Gürkan İsminin Anlamı, Analizi, Kökeni, Numerolojisi, Yorumları, Karakteri, Kişilik Özellikleri

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar, isimler hakkında aradığınız her şeyi bulabileceğiniz websitemize hoş geldiniz. Bu yazıda Gürkan ismini masaya yatırıp tüm ayrıntılarıyla ele alıyoruz ve her açıdan inceliyoruz. Yazının devamında Gürkan ismi ile ilgili anlamı, kökeni, analizi, en popüler isimler arasındaki sıralaması, cinsiyeti, Kuranda geçip geçmediği ve dini Anlamı gibi konularda detaylı bilgileri okuyacaksınız.

Özellik Değeri
İsim Gürkan
Gürkan İsminin Cinsiyeti Erkek İsmi
Gürkan İsminin Kökeni Türkçe
Gürkan İsmi Kuranda Geçiyor mu? Evet Kuranda Var
Gürkan İsminin Türkçe Sözlük Anlamı
 1. Gür-kan. Canlı, kanlı kimse.
 2. 1. bol kan. genç, taze, gelişmiş, serpilmiş.

gür

 1. Bol ve güçlü olarak çıkan veya fışkıran Örnek: Gür, kumral saçlarının çerçevelediği narin yüzü kıpkırmızı idi. Ö. Seyfettin
 2. Bol, verimli, feyyaz Örnek: Oralarda deve dikenleri ve çalı süpürgeleri gür, yeşil, pembe bitmişti. S. F. Abasıyanık
 3. Bol, fazla, güçlü olarak çıkan.
 4. Ormanlık, çalılık.
 5. Kesilmiş ağacın sürgünü.

genç

 1. Yaşı ilerlememiş olan, ihtiyar karşıtı Örnek: Genç kızı bir gece pencerede görmüştü. H. Taner
 2. Gelişmesini tamamlamamış olan (bitki, hayvan).
 3. Zihin bakımından yeterince gelişmemiş, toy.
 4. Yeni gelişmekte olan, kısa bir geçmişi olan
 5. Gençlikteki özelliklerini koruyan, dinç.
 6. Genç rolüne çıkan oyuncu.
 7. Genç oyuncu.
 8. Yaşı ilerlemiş olan.
 9. Dinç, sağlıklı.
 10. 1.hazine define. 2. (a.) naz, eda, cilve.
Gürkan isminin resimleri

İsmin Analizi:

İnatçı bir kişiliğe sahip, sürekli engellerle karşılaşan fakat buna rağmen işlerini başarmaya çalışan, karar vermekte zorlanan, algılaması yüksek, mantıklı, sağduyulu, yaratıcı bir kişilik enerjisi verir.

 

GÜRKAN Adının Yaygınlığı

GÜRKAN Türkiye’de en çok kullanılan 349. isim (… 347. evren, 348. güler, 349. gürkan, 350. havva, 351. rıdvan, …). Ülkemizde yaklaşık her 1,472 kişiden birinin adı GÜRKAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.68.

GÜRKAN adının yaygınlık oranının Türkiye’nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-09-2014 17:13 itibariyle yaklaşık 53,458 kişinin isminin GÜRKAN olduğu ve GÜRKAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 808 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

Gürkan İsminin Numeroloji Yorumu
Gizil gücünüz sorumlulukla ilintilidir. Evcil bir insan olmayı öğrenmelisiniz. İnsanları ağırlarken onlara rahat ve mutluluk sunuyorsunuz. Kendinizi başkalarının mutluluğuna adamayın. Herkese ve her şeye karşı olan sevginizde dengeli olmalısınız. Ailenize olan düşkünlük, köleliğe dönüşmek üzere, buna dikkat etmelisiniz. Siz sempatik, cömert, kibar, arkadaş canlısı ve hoş bir insansınız.

İfadenizi, sevgi, sorumluluk ve aile hayatı ile ortaya koyacaksınız. Bu devinimdeki insanlar evrensel kardeşlik ülküsünü benimserler ve sevginin yıkıcı bir his olmadığını ispat edeceklerdir. Aynı zamanda dünyada ezilen insanları fark edeceksiniz ve onları savunacaksınız. Bu da zaman zaman otoriteyle mücadele etmenize neden olacaktır.

Gürkan ismine benzeyen isimler

Bu bölümde listelenen isimler sitemize özel geliştirilmiş bir algoritmanın sonucu olup, cinsiyet ve karakter bakımından en uygun isimler hedeflenmiştir.
Gürcan, Gürgan, Gürhan, Hürkan, Türkan, Arkan, Barkan

Gürkan ismine ait istatistiki bilgiler

Türkiye’de Gürkan ismini taşıyan yaklaşık 52.943 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Gürkan ismi en çok kullanılan 349. isim olup, yaklaşık olarak her 1.472 kişiden biri Gürkan adını taşımaktadır.

Gürkan isminin sitemizde görüntülenme sayısı 38.021. Gürkan ismi için yaptığımız ankete katılan 137kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,31. Ziyaretçilerimizden 429 kişi Gürkan ismini öneriyor, 65 kişi ise önermiyor. Ziyaretçilerimiz bu isim için 8 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Gürkan ismi ile uyumlu İsimler

Bu bölümde listelenen isimler harf benzerlikleri dikkate alınarak her alt başlıkta en fazla 10 adet olacak şekilde rastgele getirilmiştir.

İlk üç harfi Gürkan ismi ile uyumlu bazı isimler

Gürçınar, Gürsu, Gürel, Gürol, Güral, Gürhan, Gürsel, Gürbüz, Güray, Gürbüz

Son üç harfi Gürkan ismi ile uyumlu bazı isimler

Burkan, Süerkan, Kutkan, Berkan, Çelikkan, Furkan, Nurkan, Utkan, Temizkan, İtkan

İlk ve son harfi Gürkan ismi ile uyumlu bazı isimler

Gülderen, Gülden, Gözen, Gökekin, Gülgün, Gülten, Gülbin, Gülçin, Gökçen, Gülseren

Gürkan isminin analizi

Gürkan isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

G harfi : İnatçı kişilik, gerginlik
Ü harfi : Başarısının sürekli engellenmesi
R harfi : Sert yapıya sahip olma
K harfi : Başarı, unvan sahibi olma
A harfi : Atılgan, enerjik
N harfi : Sağduyu

Gürkan isminin numerolojisi

Gürkan isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

G = 8
Ü = 26
R = 21
K = 14
A = 1
N = 17
Toplam = 87

Gürkan ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Gürkan ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Gürkan olan önemli kişiler

Gürkan Alver

Gürkan Alver (Doğum Tarihi: 11 Kasım 1991, Ankara), Türk futbolcu. MKE Ankaragücü’nde oynamaktadır.

Gürkan Ekren

Gürkan Ekren (Doğum Tarihi: 2 Ağustos 1974, Soma, Manisa) Türk futbolcu. 2. Lig ekiplerinden Altay’da oynamaktadır.

Gürkan Genç

Gürkan Genç, (15 Ocak 1979, Ankara) Türk bisikletçi, daha önce 12.500 kilometre olan Türkiye-Japonya turunu tamamlamış[1] ve 9 Eylül 2012 tarihinde yola çıktığı 7 senelik dünya turuna devam etmektedir.

Gürkan Hacır

Gürkan Hacır, 1970 Ankara doğumlu gazeteci, yazar ve televizyon programcısıdır. Mesleğe Radyo Televizyon Gazetecileri Derneğinde muhasebeci olarak başlamıştır. Yeni Harman Dergisine hazırladığı röportaj ve dosyalarla medyada ilgi topladı. Yeni Harman’da Yalçın Küçük ile yaptığı söyleşiler, daha sonra SKYTURK’te Kalemler ve Kılıçlar adlı bir programa dönüştü. Bir buçuk sezon sonra, programdan kendi isteğiyle ayrıldı ve Şimdiki Zaman adlı programı sunmaya başladı. Yine SKYTURK’te Öteki Tanık adlı bir televizyon belgeselini hazırlamaktadır. Yeni sezonda Ulusal Kanal’da “Şimdiki Zaman” adlı programı yapacaktır.

Gürkan Sermeter

Gürkan Sermeter (Doğum Tarihi: 14 Şubat 1974, Bern, İsviçre) Türk asıllı İsviçreli profesyonel futbolcu. Aktif olarak İsviçre Süper Lig takımlarından AC Bellinzona kulübünün formasını giymektedir.

Gürkan Uygun

Gürkan Uygun (Doğum Tarihi: 27 Mayıs 1974, Sakarya[1]), Türk tiyatro, dizi film ve film oyuncusudur.

İkinci ismi Gürkan olan önemli kişiler

Mehmet Gürkan Öztürk

Mehmet Gürkan Öztürk (Doğum Tarihi: 26 Mart 1989, Ayancık, Sinop) Süper lig ekiplerinden Çaykur Rizespor’da görev yapan Türk futbolcu.

Soyadı Gürkan olan önemli kişiler

Aytek Gürkan

Türk basketbolcu ve yönetici.

Celil Gürkan

Celil Gürkan; Emekli Tümgeneral. 9 Mart 1971 darbe teşebbüsüne katılmakla suçlanıp,[1] 12 Mart 1971 Muhtırasından hemen sonra Genelkurmay Başkanı Memduh Tağmaç tarafından 13 Mart 1971 tarihinde re’sen emekliye sevkedilmiştir.

Nur Gürkan

Nur Gürkan (Doğum Tarihi: 5 Ocak 1969, İstanbul), Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, seslendirme sanatçısı.

Aydın Güven Gürkan

Aydın Güven Gürkan, (Doğum Tarihi: 10 Mayıs 1941, Elazığ – Ölüm Tarihi: 22 Ocak 2006, İstanbul). Eski milletvekili, bakan.

GÜRKAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ GÜRKAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (ürkan) göre gürkan ile Uyumlu İsimler :

türkan hürkanSon 4 harfine (rkan) göre gürkan ile Uyumlu İsimler :

serkan erkan tarkan berkan furkan birkan nurkan demirkan arkan orkanSon 3 harfine (kan) göre gürkan ile Uyumlu İsimler :

hakan volkan okan özkan atakan alkan balkan utkan doğukan efekan akkan eşkan peykan rukan soykan ilkan ilkkan akan çağkan hakkan arıkan buğrakanSon 2 harfine (an) göre gürkan ile Uyumlu İsimler :

hasan osman gökhan can orhan ayhan ramazan adnan sinan erhan canan kenan ilhan neslihan süleyman ihsan doğan ercan cihan kaan irfan turan ozan abdurrahman handan nihan erdoğan özcan ertan reyhan nurdan nazan nuran oğuzhanaslıhan burhan asuman nalan şükran elvan nurcan altan rıdvan teoman sultan seyhan şaban gülcan aydan gürhan bilgehan vildan serhan ferhan ersan beyhan nurhan taylan alparslan armağan baran sercan erman perihan alpaslan candan

BAŞ HARFLERİ GÜRKAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (gürka) göre GÜRKAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (gürk) göre GÜRKAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (gür) göre GÜRKAN ile Uyumlu İsimler :

gürsel gürhan güray gürol gürcan gürbüz gürel gürsan güralp gürler gürsal gürsoy gürsu gürani gürtuğİlk 2 harfine () göre GÜRKAN ile Uyumlu İsimler :

gül gülay gülşah gülçin güler gülcan gülten gülşen günay güven güneş gültekin gülden gülsüm gülseren güçlü günseli gülhan güzin gülen güney güliz gülgün gülnur güner güngör güzide gülbin gülsen gündüz gülsün gülistan gülnihal günizgülin gülizar gün günhan günsel güldal güleser gülfiliz gülnare gülser gülsev gülseven günnur güvenç gülce gülseda gümrah gülde gülderen gülendam gülfe gülfizar gülhanım gülsevin gültürk gülüçağ gülüm gülzade günhal güvenir gülhalgünal güllü gündoğdu güher güjan gülbahar gülberk gülbeyaz gülçiçek güldane gülender gülerdem gülfer gülfiye gülhayat gülhis gülhüda gülperi gülru gülsay

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GÜRKAN İLE UYUMLU İSİMLER:

‘gü’ ile başlayıp ‘an’ ile Biten İsimler :

gülcan gürhan gülhan gürcan gülistan günhan gürsan güjan’g’ ile başlayıp ‘n’ ile Biten İsimler :

gökhan gülçin gökçen gülten gülşen güven gökmen gültekin gülden gülseren güzin gülen gülgün gülbin gülsen gökben gülsün gökşen gülin gün gülseven gıyasettin göksun gülderen gülsevin gökcan gönen gözen göksen göktan göktigingökşin gülün

 

GÜRKAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GÜRKAN adını oluşturan G, Ü, R, K, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 87:

G
Ü
R
K
A
N
TOPLAM
8
26
21
14
1
17
87

GÜRKAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada … 1665. dilaver, 1666. şeniz, 1667. gürkan, 1668. nüket, 1669. kadriye, … Toplam 27 ismin aritmetik toplamı 87 (Binde 10.92 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

gökşen murat abdülgani bertuğ cemaliye devrim dilaver şeniz nüket kadriye mithat mümin nilberk nizami perihan saygın ulus umur beyatlı övül şinasi elifnaz çağlaralp nilkay suavi öykü

 

Sponsorlu Bağlantılar

Bu sayfada yer alan ayrıntılı bilgiler arasında acaba Gürkan ismi yüce kitabımız Kuran-ı Kerim'de var mı?, acaba Gürkan isminin karakter yorumu nedir?, acaba Gürkan isminin Türkiye'deki kullanım istatistikleri nedir, kaçıncı sırada yer almaktadır ve kaç kişinin adıdır?, acaba Gürkan isminin harf ve kişilik analizi nedir?, acaba Gürkan isimli ünlüler kimlerdir?, acaba Gürkan ismine benzeyen alternatif isimler nelerdir? gibi diğer sitelerde ancak tek tük bulabileceğiniz bilgilerin hepsini bulacak ve tamamına birden göz atabileceksiniz.

Hangi İsme Bakmıştınız? İsmi Yazıp Enter Tuşuna Basın!

Gülcan

Sonraki Sayfa »

Gülfem

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir