Gülfer İsminin Anlamı, Analizi, Kökeni, Numerolojisi, Yorumları, Karakteri, Kişilik Özellikleri

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar, isimler hakkında aradığınız her şeyi bulabileceğiniz websitemize hoş geldiniz. Bu yazıda Gülfer ismini masaya yatırıp tüm ayrıntılarıyla ele alıyoruz ve her açıdan inceliyoruz. Yazının devamında Gülfer ismi ile ilgili anlamı, kökeni, analizi, en popüler isimler arasındaki sıralaması, cinsiyeti, Kuranda geçip geçmediği ve dini Anlamı gibi konularda detaylı bilgileri okuyacaksınız.

Özellik Değeri
İsim Gülfer
Gülfer İsminin Cinsiyeti Kız İsmi
Gülfer İsminin Kökeni Türkçe
Gülfer İsmi Kuranda Geçiyor mu? Hayır Kuranda Geçmiyor
Gülfer İsminin Türkçe Sözlük Anlamı
  1. Gül gibi parlak, gül parlaklığında.
  2. gül gibi parlak,zarifliği ve zerafetiyle göz kamaştıran

gül

  1. Bu bitkinin katmerli, genellikle kokulu olan çiçeği.
  2. Gülgillerin örnek bitkisi (Rosa).
  3. Gülgiller (Rosaceae) familyasından, reseptakulumu olgunlukta etlenen ve fındıksı meyveleri saran, genellikle yapraklarını döken dikenli çalılar hâlinde olan, ülkemizde 24 tür ile temsil edilen bir cins.
  4. Katmerli, kokulu çiçekleri olan, pek çok türleri bulunan gülgillerin örnek bitkisi.
  5. 1. çiçek. 2. bilinen çiçek, gül çiçeği, gülağacı. 3. tasavvufta allah'ın birliğinin remzi. 4. başına ve sonuna ek ve isimler getirilerek yeni isimlerin türetilmesinde kullanılan bir isimdir. - (ayşegül, gülay, vb).
  6. Küçük ve dikenli bir ağaçta olup şeklinin ve kokusunun güzelliği ile meşhurdur. Şairlere göre bülbülün sevgilisidir. Pek çok cinsi vardır.
Gülfer isminin resimleri

GÜLFER Adının Yaygınlığı

GÜLFER Türkiye’de en çok kullanılan 2136. isim (… 2134. gülender, 2135. gülerdem, 2136. gülfer, 2137. gülfiye, 2138. gülhayat, …). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı GÜLFER ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

GÜLFER adının yaygınlık oranının Türkiye’nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-09-2014 20:36 itibariyle yaklaşık 2,358 kişinin isminin GÜLFER olduğu ve GÜLFER isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

Gülfer İsminin Numeroloji Yorumu
Sizin gizil gücünüz iletişimle ilintilidir. Mutluluğunuz ve diğer insanları da huzuru için iletişim kurmayı öğrenmelisiniz. Hayatla oyun oynamayın; başıboşluk eninde sonunda başarısızlığa yol açacaktır. Neşeli, mutlu, etkileyici, nazik ve sevecen birisiniz. Tanıştığınız herkesi etkileme dürtüsü duyarsınız. Bu dürtü insanlara yaşadıkları dünyanın ne kadar zevkli olduğunu gösterme yeteneğinin simgesidir.

Zaman içinde düşündüklerinizi eyleme dönüştürmelisiniz; fakat bunları gerçekleştirirken belli bir düzende uygulamalısınız.

İfadenizi, asıl kendinizi ifade ederek ortaya koyacaksınız. Fikirlerinizi ve hislerinizi ifade etmek için her yolu deneyebilirsiniz. Bu, konuşma ve yazmada kelimeleri kullanarak yapılabilir. Bilgilerinizi insanlara aktarın. 3’ler hayata kaygısız bir hava getirir. Doğanızda öğreniyor olduğunuz şeyler önemlidir ve insanlara aktarılmalıdır.

Yaşama ve dünyaya yardımcı olan önemli gerçekleri keşfedip bunları insanlarla paylaşmamanın size ne gibi zararı olabilir?

Gülfer ismine benzeyen isimler

Bu bölümde listelenen isimler sitemize özel geliştirilmiş bir algoritmanın sonucu olup, cinsiyet ve karakter bakımından en uygun isimler hedeflenmiştir.
Güler, Gülfem, Gülser, Gülferi, Güher, Gülafet, Gülben

Gülfer ismine ait istatistiki bilgiler

Türkiye’de Gülfer ismini taşıyan yaklaşık 2.335 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Gülfer ismi en çok kullanılan 2136. isim olup, yaklaşık olarak her 29.448 kişiden biri Gülfer adını taşımaktadır.

Gülfer isminin sitemizde görüntülenme sayısı 12.827. Gülfer ismi için yaptığımız ankete katılan 37 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,14. Ziyaretçilerimizden 161 kişi Gülfer ismini öneriyor,25 kişi ise önermiyor.

Gülfer ismi ile uyumlu İsimler

Bu bölümde listelenen isimler harf benzerlikleri dikkate alınarak her alt başlıkta en fazla 10 adet olacak şekilde rastgele getirilmiştir.

Gülfer ismini içinde barındıran isimler

Gülferi

İlk üç harfi Gülfer ismi ile uyumlu bazı isimler

Gülgün, Gülse, Gülhanım, Gülbiz, Güliz, Gülcan, Gülfam, Gülay, Gülsel, Gülderen

Son üç harfi Gülfer ismi ile uyumlu bazı isimler

Leylifer, Şemsifer, Pürfer, Zafer, Nilüfer, Nefer, Canfer, Cafer, Ülfer, Gazanfer

İlk ve son harfi Gülfer ismi ile uyumlu bazı isimler

Gülser, Güher, Güler, Günnur, Gevher, Göknur, Gülizar, Göker, Güzir, Gülennur

Gülfer isminin analizi

Gülfer isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

G harfi : İnatçı kişilik, gerginlik
Ü harfi : Başarısının sürekli engellenmesi
L harfi : Sanatsal yeteneğe sahip olma
F harfi : Uysal, güvenilirlik
E harfi : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
R harfi : Sert yapıya sahip olma

Gülfer isminin numerolojisi

Gülfer isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

G = 8
Ü = 26
L = 15
F = 7
E = 6
R = 21
Toplam = 83

Gülfer ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Gülfer ismini taşıyan önemli şahsiyetler hakkında bilgiye ulaşamadık. Yardımcı olmak isterseniz, Ünlü Ekle sekmesinden bize yardımcı olabilirsiniz.

GÜLFER KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ GÜLFER İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (ülfer) göre gülfer ile Uyumlu İsimler :

zülferSon 4 harfine (lfer) göre gülfer ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (fer) göre gülfer ile Uyumlu İsimler :

zafer muzaffer nilüfer ayfer cafer sefer gazanfer günfer nefer nurferSon 2 harfine (er) göre gülfer ile Uyumlu İsimler :

ömer alper ilker önder taner tamer ender soner seher muammer eser güler hacer caner tuncer enver kader sezer dinçer münevver özer yenertürker iskender güner öner sarper bihter tümer kamer yeter ahter dilaver kevser sümer ilter şener cevher tanzer ülker müyesser sencerabuzer bayer eşber cenker dilber ejder güleser gülser kunter merter nurer taciser yurdaer çiler mukadder sever artuner aşer efser ekbergöçer süer gürler göker lider mehser dönger müzekker naser nurper olguner peker peyker ziver özger şanver ergüler amber bavver benerberker candeğer değer diler erdener güher gülender

BAŞ HARFLERİ GÜLFER İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (gülfe) göre GÜLFER ile Uyumlu İsimler :

gülfeİlk 4 harfine (gülf) göre GÜLFER ile Uyumlu İsimler :

gülfiliz gülfizar gülfiyeİlk 3 harfine (gül) göre GÜLFER ile Uyumlu İsimler :

gül gülay gülşah gülçin güler gülcan gülten gülşen gültekin gülden gülsüm gülseren gülhan gülen güliz gülgün gülnur gülbin gülsen gülsüngülistan gülnihal gülin gülizar güldal güleser gülnare gülser gülsev gülseven gülce gülseda gülde gülderen gülendam gülhanım gülsevingültürk gülüçağ gülüm gülzade gülhal güllü gülbahar gülberk gülbeyaz gülçiçek güldane gülender gülerdem gülhayat gülhis gülhüda gülperigülru gülsay gülsefa gülsünay gülter gülver gülümser gülözgür gülbanu gülünİlk 2 harfine () göre GÜLFER ile Uyumlu İsimler :

gürkan gürsel gürhan günay güven güneş güçlü günseli güray güzin gürol güney güner güngör güzide gürcan gündüz güniz gün günhangünsel gürbüz gürel günnur güvenç gümrah gürsan günhal güralp gürler gürsal gürsoy

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GÜLFER İLE UYUMLU İSİMLER:

‘gü’ ile başlayıp ‘er’ ile Biten İsimler :

güler güner güleser gülser gürler güher gülender gülter gülver gülümser günfer’g’ ile başlayıp ‘r’ ile Biten İsimler :

gülnur güngör gülizar göknur gurur günnur göçer gülfizar güvenir göker gaffar gazanfer gülbahar gülözgür

 

GÜLFER ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GÜLFER adını oluşturan G, Ü, L, F, E, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 83:

G
Ü
L
F
E
R
TOPLAM
8
26
15
7
6
21
83

GÜLFER ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada … 1537. özger, 1538. emirhan,1539. gülfer, 1540. gülseda, 1541. göktan, … Toplam 30 ismin aritmetik toplamı 83 (Binde 12.14 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

reyhan gülşah meltem doruk bilgiye oryal emirali fisun gürhan letafet mutan olgun ruken sevim sualp tolgan uygar zevcan ömercan özgeremirhan gülseda göktan peyami rojbin selihan semire uzay özgecan

 

Sponsorlu Bağlantılar

Bu sayfada yer alan ayrıntılı bilgiler arasında acaba Gülfer ismi yüce kitabımız Kuran-ı Kerim'de var mı?, acaba Gülfer isminin karakter yorumu nedir?, acaba Gülfer isminin Türkiye'deki kullanım istatistikleri nedir, kaçıncı sırada yer almaktadır ve kaç kişinin adıdır?, acaba Gülfer isminin harf ve kişilik analizi nedir?, acaba Gülfer isimli ünlüler kimlerdir?, acaba Gülfer ismine benzeyen alternatif isimler nelerdir? gibi diğer sitelerde ancak tek tük bulabileceğiniz bilgilerin hepsini bulacak ve tamamına birden göz atabileceksiniz.

Hangi İsme Bakmıştınız? İsmi Yazıp Enter Tuşuna Basın!

Gökay

Sonraki Sayfa »

Gonca

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir