Cennet İsimli Ünlüler

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Cennet  ismini taşıyan önemli kişiler

Cennet  İsmindeki Ünlüler Kimlerdir?

Adı Cennet   olan meşhur kadınlar, sanatçılar, şarkıcılar, sporcular, siyasetçiler, şairler, yazarlar ve iş adamları/kadınları kimdir?
Cennet Dede'nin 14 yıllık geleneği sürüyor

Kırıkkale’de ‘Cennet Dede’ olarak tanınan Niyazi Akbudak (87) 14 yıldır, kendi imkanlarıyla biriktirdiği parayla Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine yemek dağıtıyor.

Kırıkkale’de aşçı emeklisi olan ve çevresinde ‘Cennet Dede‘ olarak tanınan Niyazi Akbudak (86), 14 yıl önce başlattığı geleneği sürdürüyor.

Yıl içerisinde 300 lira kira ve 700 lira maaşından artırdığı aylık 1000 TL parayla Ramazan ayında günlük bine yakın ihtiyaç sahibine yemek dağıtıyor. İhtiyaç sahiplerinin duasını alan Cennet Dede 87 yaşında olmasına rağmen, hala dimdik durmasını, yemek verdiği ailelerin dualarına bağlıyor.

Bu geleneği hayatı sona erene kadar sürdüreceğini ve ihtiyaç sahiplerinin dualarını almaya devam edeceğini ifade eden Cennet Dede, maddi durumu iyi olan vatandaşlara da seslenerek onların desteğini istedi.

Konuşurken duygulanan Cennet Dede, “Benle beraber 3 kişi çalışıyor. Biriktirdiğim paraları bir ay süresince bazen 5, bazen ise 4 çeşit yemek çıkartarak yoksul ve ihtiyaç sahibi insanlara dağıtıyoruz, onların hayır dualarını alıyoruz. Bu dünya hiç kimseye kalmaz gelin el ele verelim, ihtiyaç sahiplerine bakalım, yedirelim” şeklinde konuştu.

Her yıl Ramazan ayında Cennet Dede’nin ikram ettiği yemeklerden yediklerini söyleyen vatandaşlar ise memnun olduklarını belirterek kendisine dua ettiklerini söylediler.

Sponsorlu Bağlantılar

 • Bu isimle ilişkili diğer sayfalarımız için alttaki linklere tıklayınız:
 • Cennet ismi ile uyumlu isimler
 • Cennet İsmi Kuranda Geçer mi?
 • Cennet İsminin Anlamı
 • Hangi İsme Bakmıştınız? İsmi Yazıp Enter Tuşuna Basın!

  Cenk İsimli Ünlüler

  Sonraki Sayfa »

  Cahit İsimli Ünlüler

  Yorum Yaz

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir