Fatih İsminin Anlamı, Analizi, Kökeni, Numerolojisi, Yorumları, Karakteri, Kişilik Özellikleri

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar, isimler hakkında aradığınız her şeyi bulabileceğiniz websitemize hoş geldiniz. Bu yazıda Fatih ismini masaya yatırıp tüm ayrıntılarıyla ele alıyoruz ve her açıdan inceliyoruz. Yazının devamında Fatih ismi ile ilgili anlamı, kökeni, analizi, en popüler isimler arasındaki sıralaması, cinsiyeti, Kuranda geçip geçmediği ve dini Anlamı gibi konularda detaylı bilgileri okuyacaksınız.

Özellik Değeri
İsim Fatih
Fatih İsminin Cinsiyeti Erkek İsmi
Fatih İsminin Kökeni Arapça
Fatih İsmi Kuranda Geçiyor mu? Evet Kuranda Var
Fatih İsminin Türkçe Sözlük Anlamı
  1. Zafer kazanan, fetheden (kimse) Örnek: Milletler tarihte fatihlerden fazla adillere bağlıdırlar. F. R. Atay
  2. Büyük ve önemli bir iş bitiren kimse Örnek: Gazinoya bir fatih olarak giriyorum. R. H. Karay
  3. İslam devletlerinde bir ülkeyi veya bir şehri savaşarak alan hükümdar ve komutanlara verilen unvan Örnek: Bizans fatihi kartal burunlu II. Mehmet ve Mısır fatihi yıldırım bakışlı Selim, birer dar çukura nasıl sığdılar? Y. K. Karaosmanoğlu
  4. İslâm devletlerinde bir ülkeyi ya da bir kenti düşmandan alan komutan ve hükümdara verilen yüceltme sanı: Mısırfatihi, Revanfatihi gibi. 2- İstanbul'u Türklere kazandıran Osmanlı padişahı II. Sultan Mehmet'in sanı.
  5. Fetheden, zafer kazanan.
  6. Açan, kapılar açan.
  7. Osmanlı Padişahı II. Mehmet’in lakabı.
  8. 1. fetheden, açan. 2. bir ülkeyi, şehri veya kaleyi zapteden kimse. 3. hüküm veren anlamında, cenab-ı hakk'ın sıfatlarından biridir. a'raf suresi 89. ayet. - istanbul'u fetheden yedinci osmanlı padişahı sultan mehmet han'a bu fethinden ötürü verilen unvan.
  9. Açan, fetheden. Teshir eden, zapteden. (Osmanlıca'da yazılışı: fâtih)
Fatih isminin resimleri

İsmin Analizi:

Sakin, uysal, güvenilir, algılaması yüksek, mantıklı, ketum, duygularını açıklamakta zorlanan, kırılgan, hayattan sert dersler alan bir kişilik enerjisi verir.

FATİH Adının Yaygınlığı

FATİH Türkiye’de en çok kullanılan 11. isim (… 9. hüseyin, 10. osman, 11. fatih, 12. bülent, 13. ömer, …). Ülkemizde yaklaşık her 147 kişiden birinin adı FATİH ve ismin yaygınlık oranı binde 6.83.

FATİH adının yaygınlık oranının Türkiye’nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-09-2014 01:11 itibariyle yaklaşık 536,928 kişinin isminin FATİH olduğu ve FATİH isimli kişi sayısının her yıl ortalama 8118 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

Fatih İsminin Numeroloji Yorumu
Gizil gücünüz disiplindir. Çok çalışmayı öğrenmelisiniz. Hoşgörüsüz ve aşırı titiz olmak ilişkilerinizi bozabilir. Olumsuzluğa kapılmayın ve başarıya ulaşmak için çaba gösterin. Önemli veya önemsiz işleri, parayla ilgili yatırımları öğrenebilirseniz, hayatınızı etkin bir biçimde yaşayabilirsiniz. İnsanları kolayca tanıyabiliyorsunuz, fakat maddiyatçılığınız ilişkilerinizi olumsuz yönde etkiliyor, bunu artık fark etmelisiniz.

İfadenizi, güç ve parayla ortaya koyuyorsunuz. Maddi dünya içinde kaybolmayın. Başkalarına maddi yönden destek olun, böylece huzura kavuşacaksınız. Bu yardımlar her şeyin maddi dünyayla ilgili olmadığını anlamamıza neden olacak. Diğer insanlar maddi gücünüzden dolayı sizin çok şanslı olduğunuzu düşünebilirler; fakat bu zenginliğin arkasındaki sorumlulukları tahmin edemezler.

Fatih ismine ait istatistiki bilgiler

Türkiye’de Fatih ismini taşıyan yaklaşık 531.769 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Fatih ismi en çok kullanılan 11. isim olup, yaklaşık olarak her 147 kişiden biri Fatih adını taşımaktadır.

Fatih isminin sitemizde görüntülenme sayısı 97.949. Fatih ismi için yaptığımız ankete katılan 654 kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,3. Ziyaretçilerimizden 1.421 kişi Fatih ismini öneriyor, 153kişi ise önermiyor. Ziyaretçilerimiz bu isim için 17 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Fatih ismi ile uyumlu İsimler

Bu bölümde listelenen isimler harf benzerlikleri dikkate alınarak her alt başlıkta en fazla 10 adet olacak şekilde rastgele getirilmiştir.

İlk üç harfi Fatih ismi ile uyumlu bazı isimler

Fatıma, Fatin, Fatmanur, Fatoş, Fatîne, Fatmagül, Fatma

Son üç harfi Fatih ismi ile uyumlu bazı isimler

Fetih

İlk ve son harfi Fatih ismi ile uyumlu bazı isimler

Fethullah, Fazlullah, Fetih, Fayih, Fettah, Falih, Felah, Ferruh, Fakih, Farah

Fatih isminin analizi

Fatih isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

F harfi : Uysal, güvenilirlik
A harfi : Atılgan, enerjik
T harfi : Duygularını zor ifade edebilme
İ harfi : Kırılganlığı
H harfi : Sakin ve durağanlık

Fatih isminin numerolojisi

Fatih isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

F = 7
A = 1
T = 24
İ = 12
H = 10
Toplam = 54

Fatih ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Fatih ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Fatih olan önemli kişiler

Fatih Akın

Fatih Akın (Doğum Tarihi: 25 Ağustos 1973, Hamburg), Türk asıllı Alman yönetmen, senarist ve yapımcı.

Fatih Akyel

Fatih Akyel (Doğum Tarihi: 26 Aralık 1977, Karagümrük, İstanbul), Türk eski millî futbolcu.

Fatih Çiçek

Fatih Çiçek (Doğum Tarihi: 29 Kasım 1987 – Berlin), Türk futbolcu. 1. Lig ekiplerinden İstanbul Güngörenspor’da oynamaktadır.

Fatih Egedik

Fatih Egedik (Doğum Tarihi: 2 Mayıs 1982 – Karşıyaka, İzmir) Türk futbolcu. 1. Lig ekiplerinden Altay’da oynamaktadır.

Fatih Altaylı

Fatih Altaylı (Doğum Tarihi: 1963, Van), Türk gazeteci, sunucu ve köşe yazarı. Habertürk’te yayınlanan Teke Tek adlı programın sunuculuğunu yapmaktadır.

Fatih Altundağ

Fatih Altundağ,(Doğum Tarihi: 11 Şubat 1988,Berlin) Trabzonspor’lu Türk defans oyuncusu.

Fatih Artman

Fatih Artman, Türk dizi oyuncusu. 1988’de Ankara’da doğmuştur. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Anasanat Dalı Oyunculuk son sınıf öğrencisidir. Star Tv’de yayınlanan Behzat Ç. Adlı dizide Harun karakterini canlandırmaktadır. Oynadığı tiyatro oyunları arasında Colombinus Düşler Yolu ve Müfettiş Yastık Adam bulunmaktadır.

Fatih Atık

Fatih Atık (Doğum Tarihi: 25 Haziran 1984, Gleizé), Türk asıllı Fransız futbolcu. Şu anda Fransa’nın En Avant Guingamp takımı’nda oynamaktadır. Kendisi hem Fransa, hem de Türkiye uyrukludur. Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Fatih Avan

Fatih Avan (Doğum Tarihi: 1 Ocak 1989, Kahramanmaraş) Türk cirit atma sporcusu. Fenerbahçe kulübünde spor yapan Avan, birçok kez ülkesini şampiyonalarda temsil etti.

Fatih Ceylan

Fatih Ceylan (Doğum Tarihi: 25 Kasım 1980, Düzce), Türk futbolcu. – ekiplerinden -‘da oynamaktadır.

Fatih Erdemci

Fatih Erdemci (Gerçek adı; Fatih Feza Erdemci), (Doğum Tarihi: 12 Haziran 1970, İstanbul) Türk Pop-Rock Şarkıcısı, Söz Yazarı, Besteci, Mimar.

Fatih Erdoğan

Fatih Erdoğan (Doğum Tarihi: 23 Nisan 1954, İzmir), Türk yazar.

Fatih Erkoç

Fatih Erkoç (Doğum Tarihi: 7 Nisan 1953, Fatih, İstanbul), Türk müzisyen.

Fatih Gül

Fatih Gül (Doğum Tarihi: 3 Şubat 1988, Küçükçekmece, İstanbul), Türk futbolcu. 1. Lig ekiplerinden Boluspor’da oynamaktadır.

Fatih Karaca

Fatih Karaca, (Doğum Tarihi: 1959 Erzurum) Türk televizyoncu ve Radyo Televizyon Üst Kurulu eski başkanı.

Fatih Karataş

Fatih Karataş, (Doğum Tarihi: 1976) Türk şair.

Fatih Kılıçkaya

Fatih Kılıçkaya (doğum 17 Mayıs 1985, Sarız) doğumlu Türk millî defans oyuncusu. 1.Lig ekiplerinden Samsunspor’da oynamaktadır.

Fatih Kıran

Fatih Kıran (Doğum Tarihi:26 Mart 1993; Münih, Almanya), Sağ bek pozisyonunda oynayan Türk futbolcu. Süper Lig ekiplerinden Sivasspor’da forma giymektedir.

Fatih Kısaparmak

Fatih Kısaparmak (Doğum Tarihi: 31 Ocak 1961, Elazığ), Türk halk müziği sanatçısı, müzisyen, besteci ve söz yazarı.

Fatih Kolsuz

Fatih Kolsuz (Doğum Tarihi: 6 Ocak 1992, Sultanbeyli, İstanbul), Türk futbolcu. Kartalspor’da oynamaktadır.

Fatih Metin

Fatih Metin (Doğum Tarihi: 14 Temmuz 1973, Bolu), Türk siyasetçi, avukat. Metin, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı (Türkiye) Bakan Yardımcısı ve 23. dönem Bolu milletvekilidir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Fatih Okta

Bu maddenin konusuna aşina iseniz maddeyi genişleterek onun kayda değer olduğunu ortaya koyun. Bu sorunu çözmenin en iyi yolu, konu hakkında, maddenin yazarı ve konusundan bağımsız taraflarca yayımlanmış kaynaklar vermektir. Eğer kayda değerliği kanıtlanamazsa, maddenin Vikipedi:Silme politikası gereği silinmeye uygunluğu, muhtemelen göz önüne alınacaktır.

Fatih Okumuş

Fatih Okumuş (doğumu 1968, Kahramanmaraş) Türk yazar ve İslam hukukçusudur.

Fatih Orhan

Fatih Orhan (Doğum Tarihi: 1 Nisan 1991, Bingöl), Türk futbolcu.

Fatih Sercan Ekinci

Fatih Sercan Ekinci, (Doğum Tarihi: 29 Ekim 1989, Bakırköy, İstanbul) Galatasaray SK takımının Sarıyer SK adlı takımda forvet mevkisinde kiralık olarak oynayan Türk futbolcu

Fatih Solak

Fatih Solak (Doğum Tarihi: 25 Temmuz 1980, Kayseri), Olin Edirne’de pivot pozisyonunda görev yapan Türk basketbolcu.

Fatih Tekke

Fatih Tekke (Doğum Tarihi: 9 Eylül 1977, Köprübaşı, Trabzon), Santrafor mevkinde forma giymiş şuanda Trabzonspor sportif direktörlük görevine getirilen Türk eski millî futbolcu. Son olarak Süper Lig kulüplerinden Orduspor’da forma giymiştir. 20 Şubat 2013 tarihinde Lig Tv’de yayınlanan Ceyhun Yılmaz’ın sunduğu “Yirmibir” adlı programda futbolu bıraktığını açıklamıştır.

Fatih Turan

Fatih Nurullah Turan (Doğum Tarihi: 5 Nisan 1993) Fortuna Sittard’da sağ bek olarak görev yapan Türk futbolcu. İlk Eerste Divisie maçına 18 Mart 2011 tarihinde çıkmıştır.[2] Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Fatih Uyar

Fatih Uyar (Doğum Tarihi: 17 Mart 1983, Ankara), Türk futbolcu.

Fatih Yılmaz

Fatih Yılmaz (Doğum Tarihi: 3 Nisan 1989, Ceyhan, Adana), Türk futbolcu. 3. Lig ekiplerinden Kahramanmaraş BB’de oynamaktadır.

Fatih Yiğen

Fatih Yiğen (Doğum Tarihi: 1 Haziran 1983, Kula, Manisa) Türk orta saha futbol oyuncusu. Şu anda Göztepe`de forma giymektedir.

Fatih Çekirge

Fatih Çekirge (Doğum Tarihi: 1 Ocak 1947, İstanbul), Türk gazeteci, yazar.

Fatih Özacun

Fatih Özacun (Doğum Tarihi: 19 Haziran 1972, İstanbul), Türk seslendirme sanatçısı.

Fatih Özatay

Fatih Özatay (Doğum Tarihi: 1955, Ankara), Türk ekonomist, akademisyen, köşe yazarı.

Fatih Özgüven

Fatih Özgüven (Doğum Tarihi: 2 Ekim 1957, İstanbul) Türk yazar ve çevirmen. Edebiyat kitaplarının ve çevirilerinin yanında, sinema yazılarıyla da tanınmaktadır.

Fatih Özkul

Fatih Özkul (Doğum Tarihi: 3 Temmuz 1980 de Tekirdağ, Türkiye) oyuncu ve seslendirme sanatçısıdır. Son dönemin önemli sanatçılarında olan Fatih Özkul nereyse izlediğiniz birçok dizi ve çizgi dizide seslendirme yapmakta. Bunların başlarından Ben 10: Alien Force ve Ben 10: Ultimate Alien çizgi dizisinde Ben Tennyson’ı seslendirmekte ayrıca Johnny Test’te Johnny, TNT’nin dublajlayarak yayınladığı Lost’ta ise Charlie’yi seslendirdi. Kanal D’de geçen sezon yayınlanan Örümcek Adam çizgi dizisinde Peter Parker’ı seslendirdi.

Fatih Öztürk (1972 doğumlu siyasetçi)

Fatih Öztürk (Doğum Tarihi: 1972 Terme, Samsun), Türk siyasetçi.

Fatih Öztürk (1986 doğumlu futbolcu)

Fatih Öztürk (Doğum Tarihi: 22 Aralık 1986, Fransa), Türk futbolcu. Trabzonspor’da forma giymektedir.

Fatih Ürek

Fatih Ürek (Doğum Tarihi: 1 Ocak 1966, Erzurum), Türk fantezi ve pop müzik şarkıcısı. Müzik kariyerinin yanı sıra çeşitli dizi ve filmlerde rol aldı.

Fatih Şahin

Fatih Şahin (Doğum Tarihi: 1965, Afyonkarahisar, Türkiye), Türk bürokrat.

Fatih Şahin (milletvekili)

Fatih Şahin (Doğum Tarihi: 20 Nisan 1979) Türk siyasetçi.

Fatih Şirin

Fatih Şirin (Doğum Tarihi: 21 Eylül 1994, Karabük) Türk futbolcu. Süper Lig ekiplerinden Karabükspor’da oynamaktadır.

Fatih Kaldan

Fatih Kaldan (Doğum Tarihi: 2 Nisan 1990, Mersin), Türk futbolcu. 1. Lig ekiplerinden Tavşanlı Linyitspor’da oynamaktadır.

Fatih Kara

Fatih Kara (Doğum Tarihi: 16 Eylül 1987, Bakırköy, İstanbul) Türk futbolcu.

Fatih Özçelik

Fatih Özçelik (Doğum Tarihi: 15 Ekim 1992, İspir, Erzurum), Kahramanmaraş Belediyespor’da oynayan Türk futbolcu.

Fatih Öztürk (1983 doğumlu futbolcu)

Fatih Öztürk (Doğum Tarihi: 14 Haziran 1983, Of, Trabzon), Türk futbolcu. 2. Lig ekiplerinden Fethiyespor’da oynamaktadır.

Fatih Sarı

Fatih Sarı (Doğum Tarihi: 19 Temmuz 1977, Akyazı), Türk futbolcu. Karabükspor’da uzun yıllar futbol oynamıştır.Daha sonra çeşitli 1.ve 2.lig takımlarında oynamıştır.Şimdi ise Çiğli Belediyespor da futbola devam etmektedir.

Fatih Şen

Fatih Şen, (Doğum Tarihi: 9 Ocak 1984, Beykoz, İstanbul) Türk futbolcu. 1. Lig ekiplerinden Karşıyaka’da oynamaktadır.

Fatih Sonkaya

Fatih Sonkaya (Doğum Tarihi: 1 Temmuz 1981 , Oltu, Erzurum), Türk millî futbolcu. Sağ bek mevkiinde oynamaktadır

Fatih Terim

Fatih Terim (Doğum Tarihi: 4 Eylül 1953, Adana), “İmparator” ve “Commendatore” lâkaplı Türk teknik direktör ve orta saha mevkiinde oynamış eski millî futbolcu. Şu anda Türkiye Millî Futbol Takımı’nı çalıştırmaktadır. 24 Eylül 2013 tarihinde Galatasaray Kulübü tarafından görevine son verilmiştir. Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Fatih Uraz

Fatih Uraz (Doğum Tarihi: 30 Aralık 1960 , Adana), türk millî kaleci (eski), antrenör, köşe yazarı. Samsunspor taraftarınca seçilen Samsunspor Tarihinin En İyi İlk 11’i’nde yer almıştır.[1] Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

İkinci ismi Fatih olan önemli kişiler

Nuri Fatih Aydın

Nuri Aydın (Doğum Tarihi: 1 Ocak 1995, Konya), Türk futbolcu. Süper Lig ekiplerinden Bozüyükspor’da kiralık futbolcu statüsünde oynamaktadır. Süper Lig tarihinde bir karşılaşmada görev alan en genç futbolcu konumunda bulunmaktadır.[1] Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Enes Fatih İmre

Bu maddenin konusuna aşina iseniz maddeyi genişleterek onun kayda değer olduğunu ortaya koyun. Bu sorunu çözmenin en iyi yolu, konu hakkında, maddenin yazarı ve konusundan bağımsız taraflarca yayımlanmış kaynaklar vermektir. Eğer kayda değerliği kanıtlanamazsa, maddenin Vikipedi:Silme politikası gereği silinmeye uygunluğu, muhtemelen göz önüne alınacaktır.

Muhammed Ali Fatih Erbakan

Fatih Erbakan, (01.01.1979 – … ) Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin 54. Hükümet Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın oğlu, Elektrik-Elektronik mühendisi, Türkiye’de siyasi alanda tanınan ve halen siyasi parti olarak faaliyetlerini sürdürmekte olan Saadet Partisi için aktif olarak çalışan Türk siyasetçi.

Süleyman Fatih Şen

Süleyman Fatih Şen, (Doğum Tarihi: 29 Mart 1979, Bafra, Samsun) Türk futbolcu.

Ateş Fatih Uçan

Ateş Fatih Uçan (Doğum Tarihi: 22 Haziran 1978, Oltu, Erzurum[1] ), Türk oyuncu.

Mehmet Fatih Öktülmüş

Mehmet Fatih Öktülmüş (1949 Trabzon – 1984) TİKB önderi. THKO ve TİKB’de çalıştıktan sonra TİKB üyesi olarak yargılandığı TİKB davasından yatarken 1984 Ölüm Orucunda DEV-SOL militanları Haydar Başbağ, Abdullah Meral ve Hasan Telci ile birlikte hayatını kaybetti.

FATİH KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ FATİH İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (atih) göre fatih ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (tih) göre fatih ile Uyumlu İsimler :

fetihSon 2 harfine (ih) göre fatih ile Uyumlu İsimler :

salih semih melih nezih merih medih lamih

BAŞ HARFLERİ FATİH İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (fati) göre FATİH ile Uyumlu İsimler :

fatinİlk 3 harfine (fat) göre FATİH ile Uyumlu İsimler :

fatma fatoş fatmagül fatmanurİlk 2 harfine (fa) göre FATİH ile Uyumlu İsimler :

faruk fahri faik fahrettin fazıl fadime fahriye fazilet fahir fadi farşid fazila faysal fazlı

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ FATİH İLE UYUMLU İSİMLER:

‘fa’ ile başlayıp ‘ih’ ile Biten İsimler :

‘f’ ile başlayıp ‘h’ ile Biten İsimler :

ferruh feyzullah ferah fethullah fettah ferrah fetih

 

FATİH ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

FATİH adını oluşturan F, A, T, İ, H harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 54:

F
A
T
İ
H
TOPLAM
7
1
24
12
10
54

FATİH ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada … 416. berat, 417. erdem, 418. fatih, 419. kahya, 420. necmi, … Toplam 28 ismin aritmetik toplamı 54 (Binde 11.33 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

acarhan arkan rauf emrah atay ateş berta halim çınar ebru elçin berat erdem kahya necmi selah ilham atahan aşina benay canev cavide cemay ildar lamih miraç nejan

 

Sponsorlu Bağlantılar

Bu sayfada yer alan ayrıntılı bilgiler arasında acaba Fatih ismi yüce kitabımız Kuran-ı Kerim'de var mı?, acaba Fatih isminin karakter yorumu nedir?, acaba Fatih isminin Türkiye'deki kullanım istatistikleri nedir, kaçıncı sırada yer almaktadır ve kaç kişinin adıdır?, acaba Fatih isminin harf ve kişilik analizi nedir?, acaba Fatih isimli ünlüler kimlerdir?, acaba Fatih ismine benzeyen alternatif isimler nelerdir? gibi diğer sitelerde ancak tek tük bulabileceğiniz bilgilerin hepsini bulacak ve tamamına birden göz atabileceksiniz.

Hangi İsme Bakmıştınız? İsmi Yazıp Enter Tuşuna Basın!

Fatma

Sonraki Sayfa »

Faruk

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir