Feride İsminin Anlamı, Analizi, Kökeni, Numerolojisi, Yorumları, Karakteri, Kişilik Özellikleri

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar, isimler hakkında aradığınız her şeyi bulabileceğiniz websitemize hoş geldiniz. Bu yazıda Feride ismini masaya yatırıp tüm ayrıntılarıyla ele alıyoruz ve her açıdan inceliyoruz. Yazının devamında Feride ismi ile ilgili anlamı, kökeni, analizi, en popüler isimler arasındaki sıralaması, cinsiyeti, Kuranda geçip geçmediği ve dini Anlamı gibi konularda detaylı bilgileri okuyacaksınız.

Özellik Değeri
İsim Feride
Feride İsminin Cinsiyeti Kız İsmi
Feride İsminin Kökeni Arapça
Feride İsmi Kuranda Geçiyor mu? Hayır Kuranda Geçmiyor
Feride İsminin Türkçe Sözlük Anlamı
  1. Eşi benzeri olmayan, tek, eşsiz, üstün.
  2. (bkz. ferid). -kendi reyiyle hareket eden, kibirli, gururlu kimse
  3. Tek eşsiz, benzeri olmayan
  4. Kendi ihtiyariyle hareket eden, gururlu, kibirli kimse.
  5. Arapça kökenli bir Kız ismi olan Feride; "Eşi olmayan" anlamına gelir.

Eşsiz

  1. Eşi benzeri olmayan veya eşi benzeri görülmemiş olan Örnek: Güzelliğine hayran olduğum bu eşsiz şehre karşı, onun bir insanı olmak borcumu bir derece yerine getirip sevinmiştim. H. Taner
  2. Eş bulamamış, eşinden ayrılmış veya yanında eşi olmayan.
Feride isminin resimleri

İsmin Analizi:

Sakin, uysal, güvenilir, üzüntü ve sevinci bir arada yaşayan, karar vermekte zorlanan, kırılgan, hırslı, zorluklara direnen, sıkıntılardan kurtulmak için mücadele eden bir kişilik enerjisi verir.
FERİDE İsim Raporu:

FERİDE Adının Yaygınlığı

FERİDE Türkiye’de en çok kullanılan 605. isim (… 603. hicran, 604. ergun, 605. feride, 606. gülen, 607. gürol, …). Ülkemizde yaklaşık her 3,272 kişiden birinin adı FERİDE ve ismin yaygınlık oranı binde 0.31.

FERİDE adının yaygınlık oranının Türkiye’nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-09-2014 01:28 itibariyle yaklaşık 24,370 kişinin isminin FERİDE olduğu ve FERİDE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 368 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

Feride İsminin Numeroloji Yorumu
Sizin gizil gücünüz paylaşımcılıktır. Sempatinizi ve anlayışınızı geliştirmeyi öğrenmelisiniz. Paylaşım sadece iki kişi arasında olmaz, gurup içinde işbirliği yapmayı öğrenin. Nazik ve saygılı olun, siz titiz ve arkadaş canlısı bir kişisiniz. Evrensel barışı sağlamak için çalışacaksınız. Paylaşımcılık her zaman için sadece iki kişi arasında değildir, bu ortaklığı tüm evrene yayın.

İfadenizi, hayatınızı paylaşanlar arasında uyum yaratarak ortaya koyacaksınız. Her zaman geri planda kalmayı tercih ediyorsunuz. Tinsel çalışmalarınızı kollektif olarak yapacaksınız. Duygusal doğanız sizi yeteneklerinizi gizleyecek kadar mütevazi yapıyor. Hayata ilgisizlikle bakmaya çalışın, aksi takdirde aşırı duygusal tepkileriniz size zarar verebilir.

Feride ismine benzeyen isimler

Bu bölümde listelenen isimler sitemize özel geliştirilmiş bir algoritmanın sonucu olup, cinsiyet ve karakter bakımından en uygun isimler hedeflenmiştir.
Peride, Berire, Farise, Fecriye, Fehime, Feraye, Ferda

Feride ismine ait istatistiki bilgiler

Türkiye’de Feride ismini taşıyan yaklaşık 24.135 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Feride ismi en çok kullanılan 605. isim olup, yaklaşık olarak her 3.272 kişiden biri Feride adını taşımaktadır.

Feride isminin sitemizde görüntülenme sayısı 36.598. Feride ismi için yaptığımız ankete katılan 105 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,08. Ziyaretçilerimizden 253 kişi Feride ismini öneriyor,82 kişi ise önermiyor. Ziyaretçilerimiz bu isim için 2 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Feride ismi ile uyumlu İsimler

Bu bölümde listelenen isimler harf benzerlikleri dikkate alınarak her alt başlıkta en fazla 10 adet olacak şekilde rastgele getirilmiştir.

İlk üç harfi Feride ismi ile uyumlu bazı isimler

Ferhal, Ferdiyye, Ferican, Ferruhi, Ferit, Ferma, Ferhunde, Ferahşan, Ferhat, Ferhad

Son üç harfi Feride ismi ile uyumlu bazı isimler

Vacide, Cahide, Mecide, Velide, Hamide, Sepide, Nadide, Nahide, Nüvide, Nevide

İlk ve son harfi Feride ismi ile uyumlu bazı isimler

Ferdane, Ferdiyye, Fehmiye, Firuze, Firazende, Fahriye, Fatîne, Fecriye, Ferzane, Fide

Feride isminin analizi

Feride isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

F harfi : Uysal, güvenilirlik
E harfi : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele
R harfi : Sert yapıya sahip olma
İ harfi : Kırılganlığı
D harfi : Üstün güçlere sahipliği
E harfi : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele

Feride isminin numerolojisi

Feride isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

F = 7
E = 6
R = 21
İ = 12
D = 5
E = 6
Toplam = 57

Feride ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Feride ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Feride olan önemli kişiler

Feride Çetin

Feride Çetin (Doğum Tarihi: 5 Kasım 1980), Türk aktris.

Feride Çiçekoğlu

Feride Çiçekoğlu, 1951 yılında Ankara’da doğdu. Maarif Koleji ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde okudu. Mimar olarak Fullbright bursu ile, Pennsylvania Üniversitesi’nde doktora tezini yazdı. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapan Çiçekoğlu, 12 Eylül askeri darbesinin ardından dört yıl cezaevinde kaldı. Cezaevinden çıktıktan sonra editörlük yaptığı Kalem yayınlarından ilk kitabı Caz Hüznün Müziği ni çıkartır[1]. Cezaevinde tanıdığı bir çocuğun yaşamını anlattığı ikinci kitabı Uçurtmayı Vurmasınlar, filme alındı. Filmin çok beğenilmesi yeni kitapları yazmasına ve yeni filmlerin yolunu açtı. 1990 yılında senaryosunu yazdığı “Reise der Hoffnung (Umuda Yolculuk) filmi en iyi yabancı film dalında Oscar ödülüne layık görüldü.1980-90 dönemini kapsayan on bir öyküden oluşan kitabı Sizin Hiç Babanız Öldü mü ile 1992 yılında Lebon Kültür Merkezi / Edebiyat Ödülünü kazandı.[2] Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

FERİDE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ FERİDE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (eride) göre feride ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (ride) göre feride ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (ide) göre feride ile Uyumlu İsimler :

halide güzide hamide jülide cahide nahide zahide nadide raşide vahide sacide cavide kaside maide müfide naide nüvide orkide reşide saideSon 2 harfine (de) göre feride ile Uyumlu İsimler :

gözde hande zübeyde asude müjde sevde azade gülde gülzade ahude hüdeyde bade belde mesude rüveyde sevinde özde

BAŞ HARFLERİ FERİDE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (ferid) göre FERİDE ile Uyumlu İsimler :

feridunİlk 4 harfine (feri) göre FERİDE ile Uyumlu İsimler :

ferit ferihaİlk 3 harfine (fer) göre FERİDE ile Uyumlu İsimler :

ferhat ferda ferhan ferruh ferdi feray ferzan ferah feryal feragat ferahim ferhun ferrah feruze ferzat ferahnaz ferdağ ferudun feryaİlk 2 harfine (fe) göre FERİDE ile Uyumlu İsimler :

fevzi fehmi feyza fethi feyzullah feza fevziye feyyaz fethullah fecri fettah feyzi feyhan feyruz feyzan fehim fehmile fehmiye fehime fethiye fetih

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ FERİDE İLE UYUMLU İSİMLER:

‘fe’ ile başlayıp ‘de’ ile Biten İsimler :

‘f’ ile başlayıp ‘e’ ile Biten İsimler :

fadime fikriye fahriye fevziye firuze feruze fehmile fehmiye fehime fethiye filare

 

FERİDE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

FERİDE adını oluşturan F, E, R, İ, D, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 57:

F
E
R
İ
D
E
TOPLAM
7
6
21
12
5
6
57

FERİDE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada … 503. enis, 504. esin, 505. feride, 506. feriha, 507. nihan, … Toplam 40 ismin aritmetik toplamı 57 (Binde 16.18 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

berhan fuat ahmet avni ayhan bilali bilhan demet sibel emine enis esin feriha nihan hamza hatem hür kaşif atınç vehbi medet melek doğu saime şemi alkım zahid alaaddin aybige begül celile ergem erkal fehime hakkan nefer nora rona sine

 

Sponsorlu Bağlantılar

Bu sayfada yer alan ayrıntılı bilgiler arasında acaba Feride ismi yüce kitabımız Kuran-ı Kerim'de var mı?, acaba Feride isminin karakter yorumu nedir?, acaba Feride isminin Türkiye'deki kullanım istatistikleri nedir, kaçıncı sırada yer almaktadır ve kaç kişinin adıdır?, acaba Feride isminin harf ve kişilik analizi nedir?, acaba Feride isimli ünlüler kimlerdir?, acaba Feride ismine benzeyen alternatif isimler nelerdir? gibi diğer sitelerde ancak tek tük bulabileceğiniz bilgilerin hepsini bulacak ve tamamına birden göz atabileceksiniz.

Hangi İsme Bakmıştınız? İsmi Yazıp Enter Tuşuna Basın!

Funda

Sonraki Sayfa »

Filiz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir