Duygu İsminin Anlamı, Analizi, Kökeni, Numerolojisi, Yorumları, Karakteri, Kişilik Özellikleri

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar, isimler hakkında aradığınız her şeyi bulabileceğiniz websitemize hoş geldiniz. Bu yazıda Duygu ismini masaya yatırıp tüm ayrıntılarıyla ele alıyoruz ve her açıdan inceliyoruz. Yazının devamında Duygu ismi ile ilgili anlamı, kökeni, analizi, en popüler isimler arasındaki sıralaması, cinsiyeti, Kuranda geçip geçmediği ve dini Anlamı gibi konularda detaylı bilgileri okuyacaksınız.

Özellik Değeri
İsim Duygu
Duygu İsminin Cinsiyeti Kız İsmi
Duygu İsminin Kökeni Türkçe
Duygu İsmi Kuranda Geçiyor mu? Hayır Kuranda Geçmiyor
Duygu İsminin Türkçe Sözlük Anlamı
  1. Duyularla algılama, his.
  2. Belirli nesne, olay veya bireylerin insanın iç dünyasında uyandırdığı izlenim Örnek: Bu laflarda gerçek payı ne kadar çoksa, duygu payı da ondan az değildir. B. Felek
  3. Önsezi Örnek: Yolunuzu değiştirmeniz lazım geldiğini de sezecek kadar bir duygum vardır. A. Gündüz
  4. Ahlaki, estetik vb. şeyleri değerlendirme, onlara bağlanma yeteneği.
  5. Kendine özgü bir ruhsal hareket ve hareketlilik Örnek: Bütün bu hatıraların yerini bir tek duygu, fena bir duygu, fenayım, fena oluyorum, çok fenayım duygusu kapladı. P. Safa
  6. 1. his. 2. duyulan, işitilen, hissedilen şey.
  7. Kimi nesne, olay veya kişilerin insanın iç dünyasında uyandırdığı izlenim, his.
  8. Belli bir uyaran karşısında genellikle güdü ve değerlerle ilişkili olarak belirip çoğu kez süreklilik ve tutarlılık gösteren, heyecandan daha zayıf bir uyarım biçimi.
Duygu isminin resimleri

DUYGU Adının Yaygınlığı

DUYGU Türkiye’de en çok kullanılan 74. isim (… 72. meltem, 73. yavuz, 74. duygu, 75. sinan, 76. aslı, …). Ülkemizde yaklaşık her 427 kişiden birinin adı DUYGU ve ismin yaygınlık oranı binde 2.34.

DUYGU adının yaygınlık oranının Türkiye’nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 28-09-2014 16:47 itibariyle yaklaşık 183,944 kişinin isminin DUYGU olduğu ve DUYGU isimli kişi sayısının her yıl ortalama 2781 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

Duygu İsminin Numeroloji Yorumu
Gizil gücünüz sorumlulukla ilintilidir. Evcil bir insan olmayı öğrenmelisiniz. İnsanları ağırlarken onlara rahat ve mutluluk sunuyorsunuz. Kendinizi başkalarının mutluluğuna adamayın. Herkese ve her şeye karşı olan sevginizde dengeli olmalısınız. Ailenize olan düşkünlük, köleliğe dönüşmek üzere, buna dikkat etmelisiniz. Siz sempatik, cömert, kibar, arkadaş canlısı ve hoş bir insansınız.

İfadenizi, sevgi, sorumluluk ve aile hayatı ile ortaya koyacaksınız. Bu devinimdeki insanlar evrensel kardeşlik ülküsünü benimserler ve sevginin yıkıcı bir his olmadığını ispat edeceklerdir. Aynı zamanda dünyada ezilen insanları fark edeceksiniz ve onları savunacaksınız. Bu da zaman zaman otoriteyle mücadele etmenize neden olacaktır.

Duygu ismine benzeyen isimler

Bu bölümde listelenen isimler sitemize özel geliştirilmiş bir algoritmanın sonucu olup, cinsiyet ve karakter bakımından en uygun isimler hedeflenmiştir.
Dudu, Durdu, Duru, Sungu, Uygu, Aysu, Burcu

Duygu ismine ait istatistiki bilgiler

Türkiye’de Duygu ismini taşıyan yaklaşık 182.187 kişi bulunmaktadır.

Ülkemizde Duygu ismi en çok kullanılan 74. isim olup, yaklaşık olarak her 427 kişiden biri Duygu adını taşımaktadır.

Duygu isminin sitemizde görüntülenme sayısı 34.423. Duygu ismi için yaptığımız ankete katılan 185kişinin bu isme verdiği ortalama değer ise 5 üzerinden 4,43. Ziyaretçilerimizden 536 kişi Duygu ismini öneriyor, 106 kişi ise önermiyor. Ziyaretçilerimiz bu isim için 4 adet yorum yaparak fikirlerini beyan etmişlerdir.

Duygu ismi ile uyumlu İsimler

Bu bölümde listelenen isimler harf benzerlikleri dikkate alınarak her alt başlıkta en fazla 10 adet olacak şekilde rastgele getirilmiştir.

İlk üç harfi Duygu ismi ile uyumlu bazı isimler

Duyal, Duysal

Son üç harfi Duygu ismi ile uyumlu bazı isimler

Uygu

İlk ve son harfi Duygu ismi ile uyumlu bazı isimler

Dersu, Duru, Doğu, Durdu, Dudu

Duygu isminin analizi

Duygu isminin her bir harfi aşağıda belirtilen karakteristik özellikleri ifade etmektedir.

D harfi : Üstün güçlere sahipliği
U harfi : Durgun, çok ağır hareket etme
Y harfi : Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşamak
G harfi : İnatçı kişilik, gerginlik
U harfi : Durgun, çok ağır hareket etme

Duygu isminin numerolojisi

Duygu isminin numerolojik toplamına, harflerin alfabemizdeki sıralarının toplamları yolu ile ulaşıyoruz.

D = 5
U = 25
Y = 28
G = 8
U = 25
Toplam = 91

Duygu ismini taşıyan önemli kişiler

Araştırmalarımız sonucunda Duygu ismini taşıyan aşağıdaki şahsiyetlere ulaştık. İlgili kişilerin adı soyadı, doğum ve mesleki özellikleri gibi temel bilgileri hakkında fikir edinebilirsiniz.

İsmi Duygu olan önemli kişiler

Duygu Bal

Duygu Bal (Doğum Tarihi: 25 Mart 1987, Ankara), Türk voleybolcu. Voleybola Ankara’da başladı. Vakıfbank Güneş Sigorta altyapısından yetişmiştir. Ankara Üniversitesi Beden Eğitimi öğrencisidir. Emlak Toki’de oynadıktan sonra 2007-2008 sezonunda Vakıfbank Güneş Sigorta takımına transfer oldu. Mevkii Orta Oyunculuk olan Duygu Bal milli formayı yüzden çok kez giymiştir. 2010-2011 sezonunda İtalya A1 Ligi takımlarından Riso Scotti Pavia’ya transfer olmuştur. Yorumcular tarafından ülkemizin gelecek vadeden önemli oyuncuları arasında gösterilmektedir. Genç yaşına rağmen takım arkadaşlarını yönlendirerek takımın performansını artırıp birçok maçın kazanılmasında lider rolü üstlenmiştir. 2011-2012 sezonunda Fenerbahçe’ye transfer olmuştur. Fenerbahçe ile 2012 yılında doğum gününde CEV Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu yaşamıştır. Ayrıca Doha’da düzenlenen Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda 3.lük elde eden Fenerbahçe kadrosunda yer almıştır.

Duygu Canbaş

Duygu Canbaş Tunç (Doğum Tarihi: 1972, Ankara), Türk haber sunucusu, Tv programıcısı. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümü mezunudur.[1] 1981 yılında çocuk yaşta sınavla girdiği TRT’de mesleğe seslendirme ve spikerlik yaparak başlamıştır. 1997 yılında Cavit Çağlar tarafından kurulan Türkiye’nin ilk haber kanalı NTV’de, kuruluşundan itibaren Güne Başlarken adlı sabah haberleri programını Erhan Ertürk’le beraber sundu. 2010 yılında bu kanaldan ayrılarak Habertürk’e geçti.[2] Habertürk kanalında Burası Haftasonu isimli programı sunmaktadır.[3] Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Duygu Dikmenoğlu

Duygu Dikmenoğlu (13 Ağustos 1981, İzmir), Türk manken, sunucu.

Duygu Erdoğan

Duygu Erdoğan, 25 Temmuz 1988’de İstanbul’un Eminönü ilçesinde dünyaya gelen profesyonel kadın antrenör, eski futbolcu.

Duygu Çetinkaya

Duygu Çetinkaya (Doğum Tarihi: 13 Ocak 1986, Denizli), Türk sinema ve dizi oyuncusu.

Duygu Sağıroğlu

Duygu Sağıroğlu, (Doğum Tarihi: 1932, Trabzon), Türk senarist, film yönetmeni.

Duygu Asena

Duygu Asena (19 Nisan 1946 – 30 Temmuz 2006) Türk gazeteci ve yazar.

Duygu Aykal

Duygu Aykal (22 Nisan 1943, İstanbul – 8 Ocak 1988, Texas), Türk balerin ve koreograf. Orkestra şefi Gürer Aykal’ın eski eşi, yazar Sevgi Soysal’ın kardeşidir. Ankara Devlet Konservatuvarı Bale Bölümü’nde öğrenim görmüştür. Üç yıl Almanya’da Essen Bale Okulu’nda alman dansçı, koregraf ve bale yönetmeni Kurt Jooss ile modern bale çalıştı. Albrecht Knust ile Macar dans kuramcısı Rudolf Von Laban tarafından geliştirilen ve sinetografi ya da labanotasyon olarak bilinen dans yazısının, notasyonunu öğrendi. 1971′de Londra’da, Leonide Massine’den ders aldı ve Koreoloji Enstitü’sünü bitirdi. 1973’te Ankara Devlet Opera ve Balesi’ne koreograf olarak katıldı. Ankara Devlet konservatuvarı ve Deviet opera ve balesi başkoregraflığına getirildi (1978). Birçok bale yapıtının, bu arada Cengiz Tanç’ın Çoğul bale müziğinin koreOgrafisini yaptı ve bu bale Uluslararası I. istanbul festivali’nde oynandı. Oluşum, Bulutlar nereye gider, insan… insan, Biz siz onlar, Uzlaşma, Sanat uzun yaşam kısa ve Çaykovski’nin Fındıkkıran Balesi müziği ile İnsan Kıran adlı koregrafileri gerçekleştirdi. Koregrafilerinde varoluş ve sevgi temalarına ağırlık vermektedir. Devlet halk dansları topluluğu’nun sanat sorumluluğunu yaptı. Ablası yazar Sevgi Soysal gibi kanser nedeniyle 45 yaşında Texas, ABD’de öldü.

DUYGU KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

duyguhan

SON HARFLERİ DUYGU İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (uygu) göre duygu ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (ygu) göre duygu ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (gu) göre duygu ile Uyumlu İsimler :

olgu

BAŞ HARFLERİ DUYGU İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (duyg) göre DUYGU ile Uyumlu İsimler :

duyguhanİlk 3 harfine (duy) göre DUYGU ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (du) göre DUYGU ile Uyumlu İsimler :

dursun duran durmuş dudu duriye dudugül duru durcan durul durdu

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ DUYGU İLE UYUMLU İSİMLER:

‘du’ ile başlayıp ‘gu’ ile Biten İsimler :

‘d’ ile başlayıp ‘u’ ile Biten İsimler :

dudu doğu duru durdu

 

DUYGU ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

DUYGU adını oluşturan D, U, Y, G, U harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 91:

D
U
Y
G
U
TOPLAM
5
25
28
8
25
91

DUYGU ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada … 1784. burkay, 1785. bünyan, 1786.duygu, 1787. füzay, 1788. gülüm, … Toplam 27 ismin aritmetik toplamı 91 (Binde 10.92 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

bahattin burkay bünyan füzay gülüm güralp nezire noyhan nurhan orhun sarper sertan sümer ahmetşah assiye bulut durul ersun gülhüdamihriban kuthan nilsu nurden semihat soydan tangül

 

Sponsorlu Bağlantılar

Bu sayfada yer alan ayrıntılı bilgiler arasında acaba Duygu ismi yüce kitabımız Kuran-ı Kerim'de var mı?, acaba Duygu isminin karakter yorumu nedir?, acaba Duygu isminin Türkiye'deki kullanım istatistikleri nedir, kaçıncı sırada yer almaktadır ve kaç kişinin adıdır?, acaba Duygu isminin harf ve kişilik analizi nedir?, acaba Duygu isimli ünlüler kimlerdir?, acaba Duygu ismine benzeyen alternatif isimler nelerdir? gibi diğer sitelerde ancak tek tük bulabileceğiniz bilgilerin hepsini bulacak ve tamamına birden göz atabileceksiniz.

Hangi İsme Bakmıştınız? İsmi Yazıp Enter Tuşuna Basın!

Dilvin

Sonraki Sayfa »

Dilay

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir