Gözde İsminin Anlamı, Analizi, Kökeni, Numerolojisi, Yorumları, Karakteri, Kişilik Özellikleri

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar, isimler hakkında aradığınız her şeyi bulabileceğiniz websitemize hoş geldiniz. Bu yazıda Gözde ismini masaya yatırıp tüm ayrıntılarıyla ele alıyoruz ve her açıdan inceliyoruz. Yazının devamında Gözde ismi ile ilgili anlamı, kökeni, analizi, en popüler isimler arasındaki sıralaması, cinsiyeti, Kuranda geçip geçmediği ve dini Anlamı gibi konularda detaylı bilgileri okuyacaksınız.

Özellik Değeri
İsim Gözde
Gözde İsminin Cinsiyeti Kız İsmi
Gözde İsminin Kökeni Türkçe
Gözde İsmi Kuranda Geçiyor mu? Hayır Kuranda Geçmiyor
Gözde İsminin Türkçe Sözlük Anlamı
  1. Benzerleri arasında nitelikleri sebebiyle üstün tutulan, beğenilen, önem verilen (kimse veya şey)
  2. Önemli bir kimsenin beğendiği kadın.
  3. Göze girmiş, birince sevilip beğenilen
  4. Bk. odalık.
  5. 1. göze girmiş olan sevilen beğenilen, benimsenen. 2. beğenilen kadın. 3. osmanlı sarayında padişahın ilk dört cariyesine verilen ünvan.

Beğenilen

  1. Takdire şayan, beğenilecek , çok güzel admirably beğenilecek surette.
  2. Beğenilen, hayran eden, takdire değer, hayranlık uyandıran

Odalık

  1. Bir erkeğin nikâhsız olarak aldığı kadın Örnek: Eskiden bu senin dediklerini yapanlara odalık denirdi. B. Felek
  2. Padişah, şehzade ve paşaların saraya alınan karavaşlar arasından seçtikleri kadın, ikbal Örnek: Rahmetli bilmem ne paşanın odalığı imiş. E. E. Talu
  3. Padişah ve şehzadelerin, saraya alınan karavaşlar arasından seçtikleri kadın.
Gözde isminin resimleri

İsmin Analizi:

İnatçı bir kişiliğe sahip, içine kapalı, yapmak istediklerini yapamayan, okumayı seven, akademik anlamda başarılı, hırslı, zorluklara direnen, üzüntü ve sevinci bir arada yaşayan bir kişilik enerjisi verir.

GÖZDE Adının Yaygınlığı

GÖZDE Türkiye’de en çok kullanılan 163. isim (… 161. cemal, 162. savaş, 163. gözde, 164. yunus, 165. oktay, …). Ülkemizde yaklaşık her 775 kişiden birinin adı GÖZDE ve ismin yaygınlık oranı binde 1.29.

GÖZDE adının yaygınlık oranının Türkiye’nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-09-2014 17:21 itibariyle yaklaşık 101,413 kişinin isminin GÖZDE olduğu ve GÖZDE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1533 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

Gözde İsminin Numeroloji Yorumu
Gizil gücünüz sorumlulukla ilintilidir. Evcil bir insan olmayı öğrenmelisiniz. İnsanları ağırlarken onlara rahat ve mutluluk sunuyorsunuz. Kendinizi başkalarının mutluluğuna adamayın. Herkese ve her şeye karşı olan sevginizde dengeli olmalısınız. Ailenize olan düşkünlük, köleliğe dönüşmek üzere, buna dikkat etmelisiniz. Siz sempatik, cömert, kibar, arkadaş canlısı ve hoş bir insansınız.

İfadenizi, sevgi, sorumluluk ve aile hayatı ile ortaya koyacaksınız. Bu devinimdeki insanlar evrensel kardeşlik ülküsünü benimserler ve sevginin yıkıcı bir his olmadığını ispat edeceklerdir. Aynı zamanda dünyada ezilen insanları fark edeceksiniz ve onları savunacaksınız. Bu da zaman zaman otoriteyle mücadele etmenize neden olacaktır.

Gözde ismine benzeyen isimler

Bu bölümde listelenen isimler sitemize özel geliştirilmiş bir algoritmanın sonucu olup, cinsiyet ve karakter bakımından en uygun isimler hedeflenmiştir.
Gökçe, Gözen, Gözlem, Güzide, Özde, Asude, Azade

Gözde ismine ait istatistiki bilgiler

Türkiye’de Gözde ismini taşıyan yaklaşık 100.436 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Gözde ismi en çok kullanılan 163. isim olup, yaklaşık olarak her 775 kişiden biri Gözde adını taşımaktadır.

Gözde isminin sitemizde görüntülenme sayısı 36.367. Gözde ismi için yaptığımız ankete katılan 156 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,33. Ziyaretçilerimizden 520 kişi Gözde ismini öneriyor,89 kişi ise önermiyor. Ziyaretçilerimiz bu isim için 3 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Gözde ismi ile uyumlu İsimler

Bu bölümde listelenen isimler harf benzerlikleri dikkate alınarak her alt başlıkta en fazla 10 adet olacak şekilde rastgele getirilmiştir.

İlk üç harfi Gözde ismi ile uyumlu bazı isimler

Gözen, Gözlem

Son üç harfi Gözde ismi ile uyumlu bazı isimler

Özde

İlk ve son harfi Gözde ismi ile uyumlu bazı isimler

Gülname, Güfte, Galibe, Gazire, Gaye, Gupse, Gazale, Göktepe, Ganime, Gökçe

Gözde isminin analizi

Gözde isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

G harfi : İnatçı kişilik, gerginlik
Ö harfi : İçine kapalılık
Z harfi : Bilimsel bakış açısı, okumayı seven bir kişilik
D harfi : Üstün güçlere sahipliği
E harfi : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele

Gözde isminin numerolojisi

Gözde isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

G = 8
Ö = 19
Z = 29
D = 5
E = 6
Toplam = 67

Gözde ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Gözde ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Gözde olan önemli kişiler

Gözde Dal

Gözde Dal (Doğum Tarihi: 21 Mart 1988 – İzmir) – Türk voleybolcudur.

Gözde Kansu

Gözde Kansu (Doğum Tarihi: 23 Ağustos 1980, İzmir), Türk oyuncu.

Gözde Sonsırma

Gözde Kırdar Sonsırma (Doğum Tarihi: 26 Haziran 1985, Kütahya), Türk voleybolcu. Voleybola Kütahya’da başlamış ve Vakıfbank Güneş Sigorta altyapısından yetişmiştir. Mevkisi smaçör olan Kırdar, birçok kez Türkiye Genç ve A Milli takımlarında forma giymiştir. Üniversite mezunudur. Özge Kırdar Çemberci’nin ikiz kardeşidir.

Gözde Çetiner

Türk, Tiyatro ve Dizi oyuncusu Gözde Çetiner 12 Ocak 1986 da İzmit de doğdu. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro oyunculuğu bölümünden 2007 yılında mezun oldu. Mezuniyet yılında, Beşiktaş Belediyesi prodüksiyon tiyatrosu tarafından sahnelenen Küçük Burjuva Düğünü adlı oyunla profesyonel tiyatro hayatına başladı. Daha sonra, 2008 yılında 16. İstanbul Tiyatro Festivali için Kumpanya Tiyatrosu tarafından hazırlanan İstanbul’da Bir Dava adlı oyunda oynadı. 2010 yılında Devlet Tiyatrolarında sözleşmeli oyuncu olarak görev yapmaya başladı. Çetiner’in oyuncu olarak çalıştığı tiyatrolar arasında Tiyatro Perest, Tiyatro Kartela gibi tiyatrolar vardır. İstanbul Devlet Tiyatrosu tarafından 18. İstanbul Tiyatro Festivali için hazırlanan Matei Vișniec’in Çehov Makinası oyununda oynadı ve bu oyundaki Arkadina rolü ile 17. Afife Tiyatro Ödüllerinde yardımcı dalda yılın en iyi kadın oyuncusu ödülüne aday oldu. Tiyatro oyunculuğunun yanı sıra, birçok televizyon projesinde de yer aldı.

GÖZDE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ GÖZDE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (özde) göre gözde ile Uyumlu İsimler :

özdeSon 3 harfine (zde) göre gözde ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (de) göre gözde ile Uyumlu İsimler :

hande feride halide zübeyde güzide hamide asude jülide müjde cahide nahide zahide nadide sevde azade gülde gülzade ahude hüdeyde raşide vahide sacide bade belde cavide kaside maide mesude müfide naide nüvide orkide reşide rüveydesaide sevinde

BAŞ HARFLERİ GÖZDE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (gözd) göre GÖZDE ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (göz) göre GÖZDE ile Uyumlu İsimler :

gözen gözeİlk 2 harfine () göre GÖZDE ile Uyumlu İsimler :

gökhan gökçe gökçen gönül göksel gökmen görkem gökay göktürk gökben gökşen göknur göksu gökalp göksal göksun göktuğ gökberk göçer gök gökcan göker gökşenay gönen göknil göksen göktan göktigin göray gökşin

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GÖZDE İLE UYUMLU İSİMLER:

‘gö’ ile başlayıp ‘de’ ile Biten İsimler :

‘g’ ile başlayıp ‘e’ ile Biten İsimler :

gamze gökçe gaye güzide gokce gülnare gülce ganime gülde gülfe gülzade güldane gülfiye göze

 

GÖZDE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GÖZDE adını oluşturan G, Ö, Z, D, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 67:

G
Ö
Z
D
E
TOPLAM
8
19
29
5
6
67

GÖZDE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada … 909. ersan, 910. gönen, 911. gözde, 912. hayim, 913. hediye, … Toplam 44 ismin aritmetik toplamı 67(Binde 17.8 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

mert dinçay senem birkan burçak cavit cenker ersan gönen hayim hediye saffet orhan şenel naciye naser nildan zehra peker ramin samim semiha seran sevi tuna imran yonca şamil şehim şencan günal şimal battal devin ensar erdebil ıtır diyarmanol sebati senar temel yenal

 

Sponsorlu Bağlantılar

Bu sayfada yer alan ayrıntılı bilgiler arasında acaba Gözde ismi yüce kitabımız Kuran-ı Kerim'de var mı?, acaba Gözde isminin karakter yorumu nedir?, acaba Gözde isminin Türkiye'deki kullanım istatistikleri nedir, kaçıncı sırada yer almaktadır ve kaç kişinin adıdır?, acaba Gözde isminin harf ve kişilik analizi nedir?, acaba Gözde isimli ünlüler kimlerdir?, acaba Gözde ismine benzeyen alternatif isimler nelerdir? gibi diğer sitelerde ancak tek tük bulabileceğiniz bilgilerin hepsini bulacak ve tamamına birden göz atabileceksiniz.

Hangi İsme Bakmıştınız? İsmi Yazıp Enter Tuşuna Basın!

Gülfem

Sonraki Sayfa »

Gupse

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir