Göksu İsminin Anlamı, Analizi, Kökeni, Numerolojisi, Yorumları, Karakteri, Kişilik Özellikleri

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar, isimler hakkında aradığınız her şeyi bulabileceğiniz websitemize hoş geldiniz. Bu yazıda Göksu ismini masaya yatırıp tüm ayrıntılarıyla ele alıyoruz ve her açıdan inceliyoruz. Yazının devamında Göksu ismi ile ilgili anlamı, kökeni, analizi, en popüler isimler arasındaki sıralaması, cinsiyeti, Kuranda geçip geçmediği ve dini Anlamı gibi konularda detaylı bilgileri okuyacaksınız.

Özellik Değeri
İsim Göksu
Göksu İsminin Cinsiyeti Kız İsmi
Göksu İsminin Kökeni Türkçe
Göksu İsmi Kuranda Geçiyor mu? Hayır Kuranda Geçmiyor
Göksu İsminin Türkçe Sözlük Anlamı
 1. 1. türklerin oturduğu birçok akarsuya verilen isim. 2. adana'dan gelerek akdeniz'e dökülen seyhan nehrinin önemli kollarından.
 2. Türkçe kökenli bir Kız-Erkek ismi olan Göksu; "Mavi renkli akan akarsu" anlamına gelir.

akarsu

 1. Yeryüzünde, yer altında belirli bir yatak içinde, eğim boyunca sürekli veya zaman zaman akan su.
 2. Tek sıra elmastan gerdanlık.
 3. Kesintisi olmayan, aralıksız.
 4. En yüksek dereden, anaırmağa değin belirli bir yatak içinde ve eğim boyunca sürekli ya da dönemli olarak akan sular.
 5. Yeryüzünde ve yer altında belirli bir yatak içinde, eğim boyunca sürekli veya zaman zaman akan su.
 6. Tek sıra elmastan veya inciden gerdanlık.
 7. Mec. Kesintisi olmayan, aralıksız.
 8. Güler yüzlü, güleç.
 9. Yeryüzünde, yer altında belirli bir yatak içinde, eğim boyunca sürekli veya zaman zaman akan su.
Göksu isminin resimleri

GÖKSU Adının Yaygınlığı

GÖKSU Türkiye’de en çok kullanılan 1058. isim (… 1056. gürel, 1057. göknur, 1058. göksu, 1059. hüdaverdi, 1060. halise, …). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı GÖKSU ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

GÖKSU adının yaygınlık oranının Türkiye’nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-09-2014 20:45 itibariyle yaklaşık 7,861 kişinin isminin GÖKSU olduğu ve GÖKSU isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

Göksu İsminin Numeroloji Yorumu
Gizil gücünüz tümüyle hizmet ve düzenle ilintilidir. Güvenilir biri olduğunuzu diğer insanlara ispatlayın. Düzenli, yardımsever, dürüst ve samimi bir insansınız. Önemli işler başarmak için buradasınız. Yoğun ve uzun saatler boyu çalışarak ve pratikliğinizi kullanarak bunu başarabilirsiniz.

İfadenizi, irade gücünüzle ortaya koyacaksınız. Bu üstünlük taslamak anlamına gelmez. Tanrısal iradenin olumlu bir uyumudur. Tinsel olaylara pratik bir şekilde yaklaşacaksınız. Kişisel maddi çıkarlarınızı önemsemeyin. 4 yapıcının sayısıdır ve size sadık kalacak herhangi bir örgütlenmenin kurulmasına yardımcı olacaksınız.

Göksu ismine benzeyen isimler

Bu bölümde listelenen isimler sitemize özel geliştirilmiş bir algoritmanın sonucu olup, cinsiyet ve karakter bakımından en uygun isimler hedeflenmiştir.
Göksun, Aksu, Geysu, Gökçe, Göknur, Göksel, Göksün

Göksu ismine ait istatistiki bilgiler

Türkiye’de Göksu ismini taşıyan yaklaşık 7.785 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Göksu ismi en çok kullanılan 1058. isim olup, yaklaşık olarak her 9.816 kişiden biri Göksu adını taşımaktadır.

Göksu isminin sitemizde görüntülenme sayısı 12.448. Göksu ismi için yaptığımız ankete katılan 31 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,58. Ziyaretçilerimizden 149 kişi Göksu ismini öneriyor,22 kişi ise önermiyor. Ziyaretçilerimiz bu isim için 2 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Göksu ismi ile uyumlu İsimler

Bu bölümde listelenen isimler harf benzerlikleri dikkate alınarak her alt başlıkta en fazla 10 adet olacak şekilde rastgele getirilmiştir.

Göksu ismini içinde barındıran isimler

Göksun

İlk üç harfi Göksu ismi ile uyumlu bazı isimler

Gökay, Gökyüzü, Gökçem, Gökkuşağı, Göksün, Gökhan, Göknur, Göknil, Göksel, Göker

Son üç harfi Göksu ismi ile uyumlu bazı isimler

Aksu, Çeliksu, Berksu, Oksu, Paksu

İlk ve son harfi Göksu ismi ile uyumlu bazı isimler

Gülbanu, Gülsu, Geysu, Gürsu

Göksu isminin analizi

Göksu isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

G harfi : İnatçı kişilik, gerginlik
Ö harfi : İçine kapalılık
K harfi : Başarı, unvan sahibi olma
S harfi : Hayalperestlik
U harfi : Durgun, çok ağır hareket etme

Göksu isminin numerolojisi

Göksu isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

G = 8
Ö = 19
K = 14
S = 22
U = 25
Toplam = 88

Göksu ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Göksu ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Göksu olan önemli kişiler

Göksu Alhas

Göksu Alhas(Doğum Tarihi: 21 Mart 1990, Araklı) PTT 1. Lig takımlarından 1461 Trabzon’da kiralık olarak forma giyen Türk orta saha futbolcusu.

Göksu Türkdoğan

Göksu Türkdoğan (Doğum Tarihi: 15 Nisan 1985, Üsküdar, İstanbul), Türk futbolcu. Ankaraspor’da oynamaktadır.

Göksu Üçtaş

Göksu Üçtaş (Doğum Tarihi: 30 Ağustos 1990, Şahinbey, Gaziantep), Türk artistik cimnastikçi. 2009 Akdeniz Oyunlarında atlama masasında gümüş madalya almış ve Türkiye’ye bu dalda ilk madalyayı kazandırmıştır.[1] Mart 2010’da Doha’da yapılan Dünya Kupası yarışmasında yer hareketlerinde bronz madalya almıştır.[2] 2010 senesinde, 28-02 tarihleri arasında Çek Cumhuriyeti’nin Ostrava kentinde düzenlenen Dünya Kupası yarışmalarında Göksu Üçtaş yer aletinde altın madalya, denge aletinde gümüş madalya ve atlama aletinde gümüş madalya kazanarak Türkiye’ye tam üç madalya getirdi. Olimpiyat Oyunları’nda Türkiye’yi tarihinde ilk kez artistik jimnastik dalında temsil etmiştir.

Soyadı Göksu olan önemli kişiler

Emel Göksu

Emel Göksu (Doğum Tarihi: 25 Şubat 1945, Malatya), Türk, tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu.

Ömer Can Göksu

Ömer Can Göksu (Doğum Tarihi: 21 Ekim 1968, İstanbul), Türk eski futbolcu, teknik direktör. 10 Kasım 2011 beri 1. Lig ekiplerinden İstanbul Güngörenspor’u çalıştırmaktadır.

Serkan Göksu

Serkan Göksu, (Doğum Tarihi: 16 Mayıs 1993, Bahçelievler, İstanbul), Türk futbolcu. Yeni Malatyaspor’da kiralık olarak oynamaktadır.

Yusuf Ziya Göksu

Yusuf Ziya Göksu, 1945 yılında Diyarbakır’da doğdu. 1968 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdikten sonra kaymakamlık sınavını kazanarak, Kastamonu Maiyet Memurluğu görevine başladı. Sırasıyla Karaisalı, Adana ve Eleşkirt, Ağrı kaymakamlıkları yaptı.

Ali Rıza Göksu

Rıza Göksu (Doğum Tarihi: 1903, Ermenek, Karaman) – (ö. 27 Kasım 1987), Türk hukukçu.

Hulusi Göksu

Hulusi Göksu (Doğum Tarihi: 1873 Ermenek, Karaman) – (ö. 21 Mart 1946), Türk siyasetçi.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu sayfada yer alan ayrıntılı bilgiler arasında acaba Göksu ismi yüce kitabımız Kuran-ı Kerim'de var mı?, acaba Göksu isminin karakter yorumu nedir?, acaba Göksu isminin Türkiye'deki kullanım istatistikleri nedir, kaçıncı sırada yer almaktadır ve kaç kişinin adıdır?, acaba Göksu isminin harf ve kişilik analizi nedir?, acaba Göksu isimli ünlüler kimlerdir?, acaba Göksu ismine benzeyen alternatif isimler nelerdir? gibi diğer sitelerde ancak tek tük bulabileceğiniz bilgilerin hepsini bulacak ve tamamına birden göz atabileceksiniz.

Hangi İsme Bakmıştınız? İsmi Yazıp Enter Tuşuna Basın!

Gülşen

Sonraki Sayfa »

Güliz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir