Güneş İsminin Anlamı, Analizi, Kökeni, Numerolojisi, Yorumları, Karakteri, Kişilik Özellikleri

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar, isimler hakkında aradığınız her şeyi bulabileceğiniz websitemize hoş geldiniz. Bu yazıda Güneş ismini masaya yatırıp tüm ayrıntılarıyla ele alıyoruz ve her açıdan inceliyoruz. Yazının devamında Güneş ismi ile ilgili anlamı, kökeni, analizi, en popüler isimler arasındaki sıralaması, cinsiyeti, Kuranda geçip geçmediği ve dini Anlamı gibi konularda detaylı bilgileri okuyacaksınız.

Özellik Değeri
İsim Güneş
Güneş İsminin Cinsiyeti Kız İsmi
Güneş İsminin Kökeni Türkçe
Güneş İsmi Kuranda Geçiyor mu? Hayır Kuranda Geçmiyor
Güneş İsminin Türkçe Sözlük Anlamı
  1. Bu gök cisminin yaydığı ışık ve ısı.
  2. Gezegenlere ve yer yuvarlağına ışık ve ısı veren büyük gök cismi.
  3. Her gün doğup battığını gördüğümüz en parlak gökcismi.
  4. çevresindeki sisteme ait gezegenlerin etrafında döndüğü, ışık ve ısı yayan büyük gök cismi, şems
  5. Gezegen sistemimizin enerji kaynağı
Güneş isminin resimleri

İsmin Analizi:

İnatçı bir kişiliğe sahip olan, sürekli engellenmesine karşın işlerini başarmaya çalışan, sağduyulu, yaratıcı, üzüntü ve sevinci bir arada yaşayan, çok üretken, güçlü bir yapısı olan bir kişilik enerjisi verir.

GÜNEŞ Adının Yaygınlığı

GÜNEŞ Türkiye’de en çok kullanılan 450. isim (… 448. çağatay, 449. cahit, 450. güneş, 451. cihat, 452. ergin, …). Ülkemizde yaklaşık her 2,103 kişiden birinin adı GÜNEŞ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.48.

GÜNEŞ adının yaygınlık oranının Türkiye’nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-09-2014 18:32 itibariyle yaklaşık 37,735 kişinin isminin GÜNEŞ olduğu ve GÜNEŞ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 571 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

Güneş İsminin Numeroloji Yorumu
Gizil gücünüz disiplindir. Çok çalışmayı öğrenmelisiniz. Hoşgörüsüz ve aşırı titiz olmak ilişkilerinizi bozabilir. Olumsuzluğa kapılmayın ve başarıya ulaşmak için çaba gösterin. Önemli veya önemsiz işleri, parayla ilgili yatırımları öğrenebilirseniz, hayatınızı etkin bir biçimde yaşayabilirsiniz. İnsanları kolayca tanıyabiliyorsunuz, fakat maddiyatçılığınız ilişkilerinizi olumsuz yönde etkiliyor, bunu artık fark etmelisiniz.

İfadenizi, güç ve parayla ortaya koyuyorsunuz. Maddi dünya içinde kaybolmayın. Başkalarına maddi yönden destek olun, böylece huzura kavuşacaksınız. Bu yardımlar her şeyin maddi dünyayla ilgili olmadığını anlamamıza neden olacak. Diğer insanlar maddi gücünüzden dolayı sizin çok şanslı olduğunuzu düşünebilirler; fakat bu zenginliğin arkasındaki sorumlulukları tahmin edemezler.

Güneş ismine benzeyen isimler

Bu bölümde listelenen isimler sitemize özel geliştirilmiş bir algoritmanın sonucu olup, cinsiyet ve karakter bakımından en uygun isimler hedeflenmiştir.
Güney, Güher, Gülen, Güler, Gülnüş, Gün, Günal

Güneş ismine ait istatistiki bilgiler

Türkiye’de Güneş ismini taşıyan yaklaşık 37.371 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Güneş ismi en çok kullanılan 450. isim olup, yaklaşık olarak her 2.103 kişiden biri Güneş adını taşımaktadır.

Güneş isminin sitemizde görüntülenme sayısı 18.638. Güneş ismi için yaptığımız ankete katılan 81 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,3. Ziyaretçilerimizden 292 kişi Güneş ismini öneriyor, 50kişi ise önermiyor.

Güneş ismi ile uyumlu İsimler

Bu bölümde listelenen isimler harf benzerlikleri dikkate alınarak her alt başlıkta en fazla 10 adet olacak şekilde rastgele getirilmiştir.

İlk üç harfi Güneş ismi ile uyumlu bazı isimler

Güntülü, Günnur, Günseli, Günhan, Günay, Güney, Günsel, Gündüz, Güniz, Gün

Son üç harfi Güneş ismi ile uyumlu bazı isimler

Özgüneş, Ongüneş

İlk ve son harfi Güneş ismi ile uyumlu bazı isimler

Gülüş, Gülnüş

Güneş isminin analizi

Güneş isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

G harfi : İnatçı kişilik, gerginlik
Ü harfi : Başarısının sürekli engellenmesi
N harfi : Sağduyu
E harfi : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
Ş harfi : Çok üretken ve güçlü olma

Güneş isminin numerolojisi

Güneş isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

G = 8
Ü = 26
N = 17
E = 6
Ş = 23
Toplam = 80

Güneş ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Güneş ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Güneş olan önemli kişiler

Güneş Berberoğlu

Güneş Berberoğlu (Doğum Tarihi: 1971, İstanbul) Türk oyuncu. En son DOT’ta oynadığı Sansürcü oyunundaki rolüyle çokça övgü almıştır.[1] [2] Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Güneş Duru

Güneş Duru (Doğum Tarihi: 29 Eylül 1973, İzmit), Redd, Arkeolog, Aktivist, Köşe yazarı

Güneş Emir

Güneş Emir, (Doğum Tarihi: 10 Mayıs 1985, İstanbul), Türk oyuncu.

Güneş Gürle

1975, İzmir doğumludur. Hans Gabor Belvedere, Toti dal Monte gibi yarışmalarda elde ettiği başarılarla adını duyurmuş, 1997’de II. Leyla Gencer Şan Yarışması’nda Jüri Özel Ödülü alarak Teatro Comunale di Bologna’ya davet edilmiştir. İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nde iki sene görev aldıktan sonra Düsseldorf Deutsche Oper am Rhein’da sahneye çıkmak üzere 2005’de Almanya’ya yerleşmiştir.

Güneş Zavrak

Güneş Zavrak (Doğum Tarihi: 24 Aralık 1988; Eskişehir Türkiye), Türk tiyatro ve dizi oyuncusu.

İkinci ismi Güneş olan önemli kişiler

Ali Güneş (futbolcu, 1961)

Ali Güneş (Doğum Tarihi: 15 Temmuz 1961, Gaziantep), Türk eski futbolcu, teknik direktör. Gaziantepspor ve Afyonspor’un eski futbolcularındandır. 2. Lig ekiplerinden Yeni Malatyaspor’u çalıştırmaktadır.

Soyadı Güneş olan önemli kişiler

Altan Güneş

Altan Güneş (Doğum Tarihi: 9 Şubat 1986, Kayseri, Sarıoğlan) doğumlu futbolcu. 3. Lig ekiplerinden Kayseri Şekerspor’da oynamaktadır.

Burcu Güneş

Burcu Güneş (12 Ağustos 1975), Türk şarkıcı, söz yazarı, besteci.

Cem Güneş

Bu maddenin konusuna aşina iseniz maddeyi genişleterek onun kayda değer olduğunu ortaya koyun. Bu sorunu çözmenin en iyi yolu, konu hakkında, maddenin yazarı ve konusundan bağımsız taraflarca yayımlanmış kaynaklar vermektir. Eğer kayda değerliği kanıtlanamazsa, maddenin Vikipedi:Silme politikası gereği silinmeye uygunluğu, muhtemelen göz önüne alınacaktır.

Ali Güneş

Ali Mehmet Güneş, (Doğum Tarihi: 23 Kasım 1978, Donaueschingen), Almanya’da yetişmiş Türk eski millî futbolcu.

Erdal Güneş

Erdal Güneş, (Doğum Tarihi: 29 Mart 1982, Eruh, Siirt) Türk futbolcu. 2. Lig ekiplerinden Altay’da oynamaktadır.

İsmail Güneş

İsmail Güneş (Doğum Tarihi: 10 Haziran 1961, Samsun), Film Yönetmenleri Derneği ikinci başkanı ve Sinema Eseri Sahipleri Meslek Birliği yönetim kurulu başkanı, Türk yönetmen, senarist, yapımcı[1].

Hurşit Güneş

Hurşit Güneş, (Doğum Tarihi: 23 Nisan 1957, Ankara) Türk ekonomist ve siyasetçi. Eski Dışişleri Bakanı Prof. Dr. Turan Güneş’in oğludur.

Mehmet Nuri Güneş

Mehmet Nuri Güneş (Doğum Tarihi: 1953, Iğdır), Iğdır belediye başkanı.

Ruşen Güneş

Ruşen Güneş, (Doğum Tarihi: 17 Mart 1940, Beypazarı, Ankara). Türk viyola sanatçısı, besteci.

Selim Güneş

Selim Güneş (Doğum Tarihi: 1961, Artvin) Türk yönetmen, senarist ve fotoğraf sanatçısı.

Şenol Güneş

Şenol Güneş (Doğum Tarihi: 1 Haziran 1952, Trabzon), Türk teknik direktör, eski milli kaleci ve eski Trabzonspor teknik direktörü.

Turan Güneş

Turan Güneş, (1922, Kandıra – 9 Nisan 1982, Çanakkale) Kıbrıs Harekâtı sırasında dışişleri bakanlığı görevinde bulunan siyaset ve bilim adamı.

GÜNEŞ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ GÜNEŞ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (üneş) göre güneş ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (neş) göre güneş ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine () göre güneş ile Uyumlu İsimler :

ateş ökkeş mehveş

BAŞ HARFLERİ GÜNEŞ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (güne) göre GÜNEŞ ile Uyumlu İsimler :

güney günerİlk 3 harfine (gün) göre GÜNEŞ ile Uyumlu İsimler :

günay günseli güngör gündüz güniz gün günhan günsel günnur günhal günal gündoğdu gündüzalp günfer günolgünsuİlk 2 harfine () göre GÜNEŞ ile Uyumlu İsimler :

gül gülay gülşah gülçin güler gürkan gürsel gülcan gürhan gülten gülşen güven gültekin gülden gülsüm gülserengüçlü güray gülhan güzin gülen gürol güliz gülgün gülnur güzide gülbin gülsen gürcan gülsün gülistan gülnihalgülin gülizar gürbüz gürel güldal güleser gülfiliz gülnare gülser gülsev gülseven güvenç gülce gülseda gümrahgürsan gülde gülderen gülendam gülfe gülfizar gülhanım gülsevin gültürk gülüçağ gülüm gülzade güralp gürlergürsal gürsoy gürsu güvenir gülhal gürani güllü gürtuğ güher güjan gülbahar gülberk gülbeyaz gülçiçek güldanegülender gülerdem gülfer gülfiye gülhayat gülhis

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GÜNEŞ İLE UYUMLU İSİMLER:

‘gü’ ile başlayıp ‘eş’ ile Biten İsimler :

‘g’ ile başlayıp ‘ş’ ile Biten İsimler :

 

GÜNEŞ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GÜNEŞ adını oluşturan G, Ü, N, E, Ş harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 80:

G
Ü
N
E
Ş
TOPLAM
8
26
17
6
23
80

GÜNEŞ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada … 1416. birsen, 1417. cevahir, 1418. güneş, 1419. dilşat, 1420. eyüp, … Toplam 43 ismin aritmetik toplamı 80 (Binde 17.39 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

uğur alanur ismet aygün aykın bahriye batuhan bedriye birsen cevahir dilşat eyüp hülya gülbin günay gökmen tanjuhaşmet yurda zihni nezail sezen refiye rizan semahat özkan tezcan yasin istem zuhal bilsay erkmen mehparemesude metehan perçin nezihe serbay tuğra övgü özder şivan

 

Sponsorlu Bağlantılar

Bu sayfada yer alan ayrıntılı bilgiler arasında acaba Güneş ismi yüce kitabımız Kuran-ı Kerim'de var mı?, acaba Güneş isminin karakter yorumu nedir?, acaba Güneş isminin Türkiye'deki kullanım istatistikleri nedir, kaçıncı sırada yer almaktadır ve kaç kişinin adıdır?, acaba Güneş isminin harf ve kişilik analizi nedir?, acaba Güneş isimli ünlüler kimlerdir?, acaba Güneş ismine benzeyen alternatif isimler nelerdir? gibi diğer sitelerde ancak tek tük bulabileceğiniz bilgilerin hepsini bulacak ve tamamına birden göz atabileceksiniz.

Hangi İsme Bakmıştınız? İsmi Yazıp Enter Tuşuna Basın!

Gülnur

Sonraki Sayfa »

Güldane

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir