Candan İsimli Ünlüler

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Candan  ismini taşıyan önemli kişiler

Candan  İsmindeki Ünlüler Kimlerdir?

Adı  Candan  olan meşhur kadınlar, sanatçılar, şarkıcılar, sporcular, siyasetçiler, şairler, yazarlar ve iş adamları/kadınları kimdir?
candan-ercetin.jpg (343×257)
Candan Erçetin

Candan Erçetin (Doğum Tarihi: 10 Şubat 1963, Kırklareli [1]) Arnavut kökenli Türk şarkıcı. Uzun yıllar Galatasaray Lisesi’nde müzik öğretmenliği görevini sürdürmüştür. 2007-2009 arası Galatasaraylılar Derneği Başkanlığı yapmıştır. 2009 itibariyle Galatasaray Üniversitesi’nde ders vermektedir. Haziran 2013 itibariyle Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcılığı görevine getirilmiştir.[2] Fransa cumhurbaşkanı François Hollande , Türkiye ziyareti sırasında kendisine Fransız-Türk ilişkilerine yaptığı kakılar sebebiyle sanat ve edebiyat nişanı vermiştir. [3] Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Candan Azer

Candan Azer, (Doğum Tarihi: 7 Nisan 1941, İstanbul), Türk diplomat.

Candan Sabuncu

Candan Sabuncu (gerçek adı: Sevil Candan; (Doğum Tarihi: 25 Ocak 1944, Ödemiş), Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu.

Candan Dumanlı

Candan Dumanlı (Doğum Tarihi: 7 Ocak 1939, Kayseri) Türk eski millî futbolcu, teknik direktör. Ankaragücü camiasina yakınlığıyla bilinir ve Ankaragücü camiasi tarafindan kulübün efsane futbolcuları arasında gösterilir.[3]

Candan Tarhan

Candan Tarhan (Doğum Tarihi: 26 Haziran 1942, Gaziantep – Ölüm Tarihi: 18 Nisan 1989, Kuşadası) Türk futbolcu ve teknik adam. Ankaragücü’nde uzun yıllar futbol oynamıştır. Daha sonra teknik direktörlük yapan Tarhan, Türkiye Milli Futbol Takımı’nı da çalıştırmıştır.

Soyadı Candan olan önemli kişiler

Berkay Candan

Berkay Candan, Türk basketbolcu (İstanbul, 22 Mayıs 1993)

Turgut Candan

Turgut Candan, 15 Eylül 1947 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Ankara Gazi Lisesi’ni bitirmiş, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1969 yılında mezun olmuş, Paris Uluslararası Kamu Yönetimi Enstitüsünü bitirmiştir. Çalışma Bakanlığında İş Müfettişi olarak çalışmış, 1973 yılında Danıştay Yardımcısı unvanıyla mesleğe başlamış, 1981 yılında unvanı Danıştay Tetkik Hakimi olarak değişmiş, 1988’de Danıştay Savcılığına atanmış; 26 Mayıs 1997’de Danıştay Üyeliğine, 31 Mayıs 2005 tarihinde Danıştay Yedinci Daire Başkanlığına ve 20 Eylül 2010 tarihinde de Danıştay Başsavcılığına seçilmiştir. Fransızca bilmekte olup iki çocukludur.[1] Kaynak hatası: <ref> etiketleri var, ama karşılık gelen <references/> etiketi bulunamadı. (Bkz: Kaynak gösterme)

Sponsorlu Bağlantılar

 • Bu isimle ilişkili diğer sayfalarımız için alttaki linklere tıklayınız:
 • Candan ismi ile uyumlu isimler
 • Candan İsmi Kuranda Geçer mi?
 • Candan İsminin Anlamı
 • Hangi İsme Bakmıştınız? İsmi Yazıp Enter Tuşuna Basın!

  Cahide İsimli Ünlüler

  Sonraki Sayfa »

  Celil İsimli Ünlüler

  Yorum Yaz

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir