Beyda İsimli Ünlüler

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Beyda  ismini taşıyan önemli kişiler

Beyda  İsmindeki Ünlüler Kimlerdir?

Adı  Beyda  olan meşhur kadınlar, sanatçılar, şarkıcılar, sporcular, siyasetçiler, şairler, yazarlar ve iş adamları/kadınları kimdir?
36602.jpg (300×225)
HAKAN ŞÜKÜR’ÜN HANIMI BEYDA ŞÜKÜR.

Beyda Şükür’ü hepimiz yakından tanıyoruz. Ama bu sefer onu yetenekleri ve yeteneklerinin ileriye dönük hayalleriyle tanıyacağız. Beyda Şükür’le anneliği, yaşamı ve hayatındaki yeni başlangıçları konuştuk. Buyurun siz de…

Beyda Şükür kimdir?
Beyda şükür 25.11.1977 Almanya doğumlu üç çocuk annesi üç çocuklu bir ailenin en küçük üyesidir lise mezunu kanaviçeye ve el sanatlarına gönül vermiş bir kişidir.

Beyda Şükür hayatını adeta bir kanaviçe gibi işler diyebilir miyiz? Ve o tablo da en belirgin özellik nedir? Bu bir renk olursa hangi renge boyanır?
Diyebiliriz ama siz ne kadar hayatınızı bir programa bağlamak isterseniz farklı şeylerle karşılaşabiliyorsunuz ve inişler çıkışlar yaşıyorsunuz kanaviçe etamin ise beni eskilere [anneanneme babaanneme anneme ] götürdüğü gibi bugün ile de bütünleştiren bir sanat gençlere akranlarıma   ve geleceğe bir yol açıyor umarım bu sanatı gelecekteki gençlerimize sevdirir güzel bir miras bırakırız bu bir renk olsaydı beyaza boyanırdı bu rengi çok seviyorum adımın anlamı da beyaz ben bu işe girerken çok samimi duygularla girdim bu tabloda her şeyi ile aile ve evimi görüyorum ürettiklerimiz ve üç çocuk annesi olmam sebebiyle çocuklara yönelik ve Türk kadınının evine verdiği değeri düşündüğümüzde kendimi iyi anlatacağımı düşünüyorum tarihimize yaşlılarımıza geçmişte üretilenlere saygı duyuyorum ve bunları geleceğe taşıyarak yeni nesillere de biraz daha modernize ederek sevdirmek istiyorum .

 

Hacca giden her insan sonrasında kapanmaz. Sizin kırılma noktanız neresiydi?
Zaten kapanmadan öncede yaşam biçimimde çok bir değişiklik yoktu üç sene önce umreye gittiğimizde de bu duygu içimi kemiriyordu hacca gitmeyi çok istedim kendi kendime şu kararı aldım hacca gidersem kapanırım yüce Allahın farz kıldığı emirler bunlar ilk önce eşime sordum o da bana saygı gösterdi kararımda benim yanımda oldu hacca gittim geldim ve ALLAH RIZASI İÇİN kapandım çok huzurlu ve mutluyum.

 

Olumlu olumsuz karşılaştığınız tepkiler nelerdi? Alışmak, uyum sağlamak zor oldu mu?
Çevremdeki arkadaşlarımın çoğu açık ve olumlu tepkiler aldım olumsuz bir şeyle karşılaşmadım önemli olanda bu zaten hep birlikte birbirimize saygı ve sevgi duyguları içersinde yaşamak alışmak yada uyum sağlamak gibi bir durum yaşamadım zor diye bir duygu yok çünkü bunu ben kendim istedim içim istedi tesettüre gireli daha iki ay oldu ama çok uzun zamandır böyleymişim gibi geliyor zorla hiçbir şeyi yapamazsınız hele örtünmeyi asla.

 

Peki ”huzur” Beyda Şükür’ün perspektifinden neyi ifade ediyor? Bize ne anlatır?
Ailem eşim ve çocuklarım sağlıkla ve mutlulukla soframızda paylaştığımız iki lokma işte huzur bu huzurlu evim AİLEM .

 

Eşinizin bu kadar yoğun iş temposunda birde araya milletvekilliği gibi meşakkatli bir iş girdiğinde fedakarlıkların söz konusu olacağını tahmin etmiş olmalısınız. Bu sebeple Hakan bey’in milletvekilliği kararında başından beri destekçisi oldunuz mu ?
Onun bir hikayesi var aslında eşim işini kurmuş ve başka hayaller kurduğu bir dönemde sayın başbakanımızla bir görüşmesi oldu o gün ani bir teklif almış ve kendisini çok sevdiği için kimseye ve bize sormadan bu onurlu ve meşakkatli görevi kabul etmiş evden çıkarken başka hayalle çıkan eşim eve milletvekili adayı olarak döndü şaşırdık ama hangi kararı alırsa alsın biz bir hayatı paylaşıyoruz tabii ki her zaman arkasındayız biz futbol oynarken de  yurt içi yurt dışı hep yanında olduk sıkıntı ve mutluluk arasında bu hayatı yaşadık. Allah bize ömür verdiği sürece de destek olmaya devam edeceğiz Allah yardımcısı olsun .

 

Tüm aile bireyleri ile bir arada olma şansını yakaladığınız da Şükür ailesinin 1 günü nasıl geçer?
Günlerimiz çok yoğun geçtiği için beraber olduğumuz zamanları evimizde geçirmeyi tercih ediyoruz daha sakin oluyor bizim için çocuklarla birlikte neyden keyif alıyorsak onları yapmaya çalışıyoruz bazen sinemaya gidiyoruz yemeğe çıkıyoruz evde çeşitli oyunlar oynuyoruz ama ne yaparsak hep çocuklarımızla beraber yapmaya çalışıyoruz.

 

Baba ve eş olarak Hakan bey’i nasıl buluyorsunuz ?
Baba olarak her çocuğun hayalinde yaşatabileceği bir baba her zaman söylüyorum çocuklarım hiçbir zaman babalarına haksızlık edemezler çok ciddi bir çalışma temposunda olmasına rağmen çocuklarına ve evine zaman ayıran bir baba onlarla alt alta oynayan anlatan öğreten gezdiren ama en önemlisi bunları yaparken severek ve keyifle yapıyor yaptığı her plan ve projenin içersinde hep çocukları vardır ne mutlu çocuklarımıza babalarından kalacak olan büyük bir miras var yıllarca anlatılacak bir futbol tarihi ve nice ödüller nice başarılar sevinçler… Eş olarak anlatmaya kalksam ne bir röportaja ne bir yazıma sığdıramam ona haksızlık etmek istemem ama sordunuz anlatmaya çalışayım hakanın çok düşünceli nazik esprili neşeli ve yardımsever bir yapısı vardır  konuşkandır sohbet etmeyi çok sever çok şakacıdır inançlıdır inancı ne yönde olursa olsun çok saygılıdır inanılmaz sevgi dolu ve huzur veren bir eşim var eli her zaman sırtımdadır dert ortağım hayat   arkadaşım  Allah ondan razı olsun.

 

Beyda Şükür nasıl bir anne? Çocuklarının her istediğini yapan mı? Onlara “hayır” sınırını çizebilen mi?
Bir evde her zaman kuralları koyan biri olmalı bizim evimizde de bu hep ben oluyorum hakan çocuklardan hep uzak kaldığı için dayanamıyor kısıtlı zamanı olduğu için onları kırmak istemiyor bu da onların işine geliyor tabii çocukların her istediğinin yapılmasına karşıyım hayır ne demek kurallar ve sorumluluklar nedir anlamaları bilmeleri lazım ileride bunların hepsi karşılarına çıkacak bu yüzden bazı kazanımlar çocukluk döneminde elde ediliyor tabii ki burada da denge unsuru olmak lazım adı üstünde çocuk bu yaramazlıkta yapacak şımaracak çocukluğunu yaşayacak inşallah yabancı lisan bilen okuyan ve inançlı çocuklar yetiştirmeye çalışıyoruz.

 

Göz önünde tanınmış ailelerin evlilikleri maalesef çok kısa sürüyor.  15 yıldır birlik, beraberlik  ve mutluluk ile evliliğinizi yürütebilmenin sırrı nedir ?
Biz birbirimizi çok dinleriz on beş senenin içersinde bizde acı tatlı çok şeyler yaşadık birbirimizi tanıyoruz eşim nelerden hoşlanır ben nelerden hoşlanırım evliliğimiz boyunca birbirimizi mutlu etmeye çalıştık hayat her zaman toz pembe geçmiyor önemli olan sıkıntılı anlarınızda birbirinize destek olmak ve tebessüm etmek anlamak dinlemek sevmek ve kendimizi karşımızdaki insanın yerine koymak ve sabretmek zaten gerisi geliyor

 

Gerçekleşen her kaderin öncesinde bir hayali vardır, Beyda Şükür Butiğin öncesindeki bu hayal, fikir ve kesin karar süreçlerini bizimle paylaşır mısınız ?
Butik açmak düşüncesi yeni yeni oluştu aslında ama bu işle yaklaşık on seneden beri ilgileniyorum tabi bu ilk zamanlar bir hayaldi yapılan bu güzel işleri insanlarla paylaşmak istedim ilk önce eşime danıştım o da benim isteğimi geri çevirmedi izin verdi ailenizin desteği çok önemli çünkü sadece işiniz yok eşiniz ve çocuklarınızın desteği çok önemli böylelikle butiğimizi açtık on senenin emeği birikimi uğraşı bu günlere geldi ve ger geçen gün kendisini yeniliyor.

Butiğiniz de müşterilerinize sunduğunuz ürünler nelerdir? Tamamı el yapımı mı ?
Ürünlerimizin tamamı hepsi el işlemesi bazıları tek çifti olmayan kişiye özel    çalışmalarımızda var hediyelik anlamda çok değerli  ürünlerimiz var her gün farklı şeyler çıkıyor atölyemizden sezonluk çalışmıyoruz bugün gördüğünüz ürünün aynısını iki gün sonra göremezsiniz tabi çok beğenirseniz sipariş olarak yapabiliyoruz.

Bu işin eğitimini aldınız mı ?
Bu iş önceleri hobi olarak başladı çocukluğumdada severek yapardım. Annemin de üzerimde çok etkisi var kendisi eski terzilerden enstitü mezunu her gün kendimi geliştirmeye çalıştım ve çalışıyorum ama grafik model çıkartmak konusunda etamin ve kanaviçe ile ilgili çalışmalar yapılmıyor maalesef genelde yurt dışından geliyor modeller dilerim bizim ülkemizden de genç tasarımcı arkadaşlarımız yetişir kanaviçeyi klasik anlamda da modern hayatta da daha ilerilere taşırız kanaviçe seneler geçse de eskimeyecek modası geçmeyecek insanın içini ısıtan çok güzel bir sanat .

Müşteri kitleniz kimler?
Çok net bir kitlemiz yok ürün çeşidimiz çok fazla olduğu için tabiri yerindeyse  7 den77 ye her kesimden müşterimiz var .

 

Butiğiniz ile ilgili geleceğe yönelik hedefleriniz var mı?
Tabi ki var büyük firmalardan gelen teklifler var bizimle birlikte çalışmak istiyorlar bayilik isteyenler var ilerleyen günlerde bunların hepsini tek tek değerlendireceğiz içimizi ısıtan evlerimizi süsleyen kanaviçeyi çok güzel yerlere getireceğiz.

Röportaj: Merve & Merve

Sponsorlu Bağlantılar

 • Bu isimle ilişkili diğer sayfalarımız için alttaki linklere tıklayınız:
 • Beyda ismi ile uyumlu isimler
 • Beyda İsmi Kuranda Geçer mi?
 • Beyda İsminin Anlamı
 • Hangi İsme Bakmıştınız? İsmi Yazıp Enter Tuşuna Basın!

  Bülent İsimli Ünlüler

  Sonraki Sayfa »

  Batu İsimli Ünlüler

  Yorum Yaz

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir