilmek için büyük bir güç sarf eder. Mantığını her zaman iyi kullanmaya çalışır. Ama her şeye rağmen duyguları sürekli öne çıkar. Son derece duygusaldır. İsim enerjisi bakımında çok fedakâr ve verici bir isim gurubundadır. Üzüntüyü çok dolu yaşar. Birçok konuda karar vermede zorlanır.

 

HACER Adının Yaygınlığı

HACER Türkiye’de en çok kullanılan 372. isim (… 370. begüm, 371. cihangir, 372. hacer, 373. hayrettin, 374. eyüp, …). Ülkemizde yaklaşık her 1,636 kişiden birinin adı HACER ve ismin yaygınlık oranı binde 0.61.

HACER adının yaygınlık oranının Türkiye’nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 01-10-2014 00:06 itibariyle yaklaşık 47,955 kişinin isminin HACER olduğu ve HACER isimli kişi sayısının her yıl ortalama 725 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

Hacer İsminin Numeroloji Yorumu
Gizil gücünüz disiplindir. Çok çalışmayı öğrenmelisiniz. Hoşgörüsüz ve aşırı titiz olmak ilişkilerinizi bozabilir. Olumsuzluğa kapılmayın ve başarıya ulaşmak için çaba gösterin. Önemli veya önemsiz işleri, parayla ilgili yatırımları öğrenebilirseniz, hayatınızı etkin bir biçimde yaşayabilirsiniz. İnsanları kolayca tanıyabiliyorsunuz, fakat maddiyatçılığınız ilişkilerinizi olumsuz yönde etkiliyor, bunu artık fark etmelisiniz.

İfadenizi, güç ve parayla ortaya koyuyorsunuz. Maddi dünya içinde kaybolmayın. Başkalarına maddi yönden destek olun, böylece huzura kavuşacaksınız. Bu yardımlar her şeyin maddi dünyayla ilgili olmadığını anlamamıza neden olacak. Diğer insanlar maddi gücünüzden dolayı sizin çok şanslı olduğunuzu düşünebilirler; fakat bu zenginliğin arkasındaki sorumlulukları tahmin edemezler.

Hacer ismine benzeyen isimler

Bu bölümde listelenen isimler sitemize özel geliştirilmiş bir algoritmanın sonucu olup, cinsiyet ve karakter bakımından en uygun isimler hedeflenmiştir.
Haver, Hazer, Acer, Hacce, Hale, Hare, Harem

Hacer ismine ait istatistiki bilgiler

Türkiye’de Hacer ismini taşıyan yaklaşık 47.493 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Hacer ismi en çok kullanılan 372. isim olup, yaklaşık olarak her 1.636 kişiden biri Hacer adını taşımaktadır.

Hacer isminin sitemizde görüntülenme sayısı 74.014. Hacer ismi için yaptığımız ankete katılan 304 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,14. Ziyaretçilerimizden 889 kişi Hacer ismini öneriyor,146 kişi ise önermiyor. Ziyaretçilerimiz bu isim için 6 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Hacer ismi ile uyumlu İsimler

Bu bölümde listelenen isimler harf benzerlikleri dikkate alınarak her alt başlıkta en fazla 10 adet olacak şekilde rastgele getirilmiştir.

Hacer ismini içinde barındıran isimler

Hacerunnur

İlk üç harfi Hacer ismi ile uyumlu bazı isimler

Hacir, Hace, Hacib, Haccac, Hacce, Hacerunnur, Haciyan, Hacı

Son üç harfi Hacer ismi ile uyumlu bazı isimler

Sencer, Tecer, Gencer, Ecer, Tuncer, Acer

İlk ve son harfi Hacer ismi ile uyumlu bazı isimler

Habir, Hazar, Haydar, Hasbinur, Hewar, Himyer, Hoşnigar, Haver, Hepyener, Hür

Hacer isminin analizi

Hacer isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

H harfi : Sakin ve durağanlık
A harfi : Atılgan, enerjik
C harfi : Konuşma ve yazma yeteneği
E harfi : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
R harfi : Sert yapıya sahip olma

Hacer isminin numerolojisi

Hacer isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

H = 10
A = 1
C = 3
E = 6
R = 21
Toplam = 41

Hacer ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Hacer ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Hacer olan önemli kişiler

Hacer Kirişçi

Hacer, tam adıyla Hacer Kirişçi, (Doğum Tarihi: 1978, Silifke, Mersin), Mersin,Silifke doğumlu BBG ikinci sezon yarışmacısı ve Türk pop müzik sanatçısı.Halen Gaziantep’te iş kadını organizasyon şirketi bulunmaktadır.

Hacer Demokan

Hacer Demokan (Doğum Tarihi: 24 Kasım 1911, İstanbul – Ölüm Tarihi: 4 Temmuz 2002, ABD), Türk eğitimci ve hayırsever. 24 Kasım 1911 İstanbul doğumlu olan Hacer Hanım, Cumhuriyetin ilk kuşağına mensuptu. Birinci Dünya Savaşı’nın çileli günlerini çocuk olarak, devrim günlerinin coşkusunu ise ergenliğe yeni adım atmış bir genç kız olarak yaşamıştı. Üsküdar’da Kız Sanat Okulu’nu bitirdiği yıl, Avrupa’ya öğrenci gönderilecekti ve bunun için sınav açılmıştı. Kararı alan, Cumhuriyetin sadece ilk kuşağının değil, bütün kuşaklarının Avrupa’yla ve Batı kültürüyle tanışıp boy ölçüşebilmesini isteyen Atatürk’ten başkası değildi.

HACER KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ HACER İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (acer) göre hacer ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (cer) göre hacer ile Uyumlu İsimler :

tuncer sencerSon 2 harfine (er) göre hacer ile Uyumlu İsimler :

ömer alper zafer ilker önder taner tamer ender muzaffer soner nilüfer seher ayfer muammer eser güler cafer caner enver kadersezer dinçer münevver özer yener türker iskender güner öner sarper bihter tümer kamer yeter ahter dilaver kevser sümer ilterşener cevher tanzer sefer ülker müyesser abuzer bayer eşber cenker dilber ejder güleser gülser kunter merter nurer taciseryurdaer çiler mukadder sever artuner aşer efser ekber göçer süer gürler göker lider mehser dönger müzekker naser nurperolguner peker peyker ziver özger şanver ergüler amber bavver bener berker candeğer değer diler erdener gazanfer gühergülender gülfer gülter gülver gülümser günfer

BAŞ HARFLERİ HACER İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (hace) göre HACER ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (hac) göre HACER ile Uyumlu İsimler :

hacıİlk 2 harfine (ha) göre HACER ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan halil hatice haluk hande harun hakkı halit handan hamdi haydar hamit havva hayrettin halis hayri hayati hamzahanife hayriye hale halime halim habib haldun halide hamide haşmet habibe hafize hanifi haşim hami han hayrullah hazalhalise hamiyet habip hadi hamdullah hasibe hatem hayrünnisa hakim hasret habibullah habil hakikat halenur hamidiye harehavvanur hayim hayrünisa hayyam hakdiler hakkan haki halef hamdiye hanım harbi hatime hatun hayal hanefi hasip hayat

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ HACER İLE UYUMLU İSİMLER:

‘ha’ ile başlayıp ‘er’ ile Biten İsimler :

hakdiler’h’ ile başlayıp ‘r’ ile Biten İsimler :

haydar hıdır halenur havvanur hür hızır

 

HACER ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

HACER adını oluşturan H, A, C, E, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 41:

H
A
C
E
R
TOPLAM
10
1
3
6
21
41

HACER ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada … 121. defne, 122.dicle, 123. hacer, 124. gök, 125. raif, … Toplam 14 ismin aritmetik toplamı 41 (Binde 5.66 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

arif adnan cemal vefa arefe asıf başak benal defne dicle gök raif naide

 

Sponsorlu Bağlantılar

Bu sayfada yer alan ayrıntılı bilgiler arasında acaba Hacer ismi yüce kitabımız Kuran-ı Kerim'de var mı?, acaba Hacer isminin karakter yorumu nedir?, acaba Hacer isminin Türkiye'deki kullanım istatistikleri nedir, kaçıncı sırada yer almaktadır ve kaç kişinin adıdır?, acaba Hacer isminin harf ve kişilik analizi nedir?, acaba Hacer isimli ünlüler kimlerdir?, acaba Hacer ismine benzeyen alternatif isimler nelerdir? gibi diğer sitelerde ancak tek tük bulabileceğiniz bilgilerin hepsini bulacak ve tamamına birden göz atabileceksiniz.

Hangi İsme Bakmıştınız? İsmi Yazıp Enter Tuşuna Basın!

Havva

Sonraki Sayfa »

Hamza

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir